Skocz do zawartości

Covid-19


Recommended Posts

4 godziny temu, Fafniak napisał:

Mam termin i mam wątpliwości.

Masz prawo mieć , taka jest ludzka natura. Co nie zmienia faktu , że nikt Ci tych wątpliwości nie rozwieje. Szczepionka jest eksperymentem , bez badań skutków długofalowych , ale ludzie umierają dzisiaj i raczej jak pisał @Kraft nie zaczekają na publikację badań za dziesięć lat. Zgony bardzo działają na wyobraźnie , ale więcej niż zgonów jest powikłań po covidowych , od zaburzeń pracy serca , arytmii po niedowład kończyn. Sprawa jest prosta, to Ty decydujesz , z tym , że w przypadku covidu nie tylko dotyczy to Ciebie, ale i osób bliskich, za nich też musisz wziąć odpowiedzialność . Jesteś na to gotowy ?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, Sanwing napisał:

Nie ma co nieprawdy powielać bo ogromną masa tych osób to zgony wynikające z następstw związanych z paniką (wprowadzoną przez rząd), a nie spowodowane samym wirusem. Pisałem kiedyś przykład z powiatu pińczowskiego gdzie na wpisanych kilkadziesiąt osób z koronowirusem tylko kilka zmarło przez wirus, a do tego dochodzą nadmiarowe zgodny gdzie w ogóle nie było wykrytego wirusa. Trzymajmy się prawdy.

Hmm trzymając się prawdy to wszędzie powinni pisać, że przyczyną zgonu była ogólna niewydolność organizmu. Tylko, że to też nie będzie prawda. Jest ta sama sytuacja co przy AIDS/HIV. NIe umiera się na tego wirusa, a na choroby, które stają się śmiertelne w konotacji z tym wirusem. 

Druga sprawa, ciężko w tak prostej statystyce przekazać wpływ maksymalnie obciążonego systemu ochrony zdrowia na ilość zgonów. Dlatego liczba podana prze HQ150 jest jak najbardziej poprawna. Te nadmiarowe zgony to, brzydko mówiąc, ilość osób które zmarły od marca do marca minus średnia z poprzednich lat za ten sam okres. Czy wszystkie zmarły na wirusa? Nie, oczywiście, że nie. Ale można z dużą dozą poewności powiedzieć że wirus i pandemia są głownym czynnikiem tak dużej ilości zgonów ponad średnią. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niby prawda w sporej części, ale każdy rzuca cyframi skupia się na nich, chłopaki wyciągają dane z najodleglejszych miejsc świata, a tu brak precyzji. Wiem że precyzja w określaniu zgonów spowodowanych wirusem, a pandemią jest specjalnie przez rząd i media rozmywan. Nie tylko w kwestiach wygodnych dla siebie i dla swojej opinii bądźmy konkretni ale i tej przeciwnej. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

33 minuty temu, Sanwing napisał:

Nie tylko w kwestiach wygodnych dla siebie i dla swojej opinii bądźmy konkretni ale i tej przeciwnej. 

To jakie są te konkretne dane? Skoro kolega HQ150 napisał "nieprawdę", to jaka jest według twojej najlepszej wiedzy ta prawda?

Edytowano przez Kraft
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kraft jesteś stronniczy bardzo. Kolega podał liczbę nadmiarowych zgonów zgadza się ale większość z nich nie jest spowodowane bezpośrednio wirusem. Zadaj sobie trud i poproś sanepid o wykaz zgodnie na wirusa ze swojego miasta, powiatu i porównaj z nadmiarowymi zgonami. Możesz tak z każdego powiatu, województwa wklej tu dane i pogadamy o realnych liczbach. To że wirus przyczynił się do nadmiarowych zgonów pośrednio to inna rzecz. 

Ja też się nie szczepie i rozumie Fafniak w jego obawach. Rozumie też ludzi którzy się szczepią ich wola.

Chyba wrzucałem kiedyś cały rok pandemii. Zgony na Covid 18 osób w 40 tyś powiecie. 

Screenshot_2021-04-26-16-27-35-270_com.android.chrome.jpg

Edytowano przez Gość
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Sanwing napisał:

Nie ma co nieprawdy powielać bo ogromną masa tych osób to zgony wynikające z następstw związanych z paniką (wprowadzoną przez rząd), a nie spowodowane samym wirusem. Pisałem kiedyś przykład z powiatu pińczowskiego gdzie na wpisanych kilkadziesiąt osób z koronowirusem tylko kilka zmarło przez wirus, a do tego dochodzą nadmiarowe zgodny gdzie w ogóle nie było wykrytego wirusa. Trzymajmy się prawdy.

Jakiej nieprawdy?!

Te 103000 to są dane z którymi się nie da dyskutować.

Oczywiście to nie są tylko zgony osób które zmarły na COVID ale także te które zmarły na skutek paraliżu służby zdrowia przez COVID. Na skutek naszej nieudolnej władzy itd.

Ale to są osoby które by nie zmarły gdyby nie COVID i skutki jakie powoduje.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Bahzell napisał:

Hmm trzymając się prawdy to wszędzie powinni pisać, że przyczyną zgonu była ogólna niewydolność organizmu. Tylko, że to też nie będzie prawda. Jest ta sama sytuacja co przy AIDS/HIV. NIe umiera się na tego wirusa, a na choroby, które stają się śmiertelne w konotacji z tym wirusem. 

Druga sprawa, ciężko w tak prostej statystyce przekazać wpływ maksymalnie obciążonego systemu ochrony zdrowia na ilość zgonów. Dlatego liczba podana prze HQ150 jest jak najbardziej poprawna. Te nadmiarowe zgony to, brzydko mówiąc, ilość osób które zmarły od marca do marca minus średnia z poprzednich lat za ten sam okres. Czy wszystkie zmarły na wirusa? Nie, oczywiście, że nie. Ale można z dużą dozą poewności powiedzieć że wirus i pandemia są głownym czynnikiem tak dużej ilości zgonów ponad średnią. 

Dokładnie tak.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, HQ150 napisał:

Jakiej nieprawdy?!

Te 103000 to są dane z którymi się nie da dyskutować.

Oczywiście to nie są tylko zgony osób które zmarły na COVID ale także te które zmarły na skutek paraliżu służby zdrowia przez COVID. Na skutek naszej nieudolnej władzy itd.

Ale to są osoby które by nie zmarły gdyby nie COVID i skutki jakie powoduje.

Pisałem o śmiertelności 0.046% na wirusa Ty wrzuciłeś dane nadmiarowych zgonów ogółem co jest prawdą, ale w kontekście mojego postu do którego się odniosłeś nijak się to miało. Nie wiemy ile mniej było by tych zgonów bez wirusa. Czy np połowa zmarłych nadmiarowych i tak by nie odeszła. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale ten wirus nie jest zabójczy tylko ,, bezpośrednio przez wirusa''. Zabija dziesiątki tysięcy osób poprzez paraliż służby zdrowia. Dlatego tak konieczne jest przeciwdziałanie poprzez szczepienie, żeby te skutki i te setki zmarły osób zmniejszyć.

2 minuty temu, Sanwing napisał:

Nie wiemy ile mniej było by tych zgonów bez wirusa.

Jak to nie wiemy?!

Wiemy, mamy dane z lat poprzednich i do nich się odnoszą te nadmiarowe zgony.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, Sanwing napisał:

Jak wyparowały masz wyżej wkleiłem Ci zrzut ekranu panie konkret. Ty się pokusiłeś o zdobycie takich danych czy cała twoja wiedza płynie z internetu i TV wyłącznie?

Wkleiłeś, ale już po tym, jak napisałem swojego maila, więc ich nie zauważyłem (były na poprzedniej stronie). Brakuje informacji, ile w tym powiecie było w tym okresie nadmiarowych zgonów? A to istotne. Normalnie (poza pandemią) jest chyba koło 360 rocznie, więc 56 udokumentowanych zejść na Covid moim zdaniem robi wrażenie (a pewnie są jeszcze te niezaliczone do tej statystyki, bo jak ktoś umrze na Covid, ale nie zdążono zrobić mu badania, to nie jest uwzględniany).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mamy dane z lat poprzednich, ale liczby zgonów się zmieniają, ale faktycznie przyjmijmy jak piszesz że nie było by nadmiarowych zgonów. Zgadzam się również w pełni że nadmiarowa ilość zgonów jest pośrednio spowodowana przez wirusa który obnażył bezradność rządu i braki w służbie zdrowia spowodowane wieloletnimi zaniedbaniami. Trzeba też się zgodzić że wirus sam w sobie powoduje niską śmiertelność bezpośrednio na zdrowej części społeczeństwa nie obciążonej groźnymi chorobami. O to mi chodziło tak dokładniej. 

Co do szczepionki mimo że zaszczepioną mam całą rodzinę w tym moje dzieci na wszystkie choroby (wymagane) nawet szczepiłem dzieciaki dodatkowymi szczepionkami to na Covid narazie nie zamierzam szczepią siebie i bliskich. Zachowuje dystans noszę zalecane maseczki, myje ręce itd przecież dopiero co lekarze, rząd zalecali i polecali ja się do tego stosuje :).

1 minutę temu, Kraft napisał:

Wkleiłeś, ale już po tym, jak napisałem swojego maila, więc ich nie zauważyłem (były na poprzedniej stronie). Brakuje informacji, ile w tym powiecie było w tym okresie nadmiarowych zgonów? A to istotne. Normalnie (poza pandemią) jest chyba koło 360 rocznie, więc 56 udokumentowanych zejść na Covid moim zdaniem robi wrażenie (a pewnie są jeszcze te niezaliczone do tej statystyki, bo jak ktoś umrze na Covid, ale nie zdążono zrobić mu badania, to nie jest uwzględniany).

Jasne, a co z tymi którym test wyszedł pozytywnie mimo że nie mieli Covida wiemy że testy są niepewne? Każdy interpretuje dane pod siebie Krafcie ty bierzesz 56 ja 18 przy 360 te 18 już "wrażenia nie robi" chodzi o cyfry bo każda śmierć to tragedia. To jest przez rok nie miesiąc tylko rok! 1.5 osoby miesięcznie zmarło tylko na Covid nie obciążonych chorobami wierzę że to dane prawdziwe nie naciągane. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak tam statystyki bo nie śledzę, za to Żony kolega  jest inwalidą po przejsciu covida, kolezanka lezy z tlenem, proba odlacznia skonczyla sie spadkiem saturacji do 80 . Żona pracuje w wylęgarni covida, czyli szkole, jest przerażona powrotem. Ja nie dawno dowiedzialem sie ze zmała Żona mojego byłego szefa na Covida. Wiec nie licząc paralizu sluzby zdrowia sam covid jest bardzo niebezpieczny.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, Kenobi napisał:

Nie wiem jak tam statystyki bo nie śledzę, za to Żony kolega  jest inwalidą po przejsciu covida, kolezanka lezy z tlenem, proba odlacznia skonczyla sie spadkiem saturacji do 80 . Żona pracuje w wylęgarni covida, czyli szkole, jest przerażona powrotem. Ja nie dawno dowiedzialem sie ze zmała Żona mojego byłego szefa na Covida. Wiec nie licząc paralizu sluzby zdrowia sam covid jest bardzo niebezpieczny.

Bardzo współczuję, u mnie na szczęście nikt z najbliższych czy znajomych nie zmarł, sporo osób przechodziło bo i rodzice, ludzie z pracy, ale większość z nich traciło tylko węch i smak, ojciec miał bóle mięśni spore ale poza tym nic niepokojącego. 

1 minutę temu, Kraft napisał:

Chyba to zgłoszę. Terror czy ubezwłasnowolnienie? Mam nadzieję, że mieszkasz daleko ode mnie.

To samo mogę powiedzieć o Tobie, naiwność czy ubezwłasnowolnienie? Ty Kraft pewnie siedzisz całymi dniami w sieci tam się nie zarazisz (Covidem). Spotkać się z Tobą nie zamierzałem i nie zamierzam szczególnie po takich tekstach.... Śpij spokojnie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Fafniak napisał:

Nie, naślij Dzika - spełni swoje marzenia i wypałuje Sanwinga ;)

Oni obaj o tym marzą odrazu przepaskę na rękę Kraft wydziergaj dla mnie żeby wiedzieli inni o Twoim podejściu kogo na ulicy pałować albo wytykać palcami....

Edytowano przez Gość
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minut temu, Fafniak napisał:

wypałuje Sanwinga ;)

Jakie pałowanie? Martwię się tylko o bliskich Sanwinga. Czy ich przypadkiem nie terroryzuje. Przypominam, że szczepienia są dla osób powyżej 18 roku życia. Co to znaczy, że "nie zamierza szczepić bliskich"? To nie jego decyzja.

Edytowano przez Kraft
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • RoRo locked this topic
  • RoRo unlocked this topic

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...