Skocz do zawartości

Covid-19


Recommended Posts

1 minutę temu, Wing0 napisał:

@lukluk71 opisałeś dokładnie mój przypadek wyżej ja skończyłem z poważnym zapaleniem płuc w szpitalu przez brak opieki medycznej totalne olanie mnie przez lekarzy pierwszego kontaktu. Jeszcze Pani jak dzwoniłem po karetkę po tygodniu męczarni w domu pytała mnie z taką ironią czy na pewno chcę iść do szpitala mimo że jej objawy opisałem saturacja 88 bezsenność z lekami, plucie syfem z płuc itd, dwa dni więcej już by nie było co ratować. Fajnie działa nasz służba, nawet nie chodzi o system ale też podejście samych lekarzy jako ludzi składających przysięgę i poprostu ludzi, na szczęście na oddziale lekarka z Ukrainy z powołanie pracowała praktycznie ciągle bardzo walczyła o ludzi super!

Polecam teraz przedzwonić po lekarzach z prywatnymi domowymi wizytami. Wpisać sobie kontakt na stałe. Nas wizyta domowa kosztowała 150zł/os. Mamy już wpisany numer na stałe. Nie liczymy na tych morderców z przychodni. Zawsze w domu leży gotówka przeznaczona w razie na lekarza i prywatne wizyty, wraz numerem telefonu. To jest szansa na przetrwanie zimy. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, lukluk71 napisał:

Polecam teraz przedzwonić po lekarzach z prywatnymi domowymi wizytami. Wpisać sobie kontakt na stałe. Nas wizyta domowa kosztowała 150zł/os. Mamy już wpisany numer na stałe. Nie liczymy na tych morderców z przychodni. Zawsze w domu leży gotówka przeznaczona w razie na lekarza i prywatne wizyty, wraz numerem telefonu. To jest szansa na przetrwanie zimy. 

Mieszkam w małym mieście można powiedzieć mieście tu nawet o wizyty domowe bardzo ciężko...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, Sqter83 napisał:

Masz rację, to wszystko wygląda na kabaret. Ciężko się połapać

Po szczepieniach miało wrócić do normy a dalej są obostrzenia  + segregacja , a co będzie za rok ? 


Dlatego jak słyszę od kogoś "siedź w domu i nie narażaj innych" to mam ochotę ściągnąć mu tą maskę i przecisnąć przez gardło, bo później ta sama osoba która mówi co masz robić, wychodzi z domu, przeciska się przez setki ludzi w komunikacji, siedzi w robocie z innymi ludźmi, a jeszcze lepiej idzie sobie na wesele i robi PAUZE od wirusa. Bo przecież nie ma to jak komuś powiedzieć jak ma żyć. 

Ja mam styczność z takimi ludźmi non - stop i mało osób znam które trzymają się bardzo "obostrzeń" wszystko to gra aktorska, którą jak się widzi to się niedobrze robi. Ale głównie maską, bo obawa przed mandatem, dystans NO JAK UTRZYMAĆ DYSTANS WE WROCŁAWIU - jechał ktoś komunikacją ? :)  Dlatego warto mieć azyl, swoich znajomych z którymi się spędzi normalnie czas, którzy nie będą robić podziałów i nie będą robić takiego cyrku, a jeśli ktoś się boi, to niech sam się wykluczy a nie zmusza innych żeby przestali żyć ,pracować, funkcjonować. Świrów trzeba odseparować, tych co są przeciwko i co są za. Tak jest w naszym towarzystwie, nie ma miejsca na ludzi którzy nam mówią co kto ma robić, nie ma miejsca na antyszczepionkowców którzy o niczym innym nie potrafią mówić, i nie ma miejsca na histeryków kowidowych którzy zamęczają gadaniem o tym cyrku mówiąc że ludzie mają siedzieć, po czym w towarzystwie zajada się koreczkami nie widząc tego że sam nie siedzi w domu. Mija już drugi rok, każdy z nas pewnie to przechodził, wiemy jak to wygląda,  trzeba wracać do życia - wiecznie w domu nie można się kisić. :) Ważne jest, to żeby się szanować i nikomu nie wypominać tego że jest zaszczepiony, czy że nie jest zaszczepiony, nie dając się podzielić przez te mendy polityczne i medialne.  DWA LATA ludzie, jeśli ktoś przez ten czas nie zauważył że to CYRK to takiej osobie się już nie pomoże, trzeba go zostawić z tym TVP TVNem i tymi ekspertami którzy zamykali lasy mówiąc nam o ostatniej prostej już przy 2 dawce.

18 minut temu, Sqter83 napisał:

Masz rację, to wszystko wygląda na kabaret. Ciężko się połapać

Po szczepieniach miało wrócić do normy a dalej są obostrzenia  + segregacja , a co będzie za rok ? 

Co będzie? BIEDA (ja już dostałem z banku informacje o nowych ratach kredytu, sami jako przedsiębiorcy podnieśliśmy mocno stawki a to dopiero początek - przecież lockdowny i siedź w domu to takie WSPANIAŁE) będzie bieda i kolejne dawki, kolejne mutacje, kolejna pożywka dla mediów, dalsze skłócanie ludzi i nastawianie ich przeciwko sobie. W między ludzie którzy nas skłócają, będą dalej siedzieć na imprezach u mazurka i pić wódkę bez masek, bez dystansu śmiejąc się nam prosto w twarz. Tak jak to zrobili posłowie którzy na OBOWIĄZEK szczepień dla posłów się nie zgodzili, a chcą zrobić obowiązek dla ludzi. 

Edytowano przez lukluk71
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 minut temu, Sqter83 napisał:

Tego się obawiam że będzie gorzej.

Panowie, a nie zauważyliście w swoim otoczeniu większej ilości nawrotów nowotworów ??

Nawroty są spowodowane brakiem ciągłości leczenia. Efekt Covid...

A gorzej będzie.

Premier mówi że powinniśmy pilnować sklepikarzy aby obniżali ceny... Idiotą trzeba być aby uwierzyć... Mnie przychodzi na myśl jedno:

widły.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, gienas napisał:

 

Nawroty są spowodowane brakiem ciągłości leczenia. Efekt Covid...

A gorzej będzie.

Premier mówi że powinniśmy pilnować sklepikarzy aby obniżali ceny... Idiotą trzeba być aby uwierzyć... Mnie przychodzi na myśl jedno:

widły.jpg

Dobrze im to idzie, widać na tym forum.  

Edytowano przez Sqter83
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Służby medyczne naszego kraju... ehhh

Nie mam o nich dobrego zdania. Takiej masy ludzi którzy w d...  mają swojego klienta nie spotkałem nigdzie indziej, no może w urzędach państwowych(tak do lat 2000)

I ta obserwacja nei zmieniła się do dzisiaj. Ten system/ludzie tam pracujący leży i kwiczy od 30 lat

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zadowolony nie jesteś, ale niestety łatwo wyczytać pewne usprawiedliwienie obecnej sytuacji. A to jest złe podejście. Świat się nie cofa a nie widać od wielu lat żadnego postępu w opiece, prócz wynikającego z postępu technologii choć brak nawet jednego lusterka na oddziale czy desek w kiblach temu przeczy... Nie wspomnę już o braku łyżek, kubków, widelcy, noży, wieszaków na korki, telewizora itd itp no ale to nie wczasy w sumie 😀

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, Wing0 napisał:

niestety łatwo wyczytać pewne usprawiedliwienie obecnej sytuacji.

Ahhh no jasne 🤪

Czy mam może usprawiedliwiać sytuację gdy trzeba zapisać się do lekarza prywatnie, to on wtedy zbada i wkręci na zabieg do szpitala? 

Czy ma mnie zadowalać sytuacja gdy lekarz pomimo tomografii i wyraźnie opisanych problemów odpowiada że nie ma co leczyć?

I tak mogę długo jeszcze.

A może opisać korzystanie z tego corpo szajsu typu Luxmed? Co sami ludzie pracują także w "NFZ"

Myślę że coś sobie wymyśliłeś i teraz starasz się na siłę dorobić do tego "cokolwiek"

Edytowano przez Fafniak
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Fafniak napisał:

Ahhh no jasne 🤪

Czy mam może usprawiedliwiać sytuację gdy trzeba zapisać się do lekarza prywatnie, to on wtedy zbada i wkręci na zabieg do szpitala? 

Czy ma mnie zadowalać sytuacja gdy lekarz pomimo tomografii i wyraźnie opisanych problemów odpowiada że nie ma co leczyć?

I tak mogę długo jeszcze.

A może opisać korzystanie z tego corpo szajsu typu Luxmed? Co sami ludzie pracują także w "NFZ"

Myślę że coś sobie wymyśliłeś i teraz starasz się na siłę dorobić do tego "cokolwiek"

Patrząc nie tylko na te twoje posty nic sobie nie wymyśliłem. Lekarze, lekarzami, a usprawiedliwianie obecnej władzy że przecież tak jest od 30 lat to co innego. To że kiedyś było podobnie nie znaczy że mamy stać w miejscu. 

 

A i fajne info z frontu. Dzięki między innymi przemyślanej decyzji władz o puszczeniu dzieci przed feriami do szkoły (na tydzień czy dwa) mamy już wzrost o 50% zachorowań do zeszłego tygodnia, brawo dla naszych dobrodziejów....

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Wing0 napisał:

Lekarze, lekarzami, a usprawiedliwianie obecnej władzy że przecież tak jest od 30 lat to co innego.

jasne

jeżeli dla ciebie sformułowanie :

5 godzin temu, Fafniak napisał:

Ja nie odczuwam żadnej zmiany, prócz tego że masa lekarzy ma preteksty by nie badać pacjenta w ogóle.

oznacza usprawiedliwienie obecnie rządzących - twoja sprawa ja na pewno ciebie nei przekonam

Jesteś typowym przedstawicielem "szuflandii" - najprościej jest zaszufladkować prawda ?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W internecie pojawiły się nazwiska nowych członków Rady Medycznej przy premierze:

1. dr No
2. dr Alban
3. dr Quinn
4. dr Strosmajer
5. dr Strange
6. dr Dolittle
7. dr Żywago
8. dr Lubicz
9. dr House
10. dr Oetker
11. dr Watson
12. dr Judym
13. dr Wilczur

A gdzie Dr. Dre?

Edytowano przez Kraft
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od groma jest w moim otoczeniu osób które twierdzą że się nie zaszczepią. Nie bo nie, szczepionka nic nie daje, ja już przechorowałem i nic mi nie jest, to ściema, nie będę sobie jakiegoś niesprawdzonego gówna wtryskiwał do żyły, widziałeś krew zaszczepionego i co się z nią dzieje? itd itd.

Ojciec jednego z takich znajomych "anty" zachorował na Covid i po kilku tygodniach zmarł. A ten będąc w żałobie dalej jak mantrę powtarza że szczepionka i tak taty by nie uratowała. I jeszcze pretensje były jak na izbie przyjęć tyle godzin czekali, przecież opłacają składkę zdrowotną. 

Normalne placówki szpitalne przekształcane są na Covidowe, personel przekierowywany na walkę z pandemią. W obliczu i tak niewydolnej służby zdrowia i niedoboru lekarzy oraz pielęgniarek, robi się koszmar. Dlaczego osoby mające w poważaniu akcję szczepień mają pierwszeństwo w leczeniu względem zaszczepionej grupy która wymaga opieki lekarskiej nie związanej z Covid? Mnóstwo, mnóstwo osób traci zdrowie, często życie bo nie może doczekać się planowanych zabiegów, operacji, bo kolejny misu-pysiu nieuznający szczepień się zaraził i nagle "o Boże, ratujcie mnie", zajmuje miejsce w szpitalu.

Moim zdaniem osoby które nie mają medycznych przeciwskazań do szczepień a ich nie zrobiły, powinny płacić za pobyt na Covidowych oddziałach.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...