Skocz do zawartości

Stereo do "jaskini"


markosz

Recommended Posts

Niedawno z zoną zakupiliśmy projektor Sony z obrazu jesteśmy bardzo zadowolenie, ale niestety Audio nie istnieje... tzn istnieje ale są to głośniczki komputerowe Cereativ także sami rozumiecie :10_wink:

No wiec do tego ładnego obrazu przydałby się i fajny dźwięk. Niestety na etapie budowy/wykańczania domku nie było nawet w myślach posiadanie projektora więc i o jakimkolwiek KD nie myśleliśmy. Teraz nie chciałbym mieć wiszących kabelków od głośników tylnych ani żadnych maskownic na ścianach. W związku z tym postanowiłem pójść w stronę stereo a z tego co zdążyłem poczytać to dobre stereo do filmów złe nie jest.

Jak pewnie większość tu zadających pytanie kompletnie zielony w doborze klocków audio jestem, dlatego też proszę o pomoc w dobrym wydaniu kasiory.


Odnośnie gatunków muzycznych to praktycznie wszystko od a-z nie mam sprecyzowanych upodobań, co w ucho wpadnie to leci, z przewagą szybszej nuty - jakiś House, Dance itp.

Źródła odsłuchu to przewaga internetu oraz radia więc to raczej konieczna konieczność, do tego możliwość odtwarzania muzyki z telefonu czyli jakiś BT. No i na koniec to przede wszystkim Netflix czyli filmy i seriale.

To co już mi gdzieś polecono to dwa modele Yamachy RN 602 i RN803 

Jeżeli chodzi o kolumny to jedyne jakie zostały zaakceptowane przez moją drugą połówkę to białe Heco Aurora 700 a to ze względu na ich design B| Niestety nie wiem czy dobrze wkomponują się one w mój pusty, duży, wysoki salon. 


Wiem, że najlepiej to gdzieś podejść/podjechać i posłuchać co jak gra ale niestety nie mam zbyt wielkich możliwości aby to wykonać- brak salonów muzycznych w moim miasteczku. Ewentualnie market RTV ale w dzisiejszych czasach nie wiem czy to jest pootwierane....


Po poczytaniu forum zdarzyłem się zorientować, iż nasz salon nie jest zbyt łatwym pomieszczeniem z racji dużej przestrzeni około 40m2 + otwarta kuchnia kolejne 14m2 a do tego wszystkiego sufit wysoko ja w kościele 

Kolumny miałyby stanąć po bokach komody czyli około 2m od siebie.  Z lewej strony będzie jeszcze w przyszłości koza/kominek z prawej praktycznie przy ścianie zamiast kwiatuszka. Narożnik na którym siedzimy znajduje się około 4m od komody nad która własnie wyświetlany jest obraz z projektora.

No i tu pytanie na co postawić, aby jakoś fajnie to wszystko wkomponowało się muzycznie zarówno do filmów jak i odsłuchu muzyki a i od święta uciągnęło jakąś imprezkę. Na pewno zależało by mi aby nie zabrakło dynamiki, energii, bassu ale znów żeby nie dudniło jak w beczce.

 

19012

 

 

19013

 

No i na koniec najważniejsze czyli kwota - 6kpln to raczej chyba max jaki byłbym w stanie wydać.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj  właśnie rozmierzyłem wszystko i prawa kolumna będzie musiała wylądować mocniej w prawo gdyż ma tam jeszcze stanąć koza/kominek także przy  komodzie będzie trochę ciasno.  Kolumna powędruje więc za nią, także kolumny będą na pewno szerzej niż siedzisko.

Odnośnie zestawu yamacha + heco widziałem własnie dużo wypowiedz, że jest to w miarę bezpieczne połączenie jak na pierwszy raz dla kogoś kto nie ma jakoś mocno sprecyzowanego gustu dźwiękowego...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No dobrze a teraz najważniejsze, jak to wszytko ze sobą podłączyć 

Kolumny vs yamaha to nie problem, ale pozostaje projektor i wysyłacz sygnału w naszym przypadku to laptop.

W laptopie mam tylko wyjście hdmi 1x i wyjście słuchawkowe tam gdzie teraz podłączamy głośniczki Creative. Projektor do lapka podpinamy hdmi. Projejtor ma tylko 2xhdmi i nic więcej. 

Raczej Yamahy z lapkiem nie będę laczyl przez wyscie słuchawkowe bo to chyba słaby pomysł?
Jak to teraz ogarnąć? Jakiś box TV android??żeby od razu zlikwidować podpinanie kompa... 

Z nowinkami technicznymi tez do tyłu jestem :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,
Pomieszczenie jest na prawdę sporych gabarytów w związku z czym warto byłoby wybrać większy model Heco Aurora 1000, której zagrają swobodniej w takim metrażu i basu nie powinno zabraknąć. Jeśli chodzi o amplituner to Yamaha niestety nie ma wejścia HDMI co wiązałoby się z dodatkowymi urządzeniami zewnętrznymi. W takim przypadku możesz pomyśleć o cieplejszym Denonie DRA800h lub detaliczniejszym Marantzem NR1200. W obu przypadkach masz wejścia HDMI w związku z czym nie będzie żadnego problemu z podłączeniem. 
Odnośnie kolumn jeśli chciałbyś uzyskać dynamiczne brzmienie to warto jeszcze zwrócić uwagę na Polk Audio S60e. 

Zapraszam do kontaktu w sprawie wyceny. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy te aurora 700 sprawdzą się dużo gorzej niż Aurora 1000? Przyznam szczerze że te 1000 to juz mocno ponad budzet raczej wyjdą.

Kolejna sprawa to ampli wszędzie mocno polecana jest yamaha 803. Jak prezentuje się ten denon w stosunku do niej ? No i te określenia garana cieplejsze,detaliczniejsze itp. Kurcze nic mi to nie mówi 😉 Chyba naprawdę odsluch przed zakupem to genialna sprawa. Szkoda że za bardzo nie mam warunków aby to zrealizować...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, Kubad napisał:

Jeśli chodzi o amplituner to pozostałbym przy rn803. 

Ale jak to połączyć ? Bez HDMI... to ma zostać przy tym wyborze z jakiego powodu? Bo ja w sumie nie bardzo rozumiem. Jest projektor, laptop i ampli do spięcia. Zdecydowanie lepiej zagra przez HDMI aniżeli z wyjścia słuchawkowego wiec coś z odpowiednim wejściem będzie bardziej ergonomiczne nie?

@markosz jezeli to ma być jednopudełkowy zestaw posłuchaj Q21. Pozostaje jeszcze kwestia przewodu amplituner - projektor. W ampli wejdziesz HDMI, z niego dźwięk na kolumny i wyjście na projektor. 

Edytowano przez Inferno
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest jeszcze opcja pozbycia się z tego zestawu laptopa i zastąpienie go spiętym na stale  z projektorem jakimś box Tv ..  I tak ogladam tylko netflixy, więc ciągle podłączanie lapka trochę mnie wkurza. Projektor ma wylądować na regaliku z tyłu za narożnikiem. 

Wtedy można poszukać czegoś z optykiem ?

Nawet nie wiem co lepsze HDMI czy optyk taki zieleniak ze mnie..ale zaraz się dogogluje :)

Co do wyboru Denon vs Yamaha to chyba jedyna opcja sensowna odsłuchać by była. Chociaż pewnie co nie kupię i tak będę zadowolony ;)

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj

W Twojej sytuacji, może być jeszcze jedno, ciekawe rozwiązanie. Mianowicie głośniki aktywne z HDMI, czyli AUDIO PRO A36 lub A26

https://www.tophifi.pl/multiroom/audio-pro/audio-pro-a36.html  - podłogowy

https://www.tophifi.pl/multiroom/audio-pro/audio-pro-a26.html - podstawkowy

Uzyskasz: streaming z Tidal czy Spotify. Będziesz miał bluetooth, HDMI do projektora czy też telewizora, wyjście na subwoofer. Oczywiście, apka do sterowania i żadnych dodatkowych urządzeń.

Zapraszamy Cię na prezentację bądź wypożyczenie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, markosz napisał:

zastąpienie go spiętym na stale  z projektorem jakimś box Tv

No to wiesz do takich celów to możesz użyć Google Chromecast. Zwykle w sprzętach jest USB zasilasz go właśnie z takiego portu i bez kabelka używając aplikacji Google Home sterujesz sobie i tyle. Ale problem pozostaje połączenia projektora i np. kolumn aktywnych (zaproponowanych wyżej) czy też amplitunera.

Pytanie jaki to projektor i gdzie jest umieszczony?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem, ale jakoś do mnie nie przemawiają  te kolumny aktywne, no może jedynie ceną ;) Chyba wolę klasyczne rozwiązania.

 

Inferno no właśnie, tylko taki Chromecast z tego co na szybko spojrzałem, nie ma żadnego wyjścia audio,   Myślałem właśnie, tylko nie wiem czy takie są, żeby znaleźć coś z wyjściem audio.  Np cyfrowym optykiem?

Proj docelowo ma stać za narożnikiem na regaliku, którego jeszcze aktualnie nie ma. Tam obok niego chciałem wcisnąć owe "pudełko" i tylko jednym kablem zejść do komody po przeciwnej stronie gdzie ma stać ewentualnie ampli. A pudełko i proj hdmi.

 

Edytowano przez markosz
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm przyznam Ci ze nie wiem jak by to miało być ogarnięte z Chromecastem. Z tego co widzę to on ma tylko jedno wyjście HDMI wiec to do proja, i nadal nie mamy audio...

Masz na myśli  coś takiego ? https://www.ceneo.pl/71889526

Musze mieć spięte z projektorem coś, co da mi do niego wizje i wyśle do ampli fonie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to masz gotowy set wybrany od początku.

Ja bym tylko doradził z RN 803 sprawdzić Aurora 1000.

Nie do końca się zgadzam z recenzją technikarium. ale to nie po praz pierwszy :/

Moim zdaniem te kolumny z dobrym wzmacniaczem grają lepiej. Swobodniej w każdym paśmie.

Pod 803 mozna by je rozwazyć. Pod 602 nie bardzo.

Zapraszam po wyceny i możliwość wzięcia systemu do domu na testy.

HDMI w amplitunerze nie jest Ci potrzebne uwierz. DRA 800 gra jednak wyraźnie gorzej od 803.

 

Piotr

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szczerze powiedziawszy to bardzo chetnie brałbym te Aurory 1000 ale jednak trochę więcej to wychodzi a wiadomo jak to jest z $$...  Czy jeżeli słuchanie głosne muzyki wystepuje u nas bardzo rzadko to te 700 nie wystarczą ?  Czy nawet przy średnio głośnym czy cichym słuchaniu ma sens inwestować a większe kolumny ?

 

Najbardziej  to ze względów czysto $$ zdecydowałbym się na :

RN602 + Aurora 700 - ten zestaw najbardziej pasuje mi finansowo, ale nie wiem jak będzie się spisywał się w moim salonie

Kolejny zestaw w kolejce to : 

Yamacha RN803 + Aurora 700  - czy tutaj będzie jakaś duża różnica na + w stosunku do spięcia ich z RN602 - w czym ma przewagę 803 vs 602 oprócz mocy i systemu YAPO

 

 

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...