Skocz do zawartości

Kolumny do Yamaha R-N803D do 1500-1600zł


Szymon Cichocki

Recommended Posts

Witajcie Audiomaniacy. Jestem młodym 16-letnim fanatykiem muzyki z lat 90, 80 jak i również współczesnej, ale w mniejszym stopniu. Mam dylemat co do odpowiedniego dobrania kolumn do amplitunera Yamaha R-N803D. Chciałbym, by dobrze nadawały się m.i.n do rocka i metalu, ale również do różnorakiej muzyki, chodź to pierwsze ma dla mnie większe znaczenie. Fajnie jakby posiadały bass-reflex pod spodem lub z przodu, bym mógł je mieć bliżej ściany. Pokój również nie mam za duży, więc nie muszą być to "królowe głośności". Fajnie również by charakteryzowały się dobrą sceną, detalicznością/szczegółowością, jak i również dynamicznością dźwięku. Byłby to mój pierwszy porządny zestaw stereo, więc nie mam dużego rozeznania w "terenie", jak i również praktycznego doświadczenia. W okolicy nie mam też żadnego sklepu z żadnym takim sprzętem, więc nici z odsłuchu na żywo lub porady na miejscu (Pandemia też nie jest na rękę). Gdyby ktoś znalazł fajną propozycję kolumn, to byłbym jeszcze również wdzięczny, gdyby podał też jakieś dobre propozycje kabli w cenie 100-250 złoty (na kablach tym bardziej się nie znam i nie wiem czym mam się kierować przy ich wyborze. Sprawy też nie ułatwia duża masa podzielonych opinii w internecie). Z góry dziękuje i życzę wszystkiego dobrego z okazji dnia Niepodległości. 

Edytowano przez Szymon Cichocki
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,
Kable to tak na prawdę dopieszczenie i skup się w pierwszej kolejności na kolumnach. Z Yamahą RN803d bardzo dobrze zgrywają się Q-Acoustic 3050i, które zapewnią dynamiczny bas i łagodniejszą górę.  Jeśli chciałbyś uzyskać przestrzenne brzmienie i wybrać nowe kolumny to Pylon Audio Pearl 25 mogłyby być dobrym rozwiązaniem. 
Kable najlepiej wybrać na metry bez konfekcji i tutaj polecam Chord C-screen lub jak budżet pozwoli Van den Hul The Snowline. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 godziny temu, Szymon Cichocki napisał:

Pokój również nie mam za duży, więc nie muszą być to "królowe głośności". 

Kolego Szymonie, jaki konkretnie metraż ma Twój pokój. Być może wystarczą tutaj jakieś kolumny podstawkowe. A w cenie 1500-1600 zł może już znaleźć całkiem fajne monitory, które w małym pomieszczeniu mogą zagrać o wiele fajniej niż kolumny podstawkowe. No i może jeszcze warto byłoby dodać też jakiej to muzyki z lat 80 i 90 słuchasz. Bo są to lata mojej młodości 😳i z tego co pamiętam z jednej strony może być to U2, Metallica, Dire Straits, The Police ale też doktor Alban czy DJ Bobo 🙂.

Edytowano przez seba3002
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, S4Home napisał:

Do tej Yamahy w tej cenie polecam szukać:

Indiana Line Tesi 560 / 561

QAcustic 3050 / 3050i

Melodika BL 40 w rożnych odmianach MK

Dobre kable Oehlbach, Procab, Van Domme

Piotr

Dziękuje bardzo za próbę doradzenia S4Home, a raczej Panie Piotrze :). Bardzo zainteresowały mnie kolumny od firmy Indiana Line, a dokładnie model Tesi 561. Zacząłem szukać dobrych ofert w internecie z tym modelem. W pewnym momencie przypadkiem natrafiłem na model z tej samej firmy o nazwie Indiana Line Tesi 661 z trój drożnym układem, co według zdobytej prze zemnie wiedzy - tu cytuję - "każde z nich pracowało tylko w paśmie dopasowanym do swoich możliwości", co chyba jest lepszym "udoskonaleniem" niż wcześniej zaproponowane kolumny o mniejszym układzie (tylko, niestety cena jest wyższa, co jest zrozumiałe). Poczytałem trochę więcej o nich i samej firmie, by być trochę bardziej rozeznany, czego nigdy nie za wiele. Może warto byłoby jeszcze poczekać i uzbierać większą "sumkę" do tych Tesi 661? Czy są warte uwagi osoby bardziej rozeznanej w temacie audio? Czy w podobnej cenie tych kolumn znajdę lepszą propozycję ? Pozdrawiam i jeszcze raz dziękuje za pomoc.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, Q21 napisał:

Cześć,
Kable to tak na prawdę dopieszczenie i skup się w pierwszej kolejności na kolumnach. Z Yamahą RN803d bardzo dobrze zgrywają się Q-Acoustic 3050i, które zapewnią dynamiczny bas i łagodniejszą górę.  Jeśli chciałbyś uzyskać przestrzenne brzmienie i wybrać nowe kolumny to Pylon Audio Pearl 25 mogłyby być dobrym rozwiązaniem. 
Kable najlepiej wybrać na metry bez konfekcji i tutaj polecam Chord C-screen lub jak budżet pozwoli Van den Hul The Snowline. 

Cześć Q21. Czy mógłby/mogłaby/mogliby Pan/Pani/Państwo wypowiedzieć się trochę na temat kolumn od firmy Indiana Line, a dokładnie modelu "Tesi 661"? Bardzo mnie te kolumny zainteresowały, gdy podczas "buszowania" w celu znalezienia najlepszej oferty "Tesi 561" (którą polecił Pan Piotr z S4Home "okienko" wyżej) przypadkowo na nie trafiłem. Oczywiście również dziękuje za pomoc polecając mi wasze propozycje. Dzięki Wam miałem o jeden produkt więcej na liście "Ciekawa i polecana propozycja" do przeanalizowania pod mój gust grania. Jeszcze raz dziękuje i Pozdrawiam

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, seba3002 napisał:

Kolego Szymonie, jaki konkretnie metraż ma Twój pokój. Być może wystarczą tutaj jakieś kolumny podstawkowe. A w cenie 1500-1600 zł może już znaleźć całkiem fajne monitory, które w małym pomieszczeniu mogą zagrać o wiele fajniej niż kolumny podstawkowe. No i może jeszcze warto byłoby dodać też jakiej to muzyki z lat 80 i 90 słuchasz. Bo są to lata mojej młodości 😳i z tego co pamiętam z jednej strony może być to U2, Metallica, Dire Straits, The Police ale też doktor Alban czy DJ Bobo 🙂.

Cześć kolego Sebastianie. Też się nad tym zastanawiałem jakiś czas temu, gdyż nie można lekceważyć i takiej możliwości, jednak....chciałbym myśleć też trochę w przyszłość. Na przykład, gdy znajdę sobie już za kilka lat własną "klitkę" to lepszym rozwiązaniem byłyby już raczej "pełnoprawne" kolumny niż monitory i kolumny podstawkowe, chyba że mi się tylko tak wydaje, to bardzo za moją małą wiedzę w tym zakresie przepraszam. Jeśli chodzi o muzykę z twoich czasów młodości, to szedłbym raczej w stronę Metalici i Dire Straits (chodź z tym drugim zespołem mam mniejszą styczność w porównaniu do Metalici). To jest ewidentnie ten świat w którym się odnajduję i mam największą satysfakcję podczas słuchania. Metalica, Nirvana, Ace of Spades, Motorhead, Guns and Roses (Mój ulubiony zespół w dodatku odsłuchany na żywo w Chorzowie w 2018, co było spełnieniem moich muzycznych marzeń :D), AC/DC, Iron Maiden, Bon Jovi, Judast Priest (choć wydaję mi się, że mogą być "troszkę"starsi od reszty hehe), Green Day, Avantasia, Manowar, Hammerfall i tak dalej...mógłbym tak wymieniać bez końca hahaha :D. Również Polskiego "akcentu" też u mnie nie zabrakło. Dżem, Hunter, Budka Suflera, Kat, Perfect, Lady Pank, Obywatel G.C, Czerwone Gitary, Skaldowie (tu też mogę tak dalej "lecieć", ale mogłoby to też "troszkę" potrwać :D), jak i również Marek Grechuta, Czesław Niemen lub Stan Borys, ale to już trochę inny typ muzyki niż ten który reprezentują zespoły wcześniej wymienione. Pop i inne gatunki też się u mnie znajdzie z tamtych czasów, ale to w większości utwory, których tak "prosto z pamięci" nie wymienię, gdyż takiej muzyki rzadziej słucham. Mam nadzieję, że bardziej przybliżyłem ci to czego słucham z tamtych lat i rozjaśniłem w jaki typ muzyki najbardziej celuję. Pozdrawiam i dzięki za pomoc

Edytowano przez Szymon Cichocki
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, S4Home napisał:

Tesi 661 raczej nie do dostania za 1500 zł. To jaki masz w końcu budzet?

Wyższy?

To dochodzi znowu Heco Aurora 700 która idealnie się zgrywa z RN albo używane Music Style 900.

Piotr

Dzień dobry Panie Piotrze. Budżet w którym chciałem się zmieścić jest to te 1500/1600zł, choć jeśli te Indiany byłyby aż tak tego warte, to mógłbym trochę odczekać i dorzucić do nich trochę więcej pieniędzy. Pozdrawiam

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć. Zastanów się nad pylon Audio pearl 25. Mi przez chwilę grały z yamaha as700 i byłem zachwycony. Z resztą mam je na sprzedaż https://allegrolokalnie.pl/oferta/kolumny-pylon-audio-pearl-25-jak-nowe-gwarancja

Jeżeli jesteś z okolic Wrocławia to mógłbym zaprosić Cię na odsłuch przed zakupem 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Szymon Cichocki dalej jednak nie podałeś wielkości pomieszczenia 🙂. Jeśli mogę coś zasugerować. Piszesz, że chcesz kolumny przyszłościowe. I tutaj pojawia się kilka problemów. Przede wszystkim audio to hobby, w które zmiany następują częściej niż byśmy chcieli 🙂. Po drugie - masz fajny amplituner, który jednak zasługuje moim zdaniem na coś więcej niż kolumny podłogowe za 1500 zł. Po trzecie - fajnie, że myślisz przyszłościowo ale jak już wspomniałem, kolumny podłogowe za 1500 zł nie są aż tak przyszłościową inwestycja. Jeśli masz małe pomieszczenie o wiele lepiej sprawdzą się monitory, które w razie zmiany lokum na większe odsprzedasz. Słabe kolumny podłogowe nie zagrają dobrze ani w małym ani w większym pomieszczeniu. Ale wybór oczywiście należy do Ciebie 🙂. Pozdrawiam. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

Moje Kefy na początku grały z Yamaha R-N602.

Granie bardzo neutralne. Bass był szybki, zwarty i na prawdę było go dość dużo. Jak najbardziej polecam takie zestawienie na początek, jest bezpieczne i stanowi dobry punkt wyjścia do dalszych poszukiwań.

Podłogówki w tej cenie należy sobie odpuścić, te małe Kefy naprawdę robią robotę. U mnie grały w salonie ponad 20m i nie można było się doczepić.

Później grały z Atollem 100 i było jeszcze lepiej, choć Atoll to inne granie niż Yamaha.

Jedyny ich minus to, że na pomiarach wychodzą dwa rezonanse (https://www.audiosciencereview.com/forum/index.php?threads/kef-q350-speaker-review.13484/).

Niestety moje się od razu sprzedały.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, Szymon Cichocki napisał:

Cześć Q21. Czy mógłby/mogłaby/mogliby Pan/Pani/Państwo wypowiedzieć się trochę na temat kolumn od firmy Indiana Line, a dokładnie modelu "Tesi 661"? Bardzo mnie te kolumny zainteresowały, gdy podczas "buszowania" w celu znalezienia najlepszej oferty "Tesi 561"

Indiana Line Tesi 661 to bardzo udane kolumny o dynamicznym i muzykalnym charakterze brzmienia. Bas ma odpowiednią masę, jest szybki dobrze kontrolowany. Średnica jest cieplejsza i skierowana w stronę słuchacza. W podobnym budżecie dochodzimy do Heco Aurora 700, które również cieszą się bardzo dużym zainteresowaniem. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 godziny temu, Szymon Cichocki napisał:

Dzień dobry Panie Piotrze. Budżet w którym chciałem się zmieścić jest to te 1500/1600zł, choć jeśli te Indiany byłyby aż tak tego warte, to mógłbym trochę odczekać i dorzucić do nich trochę więcej pieniędzy. Pozdrawiam

Poczekaj i dorzuć, 661 i 803d to bardzo fajne, uniwersalne połączenie które dobrze zagra zarówno Grechutę jak i Kostrzewskiego.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...