Skocz do zawartości

Zestaw stereo w kwocie 15 - 20 tyś.zł


Roberto39

Recommended Posts

A więc jestem po pierwszym odsłuchu, podziękowanie dla p. Michała za miło spędzony czas. 
Elektronika to Atolla SDA200 , okablowanie TelluriumQ Black II . Z góry wybaczcie za mało szczegółowy opis lecz to moje pierwsze kroki 😉  Kolumny wg. kolejności odsluchu 
- AP Classic 15 - wygląd rewelacja , przestrzeń bardzo dobra kolumny znikają z pomieszczenia, góra szczegółowa ale nie nachalna, średnica nie podbarwione bas twardy.

- Fyne Audio F501- wygląd bardzo ładny,  posiadają bardziej obszerny i mięsisty bas, łagodny środek i górę w moim odczuciu nie ostrą ale męczącą. Nie wiem czy to wina elektroniki , bo w większości czytanych opinii nie zauważyłem takiego stwierdzenia. Może warto spróbować ich większych braci F502?

-Quadral PLATINUM+  wygląd bez rewelacji w porównaniu do poprzedników. Dźwiękowo niczym mnie nie zachwyciły, bas najbardziej obfity ale reszta bez rewelacji takie jakieś zwykle w porównaniu do poprzedników. Szybka wymiana. 
Na koniec przyszykowana niespodzianka której nie brałem pod uwagę i w sumie nawet nie znałem. 
- PMC twenty 5.23- wygląd bardzo ładny. Takie małe i niepozorne, a zagrały z wielkim rozmachem. Góra i średnica rewelacja, ciężko mi opisać , ale nic nie wychodziło przed szereg grało charmonijnie. Wszystko poukładane i na swoim miejscu. Dźwięk odrywał się od kolumn. Bas przyjemny ale właśnie musiał bym sprawdzić już u siebie w dłuższym użytkowaniu czy wystarczający dla mnie. 
Jak dla mnie na pierwszym miejscu PMC tuż za nimi AP Classic i Fyne. Quadrali nie biorę wogóle pod uwagę nie moja bajka.

Ogolnie jestem w szoku , że tak małe kolumny mogą zagrać tak dużym dźwiękiem. Odległość w mieszkaniu kolumn od miejsca odsłuchowe to 3m wiec chyba będą wystarczające. Choć ciagle myśle o ww kolumnach zobaczyć model o level większy.
Teraz myśle jeszcze o dwóch odsłuchać czegoś innego w innych salonach i zwycięzców wypożyczyć do domu na ostatnie testy.

 

 

 

 

Edytowano przez Roberto39
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 minut temu, Roberto39 napisał:

Jak dla mnie na pierwszym miejscu PMC tuż za nimi AP Classic i Fyne. Quadrali nie biorę wogóle pod uwagę nie moja bajka.

To tak jakbyś zestawił Jaguara, Volvo i Fiata. Przy czym ten Fiat to fyne ( porównanie do fiata nie przypadkowe 😁).

Jeśli te Fyne bierzesz pod uwagę to coś to świadczy że Ci się podobały n tle droższych konstrukcji i to dużo droższych. Ja mam fyne 502 z Cyrusem i góra jest zupełnie nie męcząca, nie jasna, i musiałem zmienić kable by dodać tego błysku w górnym paśmie.

Sprawdź 502 koniecznie. 

PMC świetne!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, Roberto39 napisał:

Będę musiał sprawdzić te Fyne 502 jak wypadają względem 501 bo widzę opinie że grają inaczej. Wiem, że konkurencja droższa szczególnie PMC ale chce kupić zestaw na dłużej i nie rozmyślać później ( a może warto było). Choć przy Fyne wiadomo cena na duuży plus. 

Sprawdź koniecznie z różnymi wzmacniaczami. Marantz, Roksan, Magnat RV4 czy nawet Cyrus one hd a kable z którymi te kolumny są spinane  najczęściej to np. nordosty. Jest jeszcze wersja  Fyne 502Sp są droższe bo mają inne membrany. Membrany wzięte z serii 700🙂.

Ja na Twoim miejscu to te PMC wziął bym pod pachę i poszedł słuchać do domu. Jak Ci się znudzą to za 3 lata odkupie od Ciebie 😁😋

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, hyde napisał:

Sprawdź koniecznie z różnymi wzmacniaczami. Marantz, Roksan, Magnat RV4 czy nawet Cyrus one hd a kable z którymi te kolumny są spinane  najczęściej to np. nordosty. Jest jeszcze wersja  Fyne 502Sp są droższe bo mają inne membrany. Membrany wzięte z serii 700🙂.

Ja na Twoim miejscu to te PMC wziął bym pod pachę i poszedł słuchać do domu. Jak Ci się znudzą to za 3 lata odkupie od Ciebie 😁😋

Jeśli zakupie będę o Tobie pamiętał 😆😉

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I dlatego właśnie PMC pojawiają się w moich propozycjach.

Znakomite kolumny pod warunkiem dobrego doboru elektroniki i jednak większej znajomości, świadomości odsłuchującego.

Ale nie o tym bo faktycznie rożnica w cenie jest.

Jeśli możesz dołożyć to polecam. I  Atollem to dobre połączenie.

I sprawdź faktycznie większe Fyne F 502. Inna sprawa to dlaczego gora cie męczyła.

Piotr

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

31 minut temu, S4Home napisał:

I dlatego właśnie PMC pojawiają się w moich propozycjach.

Znakomite kolumny pod warunkiem dobrego doboru elektroniki i jednak większej znajomości, świadomości odsłuchującego.

Ale nie o tym bo faktycznie rożnica w cenie jest.

Jeśli możesz dołożyć to polecam. I  Atollem to dobre połączenie.

I sprawdź faktycznie większe Fyne F 502. Inna sprawa to dlaczego gora cie męczyła.

Piotr

 

Ogólnie nie wiem jak to określić czy może to po zmianie z AP 15 miałem takie wrażenie. Miałem odczucie takiej dużej jaskrawości , kucia w uszy. A tego już nie chcę bo przypominają mi moje stare Klipsche. Może zrobię do nich na spokojnie jeszcze jedno podejście? Ogólnie rzecz ujmując ekspertem na pewno nie jestem , to tylko osobiste spostrzeżenie. 
Odbiegając trochę od tematu mam zamiar cię Piotrze odwiedzić jeśli tylko znajdę trochę czasu.

Irek

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Na Temat Audio napisał:

Sprostuję jedynie, że słuchaliśmy wersji SP tych głośników.

Pozdrawiam,

Michał

A słuchaliście z Cyrusem Lyric 🙂👍

2 godziny temu, Roberto39 napisał:

Dokładnie, nie zwróciłem uwagi na końcówkę SP. Tymi PMC strasznie mi pan namieszał 😉😆

SP to spory skok do przodu i nie bez różnicy w porównaniu do zwykłych f502.

Dobre kolumny to podstawa. Na spokojnie posłuchaj różnych zestawień.

Ja bardzo lubię słuchać ale wybieranie to dla mnie istna UDRĘKA

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

50 minut temu, Inferno napisał:

Z tego co kojarzę to konstrukcyjnie jezeli chodzi o sekcje wzmacniacza to praktycznie to samo co One tyle że oczywiście więcej mocy na wyjściu. Chociaż w One’ie i tak zasilacz 750W

Autor szukał all on one chyba, więc taki kombajn może go zainteresuje. Jest stream, jest CD dobry wzmacniacz i porządek w / na szafce🙂

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 godziny temu, Roberto39 napisał:

Ogólnie nie wiem jak to określić czy może to po zmianie z AP 15 miałem takie wrażenie. Miałem odczucie takiej dużej jaskrawości , kucia w uszy. A tego już nie chcę bo przypominają mi moje stare Klipsche. Może zrobię do nich na spokojnie jeszcze jedno podejście? Ogólnie rzecz ujmując ekspertem na pewno nie jestem , to tylko osobiste spostrzeżenie. 
Odbiegając trochę od tematu mam zamiar cię Piotrze odwiedzić jeśli tylko znajdę trochę czasu.

Irek

W PMC?

To kwestia doboru elektroniki. One zawsze beda dokładne ale nie muszą kłuć.

Tak fyne w wersjach SP to jednak inne kolumny. Wyglądają tylko tak jak linia bez. Ale brzmienie jest inne. Cena także.

Piotr

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 godzin temu, hyde napisał:

A słuchaliście z Cyrusem Lyric 🙂👍

Nie, stał na półce ale w przypadku tego odsłuchu Pan Irek nie potrzebował CD, więc Atoll wydał się rozsądniejszą opcją. Gra też trochę mocniej dołem.

 

21 godzin temu, Roberto39 napisał:

Tymi PMC strasznie mi pan namieszał 😉😆

Cała przyjemność po mojej stronie.

18 godzin temu, Inferno napisał:

Z tego co kojarzę to konstrukcyjnie jezeli chodzi o sekcje wzmacniacza to praktycznie to samo co One tyle że oczywiście więcej mocy na wyjściu. Chociaż w One’ie i tak zasilacz 750W

Konstrukcyjnie Cyrus Lyric to układ zbliżony do końcówki mocy Stereo200 Cyrusa, ma niewiele wspólnego z serią One.

Pozdrawiam,

Michał

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 godzin temu, Inferno napisał:

Jak do One’a dołożysz Chromecast to bałaganu na szafce nie ma, albo kupisz One Cast. Oczywiście nie neguje że Lyric to dobry sprzęt 👍

One Cast ma słabe opinie. 

7 godzin temu, Na Temat Audio napisał:

Nie, stał na półce ale w przypadku tego odsłuchu Pan Irek nie potrzebował CD, więc Atoll wydał się rozsądniejszą opcją. Gra też trochę mocniej dołem.

 

Cała przyjemność po mojej stronie.

Konstrukcyjnie Cyrus Lyric to układ zbliżony do końcówki mocy Stereo200 Cyrusa, ma niewiele wspólnego z serią One.

Pozdrawiam,

Michał

One to klasę niżej niż flagowe 6 i 8. I lyric obstawialbym że jest oparty na 6 lub 8

7 godzin temu, Na Temat Audio napisał:

Nie, stał na półce ale w przypadku tego odsłuchu Pan Irek nie potrzebował CD, więc Atoll wydał się rozsądniejszą opcją. Gra też trochę mocniej dołem.

CD jednak się przydaje. Z portali streaming owych często znikają płyty lub ich woogole nie ma.

Atoll też bardzo ok👍

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...