Skocz do zawartości

Zamiana Onkyo 8420 na A-9130


FMG

Recommended Posts

Cześć,

Parę dni temu w moim Onkyo 8420 coś zepsuło się na dobre i słychać jedynie prawy kanał, kanał lewy puszcza jakby jedynie soprany w dodatku jakieś takie zduszone. Nie mam już czasu, żeby w tym grzebać i postanowiłem zmienić wzmacniacz na coś nowego. Poświęciłem sporo czasu na doktoryzowanie się ze sprzętu i stanąłem przy wyborze Onkyo A-9130 lub A-9110, bo rozumiem, że różnią się one 10W mocy, DAC i grubszą obudową. Kolumny mam Heco Victa Prime 502, wiem szału nie ma ale generalnie byłem zadowolony jak grają. Teraz pytanie czy ktoś może się orientuje czy takie połączenie ma sens, czy doktoryzować się dalej. Najczęściej źródłem jest spotify, potem gramofon a ostatnio CD. Założenie jest takie, że cena wzmacniacza to tak koło 1,5k zł, a i tak czeka mnie pewnie walka z boss level żona. Czytałem, że yamahy są rozsądną opcją ale boję się ich 'ostrości', wolałbym coś uśrednionego. Stary wzmacniacz mi pasował, chociaż zdaję sobie sprawę, że brzmiał raczej przeciętnie. Czy w ogóle któryś z tych nowych Onkyo zagra wyraźnie lepiej? Będę wdzięczny za pomoc i sugestie.

Michał

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sklepie Q21 jest napisane, że oczekuje na dostawę, natomiast na allegro są ze dwie firmy, które mają A-9130, ciekawe że czarny jest 200zł tańszy (!). Swoją drogą, czemu jest problem z dostępnością? Czy przypadkiem nie jest tak, że to udany model w przystępnej cenie i po prostu zszedł? Bo jakoś specjalnie leciwy sprzęt to nie jest. Poczytałem o tym NAD C326bee i wygląda na to, że jest popularny i dobry. Nie przekonuje mnie z prozaicznego powodu - nie wygląda (jak większość NAD) jak typowy wzmacniacz, nie przekonuje mnie forma, design. Wiem, że to głupie, bo to ma grać no ale nie poradzę. Jest koło 300zł droższy od A-9130 a z kolei A-9130 jest jakieś 400zł droższe od A-9110, stąd moje pytanie o różnice w dźwięku między nimi ale faktycznie z dostępnością tego modelu może być gorzej. Spodziewacie się może dostawy? Moglibyście podpowiedzieć coś trochę tańszego? Wcześniej zastanawiałem się nad Cambridge Audio topaz sr10 v2 - chyba nowocześniejsza konstrukcja, wg opinii suuuper ale wiadomo jak to jest z opiniami w sieci.
Aha i zauważyłem, że ten NAD nie ma wejścia Phono MM a to jest dla mnie priorytet.

Michał

Edytowano przez FMG
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 13.11.2020 o 10:16, FMG napisał:

Swoją drogą, czemu jest problem z dostępnością? Czy przypadkiem nie jest tak, że to udany model w przystępnej cenie i po prostu zszedł?

Nie wiadomo co dalej z firmą Onkyo. Zszedł to prawda. Ale po prostu nie było nowych / kolejnych dostaw.

Onkyo ma po prostu DACa na pokładzie.

Bo jest nowszy.

Możecie polować na Pionka bo to w zasadzie jedna firma. Modele A30 czy A40

Piotr

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 13.11.2020 o 08:12, Q21 napisał:

NAD C326bee byłby zdecydowanie lepszym rozwiązaniem. Jest to muzykalny charakter brzmienia z bogatą średnicą, łagodną górą i mocniejszym dołem. Z Onkyo jest problem jeśli chodzi o dostępność, brzmieniowo będzie to także muzykalniejsze brzmienie ale mniej przestrzenne. 
 

A co bym musiał dokupić żeby puszczać muzykę z telefonu i dźwięk z telewizora model sony xh9096

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...