Skocz do zawartości

Wymiana głośników (i wzmacniacza?)


Don Pedro

Recommended Posts

Witam

Niedawno zmieniłem źródło w moim domowym sprzęcie. Zrobiłem to głównie ze względu na wygodę ale przy okazji znacząco poprawił się dźwięk więc przyszła ochota na więcej :)

Mój dotychczasowy zestaw to CD Harman Kardon HD750, Cambridge Audio A500 i Koda AV965S. Do tego doszedł Bluesound Node 2i z Tidalem.

Nie ukrywam, że po podłączeniu  Bluesounda odsłuch jest dużo przyjemniejszy i aż chce się słuchać :) A że apetyt rośnie w miarę jedzenia postanowiłem zmienić coś jeszcze.

I tu powstaje pytanie - co jeszcze. Na pewno kolumny. Po dłuższym googlowaniu skłaniam się ku B&W 606 albo 606 S2 ale kusi trochę promocja na 606 + Rotel A11. 

No i teraz pytanie wymieniać same kolumny (na 606 albo cos innego) czy wymieniać również wzmacniacz. Czy ten Rotel będzie znaczącym upgradem do A500?

Innymi słowy czy opłaca się wydawać kasę na kolumny + wzmacniacz czy wymiana samych kolumn będzie już znaczącą poprawą, No i czy w ogóle te BW606 nadają się do A500?

Pokój ok 20m2, Muzyki słucham bardzo różnej, rock, jazz, troche metalu, akustyczne gitary, rzeczy typu Raz Dwa Trzy, Renata Przemyk itp.

Wiem, że najlepiej posłuchać ale do najbliższego sensownego salonu mam ok 80km i chciałbym mieć jakiej propozycje gdy nie tam wybiorę :)

Pozdrawiam

Edytowano przez Don Pedro
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć, 
Jeśli lubisz jasne i detaliczne brzmienie to B&W 606 mogą Ci się spodobać. Warto w takim przypadku porównać je z Focal Chora 806, które zagrają szerzej. 
Jeśli chciałbyś uzyskać muzykalniejszy charakter brzmienia z mocniejszą podstawą basową to Pylon Audio Diamond Monitor byłyby dobrym rozwiązaniem.  W przyszłości spokojnie znajdziesz do nich odpowiedni wzmacniacz. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W przypadku Focali sprawdziłby się Audiolab 6000a, który łączy cechy muzykalności i dynamiki. Dodatkowo ma wbudowany przetwornik cyfrowo analogowy oraz bluetooth. Alternatywą może być NAD C356BEE, który będzie łagodniejszy ale nieco mniej szczegółowy. 
W przypadku Pylonów warto zwrócić uwagę na Yamahę AS701, która nada lepszej dynamiki i szczegółów. Jeśli chciałbyś uzyskać muzykalne brzmienie z dobrą podstawą basową to Audiolab 6000a też by się tutaj dobrze sprawdził ale w mojej ocenie Yamaha zapewni lepszą dynamikę. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na pewno wywiana kolumn to dobry pomysł. ale jak można po googlowaniu wytypować kolumny które się chce?

Powinieneś wytypować co najwyżej listę 4-5 modeli do odsłuchu.

Zapraszam do kontaktu i możliwości wypożyczenia sprzetu.

Mój pierwszy typ to Marantz PM 6007 + Aurora 700. Ewentualnie Cyrus ONE.

Piotr

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

S4Home no to wytypowac czy nie wytypowac? :)

Wlasnie wytypowywuję ;) Szukam czegos o przyzwoitych opiniach w moim budżecie i potem zamierzam tego posluchac, choc to pewnie nie bedzie łatwe, bo nie zawsze ten sprzet jest na miejscu w salonie, a ja do najblizszego mam 80km. Poza tym wyszedlem z zalozenia (moze nieslusznie) ze cokolwiek kupię będzie to lepsze od tego co mam.  Sluchalem kiedys BW603 z jakims wzmacniaczem yamaha (nie pamietam modelu) i dzwiek mi sie w miare podobal, chociaz szczęka nie opadla, wiec BW to byl dla mnie punkt  wyjscia. Natomiast Twoja propozycja glosnikow jest ciekawa ale celuję raczej w monitory.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem że wytypowałeś zakup? A ja polecam wytypowac tylko listę do odsłuchu.

Po lekturze gazet czy forum możesz mieć 100% przekonania do jakiegoś sprzetu. Bo tak działa marketing. Ale później realia odsłuchu moga pokazać że to nie gra tak jak chciałeś.

Jeśli nie masz jak jeździć to sprzet powinien jeździć do Ciebie.

Piotr

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 14.11.2020 o 08:28, Q21 napisał:

Cześć, 
Jeśli lubisz jasne i detaliczne brzmienie to B&W 606 mogą Ci się spodobać. Warto w takim przypadku porównać je z Focal Chora 806, które zagrają szerzej. 
Jeśli chciałbyś uzyskać muzykalniejszy charakter brzmienia z mocniejszą podstawą basową to Pylon Audio Diamond Monitor byłyby dobrym rozwiązaniem.  W przyszłości spokojnie znajdziesz do nich odpowiedni wzmacniacz. 

A jak na tle Focale i Pylony brzmią Wharfedale Evo 4.2?

Edytowano przez Don Pedro
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...