Skocz do zawartości

Covid-19


Recommended Posts

3 minuty temu, Rega napisał:

Twoje szczepienie 10 maja, godz.18.35. AstraZeneca.

Więcej mówią niż robią, pamiętam takiego przywódce ze śląska, a zwłaszcza jego otoczenie klakierów którzy tworzyli propagandę sukcesu🤫 Ci obecni chyba byli jego studentami na Uniwersytecie Robotniczym:35_thinking:  i mają to we krwi.

Rega nie martw się też byłem szczepiony A-Z i żyjꬬ

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, Kraft napisał:

Szczepionki - nie

To dopisałeś sobie ty. Ja tego nie powiedziałem.

Napisałem :

51 minut temu, Fafniak napisał:

Ludzie umęczeni obostrzeniami przyjmą wszystko z pocałowaniem w rękę. Nawet coś co niewiadomo na ile skutecznie działa i na ile da im w kość.

Więc proszę nie dopisuj swoich wyobrażeń.. Ja teoretycznie sie zapisałem, praktycznie nie ma mnie w systemie. Ot taki psikus losu.

Co do maseczek, to podobno hamerykańska centrala zdrowia czy jak sie ona tam nazywa, nie jest w stanie udowodnić, potwierdzic wpływu noszenia maseczek na rozprzestrzenianie sie pandemii. Co z resztą mówiło takze wielu lekarzy z różnych rejonów świata, ale zostali zakrzyczani.

Obostrzenia - ciężki temat, ale chyba jednak taniej by było zbudować kilka szpitali i je wyposażyć, zrealizować pomoc (całkowita/pełną) dla ludzi najbardziej zagrożonych, niż zamykać gospodarkę

Jak pokonać pandemię? Oddać stery matematykom i statystykom przy współpracy z wirusologami. Bardzo ciekawy wywiad był z facetem w polsacie (w okolicach kwietnia/maja zeszłego roku

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, Fafniak napisał:

Więc proszę nie dopisuj swoich wyobrażeń..

No to krótko (bo Twój wpis jest dla mnie w takim razie niejasny). Szczepić się, czy się nie szczepić? Co proponujesz?

9 minut temu, Fafniak napisał:

Obostrzenia - ciężki temat, ale chyba jednak taniej by było zbudować kilka szpitali i je wyposażyć, zrealizować pomoc (całkowita/pełną) dla ludzi najbardziej zagrożonych, niż zamykać gospodarkę

Szpital można wybudować. Wyposażyć już gorzej (patrz dostępność respiratorów). Ale skąd wziąć personel medyczny? Drukarka 3D?

Edytowano przez Kraft
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Karol64208ja się nie martwię. Lepsza taka niż żadna. Tak uważam, pomimo, że niedawno zostałem nazwany antyszczepionkowcem. Przyjmę ją na klatę, tfu! - na ramię. Może nie będzie najgorzej. W lutym miałem gorzej i powietrza mi trochę brakowało. W ostateczności zrobię miejsce zwolennikom nowoczesności🤣

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, Kraft napisał:

No to krótko (bo Twój wpis jest dla mnie w takim razie niejasny). Szczepić się, czy się nie szczepić? Co proponujesz?

Ci którzy chcą, niech sie szczepią. A w tej chwili jest tak że ci którzy nie chcą zostaną zmuszeni do szczepienia poprzez ograniczenia które ich dotkną. Ograniczenia które nie dotkną tych co sie zaszczepią, choć szczepionka absolutnie nie gwarantuje że nie zachorujemy i nie będziemy zarażać. A jeżeli faktycznie będziemy lżej przechodzić, to tysiące ludzi będą bagatelizować i zarażać innych. I to mi się nie podoba, bo brak w tym logiki.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I byłbym zapomniał. Nie powinno bagatelizować się kwestii leków takich jak amantadyna. A komentarze niektórych lekarzy w tej kwestii są przerażające. Wrecz wpisujące się w dokumenty "brudna forsa" i "ciemne strony rybołówstwa"

Przed chwilą, JaZz napisał:

Czy to jest już oficjalne i definitywne info? Co to będą za ograniczenia? Jeżeli wiesz to bardzo proszę napisz. Ja staram się już nie czytać i nie oglądać wiadomości o tym. 

Oficjalnie juz się coś przebąkuje. Poczynając od paszportów szczepiennych, to oficalnie już kombinują a co do reszty, czytaj relacje ludzi z różnych krajów

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przed chwilą, Fafniak napisał:

Ale to ja wiem, tylko czy istnieje dowód na to że osoby bez objawów naprawdę zarażają ? 

Tak.

Noszenie maski nie ma sensu jedynie na otwartej przestrzeni, ale nakaz noszenia wszędzie wprowadzono z przyczyn socjologicznych, bo prosta i konkretna reguła może odnieść lepszy skutek niż kazuistyka.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przed chwilą, Fafniak napisał:

a to poproszę o info jeszcze raz, bo mam wrażenie ż emowimy o róznych sprawach

To sobie znajdź w google, bozia rączki dała.

Ja nie zamierzam niczego teraz szukać i wstawiać, żeby potem się spierać przez kilka stron, czy dany ekspert nie kłamie za kasę - już mnie to znudziło.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Kubad napisał:

I myślisz że te jednorazowe maseczki przed czymkolwiek Cie chronią? 

On nie musi myśleć bo te jednorazowe maseczki stosowane zgodnie z zaleceniem chronią bo posiadają normy które to podają jakie mikro cząstki zatrzymują i w ilu procentach 

1 minutę temu, JaZz napisał:

Myślę że tak. Jak ktoś ma na twarzy maskę, ma wirusa, to ta maska blokuje krople czy nie? Nie mówię że zatrzyma 100%, zaznaczę. 

Tak się składa ze zaopatruje przychodnie i nie jedna klientka ustrzegła się wirusa właśnie dzięki maseczce wiec te 98% mysle ze uchroni o ile ktoś nie nosi takiej jednorazowej cały dzień 

podstawowa sprawa jest ich częsta zmiana na nowa czysta i sucha 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

36 minut temu, Fafniak napisał:

no własnie powstaje pytanie czy ma a jeżeli ma to na ile jest on aktywny.

jak czytałem naukowe wywody na temat tego wirusa, stopień zakażenia zależy od przyjętej dawki wirusa /  czas przebywania z osobą zarażoną i ilość wdychanego wirusa/ to później objawia się stopniem zachorowania lżejszy przebieg choroby czy też ciężki. Należy dodać że na to ma też wpływ wiele innych czynników,  np. siłą organizmu zarażonego.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • RoRo locked this topic
  • RoRo unlocked this topic

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...