Skocz do zawartości

Co do Audiosymptom i8


Paweł Laszenko

Recommended Posts

Witam dziś przyjechały do mnie i8 graj w tej chwili z Onkyo 626

Zmieniam kino na stereo, w onkyo mocy nie brakuje ale chcialbym zakupic jakis wzmacniacz lub amplituner stereo pod te kolumny aby uzyskac dużo lepszy środek wokal i przestrzeń.

Czy w cenie około 1500zl cos znajde, muzyka spotifi i tidal

20201113_103324.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spójrz na NAD C326 BEE, to klasyczny, prosty, bez funkcji sieciowych wzmacniacz, ale w swojej cenie zadziwi Cię w kwestii jakości dźwięku. To moja rekomendacja. Jeśli natomiast wymagasz amplitunera z funkcjami sieciowymi, to pozostaje niestety trochę ponad budżet Yamaha R-N602 lub NAD C338.

Zapraszam do kontaktu oraz oczywiście indywidualnej wyceny.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem tak podłączony TV z moim CA Cxa60 optykiem słuchałem tidala i byłem zadowolony.
Też zmieniałem kino na stereo i była duża różnica na plus.
Potem koledzy z forum powiedzieli żebym zmienił źródło muzyki z tv na Chromecast audio i tu różnica była ogromna. Nie jestem audiofilem i nie mam super kolumn ale utwory które wydawało mi się że znam, z CA Cx60 + Chromecast poznawałem na nowo.
Od razu dodam że jak Chromecast to podłączenie optykiem daje lepszy efekt od Jack.
Pozdrawiam


Wysłane z mojego ONEPLUS A6003 przy użyciu Tapatalka

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, patryk.mysiak napisał:

Potem koledzy z forum powiedzieli żebym zmienił źródło muzyki z tv na Chromecast audio i tu różnica była ogromna. Nie jestem audiofilem i nie mam super kolumn ale utwory które wydawało mi się że znam, z CA Cx60 + Chromecast poznawałem na nowo.

Potwierdzam,oraz plus Chromecast a ,obsługę masz przez telefon, Spotify,Tidal,radio internetowe,nie musisz za każdym razem odpalać tv.

Edytowano przez maverick2005
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 godzin temu, Paweł Laszenko napisał:

Czyli nad326 lub356 oraz Chromecast do o wiele lepsze rezultaty niż Onkyo 626.

Tylko chyba nie podłączę Chromecast z żadnym z tych wzmacniaczy Nad

 

Lepiej, dołożyć i kupić C356 żeby poczuć dużą różnicę. Jeśli chwilo nie możesz sobie na to pozwolić, to poczekaj. Większe trafo, większe kondensatory, -nie będziesz zawiedziony.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie, chciałbym się podłączyć do tematu, od paru dni mam na oku Audiosymptom i6 które wydają się całkiem fajnymi kolumnami w rozsądnej cenie tylko strasznie przypominają kolumny marki Klipsch i moje zapytanie czy spasują  się ze wzmakiem CA CXA61 którego jestem szczęśliwym posiadaczem czy raczej potrzebują cieplejszego wzmaka? 
 

kolejne pytanie ale prosto do @Paweł Laszenko jak te kolumny wypadają w tonach górnych czy nie jest ona męcząca po dłuższym czasie oraz jak spisuje się średnica w tych kolumnach ? 

Serdecznie pozdrawiam.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

moim zdaniem to bardzo fajne kolumny, jak na swoją cenę grają bardzo dobrze i wzmacniacz z przedziału cenowego do 1500 zł nie pozwoli w pełni wykorzystać ich potencjału. Pytanie czy nie lepiej chwilę odczekać i wybrać coś trochę lepszego. Spójrz na przykład na wzmacniacz Cyrus One ( lub wersja z dac One HD ) lub Quad Vena II. Uzyskasz więcej przestrzeni i szczegółu.

Pozdrawiam,

Michał

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 year later...

https://forum.audio.com.pl/topic/73593-jaki-wzmacniacz-do-polk-audio-signature-s50/?tab=comments#comment-433341

Pozwoliłem sobie spojrzeć z czym gra ten wzmacniacz i powiem, że to połączenie na pewno jest bardzo żywe.

Nie napisałaś nic o powierzchni pomieszczenia w którym ma to grać i budżecie?

Ze swojej strony w cenie Audiosympton i8 proponuję posłuchać np. Polk Audio RTi A5

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 godzin temu, Agnieszka Zabłocka - Gasek napisał:

To ja podepnę się do wątku. 

Czy Rotel A11 Tribute będzie dobrym wzmacniaczem do kolumn Audiosymptom i8 ?

Posiadam ten wzmacniacz. Jestem z niego zadowolona (bardzo dobra dynamika i fajna scena).

Chcę mieć zestaw odpowiedni do muzyki rockowej.

A jakie kolumny były do tej pory?

Piotr

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 16.11.2020 o 06:20, S4Home napisał:

Nic podłączone optykiem do TV nie da dobrego dzwieku.

W tej cenie polecam Ci albo nowego NADA 326 albo lepiej polowac na uzywany wzmacniacza Denon PMA 1500 R lub PMA 1560.

Zagra wówczas dużo lepiej.

Piotr

Jak najlepiej puścić dźwięk z tv na wzmacniacz stereo? Nie chodzi o muzykę tylko filmy 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, S4Home napisał:

A jakie kolumny były do tej pory?

Piotr

A do tej pory były Polk Audio Signature S50. 

19 godzin temu, lysyrafal napisał:

https://forum.audio.com.pl/topic/73593-jaki-wzmacniacz-do-polk-audio-signature-s50/?tab=comments#comment-433341

Pozwoliłem sobie spojrzeć z czym gra ten wzmacniacz i powiem, że to połączenie na pewno jest bardzo żywe.

Nie napisałaś nic o powierzchni pomieszczenia w którym ma to grać i budżecie?

Ze swojej strony w cenie Audiosympton i8 proponuję posłuchać np. Polk Audio RTi A5

 

Powierzchnia pomieszczenia: 27 m kw.

Budżet: 3000 - 4000 PLN.

Będę wdzięczna również za inne propozycje.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Agnieszka Zabłocka - Gasek napisał:

Będę wdzięczna również za inne propozycje.

Oprócz ww. warto posłuchać jeszcze np. Q Acoustics 3050i lub po prostu iść w większy model kolumn, które posiadasz, jeśli takie brzmienie odpowiada. Będzie to brzmienie cieplejsze i spokojniejsze w górze pasma w porównaniu do Polk Audio, aczkolwiek na pewno niemułowate.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

50 minut temu, lysyrafal napisał:

Oprócz ww. warto posłuchać jeszcze np. Q Acoustics 3050i lub po prostu iść w większy model kolumn, które posiadasz, jeśli takie brzmienie odpowiada. Będzie to brzmienie cieplejsze i spokojniejsze w górze pasma w porównaniu do Polk Audio, aczkolwiek na pewno niemułowate.

Bardzo dziękuję. Zależałoby mi również, aby kolumny miały wysoką skuteczność (Rotel A11 Tribute nie jest demonem mocy, chociaż ułomkiem też nie jest) oraz ładną średnicę ? Są takie ?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wysoka skuteczność to domena kolumn grających skrajami pasma i wtedy średnica kuleje. Kolumny Q Acoustics 3050i  w porównaniu do np. Polk Audio S55E mają ładniejszą średnicę, a skuteczność jest wysoka w obu przypadkach, choć pewnie można lepiej. Trzeba pójść na kompromisy przy wyborze i uważać też, aby nie przesterować kolumn, a w konsekwencji nastąpi spalenie głośników odpowiadających za wysokie tony. Nie jest prawdą, że kolumny o niskiej skuteczności nie potrafią zagrać głośno, aczkolwiek do tego potrzebny jest wydajny wzmacniacz.

Edytowano przez lysyrafal
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 godzin temu, nixon napisał:

Jak najlepiej puścić dźwięk z tv na wzmacniacz stereo? Nie chodzi o muzykę tylko filmy 

Optykiem - DAC - Ale no to tak będzie grało nic z tym nie zrobisz.

Trzeba się przyzwyczaić.

Albo wyjść z dekodera a nie TV

21 godzin temu, Agnieszka Zabłocka - Gasek napisał:

A do tej pory były Polk Audio Signature S50. 

Co  Ci w  nich nie pasowało?

Moim zdanie sprawdź QAcustic 3050i, Magnat Signature 507 czy Monitor Audio Bronze 500

Zapraszam na odsłuch

Piotr

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 godziny temu, lysyrafal napisał:

Wysoka skuteczność to domena kolumn grających skrajami pasma i wtedy średnica kuleje. Kolumny Q Acoustics 3050i  w porównaniu do np. Polk Audio S55E mają ładniejszą średnicę, a skuteczność jest wysoka w obu przypadkach, choć pewnie można lepiej. Trzeba pójść na kompromisy przy wyborze i uważać też, aby nie przesterować kolumn, a w konsekwencji nastąpi spalenie głośników odpowiadających za wysokie tony. Nie jest prawdą, że kolumny o niskiej skuteczności nie potrafią zagrać głośno, aczkolwiek do tego potrzebny jest wydajny wzmacniacz.

Dziękuję bardzo za te cenne wskazówki. Wezmę na próbę te Q Acoustics 3050i. Skuteczność mają nawet wyższą od moich Polk Audio. Zobaczymy jak będzie ze średnicą. Czy Rotel A11 Tribute jest wydajnym wzmacniaczem ?  

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Postanowiłam nieco zwiększyć budżet na kolumny i moje oko zawisło na:

Audiovector QR3. 

Czy te kolumny w ogóle zgrają się z Rotelem A11 Tribute ?

Wiem, że to już wyższa półka, ale chcę zainwestować porządnie w kolumny.

Elektronikę pewnie będę zmieniać jeszcze w przyszłości, a kolumny mają pozostać na dłużej.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...