Skocz do zawartości

KEYSION HIFI DAC wzmacniacz słuchawkowy rodzaj usb C - nie działa?


Recommended Posts

Hej

Proste pytanie od laika... Zakupiłem KEYSION HIFI DAC wzmacniacz słuchawkowy rodzaj usb C, podłączam do mojego Redmi Note 8 Pro, podłączam słuchawki i... NIC. Tzn. dźwięk jest, ale jakby wzmacniacza nie było. Na pewno nie jest lepiej, możliwe nawet że jest minimalnie gorzej. Ludzie chwalą ten sprzęt... I zastanawiam się, czy mam wadliwy egzemplarz (na grafikach podglądowych powinien się delikatnie świecić, mój się nie świeci) czy może ten sprzet po prostu na niektórych sprzętach nie działa... Zamawiałem z oficjalnego sklepu producenta na popularnym chińskim serwisie zakupowym, raczej wykluczam oszustwo.

H9d5f20aff1614fa4a446559fa61ba902E.jpg

Edytowano przez Naruto8
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Być może wczesne egzemplarze miały wbudowaną diodę sygnalizująca pracę. Z opinii o nim wynika że na pewno od jakiegoś czasu nie świecą. Co do jakości dźwięku to zachowuje się on trochę nie do końca przewidywalnie. Możesz napisać z jakimi słuchawkami go używasz ? Gra dość detalicznie i pod tym względem lepiej niż wiele układów wbudowanych w smartphony. Nie jest on jednak zbyt wydajny prądowo. Przez to do słuchawek o niskiej skuteczności i impedancji za bardzo się nie nadaje. Powinien dawać nieco wyższy poziom głośności. To że nie jest to tylko przejściówka łatwo sprawdzić podłączając do gniazda USB komputera lub  DAP-a który obsługuje zewnętrzne DAC-i po USB.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,
Niestety bardzo często te malutkie urządzenia, które mają poprawić jakość brzmienia tak na prawdę nic nie zmieniają. Jeśli chciałbyś na prawdę poprawić brzmienie to nie patrz na te malutkie rozwiązania wielkości 5zapałek. Tutaj rozwiązaniem może być Ifi Audio Hip DAC czy Fiio BTR5. Oba urządzenia w znacznym stopniu poprawią brzmienie. Jeśli chciałbyś samemu sprawdzić to możemy wysłać Ci je na testy. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słuchawki jakich używam to Edifier H180. Jeszcze spróbuję z MRICE E300 jak znajdę i tyle z moich możliwości testowania.

MobyDick - problem jest w tym że jest to wejscie USB-C a jedyny sprzęty z takim wyjściem jaki posiadam to właśnie mój tel. Xiaomi Redmi Note 8 Pro. Nie licząc zasilaczy i power banków ;).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...