Skocz do zawartości

Onkyo TX-8150 jakie tanie kolumny wybrać?


Tomasz J

Recommended Posts

Dzień dobry,

Zwracam się do kolegów z pytaniem i prośbą o dobór niedrogich kolumn do amplitunera Onkyo TX-8150. 

Amplituner był do niedawna moim podstawowym sprzętem w salonie. Grał z kolumnami Dali Zensor 7. Kilka miesięcy temu zastąpiłem go wzmacniaczem NAD 356BEE z Cambridge Audio Dac Magic 100 plus Chromecast audio. 

Zastanawiam się czy nie wykorzystać go do stworzenia prostego systemu w sypialni lub pokoju gościnnym. Budżet chciałbym przeznaczyć niewielki 1,5-2 tysięcy złotych, może ciut więcej. Pokój na poddaszu ze skośnymi ścianami o powierzchni 21-23m2. Głośniki nowe lub używane. Muzyka bardzo różna, ale bez techno, rapu i metalu, raczej spokojne brzmienia. Lubię nisko schodzący bas, raczej dobrze kontrolowany, wyraźny środek, niezbyt natarczywą górę, ale słyszalną, przyjemne melodyjne brzmienie. Bardzo głośnego słuchania tam raczej nie będzie. Źródło głównie Spotify, radio internetowe. 

Nie wiem na co patrzeć, czy jakieś monitory, czy nieduże podłogówki, miejsce na nie powinno się znaleźć? A może sprzedać ten amplituner i zbudować inny zestaw na bazie polecanego SMSL Q5 PRO lub czegoś podobnego?

Będę wdzięczny za wszelkie sugestie.

pozdrawiam

Tomasz

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam 

Posiadasz już Amplituner Stereo dokładnie Onkyo TX-8150 co ci w nim nie pasuje? 

Jeżeli chodzi o Smsl Q5 Pro używam, uważam że jest świetny warunek potrzebuje dobrych kolumn żeby zagrać tak jak potrafi 😉 

Zamiana jak najbardziej poznasz zupełnie inny sprzęt czy lepszy tego nie wiem, napewno mniejszy który naprawdę potrafi zagrać 😉 

Sam musisz zdecydować.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie upieram się przy zamianie amplitunera Onkyo na coś innego. Generalnie jestem z niego zadowolony, duża funkcjonalność, Spotify działa bez problemu. Nie wiem tylko, czy w moim skromnym budżecie uda się coś sensownego wybrać, dlatego biorę pod uwagę sprzedaż amplitunera i dołożenie kilku stówek do kolumn.

Edytowano przez Tomasz J
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Onkyo 8150 wcale nie jest zły i na jego podstawie można zbudować dobry system.  Jeśli chciałbyś uzyskać przestrzenne brzmienie z szybkim basem to polskie Pylon Audio Pearl 25 by się sprawdziły. Nieco ponad zakładany budżet masz sprawdzone Heco Aurora 700, które zagrają muzykalnie z mocniejszym dołem i szeroką sceną dźwiękową. 

Zapraszam do kontaktu w sprawie wyceny.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję kolegom za propozycje. Najbardziej wizualnie i cenowo przypadły mi do gustu Pylon Audio Perl 25. Cena sporo poniżej 2000zł, obudowy w kolorze orzech lub wenge bardzo mi się podobają. Walory estetyczne też są dla mnie i mojej partnerki dość istotne :). Heco i Melodika trochę za drogie, wizualnie też nie do końca mnie przekonują. Magnatów 725 niestety nie widzę nigdzie dostępnych.

Jeśli ktoś ma jeszcze jakieś propozycje w cenie do 2tys. za parę, najchętniej ze skrzynkami w kolorze orzecha lub innego drewna, to chętnie bym się zapoznał :).

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, RLC napisał:

Mimo że jestem ogromnym zwolennikiem wspomnianego Smsl'a jednak bym zostawił to Onkyo wspomniałeś o kolumnach pylon forumowicz @Bart Osz sprzedaje takie paczki 

https://allegrolokalnie.pl/oferta/kolumny-pylon-audio-pearl-25-jak-nowe-gwarancja

Dziękuję za pamięć, owszem, mam na sprzedaż. Można posłuchać tych kolumn u mnie. Również je z czystym sumieniem polecam w tym przedziale cenowym. Pudla są czarne, okleina ma strukturę drewna 

Edytowano przez Bart Osz
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, Tomasz J napisał:

Dzięki za podesłanie ogłoszenia. Niestety kolumny są czarne, a wolałbym w kolorze wenge lub orzech, no i mam do sprzedającego kawałek drogi :).

 

 

Wenge w słabym oświetleniu wygląda jak czarne. Taka praktyczna uwaga. Mam tą okleinę w obecnych kolumnach pylon 🙂

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie,

Chciałbym prosić Was o kolejne porady i pomoc. Zastanawiam się czy, kolumny podłogowe, w pokoju na piętrze o pow. 20m2, ze skosami z dwóch stron, a więc o stosunkowo niewielkiej kubaturze to dobry kierunek? Już wyjaśniam wątpliwości...

Zatargałem dzisiaj moje Zensory 7 na piętro i podłączyłem do amplitunera onkyo 8150 i mam mieszane uczucia. Słuchałem muzyki ze Spotify premium i poza kilkoma utworami Duft Punk, R.E.M., TOTO, Jack Johnson, czy Steely Dan, które prawie na każdym sprzęcie brzmią świetnie, większość utworów z gatunków popularnych: pop, rock, soul brzmiało "średnio". Największy problem pojawia się w niskich rejestrach, często słychać pojawiające się irytujące "buczenie" lub niekiedy taki "puszkowy" bas bez wyrazu. Ostrzejsze i bardziej "zachwaszczone" wysokie tony w utworach np. Roxette, czy Jamiroquai, nie przeszkadzały mi tak bardzo jak ten irytujący, nijaki bas. Nie wiem czy wynika to tylko z różnej jakości utworów znajdujących się na Spotify, czy bardziej z pewnego "niedopasowania" sprzętu i akustyki.

Chciałbym zaznaczyć, że w tym pokoju na piętrze słuchałbym muzyki raczej cicho lub średnio głośno, często jako tło (jakiś lekki jazz, soul, trochę popu i rocka z lat 70, 80, 90-tych). Na kolumnach zensor 7, przy niskich głośnościach, tak naprawdę niewiele słychać, poza niektórymi utworami o wyjątkowej dynamice i "jakości". Może są kolumny, które lepiej obchodzą się z takimi źródłami muzyki jak Spotify :)? Może jakieś sensowne monitory byłyby lepszym dla mnie rozwiązaniem? Budżet mam niestety niewielki, 1,5-2 tysięcy za parę.

Nie wiem, jak inaczej to ująć słowami. Może ktoś z Was zmierzył się z podobnym problemem i naprowadzi mnie na jakieś sensowne rozwiązanie.

Z góry dziękuję i pozdrawiam

Tomasz

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A tamte kolumny już wybrałeś?

Co do połączenia Onkyo z Zensorem możesz tak to odbierać. To amplituner. Zabraknie mu kultury i po prostu kontroli w dolnych rejestrach.

Teraz się trochę pogubiłem.

To szukamy podłogówek do 2k ale innych niż Zensory?

A do drugiego pomieszczenia monitorów do 2k?

Oba systemy do Onkyo 8150?

Piotr

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sorry, jeśli wprowadziłem zamęt. Próba z Zensorami to tylko eksperyment :). 

Pylony Pearl 25 wytypowałem wstępnie z Waszych wcześniejszych propozycji, odpowiadają mi wizualnie i cenowo, ale jeszcze ich nie zamówiłem. 

Nadal szukam kolumn do Onkyo 8150 w budżecie do 2 tys. za parę do niedużego pokoju na poddaszu. Zastanawiam się po prostu, czy w moich warunkach, przy cichym słuchaniu muzyki, monitory mogą zagrać lepiej, pełniej niż kolumny podłogowe...

 

Edytowano przez Tomasz J
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Nie wiem czemu Q21 zaproponował kolumny Heco skoro one mają dużo basu i też może być z nim problem w tak niedużym pomieszczeniu.

Jeżeli masz możliwość odsłuchu lub wypożyczenia kolumn Tannoy Mercury 7.4 to warto ich posłuchać w takiej konfiguracji czyli z Onkyo TX-8150.

Edytowano przez lysyrafal
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, lysyrafal napisał:

Nie wiem czemu Q21 zaproponował kolumny Heco skoro one mają dużo basu i też może być z nim problem w tym pomieszczeniu.

Jeżeli masz możliwość odsłuchu lub wypożyczenia to do tego amplitunera proponuje kolumny Tannoy Mercury 7.4.

Kolumny ciekawe, tylko trafiłem na kilka opinii, że Tannoy lubi grać głośno i dopiero wtedy pokazuje co potrafi. Szukam kolumn, które bedą potrafiły zagrać przy niskich "głośnościach".

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...