Skocz do zawartości

Zestaw stereo do salonu w cenie do 8 000 zł


meatinaplasticsack

Recommended Posts

Dzień dobry,

Czasy niepewne ale i tak długo zwlekałem z podjęciem tematu więc... szukam pomocy w dobraniu sprzętu grającego, który spełni moje potrzeby. Przejrzałem różne wątki (nie tylko) na tym forum, przeczytałem kilka recenzji, obejrzałem sporo filmów na YouTube i coś tam mi się zaczyna układać w głowie ale mam nadzieję, że Społeczność forum konstruktywnie skrytykuje moje "widzimisię" oraz pomoże podjąć ostateczną decyzję.

1. BUDŻET
- Amplituner/wzmacniacz: okolice 3000zł-4000zł;
- Kolumny głośnikowe: okolice 3000zł-4000zł za parę;

Wolałbym nie zbliżać się do górnej granicy ale jeśli znajdzie się coś szczególnie fajnego to rozważę sprzedaż nerki. ;)

2. PRZEZNACZENIE
Interesuje mnie niemal wyłącznie słuchanie muzyki i radia, a do tego nie za bardzo mam jak sensownie rozstawić zestaw 5.1 czy 7.1 więc swoje zainteresowanie skierowałem w stronę wzmacniaczy stereo z funkcjami sieciowymi. Nie korzystam z płyt CD/DVD ani winylowych, prędzej strumieniowanie z serwera multimediów lub z popularnych usług typu Spotify albo coś na szybko z telefonu. W przyszłości fajne by było połączyć ze sprzętem dodatkowe głośniki bezprzewodowe (np. z kuchni czy innego pokoju) - podobno w tej materii zgodność z Sonos byłaby mile widziana.

Jeśli chodzi o gatunki muzyczne to właściwie wszystko co w ucho wpadnie, z naciskiem na wszelkie odmiany takich gatunków jak: rock, metal, punk, folk, czasem: instrumental, cassical a ostatnio: pop, electronic, synthwave. Zauważyłem, że od jakiegoś czasu słucham muzyki z dosyć mocno wyeksponowanym wokalem, co (chyba) może być problematyczne. Niemniej życzyłbym sobie, żeby sprzęt poprawnie zagrał mi zarówno coś z repertuaru Goran Bregović, Metallica, Perturbator czy Sia.

Podobno na co dzień dosyć głośno słucham muzyki (opinia jednej, w dodatku nieobiektywnej niewiasty). Ja tak nie uważam ale mogę się mylić. Natomiast lubię sobie czasami naprawdę głośniej łupnąć (przy niektórych utworach nawet trzeba) jednak bardziej zależy mi na tym, żeby było "czysto" i "poprawnie". Bozia nie dała wielu talentów ale ucho mam dosyć wyczulone i drażnią mnie wszelkie przekłamania, braki w scenie o dudnieniu, charczeniu, trzaskach czy sprzężeniach nie wspomnę. Dla lepszego zobrazowania: moje ulubione jak dotąd ze wszystkich używanych słuchawek to AKG K45, które uwielbiam za "neutralność" i "poprawność". Koledze przy krótkim odsłuchu nie podpadły ponieważ brakowało mu w nich basu a one po prostu nie upiększają niczego - tak kawałek zmiksowany, to tak grają. Oczywiście pewne rzeczy można sobie skorygować w źródle (od czego są korektory i potencjometry) ale w swoim stereo preferowałbym właśnie taką "poprawność" i "neutralność" jak w przypadku tych słuchawek co nie znaczy, że nie chcę słyszeć niskich tonów - po prostu chcę słyszeć bez przesadnego upiększania.

Innym zastosowaniem sprzętu będzie zastąpienie domyślnego nagłośnienia TV podczas oglądania filmów, seriali czy sesji z konsolą do gier. Zakładam, że każdy zestaw stereo w zakładanym budżecie zagra lepiej niż głośniki TV więc tym się nie przejmuję a jak wspomniałem wyżej pogodziłem się z brakiem dźwięku przestrzennego. Tak na marginesie przyszło mi do głowy, że można przecież uzupełnić przyszłe stereo jakimś ciekawym soundbarem (np. JBL 5.1 z 2 odczepianymi, bezprzewodowymi głośnikami), który da namiastkę dźwięku przestrzennego ale chyba nie ma co pchać się w koszta a w ogóle to temat na inny wątek. 

3. POMIESZCZENIE
Sprzęt grający będzie stał w salonie połączonym z kuchnią (mieszkanie w bloku). Dla zobrazowania układu i rozmieszczenia mebli w pomieszczeniu zamieszczam schemat oraz podglądowe wizualizacje (widać na nich już jakieś kolumny ale to tylko bardzo wczesna koncepcja nie bazująca na żadnym konkretnym modelu). W rzeczywistości jest trochę ciaśniej (przynajmniej wizualnie) niż to wynika z grafik ale proporcje są w miarę zachowane, odległości dokładnie zmierzyłem więc są aktualne.

914115534_Audiowsalonie01.thumb.png.3c983a5494f4cccecedf8d9b2cdc3b62.png

Scenariusze odsłuchu:
- siedząc/leżąc na kanapie;
- siedząc za stołem;
- swobodne krążenie w części kuchennej;
- siedząc na fotelu skierowanym w stronę biblioteczki;

4. ESTETYKA
Cóż... Jestem człowiekiem, który uważa, że estetyka jest ważna. W większości przypadków nie jest najważniejsza ale w kontekście kolumn jest dla mnie dosyć istotna. Mam swój estetyczny ideał kolumn stojących: Dynaudio Evoke 50 Blonde Wood lub Walnut Wood (kolejność nieprzypadkowa) koniecznie z czarną maskownicą. Niestety ten ideał jest poza moim zasięgiem więc zadowolę czymś podobnym. Jeśli chodzi o ciemniejsze kolory to jestem otwarty na propozycje ale bardzo nie lubię błyszczących czerni (tzw. piano black). Matowa czerń jest OK więc nie powinno być trudno coś wybrać z portfolio Heco, KEF jak i wielu innych... Ogólna estetyka Klipsch również trafia w moje gusta.

5. UWAGI NA KONIEC
- Preferuję nowy sprzęt ale nie bronię się przed czymś używanym.

- Zależy mi na w miarę optymalnym rozmiarze (oczywiście fizyki nie oszukam więc priorytet ma brzmienie), tzn.:
     a. żebym mógł je dosunąć maksymalnie do ściany;
     b. żeby ich głębokość (w miarę możliwości) nie była zbyt duża, aby nie wystawały poza szafkę RTV;

- Preferuję same kolumny głośnikowe bez dodatkowego subwoofer'a ponieważ trudno mi będzie wygospodarować dla niego dodatkowe miejsce. Nie mówię definitywnie "nie", raczej "wolałbym nie". W przypadku konfiguracji innej niż kolumny podłogowe sytuacja wygląda trochę inaczej, ponieważ kolumnę głośnikową półkową mógłbym postawić np. na szafce RTV lub na stojakach (wolałbym nie) - wtedy byłoby miejsce na subwoofer. Niestety nie mam doświadczenia w temacie więc nie wiem na ile brak odrębnego głośnika niskotonowego wpływa na brzmienie (ile tracę w przypadku jego braku) oraz na ile półkowe kolumny głośnikowe są w stanie sprostać moim oczekiwaniom - tutaj liczę na Wasze podpowiedzi.

- Kiedyś byłem w salonie audio i podpytując o sprzęt do muzyki spotkałem się z opinią sprzedawcy, że jeśli mi zależy na bardziej precyzyjnym i uniwersalnym dźwięku (muzyka i film) można zastosować konfigurację 3.1 (1 subwoofer, 2 kolumny podłogowe, 1 głośnik centralny, półkowy). Z perspektywy czasu wydaje mi się to trochę dziwne - spotkaliście się z czymś takim? Da się w ogóle coś takiego zrobić na wzmacniaczu stereo?

- Mam kota więc trochę obawiam się wszelkich odsłoniętych elementów czy zbyt nisko umieszczonej maskownicy. Ostatecznie i tak nigdy go nie upilnuję więc może nie ma się czym przejmować ale warto wspomnieć. Macie może jakieś doświadczenia ze zwierzętami w kontekście sprzętu audio? Interesują się? Co najczęściej lubią zaczepiać?

5. MOJA KONCEPCJA
Tutaj będzie krótko ponieważ mimo przerzucenia trochę artykułów, filmów, poradników i wpisów na forach nic ciekawszego niż Onkyo TX-8390 + Heco Aurora 700 mi do głowy nie przychodzi.

 

Nie wiem czy to dobry wybór, czy np. nie lepiej zastosować oddzielnie wzmacniacz stereo + amplituner sieciowy. Jaki model wybrać? Na moje potrzeby kolumny stojące czy półkowe? Jakieś uwagi co do mojego zestawu? Jakieś alternatywy? Będę wdzięczny za wszelkie sugestie, wskazówki i propozycje.

PS
Sorry za wpis typu "kobyłka". :P

Audio w salonie 02.jpg

Audio w salonie 03.jpg

Audio w salonie 04.jpg

Edytowano przez meatinaplasticsack
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miło by było gdybyś jeszcze podał metraż pomieszczenia 🙂

Kolego, napisałeś taki wypracowanie, że nie wiem czy kolegom z branży będzie się chciało to czytać 🤔

Pomysł z trzema kolumnami do stereo beznadziejny. Nie ma wzmacniacza stereo obsługującego kolumnę centralna. A amplituner AV do stereo to kiepski pomysł. 

8000 PLN to fajny budżet. Heco Aurora 700 - najpopularniejsze kolumny tego forum 🙂. Ale w tym budżecie znajdzie się też kilka innych propozycji. Podobnie ze wzmacniaczem (amplituner stereo bym odpuścił) - w cenie 3000 - 4000 jest całkiem spory wybór. Wszystko zależy od preferencji. 

Edytowano przez seba3002
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, meatinaplasticsack napisał:

Nie wiem czy to dobry wybór, czy np. nie lepiej zastosować oddzielnie wzmacniacz stereo + amplituner sieciowy. Jaki model wybrać? Na moje potrzeby kolumny stojące czy półkowe? Jakieś uwagi co do mojego zestawu? Jakieś alternatywy? Będę wdzięczny za wszelkie sugestie, wskazówki i propozycje.

 

Lepszym rozwiązaniem jest wzmacniacz jeśli zależy Ci na jakości brzmienia zamiast amplitunera stereo.

Podłogówki lub monitory to już zależy od tego jak wielkie jest to pomieszczenie oraz na co kładziesz większy nacisk na jakość czy ilość?

Edytowano przez lysyrafal
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, seba3002 napisał:

Miło by było gdybyś jeszcze podał metraż pomieszczenia 🙂

Z moich wyliczeń wynika, że to pomieszczenie ma 25m2.

1 godzinę temu, seba3002 napisał:

Kolego, napisałeś taki wypracowanie, że nie wiem czy kolegom z branży będzie się chciało to czytać 🤔

Ups... :) Chciałem upchnąć jak najwięcej informacji w pierwszym poście żeby uniknąć "ciągnięcia za język" i doprecyzowania w odpowiedziach. Jak widać i tak pominąłem np. metraż. :P

1 godzinę temu, seba3002 napisał:

Pomysł z trzema kolumnami do stereo beznadziejny. Nie ma wzmacniacza stereo obsługującego kolumnę centralna. A amplituner AV do stereo to kiepski pomysł. 

Tak myślałem. Dzięki za opinię.

1 godzinę temu, lysyrafal napisał:

Lepszym rozwiązaniem jest wzmacniacz jeśli zależy Ci na jakości brzmienia zamiast amplitunera stereo.

Czy dobrze rozumiem, że w takim razie ten Onkyo TX-8390 lepiej zmienić na coś innego? Jakieś sugestie na co? Już trochę się gubię co jest czym przy obecnej ofercie producentów...

1 godzinę temu, lysyrafal napisał:

Podłogówki lub monitory to już zależy od tego jak wielkie jest to pomieszczenie oraz na co kładziesz większy nacisk na jakość czy ilość?

 Pomieszczenie ma 25m2 (przepraszam, zapomniałem napisać). Jakość brzmienia jest dla mnie ważna, jeśli chodzi o ilość to co masz na myśli? Ilość wolnego miejsca? Jeśli tak, to celuję w jakiś rozsądny kompromis.

Edytowano przez meatinaplasticsack
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do odsłuchu w domu oczywiście wzmacniacz Nad C368 z kolumnami Polk Audio Signature S55E które sprawdzają się w dość trudnych miejscach.

Co do ilości i jakości miałem na myśli wielkie i małe kolumny, a właściwie ich brzmienie tylko w Twoim przypadku trzeba iść na kompromis. Jak lubisz czasem głośniej łupnąć to warto postawić na kolumny podłogowe takie jest moje zdanie. Kolumny podstawkowe to będzie trochę lepsza jakość dźwięku, ale znowu zbytnio nie poszalejesz i dodam iż przy wysokich poziomach głośności zrobi bardzo nieprzyjemnie.

Edytowano przez lysyrafal
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W podanym budżecie jest wiele opcji, które warto przeanalizować. W niższych kwotach moim zdaniem najlepiej sprawdzi się zestaw Yamaha R-N803D z Heco Aurora 700. To nowoczesny i dobry dźwiękowo zestaw. Dużym plusem dźwiękowo będzie wymiana na najnowszy wzmacniacz z funkcjami sieciowymi Audiolab 6000A Play. Alternatywą natomiast dla kolumn Heco mogą być lepsze, ale trochę droższe Kef Q750potężne Monitor Audio Bronze 500Elac Debut 2.0 F6.2 oraz świetne skandynawskie System Audio Saxo 60. System Audio to na pewno najbardziej filigranowe kolumny o prostym, bardzo eleganckim design. Ale bez problemu bardzo dobrze nagłośnią Twój salon. Zapraszam do lektury recenzji - https://audio.com.pl/testy/stereo/kolumny-glosnikowe/3280-system-audio-saxo-60.

Zapraszam serdecznie do naszego salonu na odsłuchy, porównania oraz oczywiście indywidualne wyceny dla forumowicza.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 14.11.2020 o 17:57, lysyrafal napisał:

wzmacniacz Nad C368 z kolumnami Polk Audio Signature S55E

Przeanalizowałem tę sugestię i pomimo wielu pochlebnych opinii na temat wzmacniacza nie do końca podoba mi się koncepcja modułów, tzn. sama koncepcja się podoba ale one są dosyć drogie, więc całkowity koszt urządzenia (na tyle, na ile sprawdziłem) wydaje się trochę "niekonkurencyjny". Z chęcią posłucham tego Nad'a i może to mnie przekona. Kolumny estetycznie nie do końca mi podchodzą ale rozumiem, że ich konstrukcja pomaga w "trudnych miejscach". Dzięki za sugestię - postaram się sprawdzić ten zestaw.

8 godzin temu, Q21 napisał:

W niższych kwotach moim zdaniem najlepiej sprawdzi się zestaw Yamaha R-N803D z Heco Aurora 700.

Poczytałem i kolumny Heco Aurora pojawiają się tak często, że nie mogę nie sprawdzić. Co do wzmacniacza to zestawiany jest właśnie z Onkyo TX-8390 i... pod względem funkcjonalności i możliwości Onkyo ma przewagę (jest też nowszy). Pod kątem brzmienia (cytuję specjalistów): "ciepłe Onkyo TX8390 vs. chłodna Yamaha R-N803D" mnie zainteresował, chociaż nie wiem na ile chłodne = neutralne, precyzyjne a na ile ciepłe = podrasowane. Chyba warto przekonać się na odsłuchu ale tak "na sucho" z tej dwójki chyba wybrałbym Onkyo...

8 godzin temu, Q21 napisał:

Dużym plusem dźwiękowo będzie wymiana na najnowszy wzmacniacz z funkcjami sieciowymi Audiolab 6000A Play.

Ciekawa propozycja, chociaż ten wyświetlacz jakiś taki skromny, do tego te mocno zaokrąglone krawędzie... :) Nie jest to priorytetem ale nie podłączę tutaj ani TV czy konsoli. Rozumiem, że ten Audiolab to raczej coś lepszego niż polecany Nad C368?

8 godzin temu, Q21 napisał:

Alternatywą natomiast dla kolumn Heco mogą być lepsze, ale trochę droższe Kef Q750potężne Monitor Audio Bronze 500Elac Debut 2.0 F6.2 oraz świetne skandynawskie System Audio Saxo 60.

Moją uwagę zwróciły te System Audio Saxo 60 ze względu na obietnicę zrównoważonego i precyzyjnego brzmienia oraz Kef Q750, jednak są to dosyć drogie propozycje, które w zestawieniu z polecanym Audiolab 6000A Play czy Nad C368 wykraczają poza mój budżet. :(

Dziękuję za sugestie, bez odsłuchów się nie obejdzie. Do Pabianic mam trochę daleko więc postaram się skorzystać z tego, co jest w okolicy. Gdyby komuś cos ciekawego jeszcze przyszło do głowy to bardzo proszę o opinię.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest wiele ciekawych wzmacniaczy i naprawdę nie trzeba wybierać często Yamaha+ Heco i naprawdę nic nie mam do tych firm 😉 

Ale np: Cyrus One, Nad 338, Musical Fidelity M2si, Rotel A12, Arcam Sa10, osobiście bym przetestował Nada oraz Smsl A8 😉

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj, Jesli chcesz gotowy system i nie musisz wydać wszystkiego to opcja RN 803 od Yamahy + Heco Aurora 700 to bardzo sensowny sprzęt.

Jeśli chcesz deczko lepiej to faktycznie można iść we wzmacniacz. Tutaj myślę o modelu Cyrus ONE lub Arcam z modelem SA 20.

Co o kolumn to wybór masz bardzo szeroki wówczas. Począwszy dalej od Aurroa 700 poprzez ELAC F5.2, KEF Q 750 czy skończywszy na wiekszych ale wydajnych monitorach. Monitor audio Bronze 100 czy Dynaudio EMIT 20.

Zapraszam na odsłuch lub po wypożyczenie sprzetu do domu.

Piotr

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@meatinaplasticsack napisałeś    ,, Ciekawa propozycja, chociaż ten wyświetlacz jakiś taki skromny, do tego te mocno zaokrąglone krawędzie...  Nie jest to priorytetem ale nie podłączę tutaj ani TV czy konsoli. Rozumiem, że ten Audiolab to raczej coś lepszego niż polecany Nad C368?  ,,   przecież ten Audiolab ma po dwa cyfrowe wejścia optyczne i coaxialne więc po kablu optycznym TV podłączysz bez problemowo co do konsoli to nie wiem jak to wygląda. Dodam od siebie że też w pierwszej chwili wyświetlacz wydawał się mi jakiś inny ale jest dość jasny i wyświetla najważniejsze info , ja ze względu na dzwięk który mi najlepiej przypasował  wybrałem właśnie 6000A a słuchałem jeszcze Yamaha 803 i Nad 386 , oraz Onkyo 9150 . 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"chociaż ten wyświetlacz jakiś taki skromny"

Filmów na nim nie będziesz oglądać. Nie rozumiem w sumie, po cholerę cokolwiek więcej.. Na wyświetlaczu masz podstawowe informacje podane jak na tacy.

Czego chcieć więcej? Wizualizacji jak w Winampie? Wzmacniacz ma wzmacniać dźwięk, a nie doświetlać pokój nocą ;)

Szczerze to w Audiolabie jest bardzo czytelne wszystko. Duże znaki, ograniczone do niezbędnego minimum.

W Yamahach wyświetlacz może podaje więcej informacji ale po co, skoro i tak tego nie widzać z pozycji odsłuchu?

Edytowano przez kacper.kaps
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

Moim zdaniem dobrym wyborem byłby dla Ciebie Cyrus One Cast ( ma funkcje sieciowe, ma HDMI, ma kompaktowe wymiary ) z kolumnami Fyne Audio F501 ( patrząc na wizualizacje rozważyłbym kolor biały ). Przekroczymy trochę budżet ale spełnimy wszystkie założenia, zarówno wizualnie jak brzmieniowo system dobrze by wypadł w tym pomieszczeniu.

Pozdrawiam,

Michał

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 godzin temu, RLC napisał:

osobiście bym przetestował Nada oraz Smsl A8 😉

Nad'a na pewno sprawdzę., S.M.S.L. jak się uda. ;)

14 godzin temu, S4Home napisał:

skończywszy na wiekszych ale wydajnych monitorach. Monitor audio Bronze 100 czy Dynaudio EMIT 20.

I tutaj nadal się zastanawiam, czy takie monitory dobrze się u mnie sprawdzą... Chętnie postawiłbym je na szafce zamiast na stojakach ale to chyba nie jest wskazane?

12 godzin temu, Daniel09 napisał:

Dodam od siebie że też w pierwszej chwili wyświetlacz wydawał się mi jakiś inny ale jest dość jasny i wyświetla najważniejsze info , ja ze względu na dzwięk który mi najlepiej przypasował  wybrałem właśnie 6000A a słuchałem jeszcze Yamaha 803 i Nad 386 , oraz Onkyo 9150 .

Dzięki za tę opinię, dała mi do myślenia. Wyświetlacz wyświetlaczem ale jeśli brzmienie jest tego warte, to muszę go rozważyć. Z jakimi kolumnami go odsłuchiwałeś? To były te same kolumny co przy odsłuchach Yamaha, Nad i Onkyo?

11 godzin temu, kacper.kaps napisał:

Filmów na nim nie będziesz oglądać. Nie rozumiem w sumie, po cholerę cokolwiek więcej.. Na wyświetlaczu masz podstawowe informacje podane jak na tacy.

Czego chcieć więcej? Wizualizacji jak w Winampie? Wzmacniacz ma wzmacniać dźwięk, a nie doświetlać pokój nocą ;)

Nie oczekuję nie wiadomo czego, chociaż przyznam szczerze nie rozumiem dlaczego w dobie wszechobecnych wyświetlaczy (smart: phone, watch, band itd.) nie można wykorzystać tego elementu do czegoś fajnego, np. Nad M10. Tak dużo by ten wzmacniacz stracił mając wyświetlacz w stylu Nad 368? Biorąc pod uwagę cenę sprzętu moim zdaniem mogłoby być lepiej w tym obszarze chociaż wiadomo, lepiej grać przez to nie będzie. Oczywiście jest to kwestia gustu (a może przyzwyczajenia?) ale mi się ten zaokrąglony wyświetlacz w Audiolab 6000A Play po prostu nie za bardzo podoba. 😜

6 godzin temu, Na Temat Audio napisał:

dobrym wyborem byłby dla Ciebie Cyrus One Cast ( ma funkcje sieciowe, ma HDMI, ma kompaktowe wymiary ) z kolumnami Fyne Audio F501 ( patrząc na wizualizacje rozważyłbym kolor biały )

Ciekawa propozycja, dzięki za nią. Czy jakąś alternatywę do tych kolumn byś polecił? Naprawdę wolałbym nie przekraczać ustalonego budżetu... ;(

 

Dzięki za nowe głosy w tym temacie. Kilka propozycji się powtarza co znacznie ułatwia mi podjęcie decyzji. Spróbuję to sobie wszystko uporządkować i przygotować jakieś zestawy z podziałem na tańszą/droższą opcję w ramach założonego budżetu w oparciu o Wasze propozycje. Mając taką listę (podzielę się nią tutaj) zostają tylko odsłuchy. :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@meatinaplasticsack napisał ,,  Dzięki za tę opinię, dała mi do myślenia. Wyświetlacz wyświetlaczem ale jeśli brzmienie jest tego warte, to muszę go rozważyć. Z jakimi kolumnami go odsłuchiwałeś? To były te same kolumny co przy odsłuchach Yamaha, Nad i Onkyo?  ,, 

Więc Yamaha z Melodika bl 30 MK3 , Triangle Borea BR 03 , Nad i Onkyo z Melodika , Focal Chora 806 .  Audiolab 6000A z Borea BR 03 , Chora 806 i przez przypadek z Mission ZX-2 które dla mnie okazały się strzałem w 10-tkę 😀 .

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wtrącimy dwa zdania na temat głośników Mission ZX.

Cała seria jest miłym zaskoczeniem dla ucha i oka. Porównując to z niższymi modelami, to naprawdę dzieli jest baaaaardzo dużo. Gdybyś chciał rozważyć model podłogowy, to posłuchaj koniecznie ZX3. Takiej przestrzeni od lewej do prawej strony, -to dawno nie słyszeliśmy!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem NAD 368 to ciekawsza konstrukcja od Audiolaba.

Chodź gra innym dźwiękiem. W niektórych systemach gra po prostu ciekwiej, żywiej bardziej emocjonalnie w niektorych natomiast będzie stanowcze nie. Audiolab jest bardziej neutralny. Nie da aż takie jradości ale w innych systemach nie da tez wtopy.

Natomiast najpierw sugerował bym jednak wybrać kolumny.

Piotr

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 godzin temu, meatinaplasticsack napisał:

Ciekawa propozycja, dzięki za nią. Czy jakąś alternatywę do tych kolumn byś polecił? Naprawdę wolałbym nie przekraczać ustalonego budżetu... ;(

Jeśli musimy się zmieścić w budżecie to wybrałbym prostszą elektronikę, nie oszczędzałbym aż tak na kolumnach. Rozważ zatem na przykład Cyrus One z zewnętrznym Chromecastem ( koszt takiego zestawu to detalicznie 2899 zł ). Kolumny Fyne Audio F501 lub Audio Physic Classic 5 i masz naprawdę dobrze grający zestaw w kwocie jaką chciałeś przeznaczyć. Z biegiem czasu będziesz mógł zmienić wzmacniacz na lepszy i wyciągnąć tym samym cały zestaw na wyższy poziom.

Pozdrawiam,

Michał

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 year later...

Trochę wody w rzece upłynęło od założenia tego wątku ale w końcu udało się podjąć decyzję (dobrą, mam nadzieję).

Ostatecznie zdecydowałem się na zestaw: NAD C700 + Mission LX-VI (orzech). Jak na razie jestem bardzo zadowolony, jakość jest dźwięku jest po prostu... odprężająca. W dodatku BlueOS to dla mnie strzał w 10-kę - duża wygoda, płynne i przede wszystkim stabilne działanie (chociaż pod tym względem trafiłem na dwa podejrzane "incydenty" - na razie obserwuję co dalej). Trwają odsłuchy, jest frajda. :]

Dziękuję wszystkim za porady oraz sugestie - naprawdę pomogliście ruszyć z tematem. Pozdrawiam serdecznie!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...