Skocz do zawartości

8 letnie kolumny


poprawka

Recommended Posts

2 godziny temu, Dedal75 napisał:

Bx efektywność i spadek przyjazny 😉 w broszurce MA.

Nie ma tragedii ale do przyjazności trochę im brakuje. Pzdr

Do Denka pasują zgodzę się ale tu nie chodzi o parametry a barwę. 

Tu nie chodzi tylko o broszurki wiadomym jest że impedancja nie jest stała i tyczy się to 99% kolumn na rynku. Osobiście je miałem więc opieram się na swoich spostrzeżeniach nie na ulotkach reklamowych. Miałem okazję słuchać frontów z Denonem AVR X4200W wiem droższy model ale grało to "piękną zróżnicowaną barwą"  Barwą która jest u każdego cechą odbieraną subiektywnie

 

Cytat

Czy różnią się czymś te kolumny z białą membraną od tej "nowszej" z platynową ? czy to jest tylko różnica w wyglądzie ?

Obie wersje mają przetworniki wykonane w tej samej technologii C-Cam i pod tym względem nie różnią się wcale, nawet parametry identyczne tu bardziej chodzi o wygląd i wagę bo w nowszej odmianie czymś musiały się wyróżniać ( w samym brzmieniu na granicy percepcji )  Tak czy inaczej jeśli nie ma różnicy to po co przepłacać

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

-U mnie BX5 z HK 

-I Advance Acoustic 2 modele,

- CA.

-Marantz

-Creek

Dalej posiadam już pisałem fx ale serii bronze. 

Więc jakieś pojęcie też mam,  i nic nie napisałem o słabej barwie, bo grają naprawdę przyzwoicie. 

Piszesz jak nie ma różnicy to po co przepłacać. 

Czarne lusterko w aucie spełnia swoje zadanie, jednak dla niektórych w kolorze nadwozia wygląda lepiej 😉. Pzdr

 

 

 

Edytowano przez Dedal75
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo dziękuje wszystkim za rady.

Niestety kolor kolumn jak się okazuje nie pasuje...

Muszę szukać czarnych.

W związku z tym pytanie:

Które z poniższych kolumn

  • Polk s55e
  • Melodika bl40 mk3
  • Klipsch r-f28
  • indiana line tesi 561

do wszystkich głośnik centralny i tylne. Aby było 5.0

Z tego co widzę wszystkie nowe są w okolicy 1200 -1500

Nadal będę szukał MA bronze (czarnych) ale jak nie znajdę to muszę mieć coś na oku bo idzie black friday.

(amplitunera nie ma. Chce wydać na amplituner do 3000 zł)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolor rosewood na żywo wygląda świetnie, a czarny hm 20 lat temu to tak🤔, teraz można  więcej 😁choć aktualne fronty mam właśnie czarne jednak tylko dlatego że nie było innych w uzywkach których zresztą jak na lekarstwo 😉. Pzdr

Co do wymienionych to różne granie w ciemno to wróżenie z fusów tym bardziej że sam nie wiesz jaki AMP kupisz. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

26 minut temu, Dedal75 napisał:

Kolor rosewood na żywo wygląda świetnie, a czarny hm 20 lat temu to tak🤔, teraz można  więcej 😁choć aktualne fronty mam właśnie czarne jednak tylko dlatego że nie było innych w uzywkach których zresztą jak na lekarstwo 😉. Pzdr

Co do wymienionych to różne granie w ciemno to wróżenie z fusów tym bardziej że sam nie wiesz jaki AMP kupisz. 

Amplituner kupie pod kolumny.

o kolorze nie ma sensu dyskutować.

Edytowano przez poprawka
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przed chwilą, Dedal75 napisał:

Spoko robisz jak uważasz. 

Jednak zapytałeś czy warto brać BXy nie było mowy  o kolorze. Prawda? Pzdr

Tak.

Szukam ich dalej tylko w kolorze czarnym. Niestety ten co znalazłem nie spasował do wystroju jaki jest w salonie.

Jednak poprosiłem o poradę co w przypadku gdybym nic nie znalazł do black friday.

Bo wtedy chciałbym wykorzystać ewentualne promocje.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...