Skocz do zawartości

Covid-19


Recommended Posts

4 godziny temu, Bahzell napisał:

To niestety nie tak działa. Aktualne nowe regulacje: 

1. Studnia powinna zostać zgłoszona do Wód Polskich (nawet taka która nie sięga głebiej niż 30 metrów). Podatek naliczany od teoretycznej możliwości wydajności wody. 

2. Oczka wodne jako stratigczne zasoby wody, które też muszą być zgłoszone

3. Odrolnienie CAŁEJ drogi i CAŁEJ działki przy budowie domu. 

4. Ziemanki/piwnice na zewnątrz zgodnie z polskim prawem powinny zostać zgłoszone do gminy. 

I tak dalej i tak dalej. Aaaa i jeszcze podatek od deszczu, który został rozszerzony na osoby prywatne. 

 

Studnia... Jaka studnia? Pompy z kolektorem pionowym jak wyczytałem to mogą wymagać dopełnienia pewnych formalności wynikających z wymagań ustawy z dnia 9 czerwca 2011 r. Prawo geologiczne i górnicze. Dotyczy to sytuacji, gdy wykonuje się otwory na obszarach górniczych albo poza nimi o głębokości powyżej 30 m w celu wykorzystania ciepła ziemi. Wtedy - zgodnie z wymaganiami ustawy - konieczne jest sporządzenie projektu robót geologicznych, który podlega zgłoszeniu staroście. Jeżeli w terminie 30 dni od zgłoszenia starosta nie wniesie sprzeciwu, można rozpocząć roboty geologiczne. Ale to tylko powyżej 30m. Mógłbym zrobić poziome, ale żona by się załamała jabym cały ogród pochastał. Pomijam kwestie obszarów Natura2000, czy rejestry/ewidencje zabytków itp. Jeśli się mylę to popraw mnie, nie moja działka żeby się wymądrzać - wiedza z internetu.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dane z Włoch.

,,Około 99 procent osób zmarłych we Włoszech na Covid-19 od lutego tego roku nie otrzymało pełnej dawki szczepionki - ogłosił we wtorek krajowy Instytut Służby Zdrowia. Ci zmarli zaś, którzy szczepienia zakończyli, mieli bardzo zaawansowany wiek i inne choroby.''

https://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/7,173952,27378285,wlochy-99-proc-zmarlych-od-lutego-na-covid-19-nie-zakonczylo.html#do_w=57&do_v=67&do_st=RS&do_sid=330&do_a=330&s=BoxOpLink

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I kolejne liczby .

,,Brytyjski rząd przeanalizował efekty szczepień. Wniosek? Zapobiegły 60 tys. zgonów i 22 mln zakażeń....

jak podała w czwartek rządowa agencja Public Health England, w samej tylko Anglii szczepienia zapobiegły ok. 60 tys. zgonów i 22 mln zakażeń.''

https://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/7,173952,27386743,brytyjski-rzad-przeanalizowal-efekty-szczepien-wniosek-zapobiegly.html#do_w=46&do_v=142&do_st=RS&do_sid=287&do_a=287&s=BoxNewsMT

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy Jezus Chrystus by się zaszczepił? Czy nosiłby maskę?

W Biblii jest napisane, zdejmij maskę i nie ukrywaj twarzy. 

Do krzyżowca mówisz (...) jedenastej krucjaty! Łeb ci mogę odciąć i pójdę do nieba za to!

 

 

Nie za bardzo śledzę jutuberów i nie do końca wiem kto zacz ten pan w czapeczce. Czy to jest jeden z prawicowych żołnierzy Chrystusa? Moim zdaniem facet powinien położyć się w psychiatryku. Skąd tacy ludzie w ogóle? Kto im w tych łbach miesza?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

JPRDLe

Czwarta fala ma nadejść nawet pod koniec tego miesiąca, a władza nadal analizuje „sytuację” (czyt. słupki poparcia). Rozważany jest „lockdown dla niezaszczepionych”.

Że kur#a co?

Jak niby zamierzają to wyegzekwować? Jest to ten sam rodzaj głupoty co zmiana wymaganego dystansu między ludźmi w zamkniętych pomieszczeniach z 2 do 1.5 metra, zmiany limitów ludzi na metraż pomieszczenia, godziny dla seniorów itd. Jest to robienie zamieszania, które więcej szkodzi niż pomaga. Wprowadza się proste, jasne, czytelne dla wszystkich reguły, na podstawie prawa, a także instrumenty ich egzekwowania.

Po raz kolejny marnowany jest bezcenny czas, a potem znowu będzie zamykanie cmentarzy z jednodniowym wyprzedzeniem. Człowiek łapie się za głowę i nie dowierza, że ma do czynienia z tak skrajną głupotą, nieudolnością, absurdem.
 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wieści z UK

Znany, brytyjski antyszczepionkowiec Piers Corbyn (brat polityka Jeremy Corbyn)  który neguje globalne ocieplenie oraz twierdzi, że koronawirus nie istnieje, zgodził się przyjąć 10 tys. funtów od youtuberów podających się za inwestorów AstraZeneki w zamian za zaprzestanie krytykowania tej firmy. 

Facet  dostał podmienioną kopertę pełną pieniędzy z gry Monopoly 😆

https://wydarzenia.interia.pl/raporty/raport-koronawirus-chiny/aktualnosci/news-znany-antyszczepionkowiec-piers-corbyn-chcial-wziac-lapowke-,nId,5393983

Tutaj film z akcji >>>

 

 

Wieści krajowe 

W nocy z niedzieli na poniedziałek lokalni foliarze podpalili punkt szczepień i sanepid w Zamościu >>> https://kurierlubelski.pl/w-zamosciu-podpalono-punkt-szczepien-i-sanepid-mamy-zdjecia/ar/c14-15737288

W Gdyni antyszczepionkowcy zaatakowali szczepionkobus stojący na bulwarze. Grupa kilkunastu osób otoczyła pojazd i krzyczała: "Jesteście zabójcami" oraz "Jesteście dziećmi doktora Mengele". Na miejsce musiała przyjechać policja, bo medycy nie czuli się bezpiecznie. W niedzielę wieczorem policja poinformowała o 15 wnioskach o ukaranie dla sprawców. https://www.polsatnews.pl/wiadomosc/2021-08-01/gdynia-antyszczepionkowcy-zaatakowali-szczepionkobus/?ref=article
 

Grodzisk Maz. Atak antyszczepionkowców na punkt szczepień. Dwie osoby zatrzymane. https://www.polsatnews.pl/wiadomosc/2021-07-25/grodzisk-maz-atak-antyszczepionkowcow-na-punkt-szczepien-dwie-osoby-zatrzymane/?ref=article

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, JohnDoe napisał:

Wieści z UK

Znany, brytyjski antyszczepionkowiec Piers Corbyn (brat polityka Jeremy Corbyn)  który neguje globalne ocieplenie oraz twierdzi, że koronawirus nie istnieje, zgodził się przyjąć 10 tys. funtów od youtuberów podających się za inwestorów AstraZeneki w zamian za zaprzestanie krytykowania tej firmy. 

Facet  dostał podmienioną kopertę pełną pieniędzy z gry Monopoly 😆

Poziom intelektualny tego Pana jak również moralność są wręcz niezwykłe.

Jakoś antyszczepionkowcy nam tutaj w temacie ucichli już od jakiegoś czasu.

Naprawdę nie mają słowa komentarza? Dziwne a tak aktywni byli.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przed chwilą, HQ150 napisał:

Jakoś antyszczepionkowcy nam tutaj w temacie ucichli już od jakiegoś czasu.

Naprawdę nie mają słowa komentarza? Dziwne a tak aktywni byli.

Może zamienili słowa w czyny, bo w Zamościu podpalono punkt szczepień i budynek sanepidu.

Tak, do tego właśnie prowadzi jątrzenie tej chorej i nieracjonalnej atmosfery nieufności wobec szczepień.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 2.08.2021 o 14:01, HQ150 napisał:

Jakoś antyszczepionkowcy nam tutaj w temacie ucichli już od jakiegoś czasu.

Czy szczepionki na Covid-19 są w wykazie przewidziane jako obowiązkowe w Polsce? Władza dysponuje takimi instrumentami, aby to zrobić, a dlaczego tego nie robi, możesz wytłumaczyć jeśli posiadasz taką wiedzę?

Dnia 2.08.2021 o 14:05, elektron6 napisał:

Standard - powkurzali ludzi, popyskowali a potem sami cicho sza się zaszczepili i teraz siedzą cicho. Oj nieładnie panowie. I po co to było?

Tobie to się chyba nudzi, co może mamy Ci codziennie napisać posta, że w tej kwestii się nic nie zmieniło czy jak wolisz to napisz? Podobnie jak politycy, aby tylko szczuć i prowokować ludzi a niech się pozabijają, a ich to i tak gówno obchodzi. Ja wolę zrobić sobie test na Covid-19 jak gdzieś wyjeżdżam, chociaż wiem iż to pieniądze wyrzucone w błoto. W tym roku miałem już robione dwa testy, a prawdopodobnie szykuje mi się trzeci i żyje.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, lysyrafal napisał:

Czy szczepionki na Covid-19 są w wykazie przewidziane jako obowiązkowe w Polsce? Władza dysponuje takimi instrumentami, aby to zrobić, a dlaczego tego nie robi, możesz wytłumaczyć jeśli posiadasz taką wiedzę?

Ponieważ elektorat obecnej władzy to w przeważającej mierze, osoby z najniższym wykształceniem, wśród których odsetek antyszczepionkowców, osób przedkładających nad zdobycze nauki fejsbukowych mędrców, jest bardzo duży. Obecna władza zmuszając te osoby do zaszczepienia się zmniejsza swoje szanse wyborcze.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

26 minut temu, lysyrafal napisał:

możesz wytłumaczyć jeśli posiadasz taką wiedzę?

Przecież było już o tym mówione - bo ludzie, którzy się nie zaszczepili to w dużej mierze elektorat PiSu. Pytasz o oczywiste oczywistości.

Swoją drogą, jak zwykle jak stanie się coś niewygodnego dla skrajnej prawicy, to pada hasło "prowokacja". Tak, jak kibole w koszulkach z symbolem Polski Walczącej zaczną się lać po mordach na marszu i rzucać racami to też najpewniej lewacka prowokacja.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Dzik Dobrze, że napisałeś "w dużej mierze" bo mnie to nie dotyczy, jak czytasz uważnie posty. Co do prowokacji to odniosłem się jak zaszczepieni odnoszą się do niezaszczepionych, a ponoć jest na odwrót.

49 minut temu, HQ150 napisał:

Ponieważ elektorat obecnej władzy to w przeważającej mierze, osoby z najniższym wykształceniem, wśród których odsetek antyszczepionkowców, osób przedkładających nad zdobycze nauki fejsbukowych mędrców, jest bardzo duży. Obecna władza zmuszając te osoby do zaszczepienia się zmniejsza swoje szanse wyborcze.

To prawda z tym wykształceniem, a byli wcześniej ludzi, którzy pisali w tym temacie iż Covid-19 nie jest powiązany z polityką. Tak właśnie politykom zależy na naszym zdrowiu.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest dokładnie odwrotnie:) Nie wprowadzono obowiązkowych szczepień bo rząd obawia się reakcji UE a w zasadzie kablowania wyborców PO.

Póki nie jest to popularny ruch w UE to jak będziemy tymi pierwszymi to co będzie?? A no zaraz peło zrobi larum o zmuszaniu, ograniczaniu wolności a UE oczywiście lubi takie tematy i Polska będzie tym najgorszym,...czekam co się będzie działo po decyzji Francji - na razie cicho sza, wszystko gra - UE nie widzi problemu. No ale to Francja to wiadomo,...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@lysyrafal

Inaczej bym to ujął. Politycy jak widać nasze zdrowie i życie mają w głębokim poważaniu bo mogło bym im spaść poparcie.

Dla nich ważniejszy jest ciemny, tępy gość spod budy z piwem niż wykształcony absolwent uniwersytetu, bo tym pierwszym łatwiej manipulować no i jest ich więcej niż tych drugich. A głos każdego z nich liczy się tak samo...

 

Tu fajny artykuł-wywiad z profesorem wirusologiem Tomasz Wąsikiem, kierownik Katedry i Zakładu Mikrobiologii i Wirusologii Śląskiego Uniwersytetu Medycznego, który odpowiada na wiele tez antyszczepionkowców.

https://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/7,173952,27406675,tezy-ktorymi-antyszczepionkowcy-strasza-polakow-w-zderzeniu.html#s=BoxOpMT

Edytowano przez HQ150
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, HQ150 napisał:

Inaczej bym to ujął. Politycy jak widać nasze zdrowie i życie mają w głębokim poważaniu bo mogło bym im spaść poparcie.

Mówisz w kontekście pandemii, a jakby jej nie było to nie sądzę, aby służba zdrowia wskoczyła na wyższy poziom.

24 minuty temu, elektron6 napisał:

Póki nie jest to popularny ruch w UE to jak będziemy tymi pierwszymi to co będzie?

No tak, jak się nie podporządkują to koryto będzie puste tzn. bez dotacji z unijnych funduszy i pozamiatane będzie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, elektron6 napisał:

Nie wprowadzono obowiązkowych szczepień bo rząd obawia się reakcji UE a w zasadzie kablowania wyborców PO.

Ja się zaszczepiłem ale jestem przeciwny obowiązkowi szczepienia.  Jestem zdania, że potrzebna jest solidna edukacja w temacie a nie wprowadzanie obowiązków. Zamiast tej solidnej edukacji ludzie czerpią wiedzę z fejsbuków i innych gówien gdzie się roi od szurskich grup.

Polska to nie tylko PiS vs PO. Chociaż wystarczy powiedzieć, że nie wierzysz w boga, nie lubisz prawicy i zaraz będziesz nazwany komuchem, pedałem, żydem i oczywiście pełowcem. Ja już byłem nazywany tym wszystkim i nie rusza mnie. Kablować nikt nie musi, w końcu Polska to kraj w środku Europy i nie jest odizolowana (póki co). Myślisz, że bez tego "kablowania wyborców PO" nikt by nigdy się nie dowiedział co dzieje w Polsce? 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

26 minut temu, JohnDoe napisał:

 Jestem zdania, że potrzebna jest solidna edukacja w temacie a nie wprowadzanie obowiązków. Zamiast tej solidnej edukacji ludzie czerpią wiedzę z fejsbuków i innych gówien gdzie się roi od szurskich grup.

Żadna "solidna edukacja" nic nie da.

Jest pewien typ człowieka, który zakłada nieprawdziwość każdej popularnej informacji. Wg tego typu człowieka jak coś się dzieje i się o tym mówi w mediach, to nie dlatego, że to coś się dzieje, tylko żeby tym czymś przykryć coś innego, żeby zmanipulować społeczeństwo, wprowadzić w życie jakiś tajny plan elit/ludzi trzymających władzę itd. Typ człowieka, o którym mowa "ma swój rozum", bo "włączył myślenie", dlatego zawsze szuka drugiego dna, składa w całość skrawki informacji z internetu (jak z cytowanego wyżej portalu "kontrowersje.net") i w przeciwieństwie do "lemingów" czy "bezmyślnych osób" zadaje ważne pytania, jak np. ile ktoś mógł zarobić za mówienie czegoś albo czy to, co mówi teraz zgadza się z czymś, co mówił kiedyś (bo mądrzy ludzie nie zmieniają nigdy zdania!).

Człowiek opisanego wyżej typu, gdyby umierał z rurką w gardle, zastanawiałby się, co się stało, jak to możliwe, bo nawet w obliczu śmierci nie dopuściłby do głosu myśli, że umiera przez własną głupotę. Nie, pewnie go celowo czymś zarazili, bo był niewygodny dla elit.

Tak jak mówiłem już kiedyś: z zabobonem nie wygrasz logiką i faktami, bo to problem emocjonalny.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • RoRo locked this topic
  • RoRo unlocked this topic

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...