Skocz do zawartości

Amplituner kina domowego na koniec 2020 r. do 4 tysięcy


Marcin1979

Recommended Posts

Witajcie,

przede wszystkim się przywitam, jestem tutaj nowy. Zadałem to pytanie już na forum dotyczącym nowych wzmacniaczy yamahy ale nie chcę tam tworzyć wątków pobocznych.

Generalnie szukam amplitunera kina domowego do 4-5 tysięcy złotych i kompletnie nie wiem co wybrać. Zestaw będzie służył niemal wyłącznie do filmów, głównie netflix i inne platformy streamingowe. Baaaardzo okazjonalnie muzyka. Nie planuję żadnej nowej konsoli. Co najwyżej otwarzacz bluray. Mam pociagnięte okablowanie 5.1.

Zależy mi przede wszystkim na dobrym efekcie kina domowego. Fajnie jakby była opcja dolby atmos height virtualization. Nie chcę żadnych prac remontowych w domu, ciągnięcia nowych kabli itp.

Mam taki subwoofer: 

https://muzyczny.pl/129382_JBL-ES-250P-subwoofer-bezprzewodowy-aktywny-128243-400W-czarny.html

i takie głośniki:

https://www.electronic-star.pl/Sprzet-HiFi-TV/Glosniki-HiFi/Kolumny-podstawkowe/RETROSPECTIVE-1978-MKII-kolumny-regalowe-3-drozne-orzech-oslony-czarno-brazowe-Orzech-wloski-orzechowy-Czarny-No-Stands.html?lb=luigisbox&filterCategoryPathROOT=prod_60001697


Z góry dziękuję za wszystkie opinie. Miłego wolnego dnia wszystkim!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 55
  • Created
  • Ostatnia odpowiedź

Top Posters In This Topic

Witaj,

pomyśl w przyszłości o zmianie kolumn na coś lepszego, warto. Wracając do amplitunera, chyba najlepszą dla Ciebie opcją będzie Denon AVR-X3700H lub Yamaha RX-A880. Denon jest trochę równiejszy, lepiej wypełniony, dociążony dźwiękowo. Yamaha bardziej efekciarska.

Zapraszam do kontaktu w przypadku pytań oraz indywidualnych wycen.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Q21 napisał:

Witaj,

pomyśl w przyszłości o zmianie kolumn na coś lepszego, warto. Wracając do amplitunera, chyba najlepszą dla Ciebie opcją będzie Denon AVR-X3700H lub Yamaha RX-A880. Denon jest trochę równiejszy, lepiej wypełniony, dociążony dźwiękowo. Yamaha bardziej efekciarska.

Zapraszam do kontaktu w przypadku pytań oraz indywidualnych wycen.

Dzięki. Napisalem @ do Twojego sklepu. Zalezy mi na dolby atmos (przynajmniej wirtualnym?)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj,

Z obecnie najlepiej wyposażonych i przyszłościowych amplitunerów na rynku AV, to wprowadzona już do sprzedaży RXV 6 - https://www.tophifi.pl/kino-domowe/amplitunery-av/yamaha-rx-v6a.html

Pod względem dźwięku, brzmi lepiej od swojego poprzednika RXV 685. W dodatku, w odniesieniu do modelu RXA 880, nowy model jest bardziej zrównoważony i przejrzysty w przekazie. Uważamy, że jest spory postęp. 

Zapraszamy Cię do naszych salonów na odsłuch bądź wypożyczenie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Top Hi-Fi & Video Design napisał:

Witaj,

Z obecnie najlepiej wyposażonych i przyszłościowych amplitunerów na rynku AV, to wprowadzona już do sprzedaży RXV 6 - https://www.tophifi.pl/kino-domowe/amplitunery-av/yamaha-rx-v6a.html

Pod względem dźwięku, brzmi lepiej od swojego poprzednika RXV 685. W dodatku, w odniesieniu do modelu RXA 880, nowy model jest bardziej zrównoważony i przejrzysty w przekazie. Uważamy, że jest spory postęp. 

Zapraszamy Cię do naszych salonów na odsłuch bądź wypożyczenie.

Skoro już widzę Wasz wpis to zapytam w imieniu znajomej (przynajmniej nie będzie musiała zakładać nowego konta). Na Waszej stronie są w sprzedaży kolumny Bowers&Wilkins. Do jakich modeli amplitunera Yamahy do 2500 zł będą pasować kolumny 607 i 603 ?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W zasadzie to nie mam zielonego pojęcia 🙂. Pierwszy raz spotykam się z tą marką. Pogrzebałem w internecie i niewiele się dowiedziałem. Największy problem to właśnie to, że niewiele można się o nich dowiedzieć. Jak grają? Z czym je łączyć? Chyba, że amplituner podobnie jak kolumny, chcesz kupić kierują się jego wyglądem. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Marcin1979 ja tylko przestrzegę przed zakupem wyższych modeli yamahy. Przy obecnych cenach i tym co oferują nie warto się nimi interesować, mowa o RX-a680, rx-a880 czy RX-a1080. Jak się trafi promocja za 40% rabatu to może być ale w cenach standardowych jest drogo w stosunku do możliwości i obiektywnej jakości. Padła propozycja Denona X3700 i to jest ok w tych pieniądzach. W budżecie około 2500,- też jest wybór.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, Toni napisał:

A powiedzcie mi co sądzicie o Yamaha Rx-v6a? Bo myślałem kupić pod konsolę PS5, czy może polecacie jakiś inny model?

W kwestii "zgodności" Yamaha, Denon i Marantz wypadają tak samo. Więc kierowałbym się tym co bardziej będzie się podobać. Marantz będzie droższy, więc pewnie Denon AVR-X2700H lub Yamaha pozostaje

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przed chwilą, Audio Format napisał:

Posiada, cała nowa linia Denona posiada wsparcie dla HDMI 2.1

Hmm, 

To teraz mam zagwozdkę, teraz mam leciwą Yamahę RX-V663 i gdyby nie to że kupiłem konsolę ps5 i chciałbym jednak mieć możliwość odtwarzania nowych formatów to bym nie wymieniał, Ciekawi mnie ta Wirtualizacja Dolby atmos z zestawu 5.1 czy to faktycznie działa, Audiofilem nie jestem ale żeby to jakoś brzniało. No i w przyszłości dobrze by było żeby obsłużyło 4k@120hz jak tylko takie gry się pojawią, bo tv mam przystosowany do odtworzenia takich rozdzielczości 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 11.11.2020 o 18:47, Qba2 napisał:

Skoro już widzę Wasz wpis to zapytam w imieniu znajomej (przynajmniej nie będzie musiała zakładać nowego konta). Na Waszej stronie są w sprzedaży kolumny Bowers&Wilkins. Do jakich modeli amplitunera Yamahy do 2500 zł będą pasować kolumny 607 i 603 ?

Witaj, 

Do modelu 607, rekomendujemy model Yamaha RN 602 lub 803. Do B&W 603, zdecydowanie więcej. Yamaha nie ma póki co amplitunera stereo przewyższającego model RN 803, lecz liczymy, że w niedalekiej przyszłości się to zmieni... :) Do konkretów wracając, ciekawą propozycją dla tych kolumn (603,603 anniversary) jest Rotel RA 1572 https://www.tophifi.pl/stereo/wzmacniacze-zintegrowane/rotel-ra-1572.html

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

36 minut temu, Top Hi-Fi & Video Design napisał:

Witaj, 

Do modelu 607, rekomendujemy model Yamaha RN 602 lub 803. Do B&W 603, zdecydowanie więcej. Yamaha nie ma póki co amplitunera stereo przewyższającego model RN 803, lecz liczymy, że w niedalekiej przyszłości się to zmieni... :) Do konkretów wracając, ciekawą propozycją dla tych kolumn (603,603 anniversary) jest Rotel RA 1572 https://www.tophifi.pl/stereo/wzmacniacze-zintegrowane/rotel-ra-1572.html

Dziękuję za odpowiedź :) ale chodziło mi o amplituner kina domowego i dopasowanie do niego kolumn B&W. Na Waszej stronie lub fb widziałem wpis dotyczący tych kolumn i kina domowego, stąd pytanie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie zauważyłem, przepraszam :)

Ciekawą kombinację odkryliśmy z nowym modelem Yamaha, RX V4. Jak pewnie wiesz, to następca modelu RXV 485. Najważniejsze, co się tam zamieniło (oprócz wyposażenia) -to poprawa w jakości dźwięku tego urządzenia. Kompan w postaci B&W 607 czy też 606 jest dobrym pomysłem. W przypadku, wspomnianych 603-ek, to bez dwóch zdań Yamaha RXA 1080 :):)

https://www.tophifi.pl/multiroom/musiccast/yamaha-musiccast-rx-a1080.html

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Utwórz nowe...