Skocz do zawartości

Wymiana amplitunera


krzesimirek

Recommended Posts

Witam wszystkich.
Noszę się z zamiarem wymiany amplitunera KD (budżet nieprzekraczalny 6000zł)
50/50 stereo/film, pomieszczenie to niewielki salonik (ok 30m) z otwartą kuchnią i schodami (beton i szkło).

Obecnie posiadam: HARMAN KARDON AVR 235, SONOS CONECT (na nim własne zasoby i SPOTIFY) 
Bose Acoustimass 6 (5.1)
Zanim padnie "zmień głośniki" dodam, że tego nie zrobię gdyż z uwagi na wielkość i minimalistyczną aranżację pomieszczenia ten zestaw idealnie wkomponował się.
Leciwego Harmana chcę wymienić z uwagi na brak HDMI, na funkcjach sieciowych specjalnie mi nie zależy gdyż SONOS daje radę. Konfiguracji 5.1 nie mam w planie powiększać. Fajnie by było mieć dwukierunkowe BT (do słuchawek).
Gdyby zmianą amplitunera udałoby się też "upiększyć" stereo byłoby super (mam świadomość "wąskiego" gardła w postaci BOSE ale może...).
Mój obecny typ to Yamaha RX-A880 ewentualnie RX-A1080.

Pytanie brzmi czy warto przy tych satelitkach i dość kiepskich warunkach pomieszczenia iść w takie wyższe modele, ewentualnie co polecacie?
 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciałem ci polecić arcama ale przy tych kolumnach to nie specjalnie będzie mieć znaczenie 

Bose tak robi swoje systemy aby wzmacniacz miał jak najmniejszy wpływ na nie.

Tu moduł accustinas je nagłaśnia.

Yamaha 685 ci zupełnie wystarczy.

Ewentualnie denon x3600 z dobrą kalibracja.

Yamahy 1080 nie wykorzystasz. 

Piotr

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

Przede wszystkim musisz się zastanowić czy będziesz chciał wymienić kolumny. Jeśli tak to warto zainwestować w wyższy model Yamahy RX-A1080, Arcam AVR390 lub Anthem MRX520. 

Jeśli nie będziesz chciał zmieniać kolumn to w mojej ocenie Yamaha RX-V6a czy cieplejszy Denon 3700h będzie optymalnym wyborem. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, krzesimirek napisał:

OK ale proponowane Denony są droższe od 880tki a 9.1 nie wykorzystam. 

nie wiem w jakim kraju mieszkasz, ale w Polsce cena A880 i Denona X3600 jest na takim samym poziomie czyli około 4400,-

Droższy jest natomiast model x3700.

9.1 pozwala na zrobienie pełnego atmosa: 5.1.4.

Ale jeżeli Ci na tym nie zależy to faktycznie wystarczy amplituner 7.1 jednak nie szedł bym w a880, za drogo w stosunku do możliwości. Spokojnie RX-V685 jeżeli chcesz yamahę. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do wspomnianych kolumn dobór amplitunera jest raczej prosty i poradzi sobie z nim zarówno Yamaha RX-A880 jak i Denon X3600/3700. Każdy z nich ma dużo funkcji o których wspominasz, że ich nie potrzebujesz - więcej kanałów, funkcje sieciowe, ale dziś to standard i każde urządzenie to posiada.

Jak nie chcesz przepłacać to kup AVR-X2600H za prawie 1/2 budżetu lub nowszy AVR-X2700H i będzie grać :)

Choć osobiście przemyślałbym wyższe modele pod kątem rozbudowy lub dalszych zmian w systemie

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, lolekdrugi napisał:

nie wiem w jakim kraju mieszkasz, ale w Polsce cena A880 i Denona X3600 jest na takim samym poziomie czyli około 4400,-

Droższy jest natomiast model x3700.

9.1 pozwala na zrobienie pełnego atmosa: 5.1.4.

Ale jeżeli Ci na tym nie zależy to faktycznie wystarczy amplituner 7.1 jednak nie szedł bym w a880, za drogo w stosunku do możliwości. Spokojnie RX-V685 jeżeli chcesz yamahę. 

Mieszkam w Krakowie (Polska) i tu w jednym z salonów zaproponowano mi 880-tkę za 4250 PLN (z możliwością wcześniejszego przetestowania w domu). Tymczasem Denon 3600 nie jest dostępny w oficjalnej dystrybucji a 3700 to prawie 5000 PLN.

Ten Denon oczywiście mieści się w moim budżecie, tylko, co wniesie (w moich warunkach) w stosunku do 880-tki która w dodatku wizualnie podoba mi się bardziej (wiem, wiem, to ma grać a nie wyglądać - ale mimo wszystko... :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, krzesimirek napisał:

ylko, co wniesie (w moich warunkach) w stosunku do 880-tki która w dodatku wizualnie podoba mi się bardziej (wiem, wiem, to ma grać a nie wyglądać - ale mimo wszystko...

raczej należy zadać pytanie w drugą stronę. Co takiego ma 880, że kosztuje tyle co dużo lepszy x3600/x3700? W sumie to chyba tylko troszkę lepsze wykonanie ale niestety nie przekłada się to na lepsza jakość dźwięku.

Poczytaj sobie temat od tego posta:

jest tam porównanie x3600 do A1080. Niestety A1080 wypada kiepsko a tutaj mówimy o niższym modelu. Nie miałbym nic przeciwko A880 gdyby nie oderwana od rzeczywistości cena. Już lepiej brać RX-V685 który jest tym samym (troszkę gorsze wykonanie) co A880, jedynie nie ma YPAO multipoint. Zaoszczędzisz kasy trochę skoro nie potrzebujesz 9.2.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

28 minut temu, lolekdrugi napisał:

Nie miałbym nic przeciwko A880 gdyby nie oderwana od rzeczywistości cena. Już lepiej brać RX-V685

Pełna zgoda. Seria A od Yamahy zaczyna się do 1xxx (abstrahując od ceny ;)) wszystko poniżej to zapchaj dziury nie warte moim zdaniem dopłaty. V685 nie wypadnie gorzej w kontekście brzmienia. Inną kwestią jest problem z jego dostępnością

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Markcox napisał:

Seria A od Yamahy zaczyna się do 1xxx (abstrahując od ceny ;)) wszystko poniżej to zapchaj dziury nie warte moim zdaniem dopłaty

tylko, że A1080 to też kicha, zobacz na temat do którego dałem link.  W środku są testy sprzętów, A1080 to sprzęt który naprawdę nie wiem do kogo adresowany. Jaszcze w USA gdzie cena jest bardziej normalna byłbym w stanie może znaleźć grupę docelową ale u nas?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No dobrze.

Na wstępie dziękuję wszystkim za odpowiedzi.

Reasumując:

- 1080 byłby OK gdyby nie cena i moje głośniczki (nie wykorzystam).

- 880 w stosunku do 685 nie wnosi nic poza wykonaniem i wyglądem, a cena...

- 685 było by OK gdyby nie (jak dla mnie "tania" plastikowa obudowa)

Pozostaje Denon 3700 ?

Miałem kiedyś w sypialni takie coś jak Denon Ceol Picolo i z tego przykrego doświadczenia wynikało: NIGDY WIĘCEJ DENONA - chyba nie pozostaje nic innego jak zweryfikować to stwierdzenie.

Zaczekam jeszcze do końca listopada - a nóż wydarzy się coś w kontekście cen :)

Jeszcze raz dziękuję wszystkim za pomoc!

PS: zachciało się zmian...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, krzesimirek napisał:

685 było by OK gdyby nie (jak dla mnie "tania" plastikowa obudowa)

Pozostaje Denon 3700 ?

jest jeszcze coś takiego jak A680, niestety nie ma preoutów i względem rx-v685 jest jeszcze mniej różnić jednak nie wiem jak kwestia obudowy, musiałbyś sam zweryfikować i polować na jakąś dobrą cenę.

Edytowano przez lolekdrugi
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 14.11.2020 o 21:37, lolekdrugi napisał:

tylko, że A1080 to też kicha, zobacz na temat do którego dałem link. 

Tez mam swoje zdanie i żadne lab testy mnie nie przekonają :)

Ja słuchałem oba i wiem dlaczego tyle kosztuje :) Bo GRA :)

Dnia 14.11.2020 o 23:21, lolekdrugi napisał:

ja stwierdzam, że branie równiez A1XXX nie ma sensu, nie wiem jeszcze jak A2XXX

Dodajmy tylko że 1080 nie słuchałeś a swoje wnioski bierzesz po testach z forum :)

Ale wróćmy do tematu.

Jesli kolumny zostają do bierz Denona z serii X3600.

Po aktualizacji ma on dwukierunkowe BT. Chodź sprawdź. Bo 3700 na pewno. trzeba sprawdzić czy ta aktualizacja poszła w starsze modele.

Piotr

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...