Skocz do zawartości

Co do Audiosymptom i8


Paweł Laszenko

Recommended Posts

1 godzinę temu, S4Home napisał:

Jarku, Zapytałem Cie w innym wątku. Zapytam i tuaj:

"Ale tak serio. Czy nie czujesz, nie słyszysz różnicy pomiędzy wzmacniaczami o rożnych mocach? wydajnościach? Nie czujesz jak zmienia się sposób prowadzenia kolumn?"

Wiem, że to niegrzeczne, ale odpowiem pytaniem. Czy Ty Piotrze odczuwany przez Ciebie "sposób prowadzenia kolumn" przez różne wzmacniacze zweryfikowałeś kiedyś w ślepym teście?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, Kraft napisał:

Wiem, że to niegrzeczne, ale odpowiem pytaniem. Czy Ty Piotrze odczuwany przez Ciebie "sposób prowadzenia kolumn" przez różne wzmacniacze zweryfikowałeś kiedyś w ślepym teście?

Zdecydowanie tak.

Jak zapewne wiesz, ale przypomnę. Ja mam zwyczaj testować u siebie nie w salce S4.

Po prostu biorę sobie klocki na nieco dłużej aby się z nimi zapoznać. Obcować.

I tak takowe testy wykonałem. Zarówno w przypadku wzmacniaczy, źródeł czy okablowania.

I jestem na prawdę zmartwiony że masz takie podejście. Że nie słyszysz albo to wypierasz.  Znaczy prywatnie nic mi do tego masz przecież swój gust. Ale w takim razie wszystkie Twoje testy są obecnie obarczone wielkim brakiem doświadczenia.

 

To inaczej.

Porozmawiajmy kulturalnie nie wytykając sobie nic.

Dlaczego grasz na PM 8005?

Sprzedaj go i kup Loxije A 30, SMSL czy innego Toppinga. Będziesz na plus przecież z kasą.

No i mocowo one chyba są zbliżone. Parametrycznie to przecież klasa D więc znacznie lepiej.

Do listy można by dodać użytkowników Naima. To tez są zbliżone mocowo wzmacniacze no i z takiej logiki to on zagra identycznie jak taki Loxije czy inny.

Zatem dlaczego grasz na tym Marantzu tyle czasu?

 

Piotr

 

 

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, S4Home napisał:

Zdecydowanie tak.

Wow! Dlaczego Piotrze się tym nie pochwaliłeś wcześniej? Może opiszesz swoje testy w wątku o ślepym testowaniu? Naprawdę warto. Nikomu się jeszcze nie udało rozpoznać kabli w ślepym teście, a tu okazuje się, że jednak można. I to w Polsce. Będziesz sławny (a my z Tobą) na cały świat. Serio.

13 minut temu, S4Home napisał:

Zatem dlaczego grasz na tym Marantzu tyle czasu?

Jakbym dzisiaj startował, to dokonałbym innych wyborów. Na pewno na elektronikę wydałbym znacznie mniej.

Edytowano przez Kraft
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, Kraft napisał:

Nikomu się jeszcze nie udało rozpoznać kabli w ślepym teście

Trochę za daleko idące stwierdzenie 😁

Szczegolnie się kablami do tej pory nie przejmowałem ale zmiana interkonekt zmienia u mnie brzmienie bardzo mocno. Mam jeden kabel który robi taka bułę i tak rozmydla brzmienie że system brzmi kilka klas gorzej. 

Kable głośnikowe w mniejszym stopniu ale również zmieniają charakter. Mam teraz Jantzen Solid (drut) wart 15zl metr i ma tak jasne, przejrzyste brzmienie że trudno go pomylić z czymkolwiek innym. 

Powiem tak - to co jest mi w stanie zepsuć kiepski kabel, nie jestem w stanie w żaden sposób wyciągnąć DSP. To wszystko razem z poprawa akustyki na miarę możliwości lokalowych się uzupełnia, a nie wyklucza.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, engajner napisał:

To dlaczego salony Top Hi-Fi tak usilnie je wciskaja klientom?

Kolego serio? :) Nie wiesz jak działa handel w większości branż? Im więcej zamawiasz tym masz lepsze warunki od producenta tym możesz sobie dowalić większą marżę. Jest wiele mechanik przez które sprzedaje się to co bardziej się opłaca niż to co jest lepsze. To nie tylko w branży audio. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, Wing0 napisał:

Kolego serio? :) Nie wiesz jak działa handel w większości branż? Im więcej zamawiasz tym masz lepsze warunki od producenta tym możesz sobie dowalić większą marżę. Jest wiele mechanik przez które sprzedaje się to co bardziej się opłaca niż to co jest lepsze. To nie tylko w branży audio. 

To co mówisz jest prawdą.

Ale w PL to działa delikatnie inaczej.

Salony audio nie zamawiają tony sprzetu bo nie ma takiej potrzeby. Jak wchodzą nowe modele to trzeba robić przeceny i takie tam.

Tu sytuacja jest inna bo salon jest także dystrybutorem marki. Stąd jego mocne promowanie konkretnego produktu.

Niestety to jest także popularne w innych salonach. Co widać dość mocno.

10 minut temu, engajner napisał:

Dla mnie to brak profesjonalizmu z ich stony. Ja wiem ze handel i te wsztstkie inne pierdoly ale troche moga przejac sie klientem ktory chce wydac $.

Dlatego powstaliśmy my. Z doświadczenia. Wiele lat pracy u dystrybutorów i w innych salonach, także tych bardzo dużych.

Zauważyliśmy ich błędy. Staramy się ich nie powielać.

 

1 godzinę temu, Kraft napisał:

Wow! Dlaczego Piotrze się tym nie pochwaliłeś wcześniej? Może opiszesz swoje testy w wątku o ślepym testowaniu? Naprawdę warto. Nikomu się jeszcze nie udało rozpoznać kabli w ślepym teście, a tu okazuje się, że jednak można. I to w Polsce. Będziesz sławny (a my z Tobą) na cały świat. Serio.

Jakbym dzisiaj startował, to dokonałbym innych wyborów. Na pewno na elektronikę wydałbym znacznie mniej.

No na prawdę. Właśnie dlatego przestałem w pewnym momencie śledzić Twoje testy. Ręce mi opadły :/

Początkowo bardzo mocno naciskałeś że są to testy wyboru sprzetu dla Ciebie. Ale od pewnego momentu przestało mi się to zgadzać. Większość produktów oceniasz dobrze, bardzo dobrze.

Próbujesz być drugim Stereo i kolorowo tylko musisz w inny sposób zdobyć odbiorców. Właśnie przez bycie w opozycji. Bo gdybyś płyną z nurtem nikt by nie czytał tego. Bo jest tego za dużo.

 

Ale Jarku to się nie uda.

Jeśli nie słyszysz zmian , wpływu kabli przeżyjemy ale elektroniki! na system to testy nie mają sensu. Testuj sobie we własnym zakresie ale nie pisz później o tym tematów bo moim zdaniem wprowadzasz w błąd ludzi. Odbiorców.

Powiem Ci ze na prawdę jestem w  delikatnym szoku.

Chodź i tu leci dla Ciebie plusik podoba mi się że teraz mimo że pewnie już zmienił byś zdanie brniesz w to twardo.

Jesteś odosobniony w swoich opiniach ale ciągniesz temat :P

Piotr

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@S4Home dzięki za odwagę przybliżenia prawideł handlu w polskich salonach. Bardzo dobrą drogę obraliście z wypożyczaniem sprzętu. Przypomnę na forach jako pierwsi z tym wyszliście i taka metoda zdobywania klientów jest jak najbardziej super. A nie wpychanie co popadnie byle sprzedać swoje. 

Ja mam pytanie do Krafta odnośnie właśnie jego testów ale to w temacie o określaniu dźwięku z parametrów.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, S4Home napisał:

Początkowo bardzo mocno naciskałeś że są to testy wyboru sprzetu dla Ciebie. Ale od pewnego momentu przestało mi się to zgadzać. Większość produktów oceniasz dobrze, bardzo dobrze.

Próbujesz być drugim Stereo i kolorowo tylko musisz w inny sposób zdobyć odbiorców. Właśnie przez bycie w opozycji. Bo gdybyś płyną z nurtem nikt by nie czytał tego. Bo jest tego za dużo.

Piotrze, nie znasz mnie i błędnie mnie oceniasz.

To co piszę, to po prostu moje przekonania, a nie żaden lans. a z testowaniem już zasadniczo skończyłem. Przetestowałem z 25 modeli kolumn. Na tej podstawie 3 modele nabyłem. Parę kolejnych mam wpisanych na listę życzeń. Jak je kiedyś trafię w dobrej cenie, to kupię je sobie dla zabawy. I to tyle. Koniec tematu.

22 minuty temu, S4Home napisał:

Testuj sobie we własnym zakresie ale nie pisz później o tym tematów bo moim zdaniem wprowadzasz w błąd ludzi. Odbiorców.

Nie bardziej niż Ty swoimi wpisami;) A tematy zakładam z chęci rozruszania forum. Żeby koleżanki i koledzy mieli możliwość poczytania i podyskutowania. 

25 minut temu, S4Home napisał:

Chodź i tu leci dla Ciebie plusik podoba mi się że teraz mimo że pewnie już zmienił byś zdanie brniesz w to twardo.

Nie, nie zmieniłbym zdania. Nie rozumiem, o czym piszesz.

 

PS Napisz proszę, jakie to kable rozpoznałeś w ślepym teście? Może powtórzymy eksperyment. Będą jaja. Czyjś światopogląd legnie w gruzach;)

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

49 minut temu, Wing0 napisał:

@S4Home dzięki za odwagę przybliżenia prawideł handlu w polskich salonach. Bardzo dobrą drogę obraliście z wypożyczaniem sprzętu. Przypomnę na forach jako pierwsi z tym wyszliście i taka metoda zdobywania klientów jest jak najbardziej super. A nie wpychanie co popadnie byle sprzedać swoje. 

Ja mam pytanie do Krafta odnośnie właśnie jego testów ale to w temacie o określaniu dźwięku z parametrów.

Nawet poszliśmy dalej co nie wszystkim się podoba.

Staramy się nie mieć na stanie produktów których sami nie chcielibyśmy używać.

Dzięki ! :)

24 minuty temu, Kraft napisał:

To co piszę, to po prostu moje przekonania, a nie żaden lans. a z testowaniem już zasadniczo skończyłem. Przetestowałem z 25 modeli kolumn. Na tej podstawie 3 modele nabyłem. Parę kolejnych mam wpisanych na listę życzeń. Jak je kiedyś trafię w dobrej cenie, to kupię je sobie dla zabawy. I to tyle. Koniec tematu.

Ok, Dzieki za wyjaśnienie :)

24 minuty temu, Kraft napisał:

PS Napisz proszę, jakie to kable rozpoznałeś w ślepym teście? Może powtórzymy eksperyment. Będą jaja. Czyjś światopogląd legnie w gruzach;)

Pisaliśmy o wzmacniaczach dlaczego zmieniasz na kable?

Jesteś gotowy przyjechać do nas ?

Jeśli w ślepym teście poznam kiedy gra droższy, znacznie droższy wzmacniacz oraz tańszy to robimy o coś konkretnego zakład?

:):)

Może Twój Marantz? Kupisz sobie tańszego chińczyka :P

Piotr

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, S4Home napisał:

Pisaliśmy o wzmacniaczach dlaczego zmieniasz na kable?

Dlatego, że Ty o nich wspomniałeś:

2 godziny temu, S4Home napisał:

I tak takowe testy wykonałem. Zarówno w przypadku wzmacniaczy, źródeł czy okablowania.

No to się zainteresowałem, bo przed Tobą nikomu na świecie ta sztuka się nie udała. Przyznasz, że to intrygujące.

Edytowano przez Kraft
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A zapytam z ciekawości @Kraft z jakiej przyczyny bawiłeś się w bezsensowne testowanie 25 kolumn? Przecież nożna było z parametrów wyczytać jak grają i wybrać te dla siebie. Przestrzeń itp rzeczy które z pomiarów nie wyczytasz i tak w sporej mierze zależą od pomieszczenia i akustyki także to można pominąć. Czemu się tak mordowałeś? Opisy robisz gdy można było wybrać jedne i tyle. 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marcin, zrób sobie z pomocą domowników ślepy test kabli, to potem pogadamy. Co do tego, że "z widzialnością" słychać różnice, to nikt nie ma wątpliwości;)

@Wing0 nie staraj się wciągnąć mnie w rozmowę, która mnie nie interesuje. Lansujesz jakiś ogląd sytuacji, moim zdaniem błędny, to go sobie lansuj. Ale sam.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, Kraft napisał:

Marcin, zrób sobie z pomocą domowników ślepy test kabli, to potem pogadamy. Co do tego, że "z widzialnością" słychać różnice, to nikt nie ma wątpliwości;)

@Wing0 nie staraj się wciągnąć mnie w rozmowę, która mnie nie interesuje. Lansujesz jakiś ogląd sytuacji, moim zdaniem błędny, to go sobie lansuj. Ale sam.

Przepraszam jaki błędny? Czy to nie Ty piszesz o możliwości wyboru sprzętu po parametrach gdyż da się z nich praktycznie wszystko wyczytać? Pytam grzecznie po co testy w domu z jakiej przyczyny? Masz chyba pomiar pomieszczenia, tak? Masz parametry nowych kolumn możesz sobie ze swoją wiedzą dobrać kolumny bez testowania w jakim celu 25 kolumn dźwigałeś? Chciałeś sobie na nie popatrzeć? Podpowiem można w salonie bez noszenia bez kaucji itd 

Jeszcze jak dokładnie rozbijasz dźwięk na czynniki pierwsze a o zestawieniu swoich doznań z parametrami mało co albo wcale. Można by się pokusić o konkrety jako osoba techniczna uwazanajca że z parametrów tak wiele można wyczytać.

Widzę że ciebie mało rzeczy interesuje jak są niewygodne, a ile tych ślepych testów ty zrobiłeś by się przekonać że kable, wzmacniacze czy źródła nie grają? Przedstaw wyniki. Zaufa im wielu ludzi na forum i na zawsze wyjaśni jak błądzi s4home i setki tysięcy ludzi mówić że wzmacniacze tranzystorowe się różnią brzmieniem czy tam kable....

Możesz nie opowiadać sam sobie prowadzę monolog tak jak prosiłeś.

Edytowano przez Wing0
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, Kraft napisał:

Marcin, zrób sobie z pomocą domowników ślepy test kabli, to potem pogadamy. Co do tego, że "z widzialnością" słychać różnice, to nikt nie ma wątpliwości;)

Żona nie przepnie mi kabli, ale doskonale słyszy zmianę w tym samym kierunku, nie wiedząc zupełnie co gra. Różnice są bardzo duże. Nie wiąże się to też z progresem ceny bo kabel wart niecałe 100 u mnie lepiej się sprawdza niż taki za 2k. Istotne jest to że robią różnice. 

Ps - robisz ślepe testy kolumn? 😁

To jak możesz opisywać jak grają, wszystko to imaginacja oparta na wyglądzie, zaslyszanych opiniach i cenie... 😋

Edytowano przez marcinmarcin
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Kraft napisał:

No to się świetnie składa. To Ty przepinaj kable żonie. Jak rozpozna w 8 przypadkach na 10 prób, co gra, wrócimy do tej rozmowy.

Ja naprawdę mam co robić, a nie przepinać 10 razy ten sam kabel 😁

Jak widzisz wiarygodność twoich odczuć z testów kolumn właśnie podważyłeś do zera 😉

Tylko twarde dane się liczą 😁

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minut temu, Wing0 napisał:

Przepraszam jaki błędny? Czy to nie Ty piszesz o możliwości wyboru sprzętu po parametrach gdyż da się z nich praktycznie wszystko wyczytać?

Wcale tak nie uważam. Już Ci wytykałem, że nieuważnie czytasz. Nigdy nie pisałem, że potrafię na podstawie parametrów określić jak brzmi np. jakaś kolumna. 

Wmawiasz mi jakieś poglądy, a potem namawiasz, żebym Ci pomógł udowodnić, że są błędne. Ja się w to nie bawię.

4 minuty temu, marcinmarcin napisał:

Ja naprawdę mam co robić, a nie przepinać 10 razy ten sam kabel 😁

Wiem, wiem... Nikomu się nie chce. Ale na testowanie 10 kabli "z widocznością" to czasu nie szkoda;)

Edytowano przez Kraft
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"3 godziny temu, Wing0 napisał:

Mamy trzy główne elementy pomijamy kable itd kolumna, wzmacniacz i źródło zestawienie parametrów tylko trzech elementów i wyciagnięcie solidnych wniosków jak zagrają nie jest chyba dla was problemem? 

Kraft:

Oczywiście, że to nie problem. "Dalsza część o tym że nie warto bo kłótnie wychodzą. 

 

Nie wiem może się na wzajem nie rozumiemy. Dla mnie moje zapytanie było jasne: czy określisz dźwięk zestawu z parametrów, może odczytales to inaczej? 

Edytowano przez Wing0
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, Kraft napisał:

Wiem, wiem... Nikomu się nie chce. Ale na testowanie 10 kabli "z widocznością" to czasu nie szkoda;)

To co słyszysz po zmianie kolumn, to wyłącznie psychoakustyka, tak naprawdę chodzi o to że podważając to co się słyszy, sugerujesz automatycznie że twoje opisy są bełkotem, ponieważ są wyłącznie subiektywną oceną tego co usłyszałeś, a wiarygodność tego co słyszymy jest według Ciebie żadna. Proste jak drut 😉

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Agnieszka Zabłocka - Gasek napisał:

W chęci złagodzenia dyskusji zapytam jakie według Was wzmacniacze tranzystorowe mają ciepłe brzmienie z ładną barwą ? Są takie ?

No własnie. Przejdźmy do meritum. Otóż wszystkie prawidłowo skonstruowane wzmacniacze tranzystorowe mają dokładnie takie samo brzmienie. Przynajmniej w ślepych testach nikt nie dowiódł, że jest inaczej. Wiedząc, jaki wzmacniacz gra, słuchającym wydaje się, że słyszą różnice - mniejsze, większe, kolosalne - jednak "na ślepo" i z wyrównanym precyzyjnie poziomem głośności (ważne!) te różnice znikają. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Kraft napisał:

No własnie. Przejdźmy do meritum. Otóż wszystkie prawidłowo skonstruowane wzmacniacze tranzystorowe mają dokładnie takie samo brzmienie. Przynajmniej w ślepych testach nikt nie dowiódł, że jest inaczej. Wiedząc, jaki wzmacniacz gra, słuchającym wydaje się, że słyszą różnice - mniejsze, większe, kolosalne - jednak "na ślepo" i z wyrównanym precyzyjnie poziomem głośności (ważne!) te różnice znikają. 

No dobrze. To dla przykładu kolega pożyczył mi kiedyś legendarny wzmacniacz NAD 3020  i porównując go z moim Rotelem A11 mogę stwierdzić, że NAD grał jakoś tak cieplej z ładną barwą i średnica była fajnie zarysowana. Więc chyba jednak jakieś różnice są ? Być może one wynikają z rozwiązań konstrukcyjnych ?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...