Skocz do zawartości

Dobór mocy amplitunera do mocy zestawu głośników.


Andy Daniels

Recommended Posts

Witam wszystkich.

Z uwagi na moją małą wiedzę w zakresie audio chciałbym poprosić o pomocną radę w sprawie doboru amplitunera do zestawu głośników.

Zestaw głośników Teufel Ultima 40 Power Edition 5.1

https://teufelaudio.pl/ultima-40-surround-51-set-105789000

2x Przednie 120W  4-8 Ohm

1x Centralny 30W   4-8 Ohm

2x Tylnie 40W         4-8 Ohm

2x Reflekt dolby Atmos 60W 4 Ohm

1x subwoofer 250W

Czy amplituner Denon AVR X2700H 7.1 o mocy 150W na kanał (przy 6 Ohm) i 95W (przy 8 Ohm) będzie dobrym rozwiązaniem aby nie uszkodzić kolumn i podłączyć je w ukladzie 5.1.2  ?

Amplituner 

https://www.denon.com/pl-pl/shop/avreceiver/avrx2700h

Zdaję sobie sprawę, że ciężko będzie się wypowiedzieć odnośnie jakościowego doboru amplitunera pod ten zestaw głośników gdyż w Polsce nie ma ich w żadnym sklepie aby porównać. 

Chodzi mi głównie o to czy ten amplituner swoją mocą nie uszkodzi mi głośników. 

Zestaw będzie służył głównie do grania na PlayStation 5/ Xbox Series X oraz oglądania filmów na Bluray i z Netflixa.

Jestem otwarty na sugestie odnośnie innego amplitunera lub zestawu kina z Atmos (cena za amp i zestaw kolumn Max do 8 tyś razem) lecz będzie musiał obowiązkowo posiadać HDMI eARC. 

Amplituner będzie podłączony tym złączem z TV Sony 75" XH9096 ponieważ tylko eARC da radę przesłać Dolby Atmos. Niestety nie będę miał możliwości podłączenia konsoli przez amplituner ponieważ nowe konsole mają obecnie problem z przesłaniem przez amplituner do TV sygnału w 4K 120 Hz. Więc konsola będzie podpięta do TV a dźwięk z TV przez eARC do amplitunera. 

 

Z góry dziękuję za chęć pomocy.

Pozdrawiam 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,
niestety ale z dostępnością Teufel w Polsce jest bardzo słabo i ciężko jest powiedzieć jak grają. Jeśli masz już ten zestaw to proponowałbym porównać 2 amplitunery:

1. Yamaha RX-V4a - dynamiczne i szczegółowe brzmienie z szybszym basem.
2. Denon 2700h - muzykalne brzmienie z łagodną górą i obfitszym basem. 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, S4Home napisał:

To jeden z tych aspektów na które nie patrzysz podczas wyboru amplitunera.

Z racji tego że ten amplituner nie dysponuje taka mocą realnie. Zobacz test.

Pod teufel denon pasuje dźwiękowo. 

Poza tym obecnie nie specjalnie masz wybór 😛

Piotr

Tak, zdaje sobie sprawę że jego realną moc jest mniejsza lecz nie bardzo się orientuję o ile mniejsza. Zazwyczaj podają taka sama moc na wszystkie kanały a jeśli chodzi o głośniki to przody mają inną,  centralna inną i tyły również więc nie bardzo rozumiem jak się odbywa potem ten podział mocy no ale mam nadzieję że będzie ok. 

Cóż, racja z tym , że nie mam zbyt dużego wyboru.

Dziękuję za info i pozdrawiam 

Andrzej 

2 godziny temu, Q21 napisał:

Cześć,
niestety ale z dostępnością Teufel w Polsce jest bardzo słabo i ciężko jest powiedzieć jak grają. Jeśli masz już ten zestaw to proponowałbym porównać 2 amplitunery:

1. Yamaha RX-V4a - dynamiczne i szczegółowe brzmienie z szybszym basem.
2. Denon 2700h - muzykalne brzmienie z łagodną górą i obfitszym basem. 

 

Tak, niestety w Polsce zestaw praktycznie nie do kupienia i ciężko to sprawdzić. Zamówienie jest już w drodze. Zostanę prawdopodobnie jednym z niewielu królików doświadczalnych i jak już wszystko u mnie będzie i zagra to podzielę się opinią czy warto było czy też okaże się to porażką. 

Wezmę tego Denona bo z tego co napisałeś może mi bardziej podejść. 

Dziękuję za odpowiedź i pozdrawiam.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 year later...
Dnia 12.11.2020 o 10:49, Andy Daniels napisał:

Tak, zdaje sobie sprawę że jego realną moc jest mniejsza lecz nie bardzo się orientuję o ile mniejsza. Zazwyczaj podają taka sama moc na wszystkie kanały a jeśli chodzi o głośniki to przody mają inną,  centralna inną i tyły również więc nie bardzo rozumiem jak się odbywa potem ten podział mocy no ale mam nadzieję że będzie ok. 

Cóż, racja z tym , że nie mam zbyt dużego wyboru.

Dziękuję za info i pozdrawiam 

Andrzej 

Tak, niestety w Polsce zestaw praktycznie nie do kupienia i ciężko to sprawdzić. Zamówienie jest już w drodze. Zostanę prawdopodobnie jednym z niewielu królików doświadczalnych i jak już wszystko u mnie będzie i zagra to podzielę się opinią czy warto było czy też okaże się to porażką. 

Wezmę tego Denona bo z tego co napisałeś może mi bardziej podejść. 

Dziękuję za odpowiedź i pozdrawiam.

Cześć,

I się nie podzieliłeś ;)

Polecasz taki zestaw? Sprawdził się u Ciebie?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...