Skocz do zawartości

Covid-19


Recommended Posts

6 minut temu, audiowit napisał:

ze jesteśmy debilami i wierzymy, w to co mówią to już uwłacza naszej inteligencji.

Zgadza sie. Jednak "takie rzeczy to nie tylko w polityce", nawet tu na forum w sprawach audio czasami czuję że ktos wierzy iż jestesmy debilami wkrecajac nam opowiesci epickie o doznaniach akcesoriów audiovoodoo co rowniez uwłacza naszej inteligencji.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

41 minut temu, lysyrafal napisał:

Proszę sobie przypomnieć co było na wiecach przedwyborczych jak ludzie stali jeden przy drugim i wtedy rząd nie miał nic przeciwko temu, a COVID-19 cały czas był.

Podsumuję jak to widzę i słyszę: ''JAK WAM ZAGRAMY TAK BĘDZIECIE TAŃCZYĆ'', a ludzie nie chcą być gnębieni i poniżani bo władzy tak się podoba i tak będzie otóż nie.

Ponownie przypomnę o efekcie skali. Poziom obostrzeń jest dopasowany do poziomu dziennych przypadków nowych zakażeń. Przed w czasie wyborów mieliśmy dzienny poziom zakażeń ile max 500 osób? Przed chwilą mieliśmy 25 tyś, teraz ok 15 tyś. Obostrzenia są takie jakie są . Kto wie czy po świętach nie bedzie to 50 tyś/dzień wtedy też mogą być wprowadzone obostrzenia typu całkowity zakaz wychodzenia z domu. I cóż takie życie. Tak mamy i w innych krajach...w zasadzie codziennie coś się zmienia. Dzisiaj pisali, iż Szwecja ma 17 tyś przypadków/dzień i wprowadza dodatkowe obostrzenia a jak pamiętamy też swego czasu kozaczyli. Ludzie porównują liniowo w stylu dlaczego kiedyś było tak ale teraz jest inaczej. Prosta odpowiedz - pandemia ewoluuje a wraz z nią poziom obostrzeń. Ponownie zaczyna mi to przypominać porównywanie wzmacniacza Diory do Accuphase...

16 minut temu, Chyba Miro 84 napisał:

Zgadza sie. Jednak "takie rzeczy to nie tylko w polityce", nawet tu na forum w sprawach audio czasami czuję że ktos wierzy iż jestesmy debilami wkrecajac nam opowiesci epickie o doznaniach akcesoriów audiovoodoo co rowniez uwłacza naszej inteligencji.

A to dobre i fakt:)

 

A jakie recenzje, opisy:) Sama grecka muza poezji chyba by nie dorównała tak pięknym dziełom.

Edytowano przez elektron6
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@audiowit to prawda chociaż jestem prosty chłop, ale po prostu widzę co się dzieje i trzeba na to wszystko patrzeć z szerszej perspektywy.

@Chyba Miro 84 też prawda chociaż ja można powiedzieć, że dopiero raczkuje w sprawach "AUDIO'' w porównaniu do innych ale nie mam z tym problemu.

@elektron6 no właśnie i tutaj jest Twój problem, że wierzysz w te wszystkie dane podawane przez rząd i próbujemy Cię troszkę uświadomić.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@lysyrafal nie próbuj przekonywać kogoś kogo się nie da, zwyczajna strata energii 😏

A ja tam wierzę Mateuszowi powiedział że uporaliśmy się z pandemią !!!!! Nareszcie powrót do normalności 🤣

@RoRo chyba trzeba uwierzyć Premierowi, temat do skasowania ! Akcja PANDEMIA zakończona pełnym sukcesem ! 😁

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie ma co opierać się na słowach premiera. Świat nie zaczyna i nie kończy się na tym co powie Mateusz. Trzeba posłuchać trochę osób z branży medycznej. Przykład co to za dane ze ktoś mówi ze chorych może być 3 razy tyle ( gdybanie) a może to jest razy 5 a może razy 8. Punktem odniesienia są potwierdzone przypadki wśród osób objawowych. Przecież na da się w jednym czasie przebadać wszystkich chętnych ? Ok uruchamiany system kto chce to idzie i się bada za free ok tylko jak to zrobić jak zgłosi się w jednym dniu 400 tys osób? A co jeśli danego dnia będzie chętnych tylko 100 tys ? To co z automatu spadnie liczba wykrytych przypadków? Żaden system testowania nie jest idealny.

Edytowano przez elektron6
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, audiowit napisał:

To, że ograniczają wolności, to jedno, ale to, że myślą, ze jesteśmy debilami i wierzymy, w to co mówią to już uwłacza naszej inteligencji.

Witek, niestety masa ludzi ślepo wierzy w to co poda im telewizja partyjna. Inteligętnych ludzi niestety nie ma tak wielu jak się wydaje chyba że mowa o pseudointeligencji zasłyszanej czy wyczytanej ale tu prędko jest demaskowana. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Informacja z przed chwili z Polsatu. Prof Flisiak z chorób zakaźnych informuje iż maleje liczba potwierdzonych przypadków covid ponieważ widać trend iż co raz mniej osób zgłasza się objawami przyziebienia, lekarze kierują mniej osób na testy . Pytanie dlaczego mam takiej osobie nie wierzyć??? Kto wie lepiej niż człowiek który jest specem od chorób zakaźnych? Mam uwierzyć Sanwigowi? a może Łysyrafal jest mądrzejszy??? Może ktoś podpowie?? Ja wiem ze w Polsce to kazdy jest lekarzem...bez papieryu..

Edytowano przez elektron6
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, Sanwing napisał:

Witek, niestety masa ludzi ślepo wierzy w to co poda im telewizja partyjna. Inteligętnych ludzi niestety nie ma tak wielu jak się wydaje chyba że mowa o pseudointeligencji zasłyszanej czy wyczytanej ale tu prędko jest demaskowana. 

😂😂😂👍

Dobranoc

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, elektron6 napisał:

Informacja z przed chwili z Polsatu. Prof Flisiak z chorób zakaźnych informuje iż maleje liczba potwierdzonych przypadków covid ponieważ widać trend iż co raz mniej osób zgłasza się objawami przyziebienia, lekarze kierują mniej osób na testy . Pytanie dlaczego mam takiej osobie nie wierzyć??? Kto wie lepiej niż człowiek który jest specem od chorób zakaźnych? Mam uwierzyć Sanwigowi? a może Łysyrafal jest mądrzejszy??? Może ktoś podpowie?? Ja wiem ze w Polsce to kazdy jest lekarzem...bez papieryu..

Może dlatego:

https://tvn24.pl/programy/polacy-nie-chca-sie-badac-na-koronawirusa-4761773

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może i dlatego to fakt. A czemu tak jest? Żyłka ryzyka uda się lub nie? Będę miał powikłania lub nie? Igranie ze zdrowiem?  A moze chciałbym być zarazony i pracować i zarażać innych? Czy to jest mądra osoba która podejrzewa ze jest chora a nie idzie się leczyć , badać? To chyba u nas jest standardem cos na wzór wykonywania cytologii u kobiet... robi się badania jak już raczek jest w stadium zaawansowanym a tak to jest strach przed pójściem do ginekologa.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To z kolei informacja sprzed kilku dni z "Rzeczpospolitej":

"Ostatnio obserwujemy zmianę mentalności pacjentów. O ile na początku pandemii każdy z najmniejszymi objawami chciał mieć wykonane badanie, o tyle dziś chorzy coraz częściej proszą, by nie wysyłać ich na test. Tłumaczą, że jeśli małżonek zostanie wysłany na kwarantannę, to straci pracę, a rodzina środki do życia. Staramy się przekonywać, że w razie pogorszenia stanu zdrowia i konieczności hospitalizacji wynik testu jest kluczowy do poruszania się w systemie – mówi prezes OIL w Warszawie Łukasz Jankowski, nefrolog. Dodaje, że gdy próby przekonania lekarza zawodzą, niektórzy pacjenci posuwają się do niewybrednych gróźb".

Nie chce mi się nawet komentować zachowania tych ludzi. Najnormalniej w świecie ich nie rozumiem.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie to co to za pracodawca, ze zwolni pracownika z powodu 10 dniowej kwarantanny? To daje średnio 7 dni roboczych absencji. A jakiś czas temu n osób z tego forum tak broniło przedsiębiorców, właścicieli firm...no dobra jeśli to wina mentalności chorych to ile straci z zarobków? Skoro będzie miał płacone 80%. 7 dni roboczych po 20% straty to przy średnich zarobkach straci te 300zl? Coś mi się wydaje ze covid długo się nie skończy - jak zwykle brak dyscypliny, nie słuchanie lekarzy bo przecież ja jestem najmądrzejszy. Ułańska fantazja i egoizm - a co tam ze pójdę do pracy i zarazę kilku kumpli, to nie mój problem a ich. 

Inny temat

https://wiadomosci.wp.pl/wstrzasajace-nagrania-z-fermy-norek-to-przechodzi-ludzkie-pojecie-6582003653875329v

Swego czasu pewna partia chciała zlikwidować teb biznes. Pytanko otwarte. Dlaczego wtedy nasza wspaniała, wrażliwa młodzież nie poparła tematu? dlaczego nie skandowali w stylu wypier... z fermami i zameczaniem zwierząt futerkowych??? Gdzie byliście chlubo narodu??? A może gdyby to Rafał wpadł na pomysł to byłby odzew? Proszę o opinie.

Edytowano przez elektron6
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, elektron6 napisał:

Pytanie to co to za pracodawca, ze zwolni pracownika z powodu 10 dniowej kwarantanny? To daje średnio 7 dni roboczych absencji. A jakiś czas temu n osób z tego forum tak broniło przedsiębiorców, właścicieli firm...no dobra jeśli to wina mentalności chorych to ile straci z zarobków? Skoro będzie miał płacone 80%. 7 dni roboczych po 20% straty to przy średnich zarobkach straci te 300zl? Coś mi się wydaje ze covid długo się nie skończy - jak zwykle brak dyscypliny, nie słuchanie lekarzy bo przecież ja jestem najmądrzejszy. Ułańska fantazja i egoizm - a co tam ze pójdę do pracy i zarazę kilku kumpli, to nie mój problem a ich. 

Inny temat

https://wiadomosci.wp.pl/wstrzasajace-nagrania-z-fermy-norek-to-przechodzi-ludzkie-pojecie-6582003653875329v

Swego czasu pewna partia chciała zlikwidować teb biznes. Pytanko otwarte. Dlaczego wtedy nasza wspaniała, wrażliwa młodzież nie poparła tematu? dlaczego nie skandowali w stylu wypier... z fermami i zameczaniem zwierząt futerkowych??? Gdzie byliście chlubo narodu??? A może gdyby to Rafał wpadł na pomysł to byłby odzew? Proszę o opinie.

Oczywiscie, że protestowali. Znasz Elektron kogoś kto chodzi jeszcze w futrze? To przecież obciach.

Pamiętaj Elektron, ze młodzież jest przyszłością. Nie wolno ich lekceważyć. Są od nas mądrzejsi. Mają lepszy dostęp do informacji i edukacji.

Ja z nadzieją i niecierpliwością czekam aż dojdą do władzy i zrobią z nami pożądek.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Patrząc po moich znajomych  widać skąd taki spadek zachorowań. Tylko jedna koleżanka zgłosiła się na badanie (oczywiście wynik pozytywny) a cała reszta mimo utraty smaku i zapachu albo nadal pracowała np. w Biedronkach albo wzieła urlopy z pracy bo oprócz utraty zapachu doszła im wysoka gorączka i z taką i tak by nie weszli do roboty, nikt nie zgłosił się na testy. Tak to obecnie wygląda w kraju. Zaczęliśmy ukrywać, że dopadł nas Covid i tyle. Ludzie biorą paracetamol na gorączkę  i przechodzą chorobę nikomu tego nie zgłaszając. Na szczęście jest już szczepionka i oby tylko osoby starsze i schorowane chciały się poddać tym szczepieniom a to też nie jest takie oczywiste w naszym kraju... 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, elektron6 napisał:

Pytanie to co to za pracodawca, ze zwolni pracownika z powodu 10 dniowej kwarantanny? To daje średnio 7 dni roboczych absencji.

Dziesiątki tysięcy ludzi jest "właścicielami" pseudofirm, czyli jednoosobowych działalności do prowadzenia których zostały zmuszone przez pracodawcę. Pracują dokładnie tak samo jak "etatowcy" tylko bez żadnego zabezpieczenia na dodatek związani bardzo niekorzystną umową z z pracodawcą. Takie są realia. Nie bronię postępowania tych ludzi i jestem przeciwny takim zachowaniom. Tłumaczę tylko skąd to sie bierze.

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I to pokazuje ogólny problem - wyzysk pracownika przez pracodawcę. Przenoszenie ciężaru opodatkowania pracy na pracownika. To ponownie utwierdza mnie w przekonaniu, że nie ma co za bardzo żałować pracodawców którzy to z reguły nie należą do tych co im się źle wiedzie. W poprzednich dyskusjach zarzucano mi, iż to jest myślenie stalinowskie...a ja napiszę właśnie że to co wyprawiają pracodawcy w zakresie "zmuszania" pracownika do takich czy innych działań to jest mega stalinowskie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • RoRo locked this topic
  • RoRo unlocked this topic

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...