Skocz do zawartości

Kino domowe do 8-9k


Krzysztof Otyle

Recommended Posts

Cześć

Jestem na etapie wyboru nowego sprzętu; głośniki 5.0 plus amplituner i chyba czas zasięgnąć języka.

Obecnie mam stare Onkyo 606 i do tego zestaw oparty o Wharfedale Diamond 9.5. Pomijając to, że ampli nie obsługuje już nowych formatów to zestaw był kupowany do pokoju 15m2 a teraz mój salon z aneksem ma 32m2. W poprzedniej klitce grało to fajnie, ale w obecnych warunkach jest już niewystarczające. Nie chodzi mi nawet o poziom głośności, ale o jakość dźwięku. Nie jestem w stanie stwierdzić czy nie wyrabiają głośniki czy może ampli jest za słabe, ale fakt pozostaje faktem.

KD użytkuje w proporcji, mniej więcej, 40% filmy, 40% konsola, 20% muzyka. 

Do Onkyo się trochę zraziłem (przepalające się kondensatory na płytce hdmi) więc myślałem o Denonie 2600 a ostatnio moją uwagę zwrócił Marantz 5014. Wiem, że jedyna słuszna metoda wyboru to pójść odsłuchać, ale zanim wybiorę się do salonu audio (jakiś godny polecenia w Warszawie?) to pytanie/prośba do Was - jakieś propozycje 2, 3 zestawów do tych 2 amplitunerów?

Mój budżet to między 8 a 9k i wolałbym go nie przekraczać, chyba, że dodatkowe parę stów spowoduje znaczny wzrost jakości. I raczej 5.0. Jak takie coś nie wystarczy to suba dokupię później.

z góry dzięki

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj,

jeśli chcesz zbudować dobry system wielokanałowy, który sprawdzi się dobrze przez najbliższe kilka lat, proponuję spojrzeć jednak na najnowsze modele amplitunerów. Tutaj wybierałbym pomiędzy Denon AVR-X2700H a Marantz SR5015
Więcej opcje będzie przy wyborze kolumn. Bardzo dobrą, a przy tym wyjątkowo rozsądną cenowo opcją będzie zestaw Heco Aurora 700 Set lub na większych frontach Heco Aurora 1000. Mocno, rockowo zagra system oparty na Focal Chora 816. Bardzo dobrą opcją będzie także polski set Pylon Audio Sapphire 31.

Zapraszam serdecznie do kontaktu w temacie pomocy w doradztwie oraz indywidualnej, atrakcyjnej oferty cenowej.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...