Skocz do zawartości

Co do Audiosymptom i8


Paweł Laszenko

Recommended Posts

14 minut temu, marcinmarcin napisał:

To co słyszysz po zmianie kolumn, to wyłącznie psychoakustyka, tak naprawdę chodzi o to że podważając to co się słyszy, sugerujesz automatycznie że twoje opisy są bełkotem, ponieważ są wyłącznie subiektywną oceną tego co usłyszałeś, a wiarygodność tego co słyszymy jest według Ciebie żadna. Proste jak drut 😉

Jak ktoś uważa, że moje testy są do bani, to ja nie mam z tym problemu. 

Jest jednak pewna "drobna" różnica między testowaniem kolumn i kabli. Otóż wszystkie kable (sensowne) mierzą sonicznie dokładnie tak samo. I nikomu nie udało się, jak dotąd, rozróżnić ich "brzmienia" w ślepym teście. Kolumny dla odmiany mają pomiary soniczne bardzo się od siebie różniące, i te różnice znacząco przekraczają progi czułości naszego słuchu (teoretycznie da się je usłyszeć). Co więcej, słyszenie różnic w ślepym teście kolumn zostało udowodnione. Takie ciekawostki.

Edytowano przez Kraft
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Agnieszka Zabłocka - Gasek napisał:

No dobrze. To dla przykładu kolega pożyczył mi kiedyś legendarny wzmacniacz NAD 3020  i porównując go z moim Rotelem A11 mogę stwierdzić, że NAD grał jakoś tak cieplej z ładną barwą i średnica była fajnie zarysowana. Więc chyba jednak jakieś różnice są ? Być może one wynikają z rozwiązań konstrukcyjnych ?

Już pisałem. Jak widzisz, co gra, to różnice "słychać" (albo nawet słychać, jak poziomy głośności są niedopasowane). Tak po prostu działa nasz mózg. 

Naprawdę szkoda, że nikomu nie chce się potwierdzać swoich wrażeń w ślepym teście. Jaki świat byłby wtedy prostszy.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Kraft napisał:

Już pisałem. Jak widzisz, co gra, to różnice "słychać" (albo nawet słychać, jak poziomy głośności są niedopasowane). Tak po prostu działa nasz mózg. 

Naprawdę szkoda, że nikomu nie chce się potwierdzać swoich wrażeń w ślepym teście. Jaki świat byłby wtedy prostszy.

Jak się nie chce S4HOME chce jedź do nich będziesz obserwował.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, mkk napisał:

Ech , po kablach trzeba będzie też wzmacniacze na ślepo testować ....jak żyć , jak żyć.....

Można zdać się na dostępną w temacie wiedzę i w ogóle odpuścić sobie testowanie komponentów, co do których wiadomo, że nie wnoszą różnicy. Wiem, wiem... ale pytałeś, to odpowiadam;)

Edytowano przez Kraft
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, Kraft napisał:

Co więcej, słyszenie różnic w ślepym teście kolumn zostało udowodnione. Takie ciekawostki.

Ja cały czas o czymś innym.

Podważając wszystko co inni słyszą, skazujesz swoje testy i twój  subiektywny odbiór do kategorii wyłącznie ciekawostki egzotycznej. Skoro to co słyszymy nie ma najmniejszego znaczenia i jest wyłącznie pomyłką i błędem , to czemu twoja subiektywna opinia ma mieć jakąkolwiek, choćby najmniejszą wartość 😉 jest wyłącznie omamem... 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

25 minut temu, Agnieszka Zabłocka - Gasek napisał:

No dobrze. To dla przykładu kolega pożyczył mi kiedyś legendarny wzmacniacz NAD 3020  i porównując go z moim Rotelem A11 mogę stwierdzić, że NAD grał jakoś tak cieplej z ładną barwą i średnica była fajnie zarysowana. Więc chyba jednak jakieś różnice są ? Być może one wynikają z rozwiązań konstrukcyjnych ?

Ale to jest oczywiste. Po prostu ie możesz słuchać takie jednostki bo będziesz chodzić w zimie w sandałach.

Absolutnie się tym nie sugeruj.

30 minut temu, Kraft napisał:

Otóż wszystkie prawidłowo skonstruowane wzmacniacze tranzystorowe mają dokładnie takie samo brzmienie.

Krótkie pytanie.

Jarek co robisz na forum audio?

Jakby czego szukasz w takiej społeczności skoro swoje przekonania masz.

Piotr

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, marcinmarcin napisał:

Ja cały czas o czymś innym.

Podważając wszystko co inni słyszą, skazujesz swoje testy i twój  subiektywny odbiór do kategorii wyłącznie ciekawostki egzotycznej. 

Ale już Ci pisałem, ja nie mam z tym żadnego problemu. Mam do tego dystans.

13 minut temu, marcinmarcin napisał:

Skoro to co słyszymy nie ma najmniejszego znaczenia i jest wyłącznie pomyłką i błędem , to czemu twoja subiektywna opinia ma mieć jakąkolwiek, choćby najmniejszą wartość 😉 jest wyłącznie omamem... 

Ja przynajmniej słyszę rzeczy, które da się usłyszeć. Moim zdaniem większy problem mają Ci, którzy słyszą coś niemożliwego do usłyszenia.

14 minut temu, marcinmarcin napisał:

I nie słyszałem nigdy większej głupoty niż wyrównanie poziomu głośności wzmacniaczy 😁 no chyba że ja tylko słucham z różna głośnością... Nie wspomnę już o tym że różnice właśnie się zwiększają lub zmniejszają wraz z poziomem głośności 

Słuchasz tej samej piosenki na obu testowanych wzmacniaczach z tym samym poziomem SPL. Co w tym głupiego, bo nie rozumiem?

 

 

18 minut temu, S4Home napisał:

Jarek co robisz na forum audio?

Piszę o audio. A Ty?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, Kraft napisał:

Słuchasz tej samej piosenki na obu testowanych wzmacniaczach z tym samym poziomem SPL. Co w tym głupiego, bo nie rozumiem?

Jesteś w stanie przepinać wzmacniacz w locie? 😉 Bo ja nie... Poza tym dla mnie jest istotne zarówno ciche, średnie, jak i dość glośne granie 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przed chwilą, marcinmarcin napisał:

Jesteś w stanie przepinać wzmacniacz w locie? 😉 Bo ja nie... Poza tym dla mnie jest istotne zarówno ciche, średnie, jak i dość glośne granie 

Ależ drogi Marcinie, kto Ci broni posłuchać testowego utworu najpierw cicho na obu wzmacniaczach (ale tak samo cicho - ten sam SPL), potem średnio (znowu wyrównany SPL dla obu odsłuchów) i na koniec głośno (pamiętamy o SPL)?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To mały problem dla mnie, ja wiem co o tym myśleć i jakie mam zdanie na temat twojej twórczości. Gorzej że przychodzą tu ludzie którzy szukają jakiejś wiedzy i wsparcia. 

A że się przedstawiasz jako wiedzący absolutnie, z jedyna słuszną wizją, to niestety będę komentował to co piszesz, wtedy kiedy tylko będę miał na to ochotę 😉

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

55 minut temu, MobyDick napisał:

Myślę że każdy ma tu prawo do swojego zdania i nikt nie ma patentu na wiedzę absolutną. Nie zauważyłem aby Kraft wypowiadał się jakoś szczególnie autorytarnie. Po prostu ma swoje zdanie, jak każdy. Można się z nim zgadzać lub nie. To wszystko.

Uważasz, że nie wypowiada się autorytarnie, serio??? To czytaj poniżej wczorajszy post Krafta:

"To logiczne. Jeśli ktoś uważa, że liczy się tylko odsłuch, a pomiary są nieistotne, to wtedy głupio, jak wypowiada się na temat zestawu, którego nie słuchał.

Ja uważam, że z pomiarów można sporo wywnioskować, więc mam moralne prawo do wypowiedzi na temat zestawu, którego nie słuchałem, a którego parametry znam z pewnego źródła.

Chodzi o konsekwencję. Postępowania i rozumowania."

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minut temu, slaw0001 napisał:

I dlatego ważne, żeby słuchać z tym samym natężeniem dźwięku. Jeżeli tego nie zachowamy to głośniejszy wydawać sie nam będzie jako lepszy.

Różnice między wzmacniaczami 🙄 nie wszystkie grają dobrze cicho i głośno. Na średnim poziomie różnice są mniejsze... 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...