Skocz do zawartości

Covid-19


Recommended Posts

Ja mam tylko jedno przemyślenie, kiedyś wychodząc z kościoła zobaczyłem scenkę na parkingu przed samym wejściem- na terenie kościoła. W natłoku kłębiących się samochodów próbujących jak najszybciej wyjechać na niedzielny obiad musiała wydarzyć się jakaś dziwna sytuacja. Nie wiem co dokładnie tam się stało ale gość wysiadał do drugiego, w samochodach całe rodziny a oni chcą się bić - a przed chwilą było „Idźcie w pokoju Chrystusa”😏 Tak mi się skojarzyła ta sytuacja gdzie 98% Polaków deklaruje że jest katolikiem/chrześcijaninem a nienawidzi Żydów, „Ciapatych”, gejów i każdego kto jest inny. W tych wszystkich zmaganiach mniejszości LGBT z Polskim Aparatem Państwa nie chodzi o indoktrynację która zmieni „Oblicze tej ziemi” tylko uświadomi nowe pokolenie że jest obok nich ktoś inny.

Edytowano przez Inferno
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I jeszcze,  mówię za siebie, mam wspaniałe dzieciaki, samodzielne, zaradne. Nie są samolubne, umieją się dzielić z innymi nie tylko tym co mają ale jeszcze szczęściem. Są wrażliwi i nigdy nie będą piętnować innego od siebie. I ja ich tak wychowałem bardzo mi szkoda ludzi którzy tak nie zrobili albo z jakiegoś powodu zwyczajnie im wychowanie nie wyszło. W dzisiejszym zwariowanym świecie można żyć normalnie - trzeba tylko trochę chęci i pracy 🙂

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Historycznie patrząc zawsze była zasada asymilacji mniejszości do większości. Tam gdzie się to nie udało robiło się nie wesoło. I coz znajoma pracująca w Berlinie boi się sama wracać do domu o godz 20 bo pewni przybysze nie chcieli się asymilować, ustanowili sobie własne prawa i przekonania. Tak jak jest większość boji się mniejszości. 

Edytowano przez elektron6
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, elektron6 napisał:

I coz znajoma pracująca w Berlinie boi się sama wracać do domu o godz 20

Jest wiel takich miejsc gdzie gdzie "nasi" również teroryzuja okolice i nie koniecznie po 20tej.

 

2 godziny temu, elektron6 napisał:

asymilacji mniejszości do większości.

Tu nie chodzi o asimilacje a poprostu o tolerancę dla odmienności. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, slaw0001 napisał:

Jest wiel takich miejsc gdzie gdzie "nasi" również teroryzuja okolice i nie koniecznie po 20tej.

 

Tu nie chodzi o asimilacje a poprostu o tolerancę dla odmienności. 

To fakt w papę to można dostać wszędzie, również i w Polsce ale raczej w Polsce nie dochodzi do sytuacji typu; ścinanie głowy nauczycielom, sylwestrowe ubogacanie kobiet, rozjeżdżanie ludzi samochodami, giwera w rękę i strzelanko jak w gierce komputerowej. Jest różnica???? 

Ostatni news nie pierwszy, nie jedyny i zapewne nie ostatni.

https://wiadomosci.wp.pl/niemcy-tragedia-w-trewirze-nowe-informacje-6581796763802560a

Ktoś zaraz zapewne napisze, iż w Polsce mamy to samo. Na pewno nie aczkolwiek zmierzamy do tego aby to samo mieć u siebie. Bierzmy temat z otwartymi rękoma!

Edytowano przez elektron6
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakie to szczęście, że w naszym sielskim kraju z maczetami latają tylko kib(o)lo-narodowcy, kobiety napastują wyłącznie milicjanci, w ludzi wjeżdżają jedynie rządowe limuzyny, a jak już się do kogoś strzela, to co najwyżej do jakiegoś prezydenta miasta na finale Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Zgadzam się z kolegą. Mając takich rządzących nie potrzebujemy już wrogów z zewnątrz. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisałbym - skoro mamy już takie problemy u nas  to po co dodawać oliwy do ognia...

Kraft, kibole wszędzie latają z meczetami i nie jest to domena Polski. Widziałeś kiedyś w akcji kiboli angielskich? Tam to jest dopiero dym.

Rządowe limuzyny - co to porównywać wypadek na przejściu dla pieszych z celowym rozjechaniem 10 -20 osób...nie ta liga, nie ta skala porównania.

Napastowanie kobiet - nie twierdzę że w Polsce nie ma gwałtów ale do masowego ubogacania kobiet raczej u nas nie dochodzi.

Kraft, podsumowując; inna skala, inna liga , porównanie nie trafione. To jak jakbyś porównywał wzmacniacz Diora z wzmacniaczem Accuphase i twierdził że to jest ten sam produkt.

Edytowano przez elektron6
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I jeszcze kwiatek do tematu walki rządzących z LGBT.

"Belgijska policja przerwała nielegalne seksparty, które zostało zorganizowane w piwnicy jednego z gejowskich barów w centrum Brukseli pomimo obowiązujących obostrzeń związanych z epidemią COVID-19. W imprezie wziął udział europoseł Jozsef Szajer, członek Fideszu, w europarlamencie reprezentujący frakcję Europejskiej Partii Ludowej. Polityk przyznał się do udziału w seksparty i przeprosił."

I teraz najlepsze:

"Domagał się zdecydowanej polityki państwa wobec LGBT, mówiono o tym, że pisano konstytucję (konserwatywną przecież) na jego tablecie. Jeden z inżynierów Fidesz w 2010" - pisze w mediach społecznościowych o Jozsefie Szajerze Dominik Hejj, politolog i autor bloga o tematyce węgierskiej kropka.hu."

"Lider węgierskiej opozycyjnej partii Momentum ocenił, że skandal pokazał "całkowitą porażkę moralną" Fideszu, który przedstawia się jako obrońca chrześcijańskich i rodzinnych wartości.

https://tvn24.pl/swiat/seksparty-w-brukseli-jozsef-szajer-kim-jest-europosel-fideszu-4765903

Ach, ci wyborcy. Czy oni kiedyś zmądrzeją?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak się w Polsce podejmuje strategiczne decyzje dotyczące walki z covidem.

Wersja premiera Morawieckiego:

"Za decyzjami, które podjęliśmy, stoi wyłącznie troska o zdrowie i życie milionów Polaków. W tym przypadku rządowa Rada Medyczna do spraw COVID-19 przy Prezesie Rady Ministrów i rządowe Centrum Analiza Strategicznych przyjęły właściwe rekomendacje, a rząd w ekspresowym tempie wprowadził je w życie."

No i w sobotę rząd ogłosił, jak rozumiem po stosownych rekomendacjach, że zamknie stoki narciarskie. Potem nastąpił jednak telefon od prezydenta, że on się na zamykanie stoków nie zgadza. Planowana restrykcja upadła.

Ryszard Terlecki wyjaśnia: "Prezydent Andrzej Duda jest miłośnikiem narciarstwa, więc jest zainteresowany tym, żeby wyciągi działały". Aaaa... no to wszystko w porządku.

ADD.jpg.fed4dff670e509c580f0e46f5193c0cd.jpg

Zabawa w rządzenie trwa.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Było. Już o tym pisałem.

Wygląda na to, że cała "transakcja" na dostawę respiratorów dla MZ to był jeden wielki wałek. Kilka dni temu sąd zasądził od handlarza bronią zwrot 70 milionów przywłaszczonych pieniędzy. No i to chyba kończy sprawę naszych respiratorów. Ani sprzętu, ani pieniędzy (tzn. pieniądze u kogoś są - przecież nie wyparowały).

Edytowano przez Kraft
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żaden sprzęt medyczny nie ma na starcie papierów, dopuszczeń etc. To znaczy z poziomu producenta sprzęt musi mieć aktualny znak "CE" a potem musi być pierwsza instalacja w miejscu użytkowania, szkolenie personelu przez dystrybutora lub serwis autoryzowany. Następnie wystawienie Paszportu Technicznego plus właściwe wpisy i wtedy też można używać aparatury medycznej. To nie jest w stylu kup, plug and play i jazda.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, elektron6 napisał:

To nie jest w stylu kup, plug and play i jazda.

Mi to mówisz? Powiedz to misiewiczom. To nie mnie zaskoczyła informacja, że sprzęt medyczny to nie PlayStation. Że bez bez odpowiedniej dokumentacji, bez kart gwarancyjnych, bez wypełnionych paszportów urządzenia, bez wskazania serwisu, bez listy dostawców części zamiennych i bez potwierdzonych certyfikatów użytkowania nie dla się legalnie (i bez narażania ludzkiego życia) użytkować sprzętu medycznego.

Edytowano przez Kraft
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, elektron6 napisał:

kupili aby szybciej i taniej

To coś nie wyszło;) Już na wstępie, przy podpisywaniu umowy, przepłacili ponoć 2-3 razy. Z szybciej też kupa, Bo co to za szybciej, jak respiratorów nie ma, a te 200 co jest, to dostarczone z opóźnieniem i nienadające się do użytku? 

Edytowano przez Kraft
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 godzin temu, elektron6 napisał:

Podobno w sobotę były już tłumy w galeriach ( nie byłem) zatem to jest przykład jak się troszczymy o zdrowie. A później pretensje do całego świata ze jeden z drugim złapał wirusa czy tez ze rząd zadbał lub o to i tamto.

Proszę sobie przypomnieć co było na wiecach przedwyborczych jak ludzie stali jeden przy drugim i wtedy rząd nie miał nic przeciwko temu, a COVID-19 cały czas był.

Podsumuję jak to widzę i słyszę: ''JAK WAM ZAGRAMY TAK BĘDZIECIE TAŃCZYĆ'', a ludzie nie chcą być gnębieni i poniżani bo władzy tak się podoba i tak będzie otóż nie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • RoRo locked this topic
  • RoRo unlocked this topic

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...