Skocz do zawartości

Covid-19


Recommended Posts

Ciekaw jak to jest że ktoś na rehabilitację nie idzie po szpitalu, kto taką osobę do pracy dopuszcza? Mi lekarka kategorycznie powiedziała że ćwiczenia potem tomograf i dopiero, a ludzie jak tak sobie wracają po przebytej chorobie z czapy, a wcześniej mieli jednak rehabilicje. Sądzę że większy strach był jednak rok temu przed chodzeniem do miejsc zatłoczonych. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, Sqter83 napisał:

Prof. Christian Perronne o pandemii i szczepieniach.

Jakiś francuski specjalista od chorób zakaźnych i szczepień. Zna ktoś francuski żeby zweryfikować treść???

Wielu specjalistów neguje szczepionki.

 

https://www.bankier.pl/wiadomosc/Pfizer-zarabia-w-Europie-miliardy-na-szczepionkach-nie-placac-od-nich-podatkow-8110235.html

https://antykorupcja.gov.pl/ak/aktualnosci/4835,Rekordowa-grzywna-dla-Pfizera.html

 

Którą dawką się szczepiliście? pfizer jest przecież sprawdzoną firmą, nic że co jakiś zcas musi płacić odskzodwania poszkowdownym...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To są jakieś jaja. Wczoraj zrobiłem test. Dzisiaj miałem wynik - pozytywny. Zadzwoniła do mnie Pani z NFZ , było miło sympatycznie , ankieta , pytanie o domowników , czy są . Są powiadam , Pani na to ok. Podałem dane żony ,  Pani na to , że z tą chwilą nakłada na żonę kwarantannę . I na koniec naszej miłej rozmowy , ot , tak od niechcenia zadała pytanie, czy jesteśmy pracownikami służby zdrowia ? Ja broń Boże - odpowiedziałem , ale żona , tak. No i się zaczęło. " Panie , a nie mógł Pan tak od razu ? " - usłyszałem. Skuliłem się w sobie i drżącym głosem pytam czym narobiłem tej miłej Pani w niedzielny ranek kłopotu. "Panie ! Kwarantanna służby zdrowia nie dotyczy i muszę zmienić w kompie wszystko , a program jest do dupy ". Zapytałem , nieśmiało , czy taka służba zdrowia, to nie ludzie i czy Oni nie chorują , czy jak ? . Zapadła cisza i sympatyczna Pani się rozłączyła.  Moim skromnym zdaniem , to właśnie ja stanowię mniejsze zagrożenie dla innych niż żona. Bo ja spotykam się raz , że z dużo mniejszą ilością osób , w dodatku zdrowych . A dwa , jak się uprę to mogę z nimi gadać z dobrych trzech metrów. A zrobienia echa serca , podpięcia Holtera, próby wysiłkowej czy EKG z trzech metrów się nie da , nie wspomnę już o normalnym zbadaniu pacjenta.  Co najważniejsze żona ma kontakt z ludźmi  już na coś CHORYMI ! Czy to nie jest porąbane ?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Wing0 napisał:

Tomek jest to piękny przykład parodii w naszym kraju, potem zdziwienie że liczba zgodnie jedna z największych na świecie....

To ja Ci podam jeszcze jeden :) Przysłuchuję się czasem wykładom żony i powiem , że najtęższe umysły nie wiedzą, ile czasu wirus " siedzi" w organizmie człowieka , bo jest to kwestia cholernie indywidualna i złożona. Ale my mamy szczęście do geniuszy, i nasz premier wie , siedem dni. Było dziesięć , ale jak się wgryzł dokładniej to wyszło mu siedem :) A najlepsze jest to , że każda kwarantanna jest do dupy , jak nie kończy się ponownym testem. Bo skąd wiadomo , że dany osobnik jest " czysty" i nie zarazi np. współpracowników, skoro nie ma testu kończącego kwarantannę ?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ludzie , chyba zapisze się do pis-u ! Normalnie ludzkie paniska. Jestem na kwarantannie , mam wynik pozytywny i rząd o mnie zadbał. Dostałem pulsoksymetr od Ministerstwa. Przysłali kurierem i to nie za pobraniem :)  . Normalnie "Ameryka" ! Co prawda , zaraz się okazało , że to urządzenie to tak nie na zawsze i Minister mi odpalił tylko na czas kwarantanny , ale pomyślałem dobre i to. Dbają o suwerena, a to najważniejsze. Jak opadły już dziecięce emocje , to włączył się mózg. Bo tak sobie nagle pomyślałem , " po grzyba mi ten pulsoksymetr jak mam dwa własne ? ". To urządzenie jak sprawdziłem kosztuje 100 zł , kurier opłacony przez Ministerstwo tylko w w moim przypadku to 40 zł. I tu zapaliła mi się lampka, trzy osoby i koszt kuriera będzie przewyższał cenę samego ustrojstwa , czy nie lepiej go po prostu suwerenowi podarować ?. A najważniejsze , to oczywiście nie Ministerstwo zafundowało mi to coś , bo Ministerstwo nie ma własnej kasy. Ta akcja to kolejny przykład jak marnotrawiona jest nasza kasa. Wszak dzwoniła do mnie Pani z NFZ z ankietą , wystarczyło dodać jedno pytanie , " ma Pan pulsoksymetr ? " i sprawa by była prosta. Po za tym skoro w formularzu na pacjent .gov jest pytanie o aplikacje DOM , to można dodać też pytanie a pulsoksymetr. Ale cóż , przecież za tą bezmyślność zapłaci nie Ministerstwo, tylko jakiś piekarz, kwiaciarka, producent mebli , przedszkolanka ...... to co to ich obchodzi ! A piarowo wygląda w TVP rewelacyjnie. kurna , przecież zamiast to rozsyłać , można przekazać do Opieki Społecznej i oni powinni te urządzenia rozdysponować najbardziej potrzebującym. Czy nie przypomina Wam to działania z takim jednym sztandarowym programem ?

20220124_195833.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, elektron6 napisał:

A ja z ENEA dostałeł list polecony z wezwaniem zapłaty "windykacji" w kwocie 0,01 zł

Mnie przez pół roku ścigała N-ka o 3 grosze. W końcu przy kolejnej wpłacie zapłaciłem im 1 zł więcej i teraz to oni mają problem. Tomek tak idiotyczne jest prawo skarbowe , wytłumaczyła mi to księgowa. Tak mają Spółki tam bilans / ma/winien/ musi się zgadzać i Pani w księgowości nie ma prawa wyjąć z własnej kieszeni 3 gr. by zamknąć sprawę , bo jest to karalne. Niezależnie jak absurdalna jest suma , musi być wyegzekwowana / pochodzić/ od klienta. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak z 10 lat temu moje zeznanie podatkowe nie zgadzało się o 11 albo 13 zł. Straciłem cały dzień (a tym samym pieniadze) , przywiozłem dokumenty

Bardzo miął pani prześledziła wszystko i na koniec powiedziała że to bład mniejszej wagi (cos w tym stylu) i musze wpłacić te 13 zł i wszytko bedzie ok.

Na moje pytanie czy nei mogli po prostu zadzwonić, wysłać rachunku do wpłaty itp. - takie mamy procedury

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, Fafniak napisał:

Czy to nie jest tak że stało się to takim przytykiem aby zdyskredytować tych co się obawiają szczepionek ?

Ktoś tych przejaskrawień nas nauczył . Nie wiesz kto przypadkiem ? Coś było o kraju w ruinie , Tusku ...... Ale i tak najzabawniejsze dla mnie jest jak mówimy o absurdach i przejaskrawieniach , że za wzrost ceny gazu odpowiedzialne są Niemcy / czytaj Tusk/ , bo nie dostatecznie sprzeciwiał się Nord Stream 2 i ogólnie , że to przez ten rurociąg. I część narodu to łyka nie zastanawiając się , że tą rurą nie popłynęła nawet kropla gazu :) 

A co do anty szczepinkowców , wczoraj miałem bardzo dramatyczną rozmowę. Pani 28 lat , ledwo uszła z życiem po trzech tygodniach pobytu w szpitalu / 80% zajętości płuc/ , mąż 32 lata zmarł / brak jakichkolwiek chorób , znałem go z kortu/ . Nie zaszczepili się bo słyszeli , że szczepionka powoduje niepłodność. Dzisiaj ta dziewczyna wszystko by dała by móc cofnąć czas i poddać się szczepieniu. Ku..a , kiedy do ludzi wreszcie dotrze .... , co jeszcze musi się wydarzyć ?!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tomku przerypane z tym Covidem. U mnie szwagier zaszczepiony wrzesień druga dawka. Zaczęły się tydzień po problemy z krtanią, leczył się dwa miesiące prywatnie, ale stan coraz gorszy, w zeszłym tygodniu szpital, oczywiście doszedł covid tu mimo 82 saturacji jest porpawa już, ale krtań najprawdopodobniej nowotwór...44 lata gość. Pewnie głupi zbieg okoliczności :(.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, tomek4446 napisał:

Ktoś tych przejaskrawień nas nauczył . Nie wiesz kto przypadkiem ? Coś było o kraju w ruinie

?Serio?

moherowe berety, zabierz babci dowód 

Masz krótką pamięć

Poza tym przynależąc do tej światlejszej części społeczeństwa , nie powinieneś w to brnąć

Bo takie zachowanie jest dokładnie tym samym co wytykałeś jakiś czas temu że zwolennicy pis, rządu usprawiedliwiają "a bo oni/bo wczesniej oni coś tam robili" 

Ja się na poważnie pytam czy spotkaliście kogoś kto na serio mówi i czipach w szczepionkach

I to jest dla mnei zdrowe podejście

https://www.medonet.pl/koronawirus/koronawirus-na-swiecie,polski-lekarz-o-pandemii-w-szwecji--jak-tlumaczy-wysoka-liczbe-zgonow-,artykul,25686497.html

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, Fafniak napisał:

moherowe berety, zabierz babci dowód 

Masz krótką pamięć

Nie mam i dlatego nie byłem i nadal nie jestem fanem PO. Odbiło im pod koniec rządów i zaczęli się zachowywać jak monarchia nam łaskawie panująca. Przeprowadzili nas przez kryzys i odnotowałem to na plus . Choć wypowiedzi Tuska w parlamencie UE nie zapomnę . jak wszystkie kraje walczyły o jak największą kasę , by przetrwały gospodarki to Tusk wyszedł i ..... palnął mowę , że u nas to ok. i On w ogóle nie wie o jakim kryzysie mowa. Mina Merkel , która parę minut przed Tuskiem płakała jak gospodarka niemiecka jest bliska upadkowi , bezcenna :)  

Pisząc , kto nas tego nauczył miałem na myśli wyłącznie PiS . Dlaczego ? Bo raz , że TO ONI SĄ ODPOWIEDZIALNI ZA WSZYSTKO CO SIĘ DZIEJE ,ZA SŁOWA KTÓRE WYPOWIADAJĄ OBECNIE , BO RZĄDZĄ , A dwa , bo nie da się porównać propagandy PO do SIERMIĘŻNEJ PRL-owskiej propagandy PiS-u , choć nawet to potrafią spieprzyć / Nowy Ład/.

Fafniak , umierają ludzie , a goście nie robią nic. Ba , mówią oficjalnie , że nic nie będą robić. o tej debilnej ustawie Kaczyńskiego nawet nie chce mi się gadać.  Idą na przetrwanie , liczą na to , że jak sypną z naszych pieniędzy Rydzykowi , emerytom przed wyborami , to jakoś się uda wygrać. 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tomek widziałeś pytanie?

Zmień płytę ( PLISSS !!!!) bo ja nie pytałem o to co myślisz teraz.

zapytałem :

1 godzinę temu, Fafniak napisał:

Ja się na poważnie pytam czy spotkaliście kogoś kto na serio mówi i czipach w szczepionkach

a temat na który tak lubisz gadać wywołałeś sam 

Edytowano przez Fafniak
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...