Skocz do zawartości

Wzmacniacz - kolumny - kable


Agnieszka No

Recommended Posts

Cześć!

Zaczynam przygodę z gramofonem i jestem póki co kompletnie zielona w tym temacie 🙈 Mam do Was pytanie odnośnie odpowiedniego połączenia: gramofon + przedwzmacniacz + wzmacniacz + kolumny. Połączyłam gramofon do przedwzmacniacza - wejście In, a wejście out połączyłam kablem RCA do AUX wzmacniacza (bez przedwzamacniacza byloby PHONO, tak?)

Mam pytanie, czy mogę w ogóle łączyć wzmacniacz DENON PMA-280 z kolumnami TAGA HARMONY Azure s-40 Impedancja 6 / 20-120W / 46Hz-40KHz/ 87 dB i jaki konkretnie kabel (bananowy) powinnam kupić aby to zrobic

Bardzo dziękuję z góry za odpowiedź! 💓

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Koleżankę 😉

W twoim wzmacniaczu jest tak:  Kolumny lub 4-16 Ohm, Kolumny A+B 8-16 Ohm, w tym przypadku podpinasz pod A lub B 

Kabel na początek i wtyki bananowe powinno wystarczyć 😉 

https://allegro.pl/oferta/polski-kabel-przewod-glosnikowy-miedz-2x2-5-ofc-6734382823 

https://allegro.pl/oferta/wtyk-glosnikowy-banan-nakamichi-gold-hq-8-sztuk-9350448891

Edytowano przez Gość
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam @Agnieszka No, kabel możesz kupić taki jak kolega RLC podał link, banany nie są potrzebne możesz go wpiąć prosto pod zaciski w kolumnach i wzmacniaczu, ale pamiętaj żeby np. opisana żyła była podłączona do czerwonego gniazda w kolumnie i wzmacniaczu, tak samo dla obu kolumn lewej i prawej.

Nie wiem jaki masz gramofon, ale możesz go podłączyć bezpośredni do wzmacniacza do gniazd   Phono we wzmacniaczu i zgodnie wtyki  z kolorem.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...