Skocz do zawartości

Różnica w dźwięku / Słuchawki bezprzewodowe


Recommended Posts

Cześć :)

Szukałam już trochę w google, ale jako że moje słuchawki nigdy nie przekroczyły ceny 100zł, chcialabym zapytać o radę osób, które się znają.
Chcę kupić słuchawki w przedziale 350 - 500 zł, upatrzyłam już sobie markę, ale mam problem ze specyfikacją - nigdy się tym nie interesowałam.

Słuchawki te są w 3 wersjach cenowych z drobnymi różnicami (to tak z tg co mnie zainteresowało, pełną specyfikację podłączam w grafice :)
najtańsze ok 350 - mają bluetooth (zwykły), dźwięk 2-kanałowy stereo HD i wtyczkę jack
droższe ok 450 - różnią się wtyczką usb i bluetooth aptx , mają dźwięk 2-kanałowy stereo HD
najdroższe ok 550 - mają dźwięk wirtualny 7.1, , bluetooth aptx i wtyczkę usb

*czas ładowania nie jest dla mnie bardzo istotny (dodam jeszcze, że kolor, który mnie interesuje najbardziej jest tylko w najtańszej wersji xD)

Tutaj pełna specyfikacja:
125f83d9663f30a89f3b48ac606f1acb77.jpg

Ogólnie 300+zł to dla mnie sporo za słuchawki, więc jak już kupić, to te najporządniejsze...

Moje pytania to:
1. Czy jest jakaś spora różnica między dźwiękiem przez bluetooth aptx, a tym zwykłym (szczególnie, dla osoby, która przechodzi z takich "kitowych" słuchawek na coś lepszego). Czy wpływa to jakoś np. na bassy, bo nie ukrywam, że lubię mieć dosyć mocne ;) +dodam, że rzadko gram w gry, słucham głównie przez yt lub spotify, albo pobieram muzykę na telefon (telefon obsługuje aptx jak cuś ),

2. Ogólnie słyszałam, że wtyczka jack jest lepsza do muzyki niż usb - jakie jest wasze zdanie na ten temat? 

3. Jak jest z tym dźwiękiem 7.1 > to jest tylko do gier, czy przy słuchaniu muzyki będzie różnica? (na kompie czasami gram, ale dosyć rzadko)

4. Czy waszym zdaniem przy tej specyfikacji warto dopłacać aż taką różnicę, ze względu na 3 powyższe punkty? Czy uważacie,, że taka dopłata to sporo, czy nie?

*słuchawki te są dosyć ... specyficzne, dlatego chce zostać przy tym modelu ;)

251c9f721ec585ef84fe6da518284ee946.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Różnice pomiędzy transmisją aptX i standardową jakością dźwięku bluetooth zależą w dużej mierze od samych słuchawek. Głównie chyba od zdolności do przekazywania analitycznego dźwięku. Na gorszej jakości słuchawkach różnice będą mniejsze. W dziedzinie basu różnic raczej nie będzie, raczej na drugim skraju pasma będzie to bardziej zauważalne.  Wirtualnym dźwiękiem przestrzennym nie zawracał bym sobie głowy. Zwykle to gadget, który jest niewiele wart. Chyba że faktycznie poprawia lokowanie źródeł poza głową. Zdecydowana większość nagrań jest realizowanych do słuchania na głośnikach i przez to lokowanie źródeł pozornych dźwięku jest niewłaściwe. Nie znam tych słuchawek, ale obawiam się że ważniejszy jest w nich ich kształt niż dźwięk.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za odpowiedź, czyli te z wd 7.1 odpadają ;)  Jeśli chodzi o te słuchawki, problemem jest dostępność w naszym kraju (to jakieś niszowe ilości, kiedyś były axent wear, taraz znalazłam yowu.com), więc nie bardzo mam możliwość ich przetestowania.  Przez internet nie zdarzyło mi się kupić jeszcze żadnych słuchawek, stąd nie do końca wiem jak czytać specyfikację .. w sklepie kupuje co mi fajnie brzmi 😅 Na pewno zastanowię się jeszcze nad transmisją aptX i zwykłą, chociaż te tańsze chyba wygrają ... przekonuje mnie do nich też ta wtyczka jack, a skoro przy gorszej jakości słuchawek - czego nie wykluczam, chociaż mam nadzieję, że i tak będą lepsze niż te z marketu - ta różnica nie będzie jakaś duża, to nie będę przepłacać ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 13.11.2020 o 11:46, Wybór słuchawek napisał:

Cześć :)

Szukałam już trochę w google, ale jako że moje słuchawki nigdy nie przekroczyły ceny 100zł, chcialabym zapytać o radę osób, które się znają.
Chcę kupić słuchawki w przedziale 350 - 500 zł, upatrzyłam już sobie markę, ale mam problem ze specyfikacją - nigdy się tym nie interesowałam.

Słuchawki te są w 3 wersjach cenowych z drobnymi różnicami (to tak z tg co mnie zainteresowało, pełną specyfikację podłączam w grafice :)
najtańsze ok 350 - mają bluetooth (zwykły), dźwięk 2-kanałowy stereo HD i wtyczkę jack
droższe ok 450 - różnią się wtyczką usb i bluetooth aptx , mają dźwięk 2-kanałowy stereo HD
najdroższe ok 550 - mają dźwięk wirtualny 7.1, , bluetooth aptx i wtyczkę usb

*czas ładowania nie jest dla mnie bardzo istotny (dodam jeszcze, że kolor, który mnie interesuje najbardziej jest tylko w najtańszej wersji xD)

Tutaj pełna specyfikacja:
125f83d9663f30a89f3b48ac606f1acb77.jpg

Ogólnie 300+zł to dla mnie sporo za słuchawki, więc jak już kupić, to te najporządniejsze...

Moje pytania to:
1. Czy jest jakaś spora różnica między dźwiękiem przez bluetooth aptx, a tym zwykłym (szczególnie, dla osoby, która przechodzi z takich "kitowych" słuchawek na coś lepszego). Czy wpływa to jakoś np. na bassy, bo nie ukrywam, że lubię mieć dosyć mocne ;) +dodam, że rzadko gram w gry, słucham głównie przez yt lub spotify, albo pobieram muzykę na telefon (telefon obsługuje aptx jak cuś ),

2. Ogólnie słyszałam, że wtyczka jack jest lepsza do muzyki niż usb - jakie jest wasze zdanie na ten temat? 

3. Jak jest z tym dźwiękiem 7.1 > to jest tylko do gier, czy przy słuchaniu muzyki będzie różnica? (na kompie czasami gram, ale dosyć rzadko)

4. Czy waszym zdaniem przy tej specyfikacji warto dopłacać aż taką różnicę, ze względu na 3 powyższe punkty? Czy uważacie,, że taka dopłata to sporo, czy nie?

*słuchawki te są dosyć ... specyficzne, dlatego chce zostać przy tym modelu ;)

251c9f721ec585ef84fe6da518284ee946.jpg

Ciężko powiedzieć, czy takie słuchawki to ,,coś lepszego". Wygląd jest dość specyficzny, kompletnie niepotrzebny, do tego mają RGB. Za takie świecidełka i bajery na pewno nie kupisz porządnych słuchawek, żadny topowy model nie ma czegoś takiego, a po mieście chyba nie będziesz chodzić w nich?
7.1 to sztuczna emulacja i ściema, pogorsza jakość dźwięku.
Za taką kwotę to można kupić naprawdę dobre słuchawki, a te to moim zdaniem bubel.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, RV1 napisał:

Ciężko powiedzieć, czy takie słuchawki to ,,coś lepszego". Wygląd jest dość specyficzny, kompletnie niepotrzebny, do tego mają RGB. Za takie świecidełka i bajery na pewno nie kupisz porządnych słuchawek, żadny topowy model nie ma czegoś takiego, a po mieście chyba nie będziesz chodzić w nich?
7.1 to sztuczna emulacja i ściema, pogorsza jakość dźwięku.
Za taką kwotę to można kupić naprawdę dobre słuchawki, a te to moim zdaniem bubel.

Od kilku lat "chodziły" za mną takie słuchawki i kupuję je rzeczywiście ze względu na wygląd xD. Nie twierdzę, że pod względem dźwięku będą najlepsze, aczkolwiek na jakichś recenzjach w necie ponoć, dżwięk jest dobry. Poza tym, wydaje mi się, że jeśli to niszowy produkt, to firma nie pozwoli sobie na wydanie totalnej porażki (mogę się mylić, zobaczymy).

Jak pisałam wcześniej nie siedzę w świecie audio i takie rzeczy jak wirtualny dźwięk i aptx były dla mnie obce - jestem nieufna w stosunku do takich bajerów, więc wolałam zapytać osoby siedzące w temacie, niż na szybciora przepłacać prawie 200zł ;) 

Nie ogarniam jakie są topowe marki (dla mnie to jbl XD), ale np. na naszym rynku z takich "bajerów" z kocimi uszkami wyszły  "Razer Kraken Kitty Edition Black i PInk" tyle, że z kablem i za ponad ... 700zł 😅, miałam kilka słuchawek na bluetooth dlatego wolę taką wersję.

Ps. jak zobaczysz w tym jakiegoś pajaca na mieście, to ja 😘

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zawsze się znajdzie recenzja, w której ktoś poleci produkt, np. ze względu na wygląd może powiedzieć, że słuchawki grają świetnie (tak jak ludzie ,,jedzą" oczami)
Raczej jest to niszowy produkt, który jest niszowy, bo jest słaby/nie trafia do większości ludzi. 
Skoro w słuchawkach promuje się coś takiego, jak dźwięk 7.1 (gdzie przecież przetworniki są dwa i nie ma subwoofera) no to raczej na 90% będzie to kiepski produkt, albo po prostu przeciętny. Już sam opis jest naciągnięty i nierzetelny.
Nie musisz ogarniać topowych marek, po to pytasz, ale jeśli pytasz, to nie oczekuj, że na forum, w którym poleca się słuchawki dobre, m.in. w stosunku cena/jakość, ktoś poleci chińskie, świecące się słuchawki z uszami kota.
Absolutnie nie mam nic do tego, tak samo jak do ludzi czytających mangi i anime. Także nikt nie mówił nigdzie o byciu pajacem. To Twoja decyzja, jaki sprzęt kupujesz, ale skoro pytasz to nie oczekuj, że Twój wybór będzie także wyborem innych. Bo odnoszę wrażenie, że co bym nie napisał ja oraz inni forumowicze, to i tak zrobisz po swojemu, bo wiesz najlepiej. 

Na Twoim miejscu poszedłbym do sklepu audio, jeśli masz taką możliwość i będzie to odpowiedni czas ( ja np. nie mam możliwości i ubolewam) i przypatrz się eleganckim słuchawkom na miasto, gdzie dźwięk się podoba, a jeśli koniecznie chcesz te uszy to dokup i przyczep. To chyba dużo lepsza opcja.

Swoją drogą słuchawki razera są warte max. 200zł. Podobnie wyceniane były kiedyś inne modele, które dziś kosztują na promocji nawet 150zł.
 

Edytowano przez RoRo
Odpowiadając na post poprzednika - nie ma sensu cytować całej wypowiedzi...
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co widzę to słuchawki skierowane właśnie do ludzi którym zależy głównie na tym jak one wyglądają. One nie musza być złe. Wystarczy że będą zupełnie przeciętne jeśli chodzi o jakość dźwięku. Taka nisza rynkowa. Zapewne dało by się znaleźć lepsze i lepiej wykonane słuchawki w ich cenie. Nie będą jednak posiadały takich świecących uszu :) . 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

51 minut temu, RV1 napisał:

Nie musisz ogarniać topowych marek, po to pytasz, ale jeśli pytasz, to nie oczekuj, że na forum, w którym poleca się słuchawki dobre, m.in. w stosunku cena/jakość, ktoś poleci chińskie, świecące się słuchawki z uszami kota.
Absolutnie nie mam nic do tego, tak samo jak do ludzi czytających mangi i anime. Także nikt nie mówił nigdzie o byciu pajacem. To Twoja decyzja, jaki sprzęt kupujesz, ale skoro pytasz to nie oczekuj, że Twój wybór będzie także wyborem innych. Bo odnoszę wrażenie, że co bym nie napisał ja oraz inni forumowicze, to i tak zrobisz po swojemu, bo wiesz najlepiej. 

Ja nie proszę o to, by ktoś mi te słuchawki polecał - proszę o pomoc w wyborze jeden z trzech. Wiem, że na rynku mogą być słuchawki lepsze, mnie interesowała opinia dotycząca ceny między tymi 3 modelami i odpowiedź znalazłam.

Nie oczekuje, że mój wybór będzie wyborem innych. Liczę na to, że osoba która się zna powie "słuchaj wirtualny dźwięk to ściema" albo "z aptx-em jest różnica dopłać sobie będziesz mieć lepsze" i to mi wystarczy ;) jeśli chciałabym najlepsze słuchawki na rynku, to zapytałabym o modele w cenie od x do y  

Z tym "pajacem" piszę z żartem i dużym dystansem do siebie > spokojnie, nie miałam na celu żadnego ataku czy focha ;) 

Dziękuję za info dot wirtualnego dźwięku, utwierdziło mnie w przekonaniu, że nie warto aż tak przepłacać :) 

1 godzinę temu, MobyDick napisał:

Z tego co widzę to słuchawki skierowane właśnie do ludzi którym zależy głównie na tym jak one wyglądają. One nie musza być złe. Wystarczy że będą zupełnie przeciętne jeśli chodzi o jakość dźwięku. Taka nisza rynkowa. Zapewne dało by się znaleźć lepsze i lepiej wykonane słuchawki w ich cenie. Nie będą jednak posiadały takich świecących uszu :) . 

Dokładnie o to mi chodziło. Ja wiem, że za te światełka pewnie przepłacam, ale w parametrach zobaczyłam coś, co może być dla mnie istotne i zastanawiałam się, czy ... przepłacić więcej 😅 dzięki temu forum, tego nie zrobię :D 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Wybrałam najtańszą wersję, temat można zamknąć, zostawię tylko wiadomość dla potomnych - jakby ktoś szukał informacji o yowu. Paczka przyszła na początku grudnia i od tego czasu testuje 😜 

Bateria trzyma bardzo długo. Ok. 8h dziennie starcza na ok. 2,5 do 3 dni ... dodam tu tylko, że światła gaszę w trakcie używania (traktuje je bardziej jako bajer do zdjęć), wtedy pewnie trzeba by je ładować częściej ... czas ładowania jednak mogłam wziąć pod uwagę 😅

Jeśli chodzi o sam dźwięk (przypominam, że moje najdroższe słuchawki nauszne nie przekroczyły ceny 100zł - były to 2 pary qilive bezprzewodowe i przewodowe, miałam też słuchawki jbl bezprzewodowe douszne Tune 110BT, a reszta to firma kogucik ). Wysokie tony mnie zaskoczyły - dla mnie brzmią super, dźwięk jest mega czysty (ogólnie lubię niskie tony, ale chyba polubię wyższe xD). Bassy są o wiele mocniejsze niż w poprzednich słuchawkach, (przy włączeniu jednego utworu ze sporą głośnością prawie zawału dostałam XD nauszniki aż się trzęsą) i po porównaniu, w starych słuchawkach były bardziej piszcząco-szumiące - tu są też bardziej miękkie/niskie (szczególnie w jblach mi piszczało, ale to słuchawki douszne). Czegoś mi w tym bassie czasami brakuje, ale to nie głośniki i chyba takich osiągów się nie da XD 

Słuchawki mają dedykowaną aplikację, z możliwością wybrania wariantu dźwiękowego w 4 opcjach. W aplikacji jest jakby "chińskie radyjko" XD z chińskimi utworami, ja akurat lubię języki azjatyckie więc bardzo mi się podoba. I tu minus - apkę trzeba pobrać z chyba chińskiego google/sklepu? - zazwyczaj nie instaluje aplikacji z innych źródeł, więc to jest dla mnie trochę słabe.

Minusem jest też okres gwarancji - tylko rok - i w razie czego, trzeba słać do Chin 😅 aczkolwiek jakość wykonania jest bdb i jedyne do czego mogę się tu doczepić to, to, że trzeba je składać do pokrowca - nauszniki wciska się pod opaskę - nie ufam żadnym przewodom, więc chyba znajdę jakiś stojak, a z pokrowca będę korzystać w konieczności 😅

Jak już jestem przy budowie to, słuchawki są masywne i ciężkie, moja głowa jest mała i mimo, że leżą i dociskają dobrze, uważam przy schylaniu. Trochę się zsuwają. Nauszniki są z czegoś skóropodobnego, bardzo miękkiego - wygodne :) 

Podsumowując, jestem mega zadowolona i jakbym miała wybór jeszcze raz, to kupiłabym je znowu. Szkoda, że nie mam okazji przetestować innych wersji tych słuchawek, ale jakość dźwięku tych (zaznaczam - dla mnie), jest już nawet ponad to ...  szczególnie, że serio po komentarzach zaczęłam się obawiać "czo to przyjdzie" ;) 

 

Plusy: Długo trzymająca bateria, mocne i miękkie bassy, czyste wysokie dźwięki, dedykowana aplikacja, solidne wykonanie, specyficzny wygląd ;)

Minusy: Dosyć długie ładowanie, tylko rok gwarancji, Apkę trzeba pobrać z chińskiej strony internetu, słaba przyczepność na małej głowie XD, trzeba je poskładać do pokrowca (co sprawia, że obawiam się o przewód pomiędzy nausznikem a opaską)

Mini minus do świateł: Po wyłączeniu świateł, a następnie wyłączeniu i ponownym włączeniu słuchawek ... światła znowu są włączone XD już raz mi się zdarzyło iść po ulicy niczym choinka, przynajmniej tryb migania nie włącza się jako "pierwszy program" 🤣

Edytowano przez Wybór słuchawek
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...