Skocz do zawartości

Covid-19


Recommended Posts

12 minut temu, Sanwing napisał:

Nie mając pojęcia o branży, przeczytawszy pare artykułów, polemizuj dalej i łykaj wszystko co piszą.

Powtarzasz się jak zdarta płyta. Każdy, kto z tobą polemizuje wg ciebie łyka bzdury, wierzy w bajki, nie ma o niczym pojęcia itd.

Masz wyjątkowo pojemne jelito grube, że mieści się w nim aż tyle informacji i życiowych mądrości, podczas gdy inni piją kawę z ekspresów do kawy i uważają się za lepszych ekspertów od ciebie.

Edytowano przez Dzik
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, Butler napisał:

Ty na prawdę nie umiesz się wypowiadać i sam nie rozumiesz co wychodzi z pod Twojego pióra. Byś napisał "był" to nawet by się tu nie udzielał.

Jezus Maria. Przyczyną jest - JEST - spadek popytu, tylko że spadek, który miał miejsce w przeszłości. Od początku cytuję nieaktualne już dane i nawet wprost napisałem w tym poście. Kto tu nie rozumie?

4 minuty temu, Butler napisał:

Oj, oj... dziku się denerwuje.

Bez obaw, jestem w całkiem dobrym nastroju. To Sanwig rozdziera szaty i chce się skasować z forum, co akurat nieco mnie smuci, bo jest jednym z moich ulubionych użytkowników.

Edytowano przez Dzik
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Dzik napisał:

Powtarzasz się jak zdarta płyta. Każdy, kto z tobą polemizuje wg ciebie łyka bzdury, wierzy w bajki, nie ma o niczym pojęcia itd.

Masz wyjątkowo pojemne jelito gruby, że mieści się w nim aż tyle informacji i życiowych mądrości, podczas gdy inni piją kawę z ekspresów do kawy i uważają się za lepszych ekspertów od ciebie.

I po co kłamiesz? Co głupio się zrobiło że bez przemyślenia klepiesz co ślina na język przyniosła? Naucz się czytać ze zrozumieniem choć najwyraźniej już na to za późno ty chapiesz co popadnie co przy kawusi w sieci wyczytasz, ja w przypadku branży budowlanej posługuje się informacjami z rynku nie z twojego jelita. I piszesz bzdury nie mając pojęcia o sytuacji w branży budowlanej rok temu i obecnie.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Dzik napisał:

Jezus Maria. Przyczyną jest - JEST - spadek popytu, tylko że spadek, który miał miejsce w przeszłości.

Jezus Maria... W kancelarii pracuje a nie zna znaczenia słów był a jest. Przyczyną BYŁ spadek popytu itd... Nie obchodzą nas nieaktualne dane, czego nie rozumiesz? Ceny w sklepach wywindowane w kosmos, a Ty.... "Główną przyczyną wzrostu cen materiałów budowlanych jest spadek popytu i ograniczenie produkcji wielu materiałów budowlanych/surowców"

Edytowano przez Butler
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, lysyrafal napisał:

Zgoda, a możesz mi wytłumaczyć dlaczego w innych krajach inflacja tak szybko nie rośnie (sam w innym temacie wrzucałeś tabelkę)?

Bo mamy złodziei dyletantów u żłobu. Którzy swoją nieudolność przykrywają po prostu drukowaniem pustego pieniądza.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Dzik napisał:

To Sanwig rozdziera szaty i chce się skasować z forum, co akurat nieco mnie smuci, bo jest jednym z moich ulubionych użytkowników.

Już ci kiedyś pisałem że takich trolli jak ty dziesiątki przerobiłem niczym się neo wyróżniasz no może jedynie chamstwem. Będziesz za niedługo guru w każdej dziedzinie przecież w necie jest wszystko. No do czasu aż cię zbanuja bo to kwestia czasu. I nie udawaj luzaka bo ci tam dupę ściska ;).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Sanwing napisał:

I nie udawaj luzaka bo ci tam dupę ściska ;).

Nie mierz innych swoją miarą.

6 minut temu, Butler napisał:

W kancelarii pracuje a nie zna znaczenia słów był a jest. Przyczyną BYŁ spadek popytu itd...

"Przyczyną był" odnosiłoby się do nieaktualnego zjawiska, natomiast spadek popytu jest jedną z przyczyn aktualnego stanu rzeczy, chociaż obecnie popyt jest wysoki.

5 minut temu, Sanwing napisał:

Już ci kiedyś pisałem że takich trolli jak ty dziesiątki przerobiłem niczym się neo wyróżniasz no może jedynie chamstwem.

Owszem, pamiętam, faktycznie tak pisałeś. Nie rozumiem więc, czemu temu trollowi, jednemu z wielu, których przerobiłeś, zadedykowałeś swoje odejście z forum.

Edytowano przez Dzik
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, Dzik napisał:

"Przyczyną był" odnosiłoby się do nieaktualnego zjawiska, natomiast spadek popytu jest jedną z przyczyn aktualnego stanu rzeczy, chociaż obecnie popyt jest wysoki.

No i znowu bzdura... 😜

Bo popyt BYŁ słaby przez kilka tygodni i jest to aktualnie... nieaktualne zjawisko 🤣 Kolejny raz udowadniasz że nie umiesz napisać nic że zrozumieniem. Absolutnie bzdura za bzdurą. Czekam z niecierpliwością aż znowu coś wyprodukujesz. Co Ty robisz w tej kancelarii? Sprzątasz? Bez urazy dla tych ciężko pracujących ludzi...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 minuty temu, HQ150 napisał:

A kogo robisz z siebie Ty pisząc takie słowa?

A co Ci do tego? Nie do Ciebie to piszę. Chcesz bronić Dzika? Nikt po imieniu nie potrafi go nazwać, on całe grupy ludzi od idiotów wyzywa to spoczko, nie? 

Jakbyś nie zauważył celowo tak poleciałem grubo. Jak pisałem po kilku latach bytności na forach audio nie mam już chęci być miłym i grzecznym dla idiotów, a byłem co koledzy którzy mnie długo znają mogą potwierdzić, takiej cierpliwość jak ja nikt nie miał, ale dla trolli i idiotów ban na wejściu to jedyny słuszny kierunek. Ale na szczęście jutro już będziecie się klepać po plecach nie będę wam tu bruździł. Szkoda że moderacja w weekend na tym forum nie istnieje....

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, Butler napisał:

No i znowu bzdura... 😜

Bo popyt BYŁ słaby przez kilka tygodni i jest to aktualnie... nieaktualne zjawisko 🤣 Kolejny raz udowadniasz że nie umiesz napisać nic że zrozumieniem. Absolutnie bzdura za bzdurą. Czekam z niecierpliwością aż znowu coś wyprodukujesz. Co Ty robisz w tej kancelarii? Sprzątasz? Bez urazy dla tych ciężko pracujących ludzi...

Brakuje finezji tym twoim obelgom i są już nudne.

Szybki spadek popytu na surowce widoczny był od końca 2019 r., na początku w Chinach, gdzie zauważalna była niższa aktywność ekonomiczna. Następnie w Europie do połowy 2020 r. zamkniętych zostało większość gospodarek.

źródło

Tytuł artykułu "czeka nas wzrost" pisze o spadku. A więc spadek, który był, jednak jest [przyczyną wzrostu cen]?

Warto też mieć na względzie, że twoje osobiste doświadczenia i ciekawe anegdoty, które opowiadasz, niekoniecznie są odzwierciedleniem zjawiska w skali makro.

7 minut temu, Sanwing napisał:

Jakbyś nie zauważył celowo tak poleciałem grubo.

Zawsze lecisz grubo.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Sanwing napisał:

Wpływ pandemi na branżę budowlaną był nikły w zeszłym roku, kilku% spadek produkcji w zeszłym roku nie ma kompletnie wpływu na podwyżki cen w obecnym. Obecnie COVID jest w odwrocie tzn był bo teraz nowa fala idzie, ale podwyżki zaczęły się przed spekulacjami o czwartej fali i odkryciu mutacji delta. Ale o czym tu gadać z gościem którego źródłem wiedzy jest internet i gazety, wyjedź w teren, ja calutki zeszły rok jeździłem działełem w branży podobniej jak ten...

Podwyżki cen w branży budowlanej to chyba co roku są? Czyli wychodzi na to, że wzięcie kredytu odpowiednio wcześniej wcale nie byłoby głupim pomysłem...

Przynajmniej tak mi pisało sporo osób na innym forum. Jakoś nigdy nie myślałem, żeby na cokolwiek brać kredyty, pożyczki. Zawsze wydawało mi się to ryzykownym posunięciem, szczególnie w przypadku sporej sumy.

Edytowano przez Adi777
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

25 minut temu, Adi777 napisał:

Podwyżki cen w branży budowlanej to chyba co roku są? Czyli wychodzi na to, że wzięcie kredytu odpowiednio wcześniej wcale nie byłoby głupim pomysłem...

Przynajmniej tak mi pisało sporo osób na innym forum. Jakoś nigdy nie myślałem, żeby na cokolwiek brać kredyty, pożyczki. Zawsze wydawało mi się to ryzykownym posunięciem, szczególnie w przypadku sporej sumy.

Adi podwyżki co roku są od 3 do 10%. Dla przykładu pokrycie dachowe blacha zdrożała od 70 do 150 % zależnie od rodzaju i producenta, styro 100-120%, płyty OSB 100%, praktycznie wszystko. Chyba tylko pustaki lekko staniały. Dachówka już jest niedostępna bo wzrost cen stali spowodował że masę inwestorów w dachówkę poszło. Obecnie są wstrzymane zamówienie zaraz po wznowieniu ceny pójdą 30-60% w górę do stanu sprzed zamieszania tyle że ceny już zostaną na poziomie 70-120% wyższym. Mają być pewne spadki ale kilku kilkunasto %, ale raczej nie w tym roku. No ale to tylko ja piszę a nie znam się nie czytałem nic w necie bo praca mi nie pozwala za mało czasu :(

Co do pożyczek racja. Niestety 80% inwestorów na kredycie jedzie tych z polskim portfelem bo tych co za granicą zarabiają a budują się tu nie liczę oni kredytów nie biorą. Ktoś kto nie ma swojego mieszkania płaci czynszu 1500-2000 zł plus opłaty woli wziąć kredyt postawić się i już tego czynszu nie płacić niż odkładać po 500-1000 zł miesięcznie tym bardziej dziś gdzie dom 150 mkw to koszt 600-700 tys... 

 

Edytowano przez Gość
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Adi777 napisał:

Podwyżki cen w branży budowlanej to chyba co roku są? Czyli wychodzi na to, że wzięcie kredytu odpowiednio wcześniej wcale nie byłoby głupim pomysłem...

Przynajmniej tak mi pisało sporo osób na innym forum. 

Żebyś wiedział... Okno kupiłem w lutym, zapłaciłem 2200zł. W zeszłym tygodniu podjęliśmy decyzję że wymienimy drugie - niemal bliźniacze - i krzyczą już 2900zł... Dla stałego klienta. Przez 4 tygodnie uganiałem się za frezowaną płytą OSB 2500x625x18. Składy budowlane ceny określiły na 140zł od sztuki, i to z tendencją wzrostową. Pojawiły się w Castoramie coś około 90zł szt. w niektórych lokalizacjach to na Osowej w Gdańsku 200 sztuk znikło w dwa dni, ledwo udało się zamówić potrzebne 12 sztuk. A to tylko epizody z tego tygodnia.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, Sanwing napisał:

styro 100-120%

Tak, też właśnie słyszałem o styropianie. Może warto będzie pójść w wełnę. U mnie na razie no stress, jeszcze nie zacząłem, ale szkoda, że tak to wygląda.

Chociaż kto wie, może jak zacznę, to będą jakieś małe obniżki cen. Nadzieja umiera ostatnia 😉

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, Butler napisał:

Żebyś wiedział... Okno kupiłem w lutym, zapłaciłem 2200zł. W zeszłym tygodniu podjęliśmy decyzję że wymienimy drugie - niemal bliźniacze - i krzyczą już 2900zł... Dla stałego klienta. Przez 4 tygodnie uganiałem się za frezowaną płytą OSB 2500x625x18. Składy budowlane ceny określiły na 140zł od sztuki, i to z tendencją wzrostową. Pojawiły się w Castoramie coś około 90zł szt. w niektórych lokalizacjach to na Osowej w Gdańsku 200 sztuk znikło w dwa dni, ledwo udało się zamówić potrzebne 12 sztuk. A to tylko epizody z tego tygodnia.

I wierz mi że cena okien jeszcze jest oki były dwie podwyżki ze względu na szyby zeszłoroczna i stal tegoroczna (6-15% w sumie zależnie od producenta). Teraz będą bardzo duże podwyżki głównie ze względu na PVC już teraz Veka wydłużyła terminy dostaw profili z 6-7 na 9-10 tygodni. Ma to związek z obecnym brakiem produktu przypominam produkcja PVC i tworzyw sztucznych nie ucierpiała na pandemia jest to proces  szybki 🤭 kilka tygodni ograniczenie częściowego produkcji nie miała wpływu na dostępność w zeszłym roku okna były dostępne w standardowym terminie Clay rok. Okno to co teraz 2900 kosztuje za 3-4 miesiące będzie kosztował 3400 albo lepiej. Także kupuj ;)

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, Adi777 napisał:

Tak, też właśnie słyszałem o styropianie. Może warto będzie pójść w wełnę. U mnie na razie no stress, jeszcze nie zacząłem, ale szkoda, że tak to wygląda.

Chociaż kto wie, może jak zacznę, to będą jakieś małe obniżki cen. Nadzieja umiera ostatnia 😉

Poczekaj ze dwa lata ustabilizuje się rynek choć nie liczy że ceny spadną znacząco. Wyż demograficzny niby pomału wygasa kończy się budować, ale coraz więcej wymian jest pod czyste powietrze także zapotrzebowanie na materiały będzie ciągle tyle że odbiorca lekko się zmieni :).

2 minuty temu, Adi777 napisał:

To o mnie mowa. Może większość nie bierze, ale wychodzi na to, że trzeba było brać, i właśnie pracą za granicą to spłacać.

Nikt nie był w stanie przewidzieć rok czy dwa lata temu jakie wariactwo się odwali. A nie wiem czy mimo wszystko opłacało by Ci się brać kredyt i spłacać potem 100-150 tys więcej podobnie musisz obecnie dołożyć do budowy przy obecnych cenach to jeden pies. Pst ale Dzika podpytaj on lepiej doradzić bo w muratorze pisali że... ;)

Edytowano przez Gość
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Sanwing napisał:

A co Ci do tego? Nie do Ciebie to piszę. Chcesz bronić Dzika? Nikt po imieniu nie potrafi go nazwać, on całe grupy ludzi od idiotów wyzywa to spoczko, nie? 

Jakbyś nie zauważył celowo tak poleciałem grubo. Jak pisałem po kilku latach bytności na forach audio nie mam już chęci być miłym i grzecznym dla idiotów, a byłem co koledzy którzy mnie długo znają mogą potwierdzić, takiej cierpliwość jak ja nikt nie miał, ale dla trolli i idiotów ban na wejściu to jedyny słuszny kierunek. Ale na szczęście jutro już będziecie się klepać po plecach nie będę wam tu bruździł. Szkoda że moderacja w weekend na tym forum nie istnieje....

To mi do tego, że ten sam regulamin obowiązuje i Ciebie i mnie.

Nie ma znaczenia jak długo jesteś obecny na forach. Obowiązuje Cię taka sama kultura wypowiedzi jak w dniu kiedy tu się rejestrowałeś.

Też żałuję, że moderacja nie reaguje od razu na tego rodzaju chamskie wypowiedzi.

Edytowano przez HQ150
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przed chwilą, Sanwing napisał:

Poczekaj ze dwa lata

E, za długo 😉

1 minutę temu, Sanwing napisał:

ustabilizuje się rynek choć nie liczy że ceny spadną znacząco.

Ale może też wzrosnąć z jakiegoś powodu, tak też może być.

W sumie, i tak nie jest tragicznie. Jednak jak człowiek zarabia w Euro to jest inaczej. Powiem tak - a raczej napiszę 😉 - jeśli pomyślę sobie, jak długo musiałbym odkładać w mojej ostatniej pracy w Polsce na budowę domu - bez kredytu, to mi się niedobrze robi. Zanim bym zamieszkał, to bym dziadkiem został.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, HQ150 napisał:

To mi do tego, że ten sam regulamin obowiązuje i Ciebie i mnie.

Nie ma znaczenia jak długo jesteś obecny na forach. Obowiązuje Cię taka sama kultura wypowiedzi jak w dniu kiedy tu się rejestrowałeś.

Też, żałuję, że moderacja nie reaguje od razu na tego rodzaju chamskie wypowiedzi.

No i co? "Kultura wypowiedzi bezpośredniej" powinien być zapis, nie? Bo bezpośrednio nie mogę go idiotą nazwać, ale on całe rzesze ludzi może nie? Super!!!

Mnie i tak zbanuja na stałe albo usuną konto co RoRo będzie wolał. Także nie ma problemu. 

3 minuty temu, Adi777 napisał:

E, za długo 😉

Ale może też wzrosnąć z jakiegoś powodu, tak też może być.

W sumie, i tak nie jest tragicznie. Jednak jak człowiek zarabia w Euro to jest inaczej. Powiem tak - a raczej napiszę 😉 - jeśli pomyślę sobie, jak długo musiałbym odkładać w mojej ostatniej pracy w Polsce na budowę domu - bez kredytu, to mi się niedobrze robi. Zanim bym zamieszkał, to bym dziadkiem został.

Niestety długie lata nie będzie stać większości Polaków na dom za swoje z odkładania. Niestety. Kumpel z Niemiec hehe tzn mój klient z którym się zakumplowalem co do nas przyjeżdża to mówi po kiego walą się stawiał u nas jak ceny teraz w PL niewiele niższe, no ale moi że mięso dobre tańsze eheheheh

Edytowano przez Gość
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, Sanwing napisał:

Wyż demograficzny niby pomału wygasa kończy się budować, ale coraz więcej wymian jest pod czyste powietrze także zapotrzebowanie na materiały będzie ciągle tyle że odbiorca lekko się zmieni :).

Mam nadzieję też, że będą jakieś fajne programy pod ekologiczne źródła. Wiesz, typu panele słoneczne czy pompy ciepła. Tutaj być może coś się uda odzyskać. Byłoby miło.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wysoka kultura anty szczepionkowców widoczna na filmikach z tego artykułu.

https://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/7,114883,27366696,grodzisk-mazowiecki-przepychanki-przed-punktem-szczepien-antyszczepionkowcy.html#do_w=57&do_v=67&do_st=RS&do_sid=330&do_a=330&s=BoxOpLink

Ktoś mi wyjaśni o co chodziło tym tuzom intelektu?

Jeśli np. jestem przeciwny i nie zamierzam brać aspiryny to oznacza, że mam siłowo próbować wedrzeć się do apteki, pobić ochroniarzy i uniemożliwić innym spożycie tejże?

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • RoRo locked this topic
  • RoRo unlocked this topic

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...