Skocz do zawartości

Covid-19


Recommended Posts

1 godzinę temu, audiowit napisał:

Jestem za tym żeby Polska nie dostała ani złotówki. 

I tu jestem rozdarty. Z jednej strony może część narodu by się opamiętała , choć TVP , przedstawiło by ten fakt jako dyskryminacja , zemsta elit i wina Tuska. Z drugiej jednak jak nie dostaniemy tej kasy ,to ucierpią niewinni ludzie , bo PIS-owi kasa już dawno się skończyła i jedziemy równo na kredyt zwiększając dług publiczny , który będą musiały spłacać moje wnuki. 

Wg. mnie fakt nie dostania funduszy PiS jakoś rozmyje , większym wg. mnie bodźcem będzie wywalenie ze strefy Schengen , bo to zaboli wszystkich łącznie z elektoratem PIS , i sądzę , że suweren się wk....i .

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, tomek4446 napisał:

który będą musiały spłacać moje wnuki. 

15 minut temu, tomek4446 napisał:

Z drugiej jednak jak nie dostaniemy tej kasy ,to ucierpią niewinni ludzie

Dla mnie to jest to samo. Na przyklad ja jako kawaler w wieku, w jakim jestem nie dostaje nic, ale kogo to obchodzi? Ludzie skupiaja sie teraz na tym, co mozna dostac, nie robiac nic, dlaczego? Bo dostaja, po prostu.

Edytowano przez no_i_fajnie
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, no_i_fajnie napisał:

Na przyklad ja jako kawaler w wieku, w jakim jestem nie dostaje nic, ale kogo to obchodzi?

I tak być powinno w normalnym kraju , państwo ma nie dawać , tylko nie przeszkadzać w rozwoju. Pomoc należy się osobom, które z przyczyn niezależnych od siebie nie są w stanie się utrzymać i od tego jest Opieka Społeczna. Każda inna forma pomocy finansowej ze strony państwa , w formie ulg podatkowych , powinna być ściśle związana z pracą, a nie z nic nierobieniem. 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, tomek4446 napisał:

I tak być powinno w normalnym kraju , państwo ma nie dawać , tylko nie przeszkadzać w rozwoju. Pomoc należy się osobom, które z przyczyn niezależnych od siebie nie są w stanie się utrzymać i od tego jest Opieka Społeczna. Każda inna forma pomocy finansowej ze strony państwa , w formie ulg podatkowych , powinna być ściśle związana z pracą, a nie z nic nierobieniem. 

 

No ja absolutnie sie nie zale, raczej w druga strone, chociaz jestem zdania, ze potrzebujacym faktycznie (nie wymuszajacym) powinno sie jakos pomoc, ALE, po zweryfikowaniu jakos, nie w ciemno, mozna dac jakis socjal, ale w innej formie, niz teraz sie to sie dzieje.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, elektron6 napisał:

iż każde państwo daje kaskę praktycznie za nic pewnym grupom społecznym

Owszem , tak jest. Ale mało jest państw, które niszczą tych, którzy wpłacają kaskę do budżetu , by to państwo mogło ich kaskę rozdawać . Widzisz tu jakąś logikę ?

Mało tego , Ci którzy najwięcej wpłacają , są przedstawiani tym co nic nie robią i dostają kasę za nic , jako ich najwięksi wrogowie , kasty , elity itd. 

Pachnie mi to Stalinizmem na kilometr , " wróg ludu " itp. Jak sobie zrobiłem małą retrospekcję historyczną, to Stalin " jechał" na dyskredytacji dokładnie tych samych grup społecznych i zawodowych co PIS. Przypadek ?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, audiowit napisał:

Nie jesteśmy krajem wartym wspierania.

I tego boje się najbardziej. Boje się , że w końcu nas sobie UE , USA odpuści i będziemy mieli Białoruś. Nie mamy dla nich żadnego znaczenia militarnego ani ekonomicznego. W końcu , zresztą słusznie ktoś może dojść do wniosku , że skoro społeczeństwo w demokratycznych wyborach wypowiada się za obecną władzą to widocznie im to pasuje i należy zostawić ich w ich grajdołku.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, tomek4446 napisał:

Jak sobie zrobiłem małą retrospekcję historyczną, to Stalin " jechał" na dyskredytacji dokładnie tych samych grup społecznych i zawodowych co PIS. Przypadek ?

Nie popadajmy w skrajności z historycznymi porównaniami, bo zestawienia z Hitlerem i Stalinem zawsze trącą przesadyzmem. Tym niemniej, zawsze śmieszy mnie argument „lewactwa”.

Sorry, ale kto jest większym przyjacielem lewactwa od PiSu?

Pomijając już nawet sypanie socjalem z rękawa, pamięta ktoś, żeby za Tuska na okrągło mówiło się o mniejszościach seksualnych i prawach kobiet? Za rządów PO te tematy właściwie nie istniały. PiS uczynił z tego koronny temat debaty publicznej i sprawił, że protesty LGBT zrównano w mediach z powstaniem warszawskim.

Niedawno u Morozowskiego był wywiad z parą gejów, którzy wzięli ślub. Dziękowali oni Prezesowi, bo jeszcze nigdy wcześniej nie dostawali tylu słów wsparcia i nikt się nimi tak nie interesował.

Podobna rzecz tyczy się religii i tzw. „tradycyjnych wartości”. Nikt równie skutecznie co PiS nie odstraszył Polaków od kościoła i tradycji. Tak więc najwięksi lewacy to ci, którzy popierają PiS. Warto mieć tego świadomość. ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, Dzik napisał:

Nikt równie skutecznie co PiS nie odstraszył Polaków od kościoła i tradycji.

Masz sporo racji , zawsze mówiłem , że największym błędem kościoła było przyczynienie się do obalenia komuny. Wbrew pozorom za komuny kościół miał się bardzo dobrze . Obserwuję obecnie tendencję w edukacji do cofnięcia młodych pokoleń parę wieków / Czarnek/ . Jak spojrzymy na mapę wiernych kościoła katolickiego to ma on największe wpływy nie w państwach rozwiniętych, lecz w zacofanych . Dzik , piszesz by nie popadać w skrajności z porównaniami , ale jakoś nic innego mi nie przypomina ten scenariusz, który obecnie jest realizowany. Czyli powszechna centralizacja i dążenie do jednowładztwa jednej partii z wodzem na czele. Podporządkowanie sobie wszystkich organów kontrolnych i siłowych . Kto nie z nami ten , swołocz , kasta itd. Co innego Ci to przypomina ? 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, tomek4446 napisał:

Czyli powszechna centralizacja i dążenie do jednowładztwa jednej partii z wodzem na czele. Podporządkowanie sobie wszystkich organów kontrolnych i siłowych . Kto nie z nami ten , swołocz , kasta itd. Co innego Ci to przypomina ? 

Nie przypomina mi to jeszcze zbrodniczych ustrojów totalitarnych, które mają śmierć i cierpienie milionów ludzi na koncie. Takie porównania to przesada, a jednocześnie zbyt duży komplement w stronę Kaczyńskiego.

Uważam, że "ustrój konkurencyjny wobec dyktatury" to idealne określenie na to, co obecnie mamy w Polsce.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

27 minut temu, Dzik napisał:

zbyt duży komplement w stronę Kaczyńskiego.

To fakt. Zauważyłem , że od pewnego czasu Kaczyński przestaje być wodzem , a powoli staje się kozłem ofiarnym, jak by coś chłopakom nie wyszło i jakimś cudem przegrali wybory. A to jest już groźne. Co innego walczyć na płaszczyźnie politycznej z jednym człowiekiem , a czym innym jest ze zgrają aparatczyków powoli nie mającą już nic do stracenia. Oni już przekroczyli granicę łamiąc prawo i uwłaszczając się na naszym dorobku , wiedzą o tym i to mnie martwi najbardziej. Człowiek postawiony pod ścianą nie cofnie się przed niczym .

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, tomek4446 napisał:

Masz sporo racji , zawsze mówiłem , że największym błędem kościoła było przyczynienie się do obalenia komuny.

Czy aby na pewno kościół katolicki miał duży wpływ na ten fakt?

Mam poważne wątpliwości.

24 minuty temu, tomek4446 napisał:

Zauważyłem , że od pewnego czasu Kaczyński przestaje być wodzem , a powoli staje się kozłem ofiarnym,

Nie! Nie można tak mówić. To o każdym przywódcy nawet kreaturach pokroju Stalina, Hitlera pod koniec jego urzędowania można by tak powiedzieć.

To jest wybielanie. Jak ktoś idzie do władzy, zdobywa ją i niszczy wszystkie instytucje demokratyczne to doskonale wie co robi i do czego to może doprowadzić.

 

Edytowano przez HQ150
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, tomek4446 napisał:

To fakt. Zauważyłem , że od pewnego czasu Kaczyński przestaje być wodzem , a powoli staje się kozłem ofiarnym, jak by coś chłopakom nie wyszło i jakimś cudem przegrali wybory. A to jest już groźne.

Nie nazwałbym Kaczyńskiego kozłem ofiarnym, bo ten termin odnosi się do kogoś, na kogo zrzuca się winę w zastępstwie, tymczasem Kaczyński jak najbardziej ponosi winę za cały ten burdel. To, że ten burdel wymyka mu się coraz bardziej spod kontroli, to inna sprawa.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, tomek4446 napisał:

Jak spojrzymy na mapę wiernych kościoła katolickiego to ma on największe wpływy nie w państwach rozwiniętych, lecz w zacofanych

Poczekaj Tomek, jeszcze się okaże, że Konstytucja RP nie jest zgodna z pismem świętym. 

 

2 godziny temu, tomek4446 napisał:

Kto nie z nami ten , swołocz , kasta itd.

Obecnie największa kasta i oligarchia w Polsce to właśnie instytucja KK. Sławoj Flaszka Głódź - obecnie Ekscelencja Sołtys pewnej wsi, Dziwisze, Rydzyki - to są zakłamane, nietykalne knury które dymają Was (Polaków) z pieniędzy i dymają Wasze dzieci. BEZKARNIE!!!

 

A skoro zabrnęliśmy w politykę, to pokażę Wam obrazy na których widok zwyczajnie chce mi się rzygać! 🤮🤮🤮

EG3KKA1WoAAEHmp.jpg

z25204101IBG,Politycy-Porozumienia-Centr

1607327773_bskufj_500.jpg

1592801664_izvqux_600.jpg

 

- Jeśli ktoś chce mi powiedzieć, że to jest polska tradycja - to odpowiadam, że NIE, to jest zwykła CIEMNOTA i ZACOFANIE

a już na pewno  nie jest to moja tradycja! 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 godziny temu, Dzik napisał:

Z całego tego bełkotu o twoim rzekomo ciekawym życiu i moim rzekomo nudnym wybrałem jedno zdanie (które odnosi się do meritum) i je pogrubiłem. Przeczytaj je sobie na głos, a może uderzy cię nienachalna inteligencja jego autora.

Nie ma odpowiedzi na moje niezbyt skomplikowane pytanie, podobnie jak wymigałeś od testu kabli, który Ci proponowali koledzy. Cwaniak internetowy, a jak przychodzi co do czego, to wychodzi klops. Mówienie o życiu prywatnym w sieci, właśnie przez takie osoby jak Ty, nie jest dobrym pomysłem i dobrze o tym wiesz. Skoro jesteśmy na Forum Audio, to może uchylę rąbka tajemnicy, iż zagościł u mnie niedawno nowy zestaw.

 

IMG20210715131850.jpg

IMG20210715131629.jpg

18 godzin temu, no_i_fajnie napisał:

A jak glosowal na tych, ktorzy nie wygrali? To co, glupio Ci nie? 

Czemu ma być mi głupio? Nawet jakby wygrali Ci przegrani (teraz czy kiedyś) to uważasz, że oni spełniliby swoje obietnice wyborcze? Naprawdę jesteś taki naiwny czy mi się wydaje? Tutaj  kłania się psychologia, którą tak chętnie posługuje się naczelny psycholog Forum @Dzik, choć jej do końca nie rozumie. Jak ktoś chce politykom robić dobrze, to ja mu w tym nie będę przeszkadzał. Prędzej czy później obudzi się z ręką w nocniku.

Edytowano przez lysyrafal
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 godzin temu, audiowit napisał:

Jestem za tym żeby Polska nie dostała ani złotówki. 

Mnie bardzo ciekawi jakby wtedy wyglądały finanse państwa, chociaż pewnie teraz już kasa pusta?

16 godzin temu, no_i_fajnie napisał:

Za gleboko wjezdzamy Panowie, a mialo byc o covidzie :)

Nie słyszałeś co premier powiedział w tamtym roku, że go nie ma?

7 godzin temu, HQ150 napisał:

To jest wybielanie. Jak ktoś idzie do władzy, zdobywa ją i niszczy wszystkie instytucje demokratyczne to doskonale wie co robi i do czego to może doprowadzić.

O tym właśnie wcześniej napisałem liczy się kasa i władza!!!

5 godzin temu, JohnDoe napisał:

A skoro zabrnęliśmy w politykę, to pokażę Wam obrazy na których widok zwyczajnie chce mi się rzygać!

Dobrze powiedziane!!!

Edytowano przez lysyrafal
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 16.07.2021 o 22:52, tomek4446 napisał:

I tego boje się najbardziej. Boje się , że w końcu nas sobie UE , USA odpuści i będziemy mieli Białoruś. Nie mamy dla nich żadnego znaczenia militarnego ani ekonomicznego. W końcu , zresztą słusznie ktoś może dojść do wniosku , że skoro społeczeństwo w demokratycznych wyborach wypowiada się za obecną władzą to widocznie im to pasuje i należy zostawić ich w ich grajdołku.

Tu się nie zgodzę, mamy znaczenie ekonomiczne i to bardzo duże, jesteśmy 38 milionowym rynkiem zbytu, bez którego UE miałaby duży problem.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 16.07.2021 o 22:52, no_i_fajnie napisał:

Za gleboko wjezdzamy Panowie, a mialo byc o covidzie :)

„Niedawno ksiądz profesor Tadeusz Guz z Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego przekonywał, że wierni nie powinni przejmować się obostrzeniami sanitarnymi związanymi z pandemią koronawirusa. Wzywał do buntu. Oskarżył służby państwowe o to, że pracują dla diabła.”

Cały artykuł tutaj: https://plus.gloswielkopolski.pl/ks-prof-andrzej-kobylinski-po-roku-pandemii-w-polskim-kosciele-katolickim-jest-jeszcze-wiecej-magii-i-zabobonow/ar/c1-15522287

Nawet nie wiem jak mam to skomentować aby kogoś nie urazić… więc postawię kropkę.

Edytowano przez sonique
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • RoRo locked this topic
  • RoRo unlocked this topic

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...