Skocz do zawartości

Zestaw Kolumn kina domowego


Michał Skrzypiec

Recommended Posts

Zastanawiam sie nad zestawem takowych kolumn

-Wilson raptor 7

-stx 250 

-pylon perl 27

-polk audio t531

Planuje to podłączyc do amplitiunera denon 1600 lub 2600 Yamaszka wchodzi w gre ale ponoc nie ma eARC model 685

Wszystkie te kolumny palanuje rozbudować do atmosa i oczywićcie nie może zabraknąć Suba?

Moje pomieszczenie to 20m2

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Będe chciał PS5 podpiąć pod tv a z Tv Earc do amplitiunera Pewnie i tak narziee kupje 5.1 a o atmosi pomysle z czasem

Wiem że nowe standardy bedą wykorzystywać atmosa.

Moje pytanie co do kolumn .../Dzwoniłem tu i tam ale prez zasranego wirusa o odsłuchach narazie moge zapomnieć

Edytowano przez Michał Skrzypiec
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Dedal75 napisał:

A jakie są wymagania do Atmosa? 😉

Mam 18m2 i spokojnie Atmosa mogę zainstalować ale 7.1 nie ma szans. Pzdr

Widziałem kiedyś na YouTube pokój kinowy wielkości ok 15 metrów, gdzie gość miał zrobionego atmosa. Z tym że było to zaadoptowane pomieszczenie stricte pod KD. Większość z nas jednak godzi pokoje kinowe ze zwykłymi salonami. Czasem przeszkodą jest piękniejsza połowa a czasem po prostu aranżacja pomieszczenia :) . Dlatego moim zdaniem zanim przywieziemy do domu kartony z kolumnami i elektronika, warto zastanowić się czy mamy je jak rozlokować. Pozdrawiam.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sumie ustawiałem pokó własnie pod kino myśle,żę z tym nie powinno byc wiekszych problemów dodam jeszcze,że to juz moje bedzie drugi zestaw kina domowego Pierwszy uzytkowalem prawie 10lat Pionner vsx 519 +koda Do ps4 i filmów było w miare ok ale do muzyki to dramat.No nic było mineło teraz chciałem poszerzyc choryzonty i trzeba iść z duchem czasu

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

50 minut temu, Michał Skrzypiec napisał:

Moje pytanie co do kolumn .../Dzwoniłem tu i tam ale prez zasranego wirusa o odsłuchach narazie moge zapomnieć

Pytanie jak planujesz zakupić sprzet,raty czy gotówka/przelew?

Jeżeli gotówka/przelew to branża tu na forum sprzęt wypożycza na testy do domu.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

😁 Jakby coś, to nie my będziemy się męczyć. 

Ktoś tu wyżej napisał o odsłuchach, amplituner i fronty, jeśli chodzi o spasowanie brzmienia, bo w stereo to większość amplitunerow się średnio sprawuje. A kino by ocenić jak należy to 5.1 bo sub to podstawa, tylko że nikt nie wypożycza takich dużych zestawów. Pzdr

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minut temu, Dedal75 napisał:

To już paleta by wchodziła w grę, a i kłopotliwe ustawienie w domu centrala i suroundow . 

Zdaję sobie z tego sprawę!!!

Dlatego pytam, dzwoniłeś, rozmawiałeś,na ten temat z branżą że możesz to w 100% potwierdzić,czy tylko gdybamy o sprawach logistycznych,itp.

Stąd pytanie, bezpośrednio do branży,o wypożyczanie takich zestawów, krótka piłka, tak lub nie?

Edytowano przez maverick2005
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ja tak trochę nie na temat, ale może da to do myślenia odnośnie wysyłania sprzętu audio na palecie 🙂. Od kilku lat pracuje w branży transportowej. Wiem jak wygląda załadunek naczepy z towarem. Wiem jak często zdarzają się "wypadki". I osobiście znając tę branże od podszewki nie wysłałbym sprzętu audio na palecie. Przebicie kartonu z kolumnami widłami wózka oznacza koniec życia głośnika. A proszę mi wierzyć, że takie rzeczy mają miejsce 🙂

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, Dedal75 napisał:

Po co te nerwy

Nie,nie żadne nerwy, poprostu, często temat wypożyczania do domu się tu przewija i dobrze by było oficjalnie na forum potwierdzić,czy takie duże wypożyczenia 5.1,itp. realizują.  Przepraszam jeżeli tak to odebrałeś.

Edytowano przez maverick2005
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spoko. 

Myślę że można wszystko załatwić, ale to się wiąże z kosztami. 

Co do wyborów to ja akurat jestem zdania że kosmicznych różnic w kinie nie ma na danym poziomie cenowym, co do doboru nagłośnienia wystarczy poczytać troszkę i znajdziesz na pewno markę kolumn która dla większości bardziej lub mniej pasuje do danej marki amplitunerow. Zdarzają się wyjątki, bo nie wszyscy mają takie same odczucia ale to już kwestia odsłuchu u siebie. Mało kto do ampka w domu zamawia i odsłuchuje 5 zestawów kolumn. Pzdr 

Edytowano przez Dedal75
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...