Skocz do zawartości

Zestaw stereo w kwocie 15 - 20 tyś.zł


Roberto39

Recommended Posts

Witam wszystkich. Chciałbym zakupić zestaw stereo do muzyki czasem podłączenia tv. Muzyka słuchana będzie z TIDAL . Nie wchodzą w grę żadne cd, gdyż mój repertuar odsłuchowym jest zbyt szeroki i nie mam ulubionego wykonawcy. Gatunki preferowane to polski pop, dance (Kayah, Lady Pank,Maanam, Chylińska)Czasem coś mocniejszego rap trance. Kiedyś posiadałem klipsch RP 280 z wzmacniaczem nad 376 połączenie fajne efekciarskie ale zbyt męczące przy dłuższym odsłuchu, natarczywa góra. Lata mijają i szukam czegoś spokojniejszego z delikatną górą, ładnym środkiem i dociążonym basem. W klipsch tylko bas mi pasował. Kolumny do cichego słuchania bez utraty na jakości lecz czasem pozwalającym mocniej podkręcić. Nie natarczywe, mogą być troszkę ocieplone i przyjemnym wokalem, spokojna góra. kolumny podłogowy ale rozważam też podstawkowe plus subwoofer. Najlepiej w lakierze gdyż wizualnie muszą być zatwierdzone przez drugą polowe 🤨🤔
Wzmacniacz all-in-one lub dzielony wzmacniacz i streamer. Chętnie z możliwością dalszej rozbudowy do podpięcia amplitunera kina , ale nie jest to warunek konieczny. Myślałem też o wzmacniaczu z lampą lub wogóle lampowym ale styczności nie miałem. Cena to wstępnie 15 tyś zł , najlepiej w takim budżecie oczywiście z kablami. Jeśli pare złotówek mocno by poprawiło jakość to jestem w stanie dołożyć do max 20 tyś nie więcej.

Dołączam rysunek pokoju dziennego. Przepraszam za profesjonalizm

BAF561FC-770F-465C-BB16-4BFB5436303C.jpeg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,
Jeśli szukasz muzykalniejszego charakteru brzmienia z mocniejszym dołem to Moon Ace w połączeniu z Fyne Audio F502 byłyby dobrym zestawieniem. Masz w tym przypadku wzmacniacz z opcjami sieciowymi z wygodną obsługą dzięki aplikacji Mind2. Alternatywą dla Moona może być Advance Paris MyConnect 150, który zagra bogatszą średnicą i łagodniejszą górą. 
Ciekawym rozwiązaniem byłby hybrydowy Vincent SV227MK + Audio Physic Classic 8 + Cambridge Audio CXN V2. Zyskasz w tym przypadku lepszą prezentację sceny dźwiękowej i łagodniejszą górę pasma. Alternatywą dla Vincenta może być również hybrydowy polski Haiku Audio Bright MK5, który zagra łagodniej z większym spokojem i bardziej poukładaną górą. 

Zapraszam do kontaktu w sprawie wyceny. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem należy większą część budżetu przeznaczyć na kolumny, a mniejszą na elektronikę.

Cyrus One Cast, Audiolab 6000A, Yamaha r-n803d czy coś podobnego - jest sporo takich all-in-one. I zostanie Ci 10 000-15 000 na kolumny, a tu już można poszaleć. Kolumny za te pieniądze potrafią już wyciskać łzy z oczu;). W tym budżecie kolumn klasy 6000+ zł bym nie kupował.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kraft konfabuluje :D  nigdy nie słyszał porządnej elektroniki z średniej klasy kolumnami.
Autor tematu będzie siedzieć jakieś 2,5-3m od kolumn także w tym budżecie jest w stanie złożyć coś fajnego.
https://www.facebook.com/sinusaudio/photos/se-kt120-6sn7/3711735952187710/

coś takiego lub na kt150 , dorzucić można fajniejsze panele , pilota itp. wzmacniacz w okolicach 7tyś zł który powinien zadowolić autora tematu do tego jakiś pioneek stremer chyba koło ~2tysi i zostaje 6-11tysi na kolumny , niedługo będą dobre okazje black friday a raczej grudniowe zamknięcie roku.
Tylko lampa to średni pomysł pod amplituner KD ;) 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

49 minut temu, Kraft napisał:

To nieprawda. Faktem jest jednak, że wolę spędzać czas na słuchaniu dobrych kolumn ze średnią elektroniką, niż odwrotnie;)

Popieram. Przy dzisiejszym poziomie elektroniki różnicę robią naprawdę kolumny. To one tak naprawdę odpowiadają za końcowy efekt w jaki sposób odbieramy muzykę. Zakładam oczywiście, że wzmacniacz jest faktycznie co najmniej ze średniej półki i jest synergia pomíedzy nim i pozostałymi elementami toru audio, odpowiednia akustyka pomieszczenia odsłuchowego itp. itd. Analogiczne podobne spory toczą się odwiecznie na forach foto: wymienić body, czy obiektyw. Tak naprawdę to obiektyw - optyka decyduje, czy obraz na matrycy (elektronika) ma to coś magicznego. Przy dzisiejszym bardzo wysokim poziomie elekroniki wymiana/dokupienie obiektywu powoduje znacznie większy efekt dla użytkownika.

Przykładem na tym forum jest polecanie do taniutkiego SMSL Q5 Pro (ok. 400-500 zł) wielokrotnie droższych kolumn np. KEF Q350 (ok. 2500 zł za parę).

Edytowano przez Wojtek M
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 minuty temu, Wojtek M napisał:

 Analogiczne podobne spory toczą się odwiecznie na forach foto: wymienić body, czy obiektyw. Tak naprawdę to obiektyw - optyka decyduje, czy obraz na matrycy (elektronika) ma to coś magicznego. Przy dzisiejszym bardzo wysokim poziomie elekroniki wymiana/dokupienie obiektywu powoduje znacznie większy efekt dla użytkownika.

Chyba @Fafniak zna się na fotografii , ale ta analogia jest nie trafiona gdyż obiektyw w aparacie jest tym samym co źródło w audio czyli tym co generuje obraz/dźwięk , kolumny nic nie generują , one są bardziej jak matryca w aparacie ;) 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

27 minut temu, Kubakk napisał:

Chyba @Fafniak zna się na fotografii , ale ta analogia jest nie trafiona gdyż obiektyw w aparacie jest tym samym co źródło w audio czyli tym co generuje obraz/dźwięk , kolumny nic nie generują , one są bardziej jak matryca w aparacie ;) 

 

Oczywiście, że nie chodziło mi o analogię 1:1, a bardziej o większą rolę "analogowego" elementu (optyka oraz membrany głośnika, obudowa i jej zestrojenie) najprostrzego systemu audio lub foto. Od ok. 30 lat jestem amatorem foto oraz muzyki (słuchanie i gra na instrumencie). To są moje luźne przemyślenia nie aspirujące do jakiejś teorii.

Edytowano przez Wojtek M
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

41 minut temu, Roberto39 napisał:

A co sądzicie o kolumnach Audio Physic Classic w połączeniu z Atollem? Bo przeglądając internet różne są opinie np. Classic 15?

Cześć,

Moim zdaniem to bardzo sensowny zestaw do Twojego pomieszczenia. Kolumny mają zgrabną formę, nie są głębokie, grają bardzo ładnie basem. Ich największym atutem jest jednak stereofonia, znikają z pomieszczenia. Moim zdaniem to bardzo uniwersalne brzmienie. Wizualnie na pewno również sprawdzą się w pomieszczeniu, nie przytłoczą go. Szklane wykończenia wyglądają nowocześnie ( dla amatorów klasyki jest jeszcze wersja Classic 12 w fornirze ).  Co do wzmacniacza masz tu all in one o dość dynamicznej barwie, z energią, ładną, niemęczącą górą pasma. Takie zestawienie nie powinno męczyć, a dać frajdę z długich odsłuchów. Są niezbędne udogodnienia multimedialne, jest dac. 

Pozdrawiam,

Michał

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Michał a możesz mi podpowiedzieć w kwestii kolumn. Bo na stronie producenta widzę modele 15,25,30 ; a na pewnym portalu aukcyjnym 20 i 30. To są inne serie kolumn. I czy AP 15 się opłaca przy cenach 20 i np 30. Nie będą one za małe?
 

Edytowano przez RoRo
Odpowiadając na post poprzednika - nie ma sensu cytować całej wypowiedzi...
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jasne, już tłumaczę. AP Classic 20 jest poprzednikiem 25, AP Classic 30 jest poprzednikiem 35. Gabarytowo to różne kolumny. Na zdjęciu poniżej masz wszystkie trzy, 15,25,35 obok siebie.

W bardzo dużym uproszczeniu poszczególne modele różnią się budową, swobodą grania oraz oczywiście zakresem niskich tonów. Z nowej serii Classic 15 i 35 mają wszystkie głośniki na wierzchu, Classic 25 ma sekcję basową schowaną wewnątrz obudowy. W przypadku Classic 20 i 30, o które pytasz obie miały sekcję basową zamkniętą w obudowie. Jeśli znalazłeś j w dobrej cenie i kolor Ci pasuje to jak najbardziej warto je rozważyć ( wspominałeś o warunku akceptacji Żony :) ). Moja rekomendacja Classic 15 opiera się na bazie odsłuchu takiej konfiguracji z Atollem SDA200 w pomieszczeniu 35mkw. Basu jest sporo. Jeśli jednak jesteś jego fanem możesz pójść w 20/25. Model 30/35 byłby już do tego pomieszczenia za duży moim zdaniem. Kolejny czynnik, który sugeruje mniejsze trochę kolumny to rozmieszczenie w pomieszczeniu. Masz ścianę 4m, kolumny będą od siebie o około 2,5m ( idealnie według AP ).

https://www.audiophysic.com/en/technology/positioning-step-by-step/

Chcesz je również ustawić relatywnie blisko ściany, co w przypadku węższych kolumn będzie łatwiejsze. Całe pomieszczenie ma około 28mkw, ale część pokoju, w której będzie odsłuch to 16mkw. Moim zdaniem to przemawia za Classic 15 ale najlepiej jakbyś mógł posłuchać. Skąd jesteś?

Pozdrawiam,

Michał

IMG_20201113_174128953_HDR.jpg

Edytowano przez RoRo
Odpowiadając na post poprzednika - nie ma sensu cytować całej wypowiedzi...
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

33 minuty temu, Roberto39 napisał:

Dzięki za wyczerpującą odpowiedź. Jeśli chodzi i kolumny to Classic 20 i 30 widzę w cenie 15

Słabo szukasz ;) Parę białych, ekspozycyjnych Classic 30 mamy za 11900 zł. Właśnie ja też bym obawiał się przedobrzenia dlatego wspomniałem Ci o mniejszych kolumnach. Jakby co jesteśmy z Warszawy, to niedaleko. Mamy Atolla SDA200, mamy wszystkie trzy wspomniane modele podłogówek. Jeśli miałbyś życzenie ich posłuchać to zapraszam serdecznie. Sprawdzisz je w naszym pomieszczeniu i te, które najlepiej Ci podpasują wypożyczysz i sprawdzisz potem w domu. Mamy też Fyne Audio, mamy Tannoya, mamy basowo grające Quadrale. Coś uda się wytypować ;) 

Pozdrawiam,

Michał

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W fotografii i muzyce , malarstwie, rzeźbiarstwie itp. to twórca TWORZY, cała reszta odtwarza kreując własną rzeczywistość. Niezależnie od ilości gładkich dużych słów , odnoszenia się do wielkich twórców (przykładem wpszoniak) jest to tylko wtórne i bardzo płytkie "podpinanie się" pod kamienie milowe historii :D - no troszku blasku zawsze na nas spłynie ;)

Dlatego myslę ze nie ma co kruszyć kopi i założyć że wzmacniacz wraz z pokojem i kolumnami oraz naszym mózgiem, kreuje nam nasza własną Narnię. I tyle 

 

 

Edytowano przez Fafniak
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...