Skocz do zawartości

Covid-19


Recommended Posts

No wiesz .. ale to można tak w nieskończoność. 

Afera z budową dróg gdzie firmy (te mniejsze) bankrutowały i praktycznie nic z tym nie robiono i o ile pamietam nikt za top nie beknął.

Pamiętacie facet który w kancelarii premiera prawie płakał? To nie był jedyny przypadek. (tak mi sie teraz przypomniało)

Wiem że są ludzie którzy w tym siedzą (aferach i jak z rękawa by sypali to na jednych to na drugich)

9 minut temu, Bahzell napisał:

Pomijając fakt, że poprzedni rząd poleciał za ośmiorniczki (po jakieś 80 pln) u Sowy

A mi jednak wydaje się że ten medialny symbol, był li tylko symbolem :) A ludzie chcieli juz kogoś innego

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, Fafniak napisał:

A ludzie chcieli juz kogoś innego

Zgadzam się w pełni , i dlatego zagłosowali na PiS i przede wszystkim na TRANSPARENTNOŚĆ która była tak eksponowana w każdym wystąpieniu wyborczym. Wyborcom PiS-u się wydawało , że teraz to wreszcie będzie ktoś kto złapie za mordę złodziei i da skradzione pieniądze narodowi , czyli im. Jeszcze rozumiem jakoś pierwszą kadencję PiS , bo się chłopaki jakoś hamowali , ale to co się dzieje obecnie to nie miało jeszcze miejsca w historii tego kraju , obojętnie jaka opcja rządziła.

1 godzinę temu, Fafniak napisał:

Może tym razem @tomek4446 zgodzisz się?

Jasne , że się zgodzę , jak kiedyś uważałem Kukiza za nieszkodliwego muzyka , który przypadkiem dostał się do parlamentu, tak teraz coraz częściej przyznaje mu rację . Dopóki nie ukształtujemy świadomości obywatelskiej , że ten kraj i forsa w budżecie jest nasza własnością , a nie paru gości, których wybraliśmy i możemy w każdej chwili zmienić, to zawsze będzie tak jak teraz. Już chyba nie ma większego absurdu jak ten , że RPO wybierają politycy.

42 minuty temu, Bahzell napisał:

A co do Covida, teściu chyba dalej nie dostał obiecanych przez rząd pieniędzy za dodatkową pracę przy covidzie jako lekarz.

Już sam podział który rząd wprowadził na tych co przy Covidzie , i na tych co nie przy Covidzie jest jakimś debilizmem. Nikt nie żądał dodatkowych pieniędzy , a całe to posunięcie miało na celu podzielenie środowiska , już rzymianie na to wpadli , że podzielonym narodem łatwiej się steruje.

46 minut temu, Bahzell napisał:

Ludzi w kraju z jego stażem, wiedzą, doświadczeniem jest może garść.

Żona czasem mi czyta statystyki z Gazety Lekarskiej pokazujące średni wiek chirurgów , onkologów , kardiologów , ortopedów .... w Polsce i jesteśmy przerażeni , za parę lat naprawdę nie będzie miał kto nas leczyć . To znaczy będzie , ale trochę obawiam się o poziom , bo Ci starzy starzy lekarze nie będą mieli czasu przekazać swojej wiedzy młodym. A co do młodych , wiele dzieci lekarzy też zostaje lekarzami , i przerażające jest to, że nie widzą się w tym kraju. Zobaczycie jaki będzie odpływ szczególnie młodej kadry medycznej zaraz po pandemii. Sam znam sześć osób z już zaklepanymi etatami za granicą , zapytajcie rezydentów, czyli przyszłych lekarzy ,co myślą o pracy w Polsce ?

Aby zobrazować skalę podam prosty przykład . Zawsze u mnie problemem jest urlop , to naprawdę duże przeżycie i szereg rozterek dla żony. Urlop tygodniowy to w przypadku żony 180 pacjentów, którzy czkają od trzech m-cy do pół roku na wizytę i zostaną przełożeni , dwa tygodnie to już 360 osób.. Nie ma szans na wciśnięcie ich do innych lekarzy w przychodni , bo takie obłożenie mają wszyscy lekarze , czyli w tej specjalizacji raptem jeden :). Kontynuując , przez ten powiedzmy tydzień, któraś z tych 180 osób po prostu może nie przeżyć , lub mogą nastąpić poważne zmiany w organizmie. Cała kolejka przesuwa się o tydzień , to co zaczyna się dziać w rejestracji to horror. 

To tak przedstawiam jak to wygląda z punktu widzenia jednego lekarza, A teraz wyobraźmy sobie , że znika z kraju i to nie na tydzień , tylko w ogóle 30 % lekarzy.

Kiepsko to widzę , ale co tam ,są ważniejsze problemy w kraju, którymi zajmuje się np. kancelaria prezydenta " czy wuj Obajtka to był bliskim wujem , czy dalekim ? "

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Fafniak napisał:

Zrozum że mnie to nie fascynuje i nie ekscytuję się tym.

Fafniak, musisz być postacią bardzo popularną w półświatku. Jako gość, który mówi "mnie to nie fascynuje i nie ekscytuję się tym", gdy go w biały dzień okradają.  Podaj mi swój adres. Może też Ci coś buchnę. Mi się przyda, a skoro Tobie to wisi...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, tomek4446 napisał:

Nic się nie bój , wygląda to coś tak :) 

To chyba po tym jak lewatywa nie pomoże. Tak myślałem. Pójdę zatem z granatem w kieszeni gdyby za bardzo mnie chcieli poturbować 😉

Ciekawy wątek. Taki merytoryczny, szkoda, że taki polityczny. Przeczytałem 3 ostatnie strony i chyba nie wrócę tu szybko, bo serce mnie ściska jak widzę, jak Marcina grilujecie za to, że postrzega inaczej. Takie to znajome jest 😉

Poza tym wirus jest jak polityka rządzących. Potrafił zdekomponować i osłabić społeczeństwo. Nie ma siły w narodzie, żeby pomóc w zmianach na lepsze. Jedni chcą szczepień inni nie. Wkurzam się na znajomych, którzy nie chcą się szczepić. Rozumiem ale najgorsze jest, że świadomie zniechęcają otoczenie do tego, jakby nie rozumieli, że to nie chodzi tylko o ich zdrowie ale również innych, chociażby przez wpływ szczepionki na przerwanie łańcucha zakażeń. 

Nie wiem czy było w wątku o teorich spiskowych ale wstawię moje przemyślenia i niech ktoś mnie obudzi bo coraz częściej myślę o tej pandemii, w kategoriach spiskowych. 

Czy wirus mógł powstać na zapotrzebowanie wynikające z faktu przeludnienia np. Chin lub innego regionu. Tam od dawna próbowano ograniczyć ilość mieszkańców. Dziwnym zbiegiem okoliczności wirus ten dotyka głównie starszych i schorowanych, gdzie zbiera największe żniwo. Niejako wspomaga tych, którzy zabiegali o zmniejszenie populacji. Czy można pisać, że wirus ma charakter depopulacyjny? Okoliczności "uwolnienia" tego wirusa nie są jednoznaczne ale ewidentnie coś poszło nie tak. Tak jakby nie był jeszcze odpowiednio przygotowany w laboratorium. Może była to dywersja kogoś zaangażowanego w jego przygotowanie, kogo sumienie ruszyło. Może miał pojawić się później, w innym miejscu, bardziej zjadliwy, bardziej selektywny, taki niewidoczny depopulacyjny kat, którego nikt nie oskarży o ludobujstwo 😉

 

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

24 minuty temu, tomek4446 napisał:

Żona czasem mi czyta statystyki z Gazety Lekarskiej pokazujące średni wiek chirurgów , onkologów , kardiologów , ortopedów .... w Polsce i jesteśmy przerażeni , za parę lat naprawdę nie będzie miał kto nas leczyć .

Znam bardzo wybitnego neurochirurga który już powoli zbliża się do wieku emerytalnego.
Jeden z jego synów został lekarzem. Co mu powiedział ojciec jak syn szukał porady co do wyboru ścieżki zawodowej?

Synu jutro w.....j do Szwecji i żebym Cię przypadkiem nie zobaczył w jakimś polskim szpitalu.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, MariuszZ napisał:

Może miał pojawić się później, w innym miejscu, bardziej zjadliwy, bardziej selektywny, taki niewidoczny depopulacyjny kat, którego nikt nie oskarży o ludobujstwo 😉

 

Czy to coś zmienia? Jest i musimy się z nim jakoś uporać. Tu i teraz. Konstruktywnie i sprawnie. Nie czas na robienie dymu.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, MariuszZ napisał:

Czy wirus mógł powstać na zapotrzebowanie wynikające z faktu przeludnienia np. Chin lub innego regionu.

Mógł. Czy wirusa mogło zrzucić UFO? Mogło.

Tylko na razie żaden z ośrodków naukowych, mimo że cały świat nauki od ponad roku zajmuje się wirusem, nie znalazł żadnych dowodów na poparcie tych hipotez.

Mało tego, znaleźli inne wykluczające m.in. labolatoryjne pochodzenie tego patogenu.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, MariuszZ napisał:

Pójdę zatem z granatem w kieszeni gdyby za bardzo mnie chcieli poturbować

Weź dwa i bazukę , dobrze radzę :)

5 minut temu, MariuszZ napisał:

Marcina grilujecie za to, że postrzega inaczej. Takie to znajome jest

Oj zaraz grilujecie ?Tak sobie przyjacielsko gaworzymy :) A'propos gaworzenia , zwróciłeś uwagę na poziom dyskusji ? Luwr i cała rodzina królewska z Londynu mogła by się sporo nauczyć jak powinna wyglądać konwersacja.  Można ???

6 minut temu, HQ150 napisał:

Synu jutro w.....j do Szwecji i żebym Cię przypadkiem nie zobaczył w jakimś polskim szpitalu.

To niestety jest pokłosiem obecnych rządów , był taki okres za PO gdy lekarze wracali , bo szło w kraju ku lepszemu , były perspektywy. Ciężko będzie teraz kogokolwiek przekonać by nie wyjeżdżał , nie wspomnę już o powrocie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, tomek4446 napisał:

To niestety jest pokłosiem obecnych rządów , był taki okres za PO gdy lekarze wracali , bo szło w kraju ku lepszemu , były perspektywy. Ciężko będzie teraz kogokolwiek przekonać by nie wyjeżdżał , nie wspomnę już o powrocie.

Przypomnę po raz kolejny niesławne:

,, A niech jadą!''

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

24 minuty temu, Kraft napisał:

Fafniak, musisz być postacią bardzo popularną w półświatku. Jako gość, który mówi "mnie to nie fascynuje i nie ekscytuję się tym", gdy go w biały dzień okradają.  Podaj mi swój adres. Może też Ci coś buchnę. Mi się przyda, a skoro Tobie to wisi...

Nie.

Proponuję aby osoby tak aktywne politycznie jak ty i kilku innych wzięły sie do roboty i zaczęły działać. Naprawdę wystarczy tylko wygrać wybory. 

A tak w tej chwili, to wygląda po prostu w ten sposób że kilku panów spotyka się i "ponarzeka" na sytuację a potem rozchodzi sie w poczuciu dobrze spełnionego obowiązku. W domu popijają wino albo whisky rozmyślając nad tym jaki to ten rząd jest do bani i ze oni zrobiliby to lepiej 😎

Czy coś pominąłem ?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, Fafniak napisał:

Czy coś pominąłem ?

Forum jest dość poczytne. Myślę, że nawet luźne rozmowy na temat mogą przyczynić się do spolaryzowania poglądów wielu osób, które niekoniecznie śledzą wydarzenia na scenie politycznej, ścieżki zawodowe młodych lekarzy, czy ceny na półkach. Mam tylko nadzieję, polaryzacja będzie słuszna 🤣

Ktoś kto nie przyglądał się sprawie Obajtka, w sumie by nie wiedział, że w paliwie dopłaci za lokalne gazety, które ten wykupił "niewiadomopoco" 😉 Jak dobrze jemu podobni zakombinują to nie tylko za ich zachcianki zapłacimy ale jeszcze o tych sprawach tylko na forum audio można będzie pogadać. Nie podoba mi się taka polityka 🤔

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, Fafniak napisał:

Proponuję aby osoby tak aktywne politycznie jak ty i kilku innych wzięły sie do roboty i zaczęły działać. Naprawdę wystarczy tylko wygrać wybory. 

A co ja do k...nędzy robię w tym wątku. Staram się wpłynąć na opinię publiczną, by dokonała następnym razem mądrzejszego wyboru. Staram się obnażyć słabości obecnej władzy. Odkłamać obraz rzeczywistości fałszowany przez prorządowe media. Myślisz, że ja to robię z frustracji? O nie. To konstruktywne działanie, żeby było lepiej.  Skąd wiesz. Może moje wpisy i dyskusja w tym wątku przekonały jednego czy drugiego wahającego się, żeby nie głosował następnym razem na ludzi, którzy prowadzą nasz kraj ku przepaści. 

Kto z nas dwóch jest bardziej tym który "narzeka"?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety przodujemy na świecie pod względem ilości covidowych zgonów. Wczorajsze dane:

Najwięcej zgonów chorych na COVID-19 w Europie zanotowano w Polsce - 3 611, 9,5 zgonu na 100 tysięcy mieszkańców, wzrost o 4 proc. i na Ukrainie (2772, 6,3 zgonu na 100 tysięcy mieszkańców, wzrost o 3 proc.) oraz we Włoszech (2 753, 4,6 zgonu na 100 tysięcy mieszkańców, spadek o 14 proc.).

Pod względem liczby zgonów chorych na COVID-19 na 100 tysięcy mieszkańców Polska znalazła się w ubiegłym tygodniu przed Brazylią, gdzie wskaźnik ten wyniósł 9,4.

Dwa tygodnie temu Polska również byłą krajem z największą liczbą zgonów chorych na COVID-19 w Europie.

 

https://www.rp.pl/Covid-19/210429889-Raport-WHO-Wskaznik-zgonow-zakazonych-na-100-tys-osob-Polska-przed-Brazylia.html

Edytowano przez Kraft
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

42 minuty temu, Kraft napisał:

A co ja do k...nędzy robię w tym wątku. Staram się wpłynąć na opinię publiczną, by dokonała następnym razem mądrzejszego wyboru. Staram się obnażyć słabości obecnej władzy. Odkłamać obraz rzeczywistości fałszowany przez prorządowe media.

ojojoj.... No!!! Ależ ruszyło !!!

Można powiedzieć z kopyta!

Jak ja chciałbym zobaczyć was jak podejmujecie decyzje 🤣, takie na poziomie kraju :D

48 minut temu, MariuszZ napisał:

że w paliwie dopłaci za lokalne gazety, które ten wykupił "niewiadomopoco" 😉

dla mnie bardziej jest interesujące dlaczego niemiec je sprzedał

49 minut temu, MariuszZ napisał:

Mam tylko nadzieję, polaryzacja będzie słuszn

No jasne - najlepsi sa ci najbardziej oświeceni ;) - Najlepiej rządzą 🤣

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Kraft z jednym zgadzam się z kolega @Fafniak , byłem na trzech demonstracjach pod Sądem w Łodzi , raz na strajku kobiet. Wracam do chałupy i zawsze dopadają mnie te same pytania , no dobra , obalimy tych nieudaczników i co dalej ?

A co się tyczy sytuacji kraju w czasie pandemii , to jest ściśle związana z polityką, i premier codziennie nam to udowadnia. Gdyby decydował o charakterze działań zespół ekspertów, a nie polityków to bym się nie czepiał.

Edytowano przez tomek4446
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Kraft napisał:

Rozumiem Fafniak, że Ty dla odmiany masz poczucie, że robisz swoimi tu wpisami coś ważnego

Krafcie... Nie oceniaj moich wpisów przez pryzmat swoich dążeń. To ty deklarujesz sie jako czynny hmmm...jak by tu to.. trendsetter ;)

Może załóż może jakąś organizację? nie wiem. Może na przykład "Moja Racja" - dzięki temu nie będziesz musiał tłumaczyć się dlaczego twierdzisz tak jak twierdzisz i kto ma racje bo to będzie twoja racja ? 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, tomek4446 napisał:

obalimy tych nieudaczników i co dalej ?

Cudownej metody nie ma. Trzeba po prostu robić to, co należy. Budować demokrację, tolerancję, otwartość. Rozwijać społeczeństwo obywatelskie, Przestrzegać prawa i reguł. Budować zaufanie społeczne. Łączyć, a nie dzielić itd. Robić dokładnie na odwrót niż obecna władza. Będzie to trwało latami, ale może nasze dzieci doczekają normalnie funkcjonującego społeczeństwa. Dla nich warto.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, tomek4446 napisał:

A co się tyczy sytuacji kraju w czasie pandemii , to jest ściśle związana z polityką, i premier codziennie nam to udowadnia. Gdyby decydował o charakterze działań zespół ekspertów, a nie polityków to bym się nie czepiał.

hmm myślisz na serio że premier sam to wszystko robi ? 

2 minuty temu, Kraft napisał:

Trzeba po prostu robić to, co należy. Budować demokrację, tolerancję, otwartość. Rozwijać społeczeństwo obywatelskie, Przestrzegać prawa i reguł. Budować zaufanie społeczne. Łączyć, a nie dzielić itd.

O masz... ileż razy to już słyszałem, czytałem... 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • RoRo locked this topic
  • RoRo unlocked this topic

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...