Skocz do zawartości

Covid-19


Recommended Posts

20 minut temu, prezes83 napisał:

Do tego haniebna postawa lekarzy, którzy biorą udział w tym cyrku, ale liczę na to, że niedługo sami przeciwko sobie wystąpią ze względu na podziały jakie są wprowadzane, m.in.: 100% dodatku dla osób pracujących przy pacjentach z kowidem.

Nie wystąpią , spokojnie. A może jakieś propozycje jakie kroki mieliby podjąć lekarze by tak haniebnie nie uczestniczyć .... Bo do roboty tak jak każdy muszą iść.

1 godzinę temu, Fafniak napisał:

Zmieniło się tylko to że placówki wygladają lepiej i częściej można uzyskać dobra opiekę tam gdzie płaci się za usługę.

W końcu robotnicy walczyli o kapitalizm :) Więc o co Ci chodzi? Fafniak wspomnisz moje słowa , teraz to i tak jest bajka są jeszcze starzy lekarze , z nowego pokolenia przychodniach NFZ nie chce pracować nikt.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, misiek x napisał:

no to pojechałeś po bandzie prezes 83.

Hm, to wytłumacz: 

1. Czy Ty, Twoi rodzice, dziadkowie pamiętają czasy by lekarze kiedykolwiek odmawiali pomocy bo ktoś jest chory? Zamykali drzwi i nie dopuszczali pacjentów do siebie? Albo szpitale nie przyjmują pacjenta bo "NIE MA WYKONANEGO TESTU" !!
Taka jest ich rola, taki zawód wybrali - bez względu na chorobę mają pomagać, przysięgali. 

2. Dlaczego proceder teleporad i konieczności wykonywania testów przed wizytą u lekarza dalej jest praktykowany? Przecież są zaszczepieni i bezpieczni. 

3. Dlaczego przy wizytach prywatnych lekarze nie stosują teleporad, maseczek, nie wymagają testów? 

27 minut temu, misiek x napisał:

Chaniebna

* Haniebna

19 minut temu, tomek4446 napisał:

Nie wystąpią , spokojnie. A może jakieś propozycje jakie kroki mieliby podjąć lekarze by tak haniebnie nie uczestniczyć .... Bo do roboty tak jak każdy muszą iść.

Może przykłady: Włodzimierz Bodnar, Paweł Basiukiewicz, Zbigniew Martyka, Stowarzyszenie Niezależnych Lekarzy i Naukowców, Zbigniew Hałat (poza medykami: Jan Pospieszalski, prezydent Siemianowic Śląskich) i  pewnie jeszcze kilkanaście osób się znajdzie. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, prezes83 napisał:

1. Czy Ty, Twoi rodzice, dziadkowie pamiętają czasy by lekarze kiedykolwiek odmawiali pomocy bo ktoś jest chory? Zamykali drzwi i nie dopuszczali pacjentów do siebie? Albo szpitale nie przyjmują pacjenta bo "NIE MA WYKONANEGO TESTU" !!
Taka jest ich rola, taki zawód wybrali - bez względu na chorobę mają pomagać, przysięgali. 

Może takie przypadki się zdarzały , nie wiem nie słyszałem. Żona i cała przychodnia teleporad od początku pandemii miała trzy tygodnie na samym jej początku. Dalej normalnie ., dwa fartuchy , maska , przyłbica i pacjent co piętnaście minut. Co do wymogu testów jest słuszny , test jest ogólnodostępny tak jak samo szczepienie. Tu nie chodzi już o samego lekarza ale taki pacjent ma na oddziale kontakt z mnóstwem osób i w razie późniejszego wykrycia wirusa zamykany jest cały odział , a więc parę osób w ogóle żadnej opieki nie otrzyma i kilka zgonów może być więcej.

Co do wyboru zawodu , to ręczę Ci , że czasy misji i doktora Judyma już dawno się skończyły. To tkwi tyko jeszcze w naszej świadomości , że lekarz to coś musi. Dla młodych to taki sam zawód jak informatyk, czy dekarz. Obostrzenia prawne i nagonka też robią swoje , nikt nie chce iść do kryminału czy stracić uprawnienia bo nie doczytał setnej zmiany ministra zdrowia w przepisach covidowych. Coraz częściej przepisy wysuwają się przed dobrem pacjenta.

3 godziny temu, prezes83 napisał:

2. Dlaczego proceder teleporad i konieczności wykonywania testów przed wizytą u lekarza dalej jest praktykowany? Przecież są zaszczepieni i bezpieczni. 

To nie lekarz o tym decyduje. Lekarz, o ile nie mówimy o prywatnej praktyce, a o ośrodku zdrowia jest takim samym pracownikiem jak każdy i wykonuje polecenia. To dyrekcja placówki określa warunki w jakich ośrodek ma funkcjonować. A dyrekcja robi to wg. wytycznych .... no różnych , politycznych od wojewody czy z NFZ , czy z Wiadomości TVP :) Lub po prostu , gdy ma na styk kadrę medyczną obawia się , że jak pracownicy zachorują to nie dostaną grosza z kontraktu z NFZ i będą musieli się zamknąć. 

3 godziny temu, prezes83 napisał:

3. Dlaczego przy wizytach prywatnych lekarze nie stosują teleporad, maseczek, nie wymagają testów? 

Jak wyżej , bo biorą odpowiedzialność na siebie. W Ośrodkach zdrowia nie mają nic do powiedzenia.

3 godziny temu, prezes83 napisał:

Może przykłady: Włodzimierz Bodnar, Paweł Basiukiewicz, Zbigniew Martyka, Stowarzyszenie Niezależnych Lekarzy i Naukowców, Zbigniew Hałat (poza medykami: Jan Pospieszalski, prezydent Siemianowic Śląskich) i  pewnie jeszcze kilkanaście osób się znajdzie. 

Czego te nazwiska mają dowieść ?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, prezes83 napisał:

Hm, to wytłumacz: 

1. Czy Ty, Twoi rodzice, dziadkowie pamiętają czasy by lekarze kiedykolwiek odmawiali pomocy bo ktoś jest chory? Zamykali drzwi i nie dopuszczali pacjentów do siebie? Albo szpitale nie przyjmują pacjenta bo "NIE MA WYKONANEGO TESTU" !!
Taka jest ich rola, taki zawód wybrali - bez względu na chorobę mają pomagać, przysięgali. 

2. Dlaczego proceder teleporad i konieczności wykonywania testów przed wizytą u lekarza dalej jest praktykowany? Przecież są zaszczepieni i bezpieczni. 

3. Dlaczego przy wizytach prywatnych lekarze nie stosują teleporad, maseczek, nie wymagają testów? 

* Haniebna

Może przykłady: Włodzimierz Bodnar, Paweł Basiukiewicz, Zbigniew Martyka, Stowarzyszenie Niezależnych Lekarzy i Naukowców, Zbigniew Hałat (poza medykami: Jan Pospieszalski, prezydent Siemianowic Śląskich) i  pewnie jeszcze kilkanaście osób się znajdzie. 

Kompletnie ne wiem po co się "pan Prezes" tak trudzi i produkuje. Szczęśliwie trafił Pan na niezmiernie dobrotliwe duszyczki, które dla idei próbują jakoś z Panem wejść w polemikę, która moim zdaniem z góry jest skazana na porażkę. Generalnie nie jest Pan żadnym autorytetem i po tekstach sadzę, że nie posiada Pan wykształecenia w kierunku medycznym lub epidemiologicznym. W związku z tym rozumie Pan, że Pana wypowiedzi w żaden sposób nie można traktować na poważnie. To jest czysta literatura nazwijmy ją umownie "piękna". 

Edytowano przez slaw0001
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, tomek4446 napisał:

Czego te nazwiska mają dowieść ?

Tylko i wyłącznie odnośnie uwagi @tomek4446 , że są osoby, które postawiły się "systemowi". Gdyby takich było więcej to i cała narracja by upadła. 

Wiesz, jeżeli dochodzą do Ciebie informacje, że wynagrodzenia na oddziałach kowidowych są 2,3 krotnie wyższe lub że dzięki wszystkim dodatkom lekarz za miesiąc pracy wystawia rachunek 140tys zł to ciężko nie mieć im tego za złe. I są to wiadomości z drugiej ręki. 

49 minut temu, slaw0001 napisał:

Kompletnie ne wiem po co się "pan Prezes" tak trudzi i produkuje. Szczęśliwie trafił Pan na niezmiernie dobrotliwe duszyczki, które dla idei próbują jakoś z Panem wejść w polemikę, która moim zdaniem z góry jest skazana na porażkę. Generalnie nie jest Pan żadnym autorytetem i po tekstach sadzę, że nie posiada Pan wykształecenia w kierunku medycznym lub epidemiologicznym. W związku z tym rozumie Pan, że Pana wypowiedzi w żaden sposób nie można traktować na poważnie. To jest czysta literatura nazwijmy ją umownie "piękna". 

Rozumiem, że tylko autorytety mogą wyrażać swoje zdanie, każdy w swojej dziedzinie a Pan jako znawca literatury zakwalifikował moje wypowiedzi to "pięknej" :)  Ale ma Pan rację - nie posiadam wykształcenia w kierunku medycznym i epidemiologicznym. Posiadam jednak zdrowy rozsądek, potrafię wyciągnąć wnioski z sytuacji jaką widzę dookoła i poszukać informacji innych niż przekaz tv czy radia. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, prezes83 napisał:

2,3 krotnie wyższe lub że dzięki wszystkim dodatkom lekarz za miesiąc pracy wystawia rachunek 140tys zł to ciężko nie mieć im tego za złe. I są to wiadomości z drugiej ręki. 

Pokaż mi rachunek w Szpitalu wystawiony przez lekarza, i zapłacony na 140 tys . zł. Koleżanka żony ,bez dyżurów w Szpitalu Covidowym z dodatkiem miała podczas trzeciej fali 8,5 tys zł. Coś mi się wydaje , że ta ' druga ręka " jest do małej weryfikacji. Nie znam żadnego Szpitala w tym kraju, który wypłaciłby lekarzowi taką pensję. Pieniądze na pensje dla personelu nie biorą się z powietrza , system płac jest ściśle kontrolowany przez NFZ , taki Dyrektor Szpitala , jak by jakimś cudem w ogóle zdobył taką kasę , raz że wyleciałby na zbity pysk , dwa że już by miał zarzuty prokuratorskie. Płaca lekarza w placówkach NFZ jest wyliczana wg. ścisłych reguł , i ręczę , że nie są to kokosy. W placówkach prywatnych nawet nie ma takiej kasy , bo nikt z właścicieli nie zgodzi się na taki kontrakt. No chyba , że gość nazywał się Szumowski.

Co do przedstawionych autorytetów, to nadal nie kumam jaka narracja miała by upaść i co powinno nastąpić . Znam pobieżnie jakieś wzmianki o tych osobach ale nic konkretnego , możesz przybliżyć?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

30 minut temu, tomek4446 napisał:

Pokaż mi rachunek w Szpitalu wystawiony przez lekarza, i zapłacony na 140 tys . zł. Koleżanka żony ,bez dyżurów w Szpitalu Covidowym z dodatkiem miała podczas trzeciej fali 8,5 tys zł. Coś mi się wydaje , że ta ' druga ręka " jest do małej weryfikacji. Nie znam żadnego Szpitala w tym kraju, który wypłaciłby lekarzowi taką pensję. Pieniądze na pensje dla personelu nie biorą się z powietrza , system płac jest ściśle kontrolowany przez NFZ , taki Dyrektor Szpitala , jak by jakimś cudem w ogóle zdobył taką kasę , raz że wyleciałby na zbity pysk , dwa że już by miał zarzuty prokuratorskie. Płaca lekarza w placówkach NFZ jest wyliczana wg. ścisłych reguł , i ręczę , że nie są to kokosy. W placówkach prywatnych nawet nie ma takiej kasy , bo nikt z właścicieli nie zgodzi się na taki kontrakt. No chyba , że gość nazywał się Szumowski.

Co do przedstawionych autorytetów, to nadal nie kumam jaka narracja miała by upaść i co powinno nastąpić . Znam pobieżnie jakieś wzmianki o tych osobach ale nic konkretnego , możesz przybliżyć?

Lekarz jest zatrudniony na cząstki etatowe w kilku szpitalach a nie w jednym. Stąd takie kwoty, oczywiście faktury nie jestem CI w stanie pokazać. Z resztą w przytoczonym wcześniej rozporządzeniu o dodatkach jest nawet wspomniane, że pozwoli to uniknąć nadużyć.

Co do nazwisk, w skrócie: 
Włodzimierz Bodnar - lekarz z Przemyśla, który leczy amantadyną od wiosny 2020r. Jego zgłoszenia do MZ pozostały bez odpowiedzi, a gdy zrobiło się o nim głośno, zaczęto go dyskredytować, zakazano stosowania amandatyny do leczenia kowid rozporządzeniem, po czym w grudniu po naciskach zakaz ten został cofnięty. Opinie jego pacjentów można przeczytać tutaj. Obecnie RPP prowadzi postępowanie przeciwko niemu, argumentując je śmiercią kilku osób, których niestety nie wyleczył. 

Martyka, Basiukiewicz - ogólnie ich zdanie jest takie, żeby ze szczepionką i jej aplikowaniem postępować bardzo ostrożnie, znieść wszystkie ograniczenia i normalnie leczyć - tak w skrócie, wczytać musisz się sam. 

W/w lekarze są wzywani na przesłuchania, do izby dyscyplinarnej, rzecznika odpowiedzialności zawodowej itp. instytucji.

Pospieszalski - prowadził "Warto rozmawiać" w tvp1. Po emisji tego odcinka wiosną tego roku, program został zdjęty a on sam zwolniony. Gośćmi byli m.in przywołani lekarze oraz adwokat Piotr Schramm. W programie negowane były poczynania rządu w kwestii szczególnie dostępu do leczenia, lockdown-ów. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Janusz Duryn napisał:

Chcesz posłuchać kogoś kompetentnego? 

Janusz, nie chcę Ciebie orać zbytnio bo możliwe, że że jesteś fajnym człowiekiem. Przez przypadek widziałem Twój (foliarski) profil na FB. 

Mam tylko jedną prośbę. Czy mógłbyś przestać  siać dezinformacje i ten szurski bełkot? Proszę zajmij się stereo. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tylko przypominam że podstawą rozwoju są różne spojrzenia i dyskusja.

My możemy tylko cytować czyjeś wypowiedzi. Nikt z nas nie siedzi w tych zagadnieniach. 

Szkoda że w życiu naukowym także odbywa się proces wykluczania i możliwości dyskusji. Tylko oficjalny to myślenia jest dopuszczony.

O naukowcach którzy także siedzą w tych dziedzinach ale mają inne zdanie niż ogół, mamy nie słyszeć

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

48 minut temu, Fafniak napisał:

Ja tylko przypominam że podstawą rozwoju są różne spojrzenia i dyskusja.

My możemy tylko cytować czyjeś wypowiedzi. Nikt z nas nie siedzi w tych zagadnieniach. 

Szkoda że w życiu naukowym także odbywa się proces wykluczania i możliwości dyskusji. Tylko oficjalny to myślenia jest dopuszczony.

O naukowcach którzy także siedzą w tych dziedzinach ale mają inne zdanie niż ogół, mamy nie słyszeć

A ja przypominam, że nie wszystko co uprawiają i głoszą naukowcy jest nauką. Trzeba przypominać dr Mengele i innych. Poglądy ludzi z "papierami" bywają bardzo szkodliwe społecznie. Takie należy eliminować z obiegu. Pluralizm tu nie obowiązuje. Zbyt dużo ludzi może ucierpieć.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

39 minut temu, Janusz Duryn napisał:

Ale każdy ma chyba prawo do swojego zdania, czy nie?

Jasne. Tylko mam czasem wrażenie, że usiłujesz wmówić wszystkim, że żaden covid nie istnieje. 

Ja pamiętam jeszcze początki tego syfu w różnych krajach i to nie były żadne bajki. 

A niektórym to chyba szybko od dupy odeszło i zapomnieli. 

Drażni mnie strasznie ten wątek szurski. Może nie powinienem w nim pisać ani czytać tych głupot. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Fafniak napisał:

Nie zapędziłeś się ?

Przykład ekstremalny, ale przecież z życia. Covid zabił już 5 milionów osób. Nie widzisz, że bierzemy udział w kolejnej wojnie światowej. Defetyzm nam nie pomoże. Wiara, mobilizacja, wytrwałość, poświęcenie, braterstwo - one pozwalają wygrać. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Kraft napisał:

Defetyzm nam nie pomoże. Wiara, mobilizacja, wytrwałość, poświęcenie, braterstwo - one pozwalają wygrać

hmmm nie sądziłem że facet leczący amantadyną, dający swoim pracownikom wolny wybór czy się szczepić czy nie, działający normalnie przez cały okres pandemii (w przeciwieństwie do tysięcy "lekarzy" zdalnych), który wyleczył sporą liczbę ludzi , może być oskarżony o sianie defetyzmu czy przyrównany do mengele... zlituj się

10 minut temu, Kraft napisał:

Wiara

? czyżby?

Jakoś to do twoich poglądów prezentowanych w dziedzinie "audio" nie przystaje.

Powiedz wprost, że chodzi o to żeby inni przestali mieć wątpliwości. Żeby obowiązywała jedna doktryna, jedno spojrzenie na problem. Nie przypomina ci to czegoś ?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Fafniak napisał:

.. zlituj się

Nie odnosiłem się do konkretnych osób (nie śledziłem dyskusji). Odniosłem się jedynie do Twojej myśli, że w imię pluralizmu powinniśmy każdemu poglądowi głoszonemu przez naukowca dawać tyle samo przestrzeni. Otóż nie. Czy gogoś zabije naziol, czy umrze on na skutek rewelacji głoszonych przez fałszywego proroka, to jest on tak samo martwy. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, Fafniak napisał:

Debili rugować można przez rzetelną dyskusję i pokazanie absurdalności argumentów, teorii adwersarza.

Teraz zamiast tego mamy wycinanie osobników inaczej myślących w imię tego, by jak największa część populacji nie miała wątpliwości, niezależnie od ich zasadności tych wątpliwości.

Bardzo trafna ocena TVP. Podpisuję się. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, Kraft napisał:

Jak orkiestra ma dobrze zagrać symfonię, to muszą jednomyśnie współpracować i podążać za wskazówkami dyrygenta. 

Czyli jednak :

30 minut temu, Fafniak napisał:

by jak największa część populacji nie miała wątpliwości, niezależnie od ich zasadności tych wątpliwości.

To wrzucę mała powiastkę, usłyszaną chyba od Alicji Węgorzewskiej (tak mi się wydaje)

Bodaj w La Scali wystawiano operę, bardzo znaną. Publiczność niemal na pamięć znała całość. Tyle że dyrygent pierwszy raz chciał zagrać dokładnie tak jak chciał autor opery. Któryś z fragmentów miał być grany według nut cichutko (lub bardzo głośno - nie pamiętam juz teraz) w każdym razie inaczej niż zwykle dotąd grano. Publiczność wybuczała i nie chciała słuchać choć "winowajca" afery pokazywał nuty i krzyczał że autor tak chciał...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Janusz Duryn napisał:

Wiele osób drażni szurowskie podejście, nie wiem może coś też im się nie zgadza już w tym cyrku. Może mają inne zastrzeżenia, ale fakt jest taki, że nawet 100% wyszczepienia społeczeństwa nie zatrzyma wirusa. Nie zatrzyma restrykcji, lockdawnów, przymuszania do masek (mimo kilkuset badaniom randomizowanych na ten temat). I w tym momencie wszyscy stają się szurami.

Jeżeli ktoś przez prawie dwa lata nie wyciągnął żadnych wniosków z sytuacji to nie wyciągnie, czeka na hasło w tv "pandemia się skończyła" - tak jak to było w lipcu ur.: "pokonaliśmy wirusa, trzeba iść tłumnie do wyborów". 

Niestety, tak jest wygodniej - czekać na informację podane przez media, niż samemu poszukać, pomyśleć. W ogóle gdyby nie media i codzienne atakowanie straszenie to ilu z nas miało by styczność z kowidem, jaka byłaby świadomość, że coś złego dzieje się dookoła? 

Pandemia się skończy, ale skutki pozostaną na długo, m.in. zmiany w prawie - już za tydzień pracodawca będzie miał wgląd do danych medycznych pracownika bądź kandydata na pracownika. 

A jak jeszcze spróbujesz powiązać kowida ze spotkaniem grubych ryb w Davos w 2020r. to już w ogóle każą Ci iść na koniec ziemi i skoczyć ;)

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • RoRo locked this topic
  • RoRo unlocked this topic

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...