Skocz do zawartości

Zmiana zestawu stereo


SzymonCe

Recommended Posts

Dzień dobry,

Mój obecny zestaw stereo to: MARANTZ PM8003, Monitor Audio Silver RS6, Cocktail Audio N15D, kable głośnikowe Reference Cable Cs2.3, interconnecty IXOS Studio Analogue oraz noWire audio tuning. Muzyki słucham po kablu USB z komputera i Tidala Masters/hifi. Zestaw mam od ponad roku i przyszedł czas na zmiany. Mam do dyspozycji około 4000 zł i interesuje mnie sprzęt używany. Sprzęt stoi w salonie ok 32 m.kw, przestrzeń otwarta na kuchnię i korytarz z klatką schodową., ale obszar w którym słucham muzyki to regularny prostokąt o wymiarach 6 x 5 m.
Stąd moja prośba do szanownych forumowiczów - od czego zacząć upgrade mojego zestawu stereo mając powyższą kwotę? Od wzmacniacza, kolumn, czy może macie inne propozycje?

Słucham różnego rodzaju muzyki: metal, rock, jazz, blues i spokojniej jak Nora Jones też się zdarzy :). Charakter obecnego zestawu mi dość odpowiada, chociaż brakuje mi trochę rozdzielczości, szczególnie w muzyce metal/rock, i kontroli basu. Uważam, że jest go wystarczająco, ale jest jakby trochę miękki (wybaczcie moje opisy, ale tak to po prostu odbieram).

Mam na przykład na oku wzmacniacz HEGEL h160 i czy sama zmiana pieca coś da?

Z góry dziękuję za Wasze porady

Szymon

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...