Skocz do zawartości

Covid-19


Recommended Posts

33 minuty temu, Fafniak napisał:

Poczytaj relacje ludzi - jesteś inteligentny - znajdziesz

Słuchaj tu nie chodzi o moją żonę , tak zapieprzają wszyscy lekarze specjaliści , wczoraj byłem na imprezie gdzie nie lekarzem byłem tylko ja :)  Ci ludzie , pediatrzy , ginekolodzy , onkolodzy i ..nie pamiętam kto tam jeszcze był pracują na 200 % , bo jak mówią takiego burdelu jaki rząd zrobił idiotycznymi poczynaniami z przekształcaniem szpitali na Covidowe bez jakiegokolwiek planu i konsultacji to nikt się nie spodziewał. Nie mówię , że wszyscy lekarze są święci , bo tak nie jest w żadnym zawodzie , idiotów też znam. Ale kurde jak ich posłuchałem , to zdałem sobie sprawę , ze jak ja mam kiepski dzień w robocie , to mogę sobie pewne rzeczy odpuścić , a Oni nie , i naprawdę traktują swój zawód jak misję. Jak ja się pomylę to co najwyżej firma odnotuje stratę finansową , a jak się żona pomyli to ktoś może umrzeć , czujesz różnicę ? Wiesz jakie jest obciążenie psychiczne jak masz 20 minut na zadecydowanie o czyimś zdrowiu i często życiu , i tak 10 godzin dziennie , sześć dni w tygodniu. Piszesz o relacjach ludzi , mówiłem już tak jak w każdym zawodzie są przypadki skrajne. Ale posłuchaj co się dzieje na korytarzach w przychodniach , ludzie chcą się pozabijać , bo ktoś wszedł przed kimś ,lub lekarz przyjmuje " za długo "pacjenta przed nim i każdego gówno obchodzi jaki jest stan osoby która weszła. Wiesz ile już mieliśmy z żoną prób wyłudzenia kasy od pseudo rozżalonych pacjentów ? Jedni nagle milkli jak dostawali pismo z kancelarii o wniosku o rozpoczęciu postępowania , bo adwokat im powiedział , że na pewno będzie ugoda , inni nagle się wycofywali ,gdy przedstawiana była dokumentacja medyczna, mówiąca zupełnie coś innego, niż twierdziła jeszcze przed chwilą Pani adwokat, a osoba pozywająca nagle dostawała amnezji , widząc pod notatką swój własny podpis. To też jedna ze stron pracy lekarza. 

Ale mam nadzieje , ze ktoś odpowie za śmierć ludzi , którzy mogli by żyć , gdyby nie chaotyczne decyzje rządu i zła organizacja.

 

Edytowano przez tomek4446
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, tomek4446 napisał:

Ale mam nadzieje , ze ktoś odpowie za śmierć ludzi , którzy mogli by żyć , gdyby nie chaotyczne decyzje rządu i zła organizacja.

oby

7 minut temu, tomek4446 napisał:

ak zapieprzają wszyscy lekarze specjaliści , wczoraj byłem na imprezie gdzie nie lekarzem byłem tylko ja :)  Ci ludzie , pediatrzy , ginekolodzy , onkolodzy i ..nie pamiętam kto tam jeszcze był pracują na 200 %

Robiłem kilka medycznych cykli... mam swoje obserwacje. Oczywiście nie można na ich podstawie wysnuwać obrazu wszystkich ludzi "medycyny" 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Fafniak napisał:

Poczytaj relacje ludzi - jesteś inteligentny - znajdziesz

Ludzie zawsze mordami plują. Moja ulubiona Żabka w mieście, w której kupuję codziennie o zarania Żabek, ma masę ocen "jedna gwiadka". Relacje ludzi? Poczytajmy; "Kasjer głupio się uśmiecha i żartuje", "Sklep był nieczynny przez 15 minut, bo właściciel poszedł do kibla". Tak, taka jest mentalność wielu Polaków.

A czemu są SORy zatkane, co jest tego przyczyną? Główną przyczyną jest ludzka głupota, bo wielu ludziom się nie widzi iść po skierowanie, więc lecą na SOR z przeziębieniem albo bo dziecko boli gardło. W żadnych mediach nikt tego głośno nie powie, bo by się znaczna część widzów obruszyła.

To z tymi kolejkami do specjalistów to szczera prawda. Ludzie się tłoczą się na korytarzach, a jak ktoś chce coś do kogoś powiedzieć to się nachyla i ściąga maskę, żeby go lepiej było słychać. Jak lekarz z mojej rodziny wraca z roboty, to się przebiera i od razu jedzie na ryby, żeby być jak najdalej od ludzi.

14 minut temu, MariuszZ napisał:

Co bardziej boli? Ukłucie czy głowa o myśleniu o tym?

Boli na drugi dzień ręka, a także na trzeci i czwarty. Jak to Astra, to objawy grypowe też masz jak w banku, ale na szczęście to przeważnie tylko jeden dzień.

Edytowano przez Dzik
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, tomek4446 napisał:

O jakich teleporadach Ty piszesz ? Od dwóch m-cy przychodnie pracują pełną parą , żona przyjmuje 25 pacjentów dziennie , a teleporady są wyłącznie na życzenie pacjenta jak nie chce przyjść.

Wyciągasz jakieś pojedyncze przypadki , które w 38 milionowym kraju statystycznie muszą mieć miejsce i generalizujesz tak samo jak propaganda wiesz kogo. Zapraszam do przychodni żony , odwożę ją codziennie i codziennie są tłumy pacjentów na korytarzach .

Błąd uogólnienia. W moim regionie (pomorze środkowe) teleporady są nadal na porządku dziennym. A wchodząc do ośrodka zdrowia ludzi niemal nie ma.

 

34 minuty temu, tomek4446 napisał:

wczoraj byłem na imprezie gdzie nie lekarzem byłem tylko ja :)  Ci ludzie , pediatrzy , ginekolodzy , onkolodzy i ..nie pamiętam kto tam jeszcze był pracują na 200 %

Ludzie, którzy rzeczywiście zasuwają na 200%, nie mają sił na chodzenie na imprezy.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, MariuszZ napisał:

A ja mam w piątek szczepienie. Co bardziej boli? Ukłucie czy głowa o myśleniu o tym? ;) 

Samo szczepienie to jest kilka sekund. Wkłucie praktycznie w ogóle nie boli. Znam, kilka osób 70 i 80 plus zaszczepionych Pfizerem i praktycznie żadnych skutków ubocznych. Sam jestem po pierwszej dawce Astra Zeneki tak jak kilkanaście moich znajomych. Większość po kilku - kilkunastu godzinach od przyjęcia szczepionki wysoka temperatura i dreszcze przez godzinę lub dwie, a potem przez kolejne kilka - kilkanaście godzin podwyższona temperatura i ból głowy zwłaszcza w okolicy oczu i czoła. ogólne osłabienie jak oraz w praktyce pomijalny ból ramienia w miejscu wkłucia. Wszystko mija samoistnie po około dobie od wystąpienia. Ale były też osoby, które żadnych większych objawów.

2 minuty temu, Dzik napisał:

Takie komentarze odbierają mi resztki wiary w ludzką inteligencję, dlatego wolę się kłócić o kable, bo przynajmniej mnie to śmieszy.

Ponadto imprezy w okresie obostrzeń - to dopiero świadczy o braku inteligencji i odpowiedzialności i nie śmieszy zupełnie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, Fafniak napisał:

uhm... i tak od 93 roku...

To ja Ci podam przykład.

Nie jakieś teoretyczne filozofowanie tylko fakty dziejące się tu i teraz.

W małej miejscowości Istebnej jest Pani wójt która co chwilę jeździ z delegacjami do W-wy i robi sobie zdjęcia na miesięcznicach w strojach regionalnych czy też walczy o ,, stefę wolną od LGBT''. Więc nie muszę Ci już mówić jaką opcję polityczną reprezentuje.

I ta mała miejscowość chyba w ubiegłym tygodniu dostała od rządu 4 mln zł z funduszu przeciwdziałania Covid. I kasa ta zostanie przeznaczona na ..... UWAGA Muzeum Muzyki Karpat.

To nie jest żart. W ten sposób w pisowskim państwie są rozdysponowywane środki unijne , które mogło by ratować życie ludzi. Nie na nowe karetki, nie dla lekarzy itd tylko na Muzeum Muzyki Karpat!

https://wiadomosci.ox.pl/istebna-projektuje-centrum-muzyki-karpat-wyroznik-tego-co-w-trojwsi-najpiekniejsze,68722

I to się dzieje w malutkiej wiosce, to co się dzieje w dużych miastach? Tak nasz rząd walczy z zarazą która nam co tydzień zabiera tysiące istnień ludzkich.

I to jest też dowód na to, że nie da się oddzielić polityki od naszej dyskusji o COVID. Jak widzisz to niestety jest ściśle powiązane.
 

9 godzin temu, Sanwing napisał:

Sądzę że kasa pomogłaby w tym żeby zaczęła funkcjonować, może zwiększenie nakładów na studia medyczne by szkolić kadrę przyniosło by lepsze efekty niż modlitwy o zdrowie. No ale pandemia minie, kto miał zarobić zarobi, ZUS się podaruje zmniejszeniem pobierających emeryturę,  a w służbie zdrowia jak temat ucichnie nic się nie zmieni. Ale może się mylę jak w wielu sprawach (oby).

Oczywiście, że tak. W zamian za to mieliśmy jak pamiętacie sławne ,, A niech jadą'' a teraz mamy to co pokazałem w linku powyżej.

Edytowano przez HQ150
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

39 minut temu, HQ150 napisał:

I ta mała miejscowość chyba w ubiegłym tygodniu dostała od rządu 4 mln zł z funduszu przeciwdziałania Covid. I kasa ta zostanie przeznaczona na ..... UWAGA Muzeum Muzyki Karpat.

No i ? Czy to coś nowego w tym świecie ? Czy chcesz mi powiedzieć że takich nieprawidłowości nie było wcześniej? A może chcesz mi powiedzieć że nie będzie w przyszłości ? 

Były, są i będą (niestety) bo wszędzie tam gdzie są małe interesiki i większe pieniądze, da radę coś pokręcić.  Jeżeli faktycznie kasa miała być  przeznaczona na działania związane z wirusem wuhan, to powinna być zdjęta ze stanowiska ze skutkiem natychmiastowym i konsekwencjami finansowymi.. Ale ponieważ od 30 lat tego typu działania są bardzo rzadkie, marne szanse.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Fafniak

Oczywiście. Nikt nie jest winny bo tak już było, jest i będzie.

Ja natomiast uważam inaczej. Takiego złodziejstwa, kolesiostwa i zwykłego dyletanctwa jak teraz to nigdy jeszcze u nas nie było.

I dodatkowo ten rząd trafił nam się w okresie strasznej zarazy i niestety w efekcie tysiące ludzi umiera.

3 minuty temu, tomek4446 napisał:

A gdzie jest cudownie działająca transparentna prokuratura Pana Ziobry ?

 

Jak to gdzie?!
Pracuje w pocie czoła. Ściga np. babcię Kasię.

Edytowano przez HQ150
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fafniak twoje tłumaczenie to usprawiedliwienie złodziejstwa i przekrętów.... Niedobrze to wygląda. Dziś jest PiS nie PO, dziś płacę za paprykę 30 zł za kilogram nie 5-6 zł może taki przykład prosty pomoże :)

Kiedys ludzie chodzili za potrzebą na dwór dziś chodzi się do toalety w domu czystej pachnącej i w ogóle, świat i ludzie się zmieniają, nie ma tłumaczenia że kiedyś było tak to i dziś tak być może no to norma....

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nigdy do tej pory nie było w naszej polityce osób pokroju ,, wójtapcimia''.

Pokaż mi @Fafniak osobę która za poprzednich rządów w trakcie sprawowania funkcji w rządowych firmach ,, dorobiła się '' 38 drogich nieruchomości?

Skoro piszesz, że zawsze tak było to pewnie sypniesz takimi przykładami bez problemu.

 

A przy okazji bo nie śledzę tematu, wiadomo już coś jak tam zamówione respiratory? Już są?

A co się stało z tymi maseczkami z którymi premier i świta tak się galowo filmowali?

Edytowano przez HQ150
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Największym naszym problemem jest to że opozycja w naszym kraju nie istnieje. Obecny obraz sceny politycznej jest najgorszy z możliwych. Najgorsza władza od dziesięcioleci i kompletny brak alternatywy... Sądzę że PiS dawno już było by zdjęte  ale ludzie nie mają na kogo głosować...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, HQ150 napisał:

Nikt nie jest winny bo tak już było, jest i będzie.

Ja tego nie napisałem, napisałem wręcz odwrotnie. Czytaj ze zrozumieniem.

15 minut temu, HQ150 napisał:

Takiego złodziejstwa, kolesiostwa i zwykłego dyletanctwa jak teraz to nigdy jeszcze u nas nie było.

uhm... jasne ;)

8 minut temu, Sanwing napisał:

Fafniak twoje tłumaczenie to usprawiedliwienie złodziejstwa i przekrętów....

Nie wiem jak .......... trzeba być by moją wypowiedź odebrać jako tłumaczenie i usprawiedliwienie. Serio, już nie mogę. Opisałem zjawisko chłopie, CZYTAJ i nie dopowiadaj sobie kolejny raz jakiś twoich wyobraże.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

26 minut temu, Fafniak napisał:

No i ? Czy to coś nowego w tym świecie ? Czy chcesz mi powiedzieć że takich nieprawidłowości nie było wcześniej? A może chcesz mi powiedzieć że nie będzie w przyszłości ? 

Albo nie umiesz wyrażać swoich myśli albo robisz z ludzi idiotów... Masz swoje poglądy usprawiedliwiasz przekręty i jak to ładniej ująłeś nieprawidłowości tym że tak było i będzie a potem się wykręcasz z tego poziom rozmowy Ekspert!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, HQ150 napisał:

A przy okazji bo nie śledzę tematu, wiadomo już coś jak tam zamówione respiratory? Już są?

A co się stało z tymi maseczkami z którymi premier i świta tak się galowo filmowali?

Wybacz ale te pytania to do rzecznika rządy nie do mnie. Naprawdę tam pytaj ;)

 

9 minut temu, HQ150 napisał:

Pokaż mi @Fafniak osobę która za poprzednich rządów w trakcie sprawowania funkcji w rządowych firmach ,, dorobiła się '' 38 drogich nieruchomości?

Skoro piszesz, że zawsze tak było to pewnie sypniesz takimi przykładami bez problemu.

Mam wyszukiwać w lokalnych gazetach? Wybacz ale nie bardzo mi się chce. Nie fascynuje mnie szukanie w starych artykułach. Natomiast rozśmiesza (nieustająco i za każdej władzy) sformułowanie : " no kiedyś tak jak teraz to nie było" Ale chcesz wierzyć że tak jest? Spoko. Po prostu nalezy pamiętać kto co zrobił i nie wybrać go ponownie. Może tym razem @tomek4446 zgodzisz się? Bo przykład jest aż nazbyt jednoznaczny ?

@Sanwing czytaj całość - a całosć brzmi tak :

31 minut temu, Fafniak napisał:

No i ? Czy to coś nowego w tym świecie ? Czy chcesz mi powiedzieć że takich nieprawidłowości nie było wcześniej? A może chcesz mi powiedzieć że nie będzie w przyszłości ? 

Były, są i będą (niestety) bo wszędzie tam gdzie są małe interesiki i większe pieniądze, da radę coś pokręcić.  Jeżeli faktycznie kasa miała być  przeznaczona na działania związane z wirusem wuhan, to powinna być zdjęta ze stanowiska ze skutkiem natychmiastowym i konsekwencjami finansowymi.. Ale ponieważ od 30 lat tego typu działania są bardzo rzadkie, marne szanse.

Przeczytanie całości chyba wyjaśnia? Czy moze nadal będziesz upierał sie że jest inaczej ?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co za trudne było?

To może prościej. Pokaż mi premiera z poprzednich rządów który kupił od kościoła hektary ziemi które wcześniej za bezcen kościół otrzymał od państwa.

No i oczywiście musowo potem przepisał na żonę.

Przecież jak pisałeś zawsze tak było jest i będzie. To może tym razem nie będziesz musiał szukać w lokalnych gazetach. O Tym by raczej ogólnopolskie napisały.

13 minut temu, Sanwing napisał:

Największym naszym problemem jest to że opozycja w naszym kraju nie istnieje. Obecny obraz sceny politycznej jest najgorszy z możliwych. Najgorsza władza od dziesięcioleci i kompletny brak alternatywy... Sądzę że PiS dawno już było by zdjęte  ale ludzie nie mają na kogo głosować...

Niestety tak to właśnie wygląda.

7 minut temu, Sanwing napisał:

Albo nie umiesz wyrażać swoich myśli albo robisz z ludzi idiotów... Masz swoje poglądy usprawiedliwiasz przekręty i jak to ładniej ująłeś nieprawidłowości tym że tak było i będzie a potem się wykręcasz z tego poziom rozmowy Ekspert!

Też tak uważam.

Edytowano przez HQ150
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, HQ150 napisał:

Też tak uważam.

Ty też nie czytasz całości? No wielka szkoda to może jeszcze raz :

8 minut temu, Fafniak napisał:

Jeżeli faktycznie kasa miała być  przeznaczona na działania związane z wirusem wuhan, to powinna być zdjęta ze stanowiska ze skutkiem natychmiastowym i konsekwencjami finansowymi.. Ale ponieważ od 30 lat tego typu działania są bardzo rzadkie, marne szanse.

może tym razem ,choć widzę że ciężko będzie.

6 minut temu, HQ150 napisał:

Co za trudne było?

To może prościej. Pokaż mi premiera z poprzednich rządów który kupił od kościoła hektary ziemi które wcześniej za bezcen kościół otrzymał od państwa.

No i oczywiście musowo potem przepisał na żonę.

Zrozum że mnie to nie fascynuje i nie ekscytuję się tym. Myślę że musiałbyś przejrzeć doniesienia o włościach byłych premierów i prominentnych działaczy. Lubisz takie historie? Droga wolna a internet otwarty.

Wyjaśnijmy sobie coś @HQ150

Dyskusje w naszym kraju ( a jak gadam ze znajomymi którzy są za granicami, coraz częściej tam też jest tak samo) sprowadzają się do szufladkowania. Ktoś kto nie jest "ze mną" jest przeciwko mnie a już na pewno z tego drugiego obozu którego ja nie lubię  - to widać także po twoim tonie wypowiedzi. Ja nie mam ochoty kolejny raz w takich przepychankach uczestniczyć, tym bardziej że nie fascynują mnie te historie które opisałeś. 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

40 minut temu, HQ150 napisał:

Nigdy do tej pory nie było w naszej polityce osób pokroju ,, wójtapcimia''.

Pokaż mi @Fafniak osobę która za poprzednich rządów w trakcie sprawowania funkcji w rządowych firmach ,, dorobiła się '' 38 drogich nieruchomości?

Skoro piszesz, że zawsze tak było to pewnie sypniesz takimi przykładami bez problemu.

 

A przy okazji bo nie śledzę tematu, wiadomo już coś jak tam zamówione respiratory? Już są?

A co się stało z tymi maseczkami z którymi premier i świta tak się galowo filmowali?

Pytanie czy te 38 drogich nieruchomości jest wyznacznikiem wielkości przekrętu? Pewnie tak ale z drugiej strony są jeszcze inne "legalne" formy gromadzenia majątku,...konta w bankach na Szeszelach, przepisy majątku na ciotkę etc. Gruby temat.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Fafniak

Trochę się z Tobą niezgodzę, że od 30 lat jest tak samo, więc teraz też będzie. Właśnie mam wrażenie, że szło ku lepszemu, a PiS zaorał wszystko na zasadzie teraz kurwa my! 
Pomijając fakt, że poprzedni rząd poleciał za ośmiorniczki (po jakieś 80 pln) u Sowy, gdzie nomen omen PInokio mówił że: "Polak ma zapierdalać za miskę ryżu". A Sikorski, zgodnie z prawdą, mówił o tym, że PiS zrobi laskę amerykanom. I zrobił, z połykiem, za naszą kasę. To na szybko z pamięci przypominają mi się dwa momenty gdy osoby zostały pociągnięte do odpowiedzialności: minister Nowak, który został zdjęty z urzędu po ujawnienu afery zegarkowej. Przypomnę, że chodziło o zegarek wart 5k do 50k pln, który nie został wpisany do oświadczenia. Oczywiście aferę ukręcił PiS i pisowskie media, a poniosła chociażby, wtedy jeszcze faktycznie choć trochę publiczna, TVP. Nowaka zdymisjonowali i wszczęli śledztwo. Afair Nowak został zwolniony bo zegarek okazał się podróbką. Druga sytuacja miała miejsce w Rzeszowie. Wyciekły nagrania, gdzie jeden wysoko postawiony urzędnik, sugeruje drugiemu wysoko postawionemu urzędnikowi, że konkurs na posadę to lipa bo i tak jest ustalone że wygrywa ten i ten. Urzędnicy pożegnali się nie tylko ze stanowiskami ale też z karierami w polityce. 

Prawdopodobnie ma tu miejsce efekt skali. Statystyczny Polak ogarnia 80 pln, ogarnia nawet 5k pln. Ale 278 mln pln? No to już nie. To jest jakaś efemeryda nieosiągalna. Odległa od statystycznego Polaka. 

 

A co do Covida, teściu chyba dalej nie dostał obiecanych przez rząd pieniędzy za dodatkową pracę przy covidzie jako lekarz. Pracuje mimo to. W trzech szpitalach. W domu jest w sobotę i poniedziałek. A jak zapytacie czemu tak jest to odpowiem w ten sposób. Ludzi w kraju z jego stażem, wiedzą, doświadczeniem jest może garść. Reszta umarła. Więcej nie będzie. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • RoRo locked this topic
  • RoRo unlocked this topic

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...