Skocz do zawartości

Amplituner z preout do podlaczenia wzmacniacza


DominikZ

Recommended Posts

Tak mam odziedziczony wzmacniacz jest to NAD M3 dual mono. Dla niego zrodlem jest gramofon Techinics SL1900 

Kolumny to Dali Oberon 7 + 1 + vokal, sub Rel T5i. W kinie domowym jestem zadowolony jak gra.

Aktualnie mam amplituner Denon x2700 - w stereo z podlaczonym subem jest calkiem niezle ale jednak gramofon + nad vs amplituner to niebo a ziemia. Chcialbym korzystac z kina i stereo bez przepinania kabli + uzyc amplitunera jako zrodlo ze streamingow.

Budzet no coz to zalezy jak duzy wplyw ma to miec na uzyskny efekt w stereo, ale jednak 8tys juz bedzie bolalo.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmmm. Powiem tak, za 8k PLN można kupić naprawdę solidną maszynę, która pewnie i w stereo zagrałaby całkiem przyzwoicie. Tylko pytanie czy warto tyle inwestować w amplituner skoro chcesz go połączyć ze wzmacniaczem, który ma w kinie służyć za końcówkę mocy? Z tym że tutaj znowu rodzi się kolejny problem. Z tego co kojarzę, to większość NADow ma zworę łączącą wyjście pre out z wejściem main in (niech mnie ktoś poprawi jeśli bredzę) i zdaje się, wiąże się to z przepinaniem kabli, w momencie kiedy chcemy używać wzmacniacza do kina bądź stereo. Aczkolwiek mogę się mylić. Niech tu wypowiedzą się mądrzejsi forumowicze bądź posiadacze NADow. Kolejna rzecz to kolumny. Jeśli chcesz inwestować w Amp 8000 pln, może warto byłoby jednak część tych pieniędzy odłożyć i kupić kolumny z wyższej półki, bo z tego co się orientuję to Twój wzmacniacz kiedyś był bliski hajendowi 🙂. Broń Boże nie uważam dali za zły sprzęt (sam użytkuję ich kolumny od długiego czasu) ale być może można do tej elektroniki pokusić się o coś więcej.

A wracając do amplitunera. Moim zdaniem nowa Yamaha v6a powinna w Twoim systemie sprawdzić się dobrze. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Nadzie M3 jest zworka to fakt. A czy to czemus przeszkadza jesli bym chcial na stale podlaczyc amplituner do tego wzmacniacza? i korzystac zarowno ze stereo i kd operujac ustawieniami amplitunera?

8 tys to max jaki bym chcial wydac ale lepsza opcja to 3,5 i yamaha :) Nad T758 V3 tez wyglada ciekawie, jednak nadal nie wiem na ile duzy wplyw na dzwiek w stereo ma amplituner. Chyba poprostu potestuje.

Na kolumny z pewnoscia tez przyjdzie czas. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...