Skocz do zawartości

Co do CAL!-i?


Recommended Posts

Witam :)

Założyłam konto, by prosić Was o pomoc. Otóż posiadam słuchawki Creative Aurvana Live i korzystam z nich podpiętych do laptopa, a w laptopie oczywiście znajduje się zintegrowana karta dźwiękowa. Moje pytanie brzmi: czy znajdzie się coś (karta dźwiękowa / wzmacniacz / DAC (przyznam, że średnio się na tym znam)) co pozwoli na uzyskanie lepszego, bardziej szczegółowego dźwięku z tych słuchawek, oczywiście przy słuchaniu nagrań w lepszej jakości niż mp3? Budżet to powiedzmy 200 - 300 zł, używki mnie raczej nie interesują. A może budżet jest za mały by usłyszeć różnicę i lepiej dać sobie spokój? Może ktoś z Was ma te słuchawki, może korzysta z jakiegoś sprawdzonego zestawu, a może po prostu dobrze się zna ;) W każdym razie za wszelkie rady i propozycje będę bardzo wdzięczna.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te słuchawki łatwo napędzić i DAC/Ampy do sprzętu przenośnego w takiej cenie powinny dać radę. W tej cenie jakiś czas temu dostępny był SMSL M2. Obecnie już chyba nie jest produkowany. Trudno polecić mi coś konkretnego. Na Aliexpress jest sporo takich sprzętów, moze ktoś testował któryś z nich.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli wynika z tego, że budżet jest w miarę akceptowalny, więc to już coś na początek :D A jeszcze dopytam, bo przeglądając różne tematy na forach rzuciło mi się w oczy, że bardzo często do tych słuchawek był polecany Audiotrak Maya u5 albo Fiio E10, tyle że te tematy były sprzed kilku lat, więc być może obecnie już nie warto się tym sugerować, co o tym myślicie?

Albo jeszcze Audiotrak Prodigy Cube Black Edition, on wprawdzie przekracza założony budżet, ale jeśli byłby tego wart to byłabym skłonna dołożyć, tyle że to również było polecane w tematach sprzed kliku lat, więc nie wiem jak się do tego odnosić i ile się od tego czasu zmieniło.

Edytowano przez blackblue
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Audiotrak Maya u5 powinien być lepszy niż nic. To niezła karta dźwiękowa zewnętrzna w swojej cenie, lecz bez rewelacji. Fiio E10 jest niezły choć na poprawę detaliczności brzmienia za bardzo bym nie liczył. Audiotrak Prodigy Cube Black Edition to chyba krok w podobnym kierunku co E10 tylko nieco lepiej. Jeśli chodzi o detaliczność brzmienia to myślę ze warto brać pod uwagę cos co jest oparte o DAC ESS Sabre. Nie wiem jak sprawdziło by się coś takiego: https://pl.aliexpress.com/item/32874642125.html . Może było by dobre.

Inne wyjście to zmiana słuchawek na bardziej analityczne.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...