Skocz do zawartości

Taga Harmony TAV-606 SE vs Monitor Bronze BX5 5.0


Bogu

Recommended Posts

Witam,

jestem tutaj ''świeżakiem''  i potrzebuje porady osób bardziej doświadczonych w temacie audio

 co będzie lepszym wyborem:

nowe Taga Tav-606 SE 5.0 czy używany zestaw (ale z wyglądu jak nowy) Monitor Bronze BX 5.0 (tylnie SURROUND BX-FX)

cena podobna

amp: Denon AVR-X1600H

przeznaczenie 50% na 50% muzyka / filmy

docelowo tez jakiś sub (w późniejszym terminie )

z góry dziękuje za porady i opinie

pozdrawiam

Marcin

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,
jestem tutaj ''świeżakiem''  i potrzebuje porady osób bardziej doświadczonych w temacie audio
 co będzie lepszym wyborem:
nowe Taga Tav-606 SE 5.0 czy używany zestaw (ale z wyglądu jak nowy) Monitor Bronze BX 5.0 (tylnie SURROUND BX-FX)
cena podobna
amp: Denon AVR-X1600H
przeznaczenie 50% na 50% muzyka / filmy
docelowo tez jakiś sub (w późniejszym terminie )
z góry dziękuje za porady i opinie
pozdrawiam
Marcin
Zdecydowanie Monitor Audio zagra lepiej z Denonem ale nie spodziewaj się fajerwerków bo ten Denon demonem mocy raczej nie jest no i oczywiście subwofer jeśli mowa o KD, ewentualnie możesz szukać coś z Pylon Audio Pearl lub Melodika 40 lub Roth Oli 40 jeśli mowa o używkach, jeszcze Heco Vitca oraz Heco Music Style.
Jaki duży masz pokój?
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5,2m x 3,2m
denon-a moge miec za 1845zl
jest cos lepszego do 2000zl?
Nowe czy używane?
Tak do 3tys to masz wybór z nowych Onkyo 696, Yamaha MusicCast RX‑V685, ewentualnie V4A i Denon 2700.
Z używek do 2tys coś się znajdzie
https://allegro.pl/oferta/amplituner-pioneer-sc-lx72-lodz-9584413629?utm_medium=app_share&utm_source=facebook jest też 82 lub https://allegro.pl/oferta/amplituner-denon-avr-x4000-9443885005?utm_medium=app_share&utm_source=facebook
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, Bogu napisał:

5,2m x 3,2m

denon-a moge miec za 1845zl

jest cos lepszego do 2000zl?

Masz niewielkie pomieszczenie. Przy takim metrażu, do kina domowego spokojne możesz jako fronty zastosować monitory. Zaoszczędzone pieniądze dołóż do ampli i suba. 

I tak jak pisał kolega @Bali, amplituner x1600 to niski model (miałem x1400h) i warto byłoby rozważyć coś oczko wyżej. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, Bali napisał:

Zdecydowanie Monitor Audio zagra lepiej z Denonem ale nie spodziewaj się fajerwerków bo ten Denon demonem mocy raczej nie jest

Do jakich pomieszczeń w takim razie według Ciebie nadaje się Denon 1600h? Czy do 15m2 jest za słaby biorąc pod uwagę zestaw 5.1 oparty na monitorach?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego @Stolarz, miałem swego czasu denona avr x1400h i nie sposób nie zgodzić się z kolegą @Bali. Nie jest to demon mocy. W kd - o ile odpowiada Ci granie denona być może nie jest to odczuwalne, ale w stereo już niestety tak. Dlatego jeśli budżet pozwala warto jednak dorzucić kilka złotych i kupić model wyższy. Pozdrawiam. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Posiadam X1500h. Nie narzekam. Ani na kino ani na stereo (po ciężkich bojach z krzywymi żeby uzyskać zadowalające mnie brzmienie). Na mój metraż a i pewnie na metraż autora tematu wystarczający sprzęt.
Oczywiście, że się da "lepiej" ale porównania tego typu (sprzęt typu X, który kosztuje więcej zagra lepiej niż Y) są jak porównywanie np. Hondy Civic do Ferrari. Pozbawione sensu.
A to dorzucanie paru złotych może nie mieć końca. Autor piszę o maks 2000 a @Bali wyskakuje z propozycjami do 3000. No chyba, że autora używki interesują. No to jakieś pole manewru jest.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie znam się za bardzo, ale miałem starszą Yamahę rx v 771 i do tego właśnie monitor bronze bx5. Zawsze wydawało mi się, że dźwięk jest ok dopóki nie zmieniłem dwa tygodnie temu na denona 3700. Droższy ampli. Ale wiem jedno. Monitory wreszcie grają tak jak powinny. Jeśli moja żona się zachwyca a jest wymagająca to znaczy, że jest dobrze. I ja to też słyszę. A jestem zwyķłym użytkownikiem, nie audiofilem. Zaznaczam, że nie wiem jak zagrałyby np. z Yamaha rx v4A czy 685.

Edytowano przez mereus
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...