Skocz do zawartości

Covid-19


Recommended Posts

Płaci nie powinni bo płacą cały czas. Jak opłacasz składki to mają obowiązek cię leczyć i koniec. Równie dobrze palący, pijący, jedzący niezdrowe jedzenie, otyli, za dużo pracujący (stres) itd itd nie powinni być leczeni za darmo, a są. Taki mamy system jak ktoś opłaca składki to ma mieć opiekę medyczną i tyle. 

Trzeba mieć pretensje do systemu nie do ludzi. Jakby wprowadzono obowiązek szczepień nie było by problemu. Wtedy się nie szczepiąc  można sankcje stosować. Tak to tylko nawoływanie do podziałów.

Edytowano przez Wing0
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Palący itd. nie powodowali takiej sytuacji jaka się w tej chwili zrobiła. Ponadto lista chorób nie objęta finansowaniem też jest bardzo duża, mało to wokół nas zbiórek na leczenie? Kiedyś zęby też można było leczyć za darmo. No ale składki płacisz więc jak to możliwe? Wystarczy oddziały Covid przekształcić na prywatne systemy opieki gdzie refundacja będzie dotyczyła wyłącznie zaszczepionych i tych którzy zrobić z pewnych względów tego nie mogli.

Obowiązek szczepień? Już to widzę...

Edytowano przez Butler
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie chce mi się teraz szukać ale zapewne na raka płuc i inne choroby płucne spowodowane paleniem choruje więcej ludzi niż na Covid. Zator w szpitalach był zawsze co wyżej nawet jeden z kolegów opisał jak chorował na zapalenie płuc po grypie, ja byłem teraz w szczycie zachorowania w szpitalu k jakoś na korytarzu nikt nie leżał. 

Zęby dalej można leczyć za darmo. Moja siostra syna regularnie zapisuje i chodzi bez kłopotu. Cześć leczenia można na fundusz odbyć.

Dalej piszesz coś o leczeniu tylko zaszczepionych jest to powtarzam nawoływanie do podziałów i nieuczciwych praktyk. Zgodnie z prawem każdy chory ma mieć zapewnioną opiekę jeśli płaci składki należy mu się to i tyle. To że system jest mało wydolny to inna kwestia to nie wina Covidu, zaszczepionych czy niezaszczepionych. Dobrym przykładem są i były praktyki prywatne czy to czas pandemii czy nie tam bez problemu cię przyjmą na NFZ zawsze kolejki były. To nie stało się dwa lata temu..

 

Edytowano przez Wing0
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 minuty temu, Wing0 napisał:

piszesz coś o leczeniu tylko zaszczepionych jest to powtarzam nawoływanie do podziałów i nieuczciwych praktyk.

To jest tylko i wyłącznie Twoja interpretacja. Ja podziałów nie widzę i do niczego nie nawołuję. Mamy sytuację taką że dla dobra społeczeństwa nawołuje się do szczepień, a prawie połowa populacji ma to gdzieś. To dopiero tworzy podziały. Co będzie wtedy jak jako zaszczepiony trafisz na izbę przyjęć z xxx powodu, a ta będzie cała zawalona misia-pysiami którzy po obejrzeniu kilku filmików na YT nagle zachorowała na Covid? Lekarz będzie musiał dokonać selekcji... To nie będzie podział?

22 minuty temu, Wing0 napisał:

Cześć leczenia można na fundusz odbyć.

Próbowałem, dziękuję za tą "część". Zgodzę się że leczenie dentystyczne niepełnoletnich ma większy zakres, ale jako dorosła osoba nie ma szans.

22 minuty temu, Wing0 napisał:

Dalej piszesz coś o leczeniu tylko zaszczepionych jest to powtarzam nawoływanie do podziałów i nieuczciwych praktyk.

Nic takiego nie napisałem. Nieszczepisz się, płać - i to wyłącznie na oddziale Covid. Nie napisałem o odwróceniu się od leczenia nieszczepionych w ramach publicznej służby zdrowia w przychodniach i "zwykłych" szpitalach.

Po co zmuszać do szczepień jak wystarczy pogrozić paluszkiem? Wolny wybór jest, a nic tak nie wpływa na decyzję jak świadomość wybulenia kasy jak się problemy zrobią. Wg. najnowszych prognoz ten Omikron dość solidnie da nam w kość w połowie lutego.

Edytowano przez Butler
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W piątek mam pogrzeb członka rodziny. Ledwo mu stuknęła czterdziestka. Bez chorób współistniejących. Nie zaszczepił się. Zostawił żonę i dwójkę dzieci. Dwa tygodnie i po chłopie. Jak umierał, to już Covida nie miał. Ale płuca całkowicie zniszczone. Straszna śmierć. Bez pożegnania, w samotności. 

Nie lekceważcie. Nie wypierajcie. Nie udawajcie, że Was to nie dotyczy. Szczepcie się.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, Kraft napisał:

W piątek mam pogrzeb członka rodziny. Ledwo mu stuknęła czterdziestka. Bez chorób współistniejących. Nie zaszczepił się. Zostawił żonę i dwójkę dzieci. Dwa tygodnie i po chłopie. Jak umierał, to już Covida nie miał. Ale płuca całkowicie zniszczone. Straszna śmierć. Bez pożegnania, w samotności. 

Nie lekceważcie. Nie wypierajcie. Nie udawajcie, że Was to nie dotyczy. Szczepcie się.

Chciałem odruchowo "polubić" ten wpis, ale zreflektowałem się - przecież nie będę "lajkował" informacji o czyjejś śmierci. Zamiast tego przyłączam się do apelu.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Butler napisał:

To jest tylko i wyłącznie Twoja interpretacja. Ja podziałów nie widzę i do niczego nie nawołuję. Mamy sytuację taką że dla dobra społeczeństwa nawołuje się do szczepień, a prawie połowa populacji ma to gdzieś. To dopiero tworzy podziały. Co będzie wtedy jak jako zaszczepiony trafisz na izbę przyjęć z xxx powodu, a ta będzie cała zawalona misia-pysiami którzy po obejrzeniu kilku filmików na YT nagle zachorowała na Covid? Lekarz będzie musiał dokonać selekcji... To nie będzie podział?

Jest to bezapelacyjne nawoływanie do podziałów na tych których można leczyć za darmo i tych których nie. Podałem wyżej przykłady identycznego działania że palaczy nie leczmy na raka z NFZ, a z jakiej paki są ostrzeżenia wszędzie że powoduje raka płuc. Nie róbmy z ludzi idiotów... Przekaz jest jasny.

Masz dziwnie wypaczone spojrzenie. To nie przedszkole że paluszkiem będziesz groził dorosłym ludziom. 

Jeśli choroba jest tak groźna jeśli szczepienia tak pomagają bez dyskusji obowiązek wprowadzić i tyle. Wtedy niech wprowadza odpłatne leczenie i restrykcje dla niestosujących się. Jest przecież wiele obowiązkowych szczepień, jak ktoś dzieci nie szczepi ma problemy z przedszkolem itp

Kolejna sprawa tak szczerze covid wiąże się głównie z chorobami płuc i ci lekarze są głównie zajęci przez chorych na covid choć oddziały płucne nie-covidowe chyba działają z tego co wiem. A tu się pisze o paraliżu wielkim służby zdrowia przez Covid, ten paraliż już niestety był... W przychodniach też masa ludzi co była nie maila covida tylko są po leki, z kaszlem itp

1 godzinę temu, Kraft napisał:

W piątek mam pogrzeb członka rodziny. Ledwo mu stuknęła czterdziestka. Bez chorób współistniejących. Nie zaszczepił się. Zostawił żonę i dwójkę dzieci. Dwa tygodnie i po chłopie. Jak umierał, to już Covida nie miał. Ale płuca całkowicie zniszczone. Straszna śmierć. Bez pożegnania, w samotności. 

Nie lekceważcie. Nie wypierajcie. Nie udawajcie, że Was to nie dotyczy. Szczepcie się.

Wyrazy współczucia. Również apeluje o szczepienie się. Też jestem po ciężkim zapaleniu płuc i potwierdzam ludzie umierają w samotności bez rodziny, bez księdza.... Tragedia 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 minut temu, Wing0 napisał:

Masz dziwnie wypaczone spojrzenie. To nie przedszkole że paluszkiem będziesz groził dorosłym ludziom.

Ale taka jest prawda. Nic nie wpłynie bardziej mobilizująco na niezaszczepionych jak wizja płatnej opieki.

21 minut temu, Wing0 napisał:

Podałem wyżej przykłady identycznego działania że palaczy nie leczmy na raka z NFZ

Ale to przykład zupełnie nietrafiony. Masz jakąś bezpłatną szczepionkę/lekarstwo dla palaczy by nie chorowali tak by zapobiec ich problemom ze zdrowiem? Ludzie palą, chorują, leczy się ich w ramach NFZ z różnym skutkiem. W przypadku Covid mamy na wstępie bezpłatną szczepionkę która nie zapobiegnie zakażeniu, ale z tego co wynika z badań, znacząco wpływa na lżejszy przebieg choroby.

21 minut temu, Wing0 napisał:

Jest przecież wiele obowiązkowych szczepień, jak ktoś dzieci nie szczepi ma problemy z przedszkolem itp

W sumie przekonałeś mnie z tym obowiązkowym szczepieniem, ale jakoś nie potrafię sobie tego wyobrazić w realu słuchając na co dzień tych co nie mają zamiaru się kłuć. Po prostu część praktyczna tego rozwiązania może spowodować masowe protesty i demonstracje. Jesteśmy bardzo niepokornym narodem, agresja którą obserwuję u tych osób na hasło szczepionka nie za dobrze wróży. Ale z odpłatnością za leczenie obstaję przy swoim.

Edytowano przez Butler
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Płakał jak płakał lekarz ale chorzy płaczą z innego powodu. A ja bym się nie  czepiał co do sensu opisu - raczej każdy powinien wiedzieć o co chodzi...w pewnym sensie zapalanie płuc będzie chorobą zakaźna -to znaczy jeśli objawem zapalenia płuc będzie kaszel (a z reguły jest) to wiadomo że organizm w ten sposób pozbywa się patogenów. Czyli suma simarum jesteś czynnikiem zakaźnym na tle kropelkowym .

Gruźlik mając ostre lub przewlekłe zapalenie płuc jest ogniskiem zakaźnym poprzez wydzieliny ale przed wszystkim na drodze kropelkowej.

Edytowano przez elektron6
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

26 minut temu, elektron6 napisał:

Płakał jak płakał lekarz ale chorzy płaczą z innego powodu. A ja bym się nie  czepiał co do sensu opisu - raczej każdy powinien wiedzieć o co chodzi...w pewnym sensie zapalanie płuc będzie chorobą zakaźna -to znaczy jeśli objawem zapalenia płuc będzie kaszel (a z reguły jest) to wiadomo że organizm w ten sposób pozbywa się patogenów. Czyli suma simarum jesteś czynnikiem zakaźnym na tle kropelkowym .

Gruźlik mając ostre lub przewlekłe zapalenie płuc jest ogniskiem zakaźnym poprzez wydzieliny ale przed wszystkim na drodze kropelkowej.

Tak, bakteria gruźlicy powoduje głównie zapalenie płuc. I możesz się zarazić gruźlica i mieć zapalenie płuc. Kaszel już w późnym stadium na początku, bez osluchania/przeswietlenia sam nie stwierdzisz zapalenia.

Ale czy zapalenie płuc jest chorobą nieuleczalna ?

Edytowano przez Sqter83
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Butler napisał:

Ale to przykład zupełnie nietrafiony. Masz jakąś bezpłatną szczepionkę/lekarstwo dla palaczy by nie chorowali tak by zapobiec ich problemom ze zdrowiem? Ludzie palą, chorują, leczy się ich w ramach NFZ z różnym skutkiem. W przypadku Covid mamy na wstępie bezpłatną szczepionkę która nie zapobiegnie zakażeniu, ale z tego co wynika z badań, znacząco wpływa na lżejszy przebieg choroby.

Jest to idealny przykład jak nie to jeszcze dobitniejszy. Zakażenia Covidem nie wybierasz a po papierosy sięgasz z własnej nieprzymuszonej woli to jeszcze gorsze. Płatna opieka dla palaczy i alkoholików!!!!

 

Co do antyszczepionkowców jest w tej grupie cześć porypańcow ekstremistów jak i w grupie która jest za szczepionką. Zaszczepieni też nawołują do nieleczenia tych niezaszczepionych, do segregacji to jest bardzo złe. W obu grupach są poj... ale generalizować nie można. 

Jakby były obowiązkowe to niech sobie protestują rozporządzenie ustawa i koniec gadki. Jest w kraju wiele obowiązków jak chociażby jazda 50 w mieście nie podoba się to jeździj 100 km/h ale licz się z konsekwencjami. Ale jak masz wybór że możesz jeździć tyle ile chcesz to twoja wola w tym jest ile jedziesz i jakie będą konsekwencje. Ale nie może być tak że ktoś po wypadku cię nie uratuje bo sobie winny jesteś. Prawo nakazuje ratować również samobójców. Proste. A żyjemy ponoć w państwie prawa....

 

Oczywiście że zapalenie płuc jest do wyleczenia, jak każda choroba nie zawsze ale jest. Trzeba by przeczytać ale zapewne większość zgonów wynikających z zapalenia płuc jest następstwem braku leczenia, nieodpowiedniego leczenia lub zbyt późnego stwierdzenia. 

Tyle zgonów na covid gdzie głównie właśnie płuca niszczone nie powinno mieć miejsca w dobrze rozwiniętym kraju (szczególnie u osób młodych). 

Opieka w szpitalu w moim przypadku była bardzo dobra pomijając to co już pisałem (czyli braki wyposażenia) problemem była diagnostyka i olewawcze podejście lekarzy pierwszego kontaktu i pani w centrali gdy po karetkę dzwoniłem. Wiele osób by przeżyło gdyby nie było takiej znieczulicy i paniki.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niby tak ale w przypadkach wyjątkowych jednak ta segregacja może się zdarzyć i nie ma tutaj żadnej złej woli. Masz łóżek i lekarzy x a osób chorych 5x i nie ma mocnych, dla wszystkich zasobów nie starczy.

To tak trochę ja podczas wypadku - przy dużej ilości poszkodowanych już na samym wstępie ratownik czy też lekarz segreguje przypadki na "nie ratować - niski współczynnik przeżycia, ratować w 1 kolejności , 2-giej,...ect" Życie to nie bajka - jest okrutne. Podobnie jest w świecie zwierząt - za mało pokarmu ? to dbamy o najsilniejszego osobnika, ten słabszy nie jest dopuszczany do pokarmu,...

Edytowano przez elektron6
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 19.01.2022 o 21:54, pirlo81 napisał:

Jest bardzo źle, a będzie jeszcze gorzej. Zbyt mocno ufasz w kompetencje i rozsądek obecnej władzy. Jedynym powodem, dla którego nie wprowadzany jest stan nadzwyczajny to: "W czasie stanu nadzwyczajnego oraz w ciągu 90 dni po jego zakończeniu nie może być skrócona kadencja Sejmu, przeprowadzane referendum ogólnokrajowe, nie mogą być przeprowadzane wybory do Sejmu, Senatu (...)" 

W obecnej sytuacji politycznej może okazać się, że przedwczesne wybory będą konieczne by Kaczyński utrzymał władzę.

To czysta polityka i rachuba, a nie troska o Ciebie i Twoich bliskich. 

Pirol to byk sarkazm, obecna władza jest najbardziej nieudolna jaką na oczy widziałem. Tu też o odszkodowania chodzi stąd nie ma stanu wyjątkowego tzn nie było bo obecnie nie jest tak konieczny. 

Ale wiecie jak by nie było powinniśmy ufać naszym "liderom" ;). Jak puszczają dzieci do szkoły przed najbardziej zaraźliwym wirusem to chyba tak powinno się robić? :)

Jestem obecnie na rehabilitacji. Tu jeszcze odnośnie kwestii obłożenia. O ile w zeszłej pandemii była masa ludzi jak tu mi Panie fizjoterapieutki mówią więcej było ludzi jak w sezonie tak teraz na ćwiczeniach oddechowych jestem sam, a jest to jedno z większych uzdrowisk. Pytanie czym to jest spowodowane czy duża śmiertelnością? Czy ignorancją lekarzy który nie kierują ludzi na rehabilitację czy czym? Macie jakieś sugestie? 

Edytowano przez Wing0
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę że ludzie się zwyczajnie boją i jakaś część rezygnuje z takiej formy terapii - medialna histeria daje efekty

Druga sprawa to wymyślony system, który od dziesięcioleci rozdzielił służbę państwową i prywatną oraz dodatkowy podział na dział rehabilitacji w obydwu systemach. To jest totalnie niewydolne. I tak jak ok 12-15 lat temu miałem złamaną kostkę to sam musiałem pójść i znaleźć wolne terminy w punkcie rehabilitacyjnym. I potem uprosić lekarza żeby na cito dał mi skierowanie. Bo bez cito by mnie nie przyjęli ale gdyby mnie nie przyjęli to te zabiegi by przepadły(systemowo). W prywatnej służbie były tylko prądy itp. badziewia. Skierowanie z prywatnej nie działało w państwowej.

Teraz mam sytuację podobną. Przy czym moja obserwacja jest taka że masa lekarzy nie powinna wykonywać zawodu

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...