Skocz do zawartości

Amplituner kina domowego na koniec 2020 r. do 4 tysięcy


Marcin1979

Recommended Posts

Dnia 14.11.2020 o 13:05, Toni napisał:

Hmm, 

To teraz mam zagwozdkę, teraz mam leciwą Yamahę RX-V663 i gdyby nie to że kupiłem konsolę ps5 i chciałbym jednak mieć możliwość odtwarzania nowych formatów to bym nie wymieniał, Ciekawi mnie ta Wirtualizacja Dolby atmos z zestawu 5.1 czy to faktycznie działa, Audiofilem nie jestem ale żeby to jakoś brzniało. No i w przyszłości dobrze by było żeby obsłużyło 4k@120hz jak tylko takie gry się pojawią, bo tv mam przystosowany do odtworzenia takich rozdzielczości 

Wszystkie sztuczne systemy nie oddadzą pełnej jakosci. 

Najczęściej wymiana jednego elementu na nowszy pociąga za sobą wymianę reszty zestawu.

Dokladnie, hdmi 2.1 przy grach to spora różnica 

Dnia 14.11.2020 o 13:51, seba3002 napisał:

Chyba pojawił się kolejny "branżowiec" 🙂. Warto byłoby zaznaczyć, że kolega piszący pod nickiem @Audio Format to przedstawiciel salonu audio 🙂

Na szczęście nazwa dla wszystkich jest dość czytelna i nie  budzi wątpliwości ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 55
  • Created
  • Ostatnia odpowiedź

Top Posters In This Topic

Dnia 14.11.2020 o 22:46, Top Hi-Fi & Video Design napisał:

dwóch zdań Yamaha RXA 1080 :):)

@Qba2 A1080 w swojej cenie to jest dramat jeżeli weźmiemy pod uwagę to co oferuje i jakość której nie otrzymujemy a na którą ów cena wskazuje i fakt, że to flagowiec. Z resztą już w tym temacie o tym pisałem, więcej do poczytania poniżej:

 

Edytowano przez lolekdrugi
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 13.11.2020 o 16:24, engajner napisał:

Np Denon 4500. Cena powinna troche poleciec.

Nie spadnie do 4k. Nie kiedy amplitunerów nie ma na rynku.

Dnia 14.11.2020 o 12:22, Toni napisał:

A powiedzcie mi co sądzicie o Yamaha Rx-v6a? Bo myślałem kupić pod konsolę PS5, czy może polecacie jakiś inny model?

 

 

Dnia 14.11.2020 o 22:46, Top Hi-Fi & Video Design napisał:

Kompan w postaci B&W 607 czy też 606 jest dobrym pomysłem. W przypadku, wspomnianych 603-ek, to bez dwóch zdań Yamaha RXA 1080 :):)

Jeszcze niedawno sami odradzaliście Yamahe do Bwersów :/

11 godzin temu, Audio Format napisał:

Na szczęście nazwa dla wszystkich jest dość czytelna i nie  budzi wątpliwości

Nie chodzi o to. Branża powinna być sygnowana jako branża. Powinniście to zgłosić do Roro lub Oli.

8 godzin temu, lolekdrugi napisał:

A1080 w swojej cenie to jest dramat jeżeli weźmiemy pod uwagę to co oferuje i jakość której nie otrzymujemy a na którą ów cena wskazuje i fakt, że to flagowiec. Z resztą już w tym temacie o tym pisałem, więcej do poczytania poniżej:

A ja uwazam że to bardzo fajny amplituner. Zaznaczam ja słuchałem :)

Nie ma dramatu, Mało tego w swojej cenie jest kop , uderzenie i swoboda ze znakomitą przestrzennością. Tego się zmierzyć nie da :)

Owszem to nie tani amplituner zwłaszcza biorąc pod uwagę ilośc kanałów. Ale dzwiekwo jest na prawdę ok.

Zaznaczam że zakopaliśmy topór z kolega lolek. :)

Mamy po prostu odmienne zdanie w tej materii :)

Piotr

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, S4Home napisał:

A ja uwazam że to bardzo fajny amplituner. Zaznaczam ja słuchałem :)

Nie ma dramatu, Mało tego w swojej cenie jest kop , uderzenie i swoboda ze znakomitą przestrzennością.

w tej cenie można mieć x3600 plus używanego monobloka dzięki temu dostaniemy lepszego kopa oraz sprzęt dobry do stereo bo x3600 ma bardzo dobre preouty czego o a1080 powiedzieć nie można.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, lolekdrugi napisał:

w tej cenie można mieć x3600 plus używanego monobloka dzięki temu dostaniemy lepszego kopa oraz sprzęt dobry do stereo bo x3600 ma bardzo dobre preouty czego o a1080 powiedzieć nie można.

A po ...... używany monoblok do amplitunera KD ???

A co to są dobre pre out-y ? 

Błagam , skończmy z tym mitem , że jak dołożymy końcówkę mocy , niech to będzie nawet Dan D'Agostino czy Tenor to będziemy mieć już dobre stereo z amplitunera KD.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

43 minuty temu, tomek4446 napisał:

A po ...... używany monoblok do amplitunera KD ???

po to, że wiele ludzi uważa, że amplituner to stereo jest kiepski itp. Więc podpinamy sobie coś mocniejszego dedykowanego na dwa kanały co ma "wiekszego kopa"

44 minuty temu, tomek4446 napisał:

A co to są dobre pre out-y ? 

poczytaj proszę linki do testów które wcześniej wrzuciłeś. W skrócie Yamaha ma niskie wyjście na pre out, pomijam już kiepską jakość.

45 minut temu, tomek4446 napisał:

Błagam , skończmy z tym mitem , że jak dołożymy końcówkę mocy , niech to będzie nawet Dan D'Agostino czy Tenor to będziemy mieć już dobre stereo z amplitunera KD.

a dlaczego niby nie? Jeżeli dobierzesz amplituner który ma dobre wyjścia preout, dobrą separację kanałów, dobry sinad i dobrego dac'a to ja problemu nie widzę.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, lolekdrugi napisał:

Więc podpinamy sobie coś mocniejszego dedykowanego na dwa kanały co ma "wiekszego kopa"

I mamy kiepski dźwięk stereo z większym kopem . Nie przekonasz mnie , mam dwie końcówki mocy tranzystorowe i monobloki lampowe , podpinałem to wszystko pod RX-A3030 oraz Onkyo TX-RZ840 i nic to nie daje , nadal wąskim gardłem jest przetworzenie dźwięku przez przedwzmacniacz. Dźwięk jest po prostu sztuczny i stłamszony , i żeby nie było , nie mam pretensji do tych amplitunerów , nie do tego rodzaju prezentacji zostały powołane.

 

11 minut temu, lolekdrugi napisał:

a dlaczego niby nie? Jeżeli dobierzesz amplituner który ma dobre wyjścia preout, dobrą separację kanałów, dobry sinad i dobrego dac'a to ja problemu nie widzę.

Ty tak poważnie ? Bo opisujesz jakąś utopię. No chyba , że kluczowe jest słowo " dobre" :) Właśnie szukam jakiegoś dobrego DAC-a , może fundnę sobie drugi amplituner KD z dobrym DAC-iem , coś doradzisz na poziomie Chorda Hugo TT ?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

38 minut temu, seba3002 napisał:

A który amplituner posiada te wszystkie rzeczy 🙂

na chwilę obecną wiemy na pewno, że te amplitunery spisują się dobrze:

Denon x3600, x3700, x4700 ale musi być poprawiony, x8500,  Anthem MRX1120,

37 minut temu, tomek4446 napisał:

I mamy kiepski dźwięk stereo z większym kopem . Nie przekonasz mnie , mam dwie końcówki mocy tranzystorowe i monobloki lampowe , podpinałem to wszystko pod RX-A3030 oraz Onkyo TX-RZ840 i nic to nie daje , nadal wąskim gardłem jest przetworzenie dźwięku przez przedwzmacniacz. Dźwięk jest po prostu sztuczny i stłamszony , i żeby nie było , nie mam pretensji do tych amplitunerów , nie do tego rodzaju prezentacji zostały powołane.

wybacz ale nie wiem niestety jak wypadają te amplitunery, w sieci nie można znaleźć dokładnych pomiarów.

37 minut temu, tomek4446 napisał:

Właśnie szukam jakiegoś dobrego DAC-a , może fundnę sobie drugi amplituner KD z dobrym DAC-iem

wejdź sobie tutaj:

https://www.audiosciencereview.com/forum/index.php?pages/Audio_Equipment_Reviews/

odfiltruj po "ADC/DAC Interface" oraz "Recommended", potem sobie możesz jeszcze poczytać coś więcej jak to wygląda.

I tutaj należy napisać, że niestety amplitunery wypadają zdecydowanie słabiej niż decydowane urządzenia typu DAC.

Edytowano przez lolekdrugi
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajna lista tylko za cholerę nie rozumiem co ona ma mi dać ? W jakich systemach , warunkach akustycznych były te DAC-i testowane przez użytkowników ? Jakie gatunki muzyczne były brane pod uwagę ? 

Jestem zarejestrowany na tym forum / Audio Science Review /  od dwóch lat , tak jak każde forum przedstawia subiektywne odczucia użytkowników o czym dobitnie się przekonałem testując u siebie wychwalane pod niebiosa krzywe domowe, które miały być tymi jedynymi. To , że u kogoś coś gra lub nie ,nie jest dogmatem i wykładnią by dany sprzęt kupować lub wystawiać negatywną ocenę.

 

Edytowano przez tomek4446
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 godziny temu, lolekdrugi napisał:

@Qba2 A1080 w swojej cenie to jest dramat jeżeli weźmiemy pod uwagę to co oferuje i jakość której nie otrzymujemy a na którą ów cena wskazuje i fakt, że to flagowiec. Z resztą już w tym temacie o tym pisałem, więcej do poczytania poniżej:

 

Prawdopodobnie, kolega "lolekdrugi" nigdy nie słuchał i nie porównywał Yamaha RXA 1080 z innymi urządzeniami, dostępnymi na rynku. 

"Do flagowca", mu daleko, bo jest to środek oferty z portfolio Yamahy, więc kolega na prawdę nie wie o czym pisze. Topowa, obecna oferta, to wydatek rzędu 25 tysięcy.

Zapraszamy na prawdziwe testy do naszych salonów, w celu przekonania się o czym mówimy:)

15 godzin temu, S4Home napisał:
Dnia 14.11.2020 o 22:46, Top Hi-Fi & Video Design napisał:

Kompan w postaci B&W 607 czy też 606 jest dobrym pomysłem. W przypadku, wspomnianych 603-ek, to bez dwóch zdań Yamaha RXA 1080 :):)

Jeszcze niedawno sami odradzaliście Yamahe do Bwersów :/

S4home->

Po pierwsze to odnoszę się do modelu 603 anniversary, a tych zapewne nie miałeś szans posłuchać nigdzie. Zmiana elementów zwrotnicy (poczytaj sobie) w połączeniu z wyższymi amplitnunerami Yamahy, zmienia postać rzeczy. 

Po drugie, my nie cytujemy WAS, jak co kawałek polecacie KAŻDEMU Heco Aurora 700 :):)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, lolekdrugi napisał:

w tej cenie można mieć x3600 plus używanego monobloka dzięki temu dostaniemy lepszego kopa oraz sprzęt dobry do stereo bo x3600 ma bardzo dobre preouty czego o a1080 powiedzieć nie można.

😛 Tjaaak.

Tak samo mozna mieć 685 + końcówkę. :)

Nie każdy chce 2 klocki. W moich wypowiedziach pojawia się to czesto :)

Nie na prawdę ustalmy coś. Bo w każdym wątku psujemy dyskusję. Ja nie odpuszczę Ty nie odpuścisz z zewnątrz to troche widać pewnie jak walka kogucików :P

11 godzin temu, tomek4446 napisał:

A co to są dobre pre out-y ? 

o tuż to!!

Kolega przeczytał laboratorium gdzie mierzono je. I dlatego wyszło że są dobre.

Troche mi to przypomina kwestię wyboru piwa. Mierzymy jego temperature. Ma 6 stopni. Jest na pewno dobre. MUSI bo mierzyliśmy. Ale nie wazne że to sikacz.

9 godzin temu, Top Hi-Fi & Video Design napisał:

Prawdopodobnie, kolega "lolekdrugi" nigdy nie słuchał i nie porównywał Yamaha RXA 1080 z innymi urządzeniami, dostępnymi na rynku. 

No przyznał że nie słuchał. Wszystkie propozycję są na postawie forum.

9 godzin temu, Top Hi-Fi & Video Design napisał:

o pierwsze to odnoszę się do modelu 603 anniversary, a tych zapewne nie miałeś szans posłuchać nigdzie. Zmiana elementów zwrotnicy (poczytaj sobie) w połączeniu z wyższymi amplitnunerami Yamahy, zmienia postać rzeczy. 

Po drugie, my nie cytujemy WAS, jak co kawałek polecacie KAŻDEMU Heco Aurora 700 :):)

Tak tego modelu jeszcze nie słuchałem. Nadrobię to :)

Ja zaznaczyłem tylko że takie połączenie nie było przez Was polecane. Ale jesli teraz kolumny zmieniły barwę to ok.

Bez konfliktu. Obiecuję nadrobić braki w odsłuchu 603 Anni jak najszybciej.

Pozdrawiam

Piotr

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@S4Home , @Top Hi-Fi & Video Design Panowie mogę Was pogodzić , śmiało możecie polecać na fronty do KD kolumny Altec Lansing Valencia  :) Takiej zwartej sceny i detaliczności podczas oglądania filmów to nie miałem z żadnymi kolumnami :) Co prawda trochę ciężko będzie przy takim przekazie dla klienta zrobić dobry wynik finansowy dla firmy , ale nikt nie mówił , że będzie łatwo :) 

2 godziny temu, S4Home napisał:

No przyznał że nie słuchał. Wszystkie propozycję są na postawie forum.

A to kurna przypadkiem nie jest karalne ? :) 

Ja nawet się boję doradzać to co mam, czy przesłuchałem , a tu ..... ,no szacun @lolekdrugi za jasnowidzenie.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, S4Home napisał:

😛 Tjaaak.

Tak samo mozna mieć 685 + końcówkę. :)

Nie każdy chce 2 klocki. W moich wypowiedziach pojawia się to czesto :)

Nie na prawdę ustalmy coś. Bo w każdym wątku psujemy dyskusję. Ja nie odpuszczę Ty nie odpuścisz z zewnątrz to troche widać pewnie jak walka kogucików :P

o tuż to!!

Kolega przeczytał laboratorium gdzie mierzono je. I dlatego wyszło że są dobre.

Troche mi to przypomina kwestię wyboru piwa. Mierzymy jego temperature. Ma 6 stopni. Jest na pewno dobre. MUSI bo mierzyliśmy. Ale nie wazne że to sikacz.

No przyznał że nie słuchał. Wszystkie propozycję są na postawie forum.

Tak tego modelu jeszcze nie słuchałem. Nadrobię to :)

Ja zaznaczyłem tylko że takie połączenie nie było przez Was polecane. Ale jesli teraz kolumny zmieniły barwę to ok.

Bez konfliktu. Obiecuję nadrobić braki w odsłuchu 603 Anni jak najszybciej.

Pozdrawiam

Piotr

Ok, trzymam za słowo :)

603 anniversary dostały m.in kondensatory, rezystory mundorfa z serii 700, to zauważalnie wpłynęło na tą serię, bo jak zapewne sam wiesz, takie "drobnostki" mogą zdziałać wiele :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 godzin temu, tomek4446 napisał:

A to kurna przypadkiem nie jest karalne ? :) 

Ja nawet się boję doradzać to co mam, czy przesłuchałem , a tu ..... ,no szacun @lolekdrugi za jasnowidzenie.

A czemu.

w dziale kino domowe jest Lolek a w dziale stereo Karol......... teraz mi coś tak przyszło do głowy :/ ........ obaj oceniają sprzęt po specyfikacji czy tez po danych zmierzonych. Jest to jakieś kryterium. Jeśli się sprzetu na oczy nie widziało to można tak dokonać selekcji. Ale nie bardzo wiem jak mozna komuś doradzać "lepszość" w takim przypadku.

9 godzin temu, Top Hi-Fi & Video Design napisał:

603 anniversary dostały m.in kondensatory, rezystory mundorfa z serii 700, to zauważalnie wpłynęło na tą serię, bo jak zapewne sam wiesz, takie "drobnostki" mogą zdziałać wiele

Tak. Fyne ostatnio wypuściło też nowe SP do swoich linii F501 i F502. Zupełnie inne kolumny. Tak tez zmieniono tweeter. Ale tak wiem, wpływa to na brzmienie.

 

20 godzin temu, tomek4446 napisał:

Panowie mogę Was pogodzić , śmiało możecie polecać na fronty do KD kolumny Altec Lansing Valencia  :) Takiej zwartej sceny i detaliczności podczas oglądania filmów to nie miałem z żadnymi kolumnami

No i nas pogodziłeś :)

Nie no tak na poważnie to przecież nie kłócimy się. Klasyczna wymiana zdań. Na wysokim poziomie z obu stron !

Piotr

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@S4Home @Top Hi-Fi & Video Design nie wiem co mam wam napisać naprawdę.

14 godzin temu, S4Home napisał:

w dziale kino domowe jest Lolek a w dziale stereo Karol......... teraz mi coś tak przyszło do głowy :/ ........ obaj oceniają sprzęt po specyfikacji czy tez po danych zmierzonych. Jest to jakieś kryterium. Jeśli się sprzetu na oczy nie widziało to można tak dokonać selekcji. Ale nie bardzo wiem jak mozna komuś doradzać "lepszość" w takim przypadku.

tak, ja oceniam sprzęt na podstawie faktów, ocena na podstawie "lepiej brzmi" jest; pozostawię to lepiej bez opisu dla dobra ogółu. Każdy słyszy co innego i tego nigdy nigdzie nie negowałem, jednak fakty są inne. Sprzęt yamahy a1080 jest słaby by nie powiedzieć kiepski. Nie tego się człowiek spodziewa tyle płacąc. Dostaje się tylko moc i nic więcej.

Dnia 16.11.2020 o 22:20, Top Hi-Fi & Video Design napisał:

Zapraszamy na prawdziwe testy do naszych salonów, w celu przekonania się o czym mówimy:)

jak będą te testy wyglądać, macie specjalną aparaturę pomiarową?

 

Cały problem polega na tym, że ja polegam na faktach, twardych danych. Pamiętajmy, że jak sprzęt ma kiepskiego DACa to potem już tylko gorzej bo wzmacniacz tylko pogłębi zniekształcenia wprowadzone przez DACa. I tutaj można odprawiać różne rytuały ale pewnych podstawowych zasad się nie przeskoczy.

I na koniec po raz kolejny piszę coś co już powtarzałem nie raz i chciałbym by to w końcu zostało zapamiętane. To, że sprzęt jest technicznie gorszy, nie znaczy, że komuś dźwięk jaki produkuje się nie będzie podobać. Zatem jak najbardziej A1080 dla słuchacza może być korzystniejsza w odbiorze niż X3600 czy x4700 nie znaczy to jednak, że jakość dźwięku jest lepsza a jak mnie pamięć nie myli to głównie o to chodzi w HiFi by mieć jak najlepszy dźwięk, i tutaj x3600 oferuje nam minimum jakości podczas gdy w a1080 tej jakości nie ma.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, lolekdrugi napisał:

Sprzęt yamahy a1080 jest słaby by nie powiedzieć kiepski. Nie tego się człowiek spodziewa tyle płacąc. Dostaje się tylko moc i nic więcej.

To krzywdzące stwierdzenie dla tego produktu. Widzę, że koledze ciężko jest z czymkolwiek dogodzić. Jeżeli oceniamy sprzęt tylko po parametrach, to proponuję koledze "lolek" przeczytać najnowszy test w "AUDIO" n/t wzmacniacza Yamaha AS201, za 1000 zł. Przy 4 ohmach uzyskuje on 176 W na kanał!, -więc po co kupować AS 2200 za 13000 zł :)

Z tą myślą, zostawiamy dalszą dyskusję.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 minuty temu, Top Hi-Fi & Video Design napisał:

To krzywdzące stwierdzenie dla tego produktu. Widzę, że koledze ciężko jest z czymkolwiek dogodzić. Jeżeli oceniamy sprzęt tylko po parametrach, to proponuję koledze "lolek" przeczytać najnowszy test w "AUDIO" n/t wzmacniacza Yamaha AS201, za 1000 zł. Przy 4 ohmach uzyskuje on 176 W na kanał!,

idąc tym tropem rozumowania A1080 jest lepsza od X3600 czy x4700 bo ma więcej mocy a nie o to tutaj chodzi. Już wcześniej pisałem, zniekształcenia, dynamika, preouty, SINAD, to trochę więcej parametrów. Pomijam już takie detale jak A1080 będąca 7.2 podczas gdy x3600 jest 9.2(11.2)

Jakby to powiedzieć no nie wiem ale jak by się do tego nie dobierać to niestety ten produkt jest po prostu słaby.

 

23 minuty temu, Top Hi-Fi & Video Design napisał:

więc po co kupować AS 2200 za 13000 zł

nie wierzę, że muszę to robić:

https://usa.yamaha.com/files/download/other_assets/4/1323174/web_VCV3030_A-S2200_om_UL_EnFrEs_A0.pdf

https://europe.yamaha.com/files/download/other_assets/3/330053/web_ZH10680_A-S201_om_G.pdf

dlatego jest droższy, informacje w specyfikacji włącznie z wykresami i parametrami. Tutaj wyższa cena o ile dane podane w tych instrukcjach są prawidłowe jest uzasadniona jakością.

Edytowano przez lolekdrugi
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

lolek, ty kumuaj trochę czcze. Z Tophifi Ci napisali wyraźnie, że jeśli parametry są dla Ciebie najważniejsze, to kup sobie AS201 za tysiaka i bądź z tego powodu szczęśliwy.

Ja Ci proponuję stworzyć coś własnego i zacznij sprzedawać. Będę pierwszy, który to przetestuje.

A jak się odniesiesz do lamp np. Mcintosha czy Pathosa? Tam ze specyfikacji, to można bąki puszczać, a mimo wszystko "kapcie spadają"

Edytowano przez Miras23
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, lolekdrugi napisał:

tak, ja oceniam sprzęt na podstawie faktów, ocena na podstawie "lepiej brzmi" jest; pozostawię to lepiej bez opisu dla dobra ogółu

O ja .... Serio? Nawet jak sprzęt X będzie dla mnie i mojego ucha lepiej brzmiał mam kupić sprzęt Y bo w jakimś teście wypadł lepiej?

Bez kitu. Kolejny Karolek.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie.

Drogi Lolku nikt cie nie szykanuje. Natomiast po prostu przy kolejnej wypowiedzi napisz polecam XXXX bo w testach na forum (wypada podać źródło) wypada lepiej pod kątem parametrów od YYYY. I taka wypowiedź jest ok.

Audio moim zdaniem jest do ....... słuchania :) Czy to stereo czy kino no słucham go. Nie patrze na Waty i napięcia wyjściowe trzymając głowę za szafką. "W tym się iskrzy na wyjściu PRE OUT a w tym nie, dziadostwo, widocznie słaby :P "

Wiesz o co chodzi.

Kurcze warto posłuchać sprzetu do AUDIO zanim się wypowie o nim że jest słaby ...... :/ nie o to nam chodzi tu na forum nie tak chcemy tu budować baze wiedzy.

Na prawdę gorąco Cie pozdrawiam bo wydajesz się symaptyczny. :)

Piotr

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, Miras23 napisał:

A jak się odniesiesz do lamp np. Mcintosha czy Pathosa? Tam ze specyfikacji, to można bąki puszczać, a mimo wszystko "kapcie spadają"

Jest wiele takich sprzętów łącznie z moim, które na wykresach wypadają blado. @lolekdrugi zapraszam do odsłuchu moich kolumn wraz z zestawem lampowym. Kolumny nawet nie mają normy HI FI , a lampy strojone na ucho. Cytując Ciebie " dziadostwo" :)

I nadal mnie frapują te pre outy , możesz podesłać jakiś link do porównania technicznego wyjść PRE OUT w Denonach a Yamahach . Spojrzałem na specyfikacje swojej i ani nie widzę , ani nie słyszę nic niepokojącego.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, Stolarz napisał:

O ja .... Serio? Nawet jak sprzęt X będzie dla mnie i mojego ucha lepiej brzmiał mam kupić sprzęt Y bo w jakimś teście wypadł lepiej?

Bez kitu. Kolejny Karolek.

Nigdzie tak nie napisałem, proszę nie wprowadzaj ludzi w błąd.

1 godzinę temu, S4Home napisał:

Natomiast po prostu przy kolejnej wypowiedzi napisz polecam XXXX bo w testach na forum (wypada podać źródło) wypada lepiej pod kątem parametrów od YYYY. I taka wypowiedź jest ok.

dokładnie tak piszę, źródło podałem i potem linkuje do całej dyskusji.

1 godzinę temu, S4Home napisał:

Audio moim zdaniem jest do ....... słuchania :) Czy to stereo czy kino no słucham go

a mnie się wydawało, że po to kupuje lepszym sprzęt by uzyskać lepszą jakość dźwięku oczywiście w drugiej kolejności ma mi się to podobać.

1 godzinę temu, S4Home napisał:

Nie patrze na Waty i napięcia wyjściowe trzymając głowę za szafką.

przepraszam ale sam napisałeś, że A1080 ma więcej mocy uzywając tego jako argumentu na korzyść Yamahy.

14 minut temu, tomek4446 napisał:

Jest wiele takich sprzętów łącznie z moim, które na wykresach wypadają blado. @lolekdrugi zapraszam do odsłuchu moich kolumn wraz z zestawem lampowym. Kolumny nawet nie mają normy HI FI , a lampy strojone na ucho. Cytując Ciebie " dziadostwo"

po raz kolejny powtarzam, jeżeli dla Ciebie jest ok to super jednak kupując sprzęt za określoną ilość środków finansowych chcemy dokonać jak najlepszego zakupu. Lampy wróciły do łask bo ludzie po prostu lubią taki zmodyfikowany dźwięk i to wszystko.

16 minut temu, tomek4446 napisał:

I nadal mnie frapują te pre outy , możesz podesłać jakiś link do porównania technicznego wyjść PRE OUT w Denonach a Yamahach .

kolejny raz? Proszę w tym poście masz linki do testów, można sobie porównać:

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, lolekdrugi napisał:

a mnie się wydawało, że po to kupuje lepszym sprzęt by uzyskać lepszą jakość dźwięku oczywiście w drugiej kolejności ma mi się to podobać.

No dokładnie. A tego nie sprawdziłeś. A piszesz że dany produkt jest zły. Nawet gorsze epitety

Wraca pytanie więc dlaczego?

4 godziny temu, lolekdrugi napisał:

przepraszam ale sam napisałeś, że A1080 ma więcej mocy uzywając tego jako argumentu na korzyść Yamahy.

Nie nie nie. Moc to jeden parametr. Ale pisałem o całym pasmie dźwiękowym. Polecam wrócić do tego wątku i postu.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Utwórz nowe...