Skocz do zawartości

Covid-19


Recommended Posts

22 minuty temu, Arekszcz napisał:

On nie musi myśleć bo te jednorazowe maseczki stosowane zgodnie z zaleceniem chronią bo posiadają normy które to podają jakie mikro cząstki zatrzymują i w ilu procentach 

Zgodnie z zaleceniem osoby która wcześniej mówi że maski nic nie dają, po czasie jednak zmienia zdanie. Maski które noszą lekarze są zupełnie inne porównując te jednorazowe które nic nie dają. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Kubad napisał:

Zgodnie z zaleceniem osoby która wcześniej mówi że maski nic nie dają, po czasie jednak zmienia zdanie. Maski które noszą lekarze są zupełnie inne porównując te jednorazowe które nic nie dają. 

Kto napisał ze nie daja ?

 Jakie maski noszą lekarze??? Otóż P2 P3 i chirurgiczne wszystkie te maja taki sam stopień ochrony i każdy ma do nich dostep

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, Karol64208 napisał:

jak czytałem naukowe wywody na temat tego wirusa, stopień zakażenia zależy od przyjętej dawki wirusa /  czas przebywania z osobą zarażoną i ilość wdychanego wirusa/ to później objawia się stopniem zachorowania lżejszy przebieg choroby czy też ciężki. Należy dodać że na to ma też wpływ wiele innych czynników,  np. siłą organizmu zarażonego.

Nie no to jakieś farmazony ilość wirusa nie świadczy o jakości przebiegu choroby bo wirus się rozmnaża 

o przebiegu choroby decyduje siła organizmu

Edytowano przez Arekszcz
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Dzik napisał:

LOL, przecież maseczki chirurgiczne są do kupienia w aptekach, w Biedrze, a nawet w drogeriach. Najmniej skuteczne są maseczki materiałowe, ale nawet one mają znikomą skuteczność.

Te materiałowe to można sobie ... jedno jest ważne maseczka typu chirurgiczna musi być włókninowa składająca się z trzech warstw tu należy uważać gdyż zdążają się higieniczne wyglądające podobnie 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przed chwilą, Dzik napisał:

Też zrobiłem wielkie oczy, kiedy to usłyszałem pierwszy raz, ale lekarze potwierdzają, że ilość przyswojonego materiału wirusowego w momencie zakarzenia MA znaczenie.

Mysle ze mieli na myśli skrajne przypadki 

Przed chwilą, JaZz napisał:

A do tego jeśli chodzi o objawy to np brak podwyższonej temp myślę że może być gorszy. Jak wiadomo nie od dziś temperaturą organizm walczy. 

Chyba ze jest na tyle silny ze ten wirus go nie „wzrusza” wtedy nie ma temp.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, Karol64208 napisał:

Widzę że masz szeroką wiedzę......... i tak rodzą się mity.

Tylko dlaczego zadajesz pytania a później wszystko negujesz?

Ja nie zanegowaniem tylko wyraziłem swoją myśl pisząc „mysle” 

oczywiscie ze zdarza się przypadki gdzie np zarażony jest w stanie końcówki choroby i wirus w jego ciele jest osłabiony i jest szansa ze druga strona pomimo „złapania” wirusa nie będzie nosicielem - to miałem na myśli pisząc skrajne przypadki

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, JaZz napisał:

Fafniak wydaje mi się że inne wirusy nie były tak wykorzystywane przez rządzących i nie było tyle manipulacji. 

Dlatego ludzie teraz sami nie wiedzą w co mają wierzyć. 

Myślę ze współczesnym dramatem jest to że dobrneliśmy do tego że grupy ludzi mają świetne narzędzie do kreowania wektorów myslenia gigantycznych grup ludzi

Zobaczcie na fejsa który wycina nagle prezydenta USA, wycina ludzi którzy nie pasują do jakiejś wizji pod pozorem "nie spełniania zasad"

Ci którzy mają odmienne zdanie od tzw. main streamu - są izolowania

Gwiazdy które maja inne zdanie sa "dekapitowane" (poczytajcie o autorce harego potera"

Czasem przebijaja sie relacje wideo , lekarze USA - Frontier doctors czy jakoś podobnie

Docieraja sygnały że szczepionki powodują wręcz zwiekszenie podatności na zachorowania (o czym wspominali już lekarze z różnych rejonów świata)

Ciężko to zweryfikować

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 godziny temu, Fafniak napisał:

Myślę ze współczesnym dramatem jest to że dobrneliśmy do tego że grupy ludzi mają świetne narzędzie do kreowania wektorów myslenia gigantycznych grup ludzi

Zobaczcie na fejsa który wycina nagle prezydenta USA, wycina ludzi którzy nie pasują do jakiejś wizji pod pozorem "nie spełniania zasad"

Ci którzy mają odmienne zdanie od tzw. main streamu - są izolowania

Gwiazdy które maja inne zdanie sa "dekapitowane" (poczytajcie o autorce harego potera"

Czasem przebijaja sie relacje wideo , lekarze USA - Frontier doctors czy jakoś podobnie

Docieraja sygnały że szczepionki powodują wręcz zwiekszenie podatności na zachorowania (o czym wspominali już lekarze z różnych rejonów świata)

Ciężko to zweryfikować

To wszystko zweryfikuje się samo za kilka lat

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, JaZz napisał:

Tak, zgadzam się. 

Tutaj również mam podobne zdanie. 

Z tym pytaniem czy w to wierzysz to całkiem o co innego mi chodziło. Widocznie ja źle zrozumiałem Twoja wypowiedź o weryfikacji. Nvmd. Pozdr. 

Może i ka złe coś napisałem ale wiemy o co kaman;)

co do szczepionek mnie kłuto pfizerem matule astra kobietę pfizerem i ... zero negatywów wiec nie obawiać się i szczepić !

Edytowano przez Arekszcz
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakby się ktoś zastanawiał, dlaczego Polska nie opracowała swojej szczepionki na Covid, to być może jest odpowiedź. Polska nauka ma po prostu inne priorytety. Minister Czarnek zarządził właśnie, że w naszym kraju zostanie sklasyfikowana nowa dziedzina naukowa - biblistyka. Cytuję:

"Mamy w naszym kraju wielu wspaniałych biblistów, a Polska staje się obecnie jednym z trzech najważniejszych ośrodków tej nauki. Stworzenie nowej dyscypliny - biblistyki - z pewnością pomoże w jej rozwoju - cytuje Czarnka Ministerstwo Edukacji i Nauki."

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • RoRo locked this topic
  • RoRo unlocked this topic

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...