Skocz do zawartości

KOLUMNY PODŁOGOWE DO 3000 ZŁ


Marek Plej

Recommended Posts

Witam wszystkich po raz pierwszy !

Mam prośbę o poradę .Mam zamiar kupić nowe kolumny podłogowe maksymalnie do 3000 zł za parę.

Posiadam amplituner YAMAHA RX-V585

Pokój ok.  5m x 5xm 

Słucham różnej muzyki ale głównie rock,hard rock ,heavy metal.

Głównie koncerty z bluray( DD,DTS  5.1)  ale też z CD STEREO .

Myślę o zakupie Klipsch R-620F lub Taga Azure F-100v.2.

Może ktoś pomorze w wyborze lub zaproponuje jakieś inne .Proszę nie proponujcie droższych niż mój budżet . 3000 to naprawdę max jaki mogę wydać.

 

 

 

 

Edytowano przez Marek Plej
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

a jakie obecnie posiadasz kolumny? Może się okazać, że założony przez Ciebie wydatek i tak będzie bez sensu, bo w dalszym ciągu wąskim gardłem pozostanie posiadany przez Ciebie ampli KD, który nie jest najwyższych lotów

A...

19 minut temu, Marek Plej napisał:

pomorze

...jest opcją do spędzenia wakacji dla ludzi, którzy nie lubią wylotów za granicę ;) 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedź .Wstyd się przyznać ale od ok 30 lat mam ALTUS 140 .W takim przypadku wymiana na cokolwiek będzie chyba na +. Skoro mam ampli za ok 2300 zł ( wąskie gardło) dlatego też nie szukam kolumn   za więcej niż 3000 zł. Uważasz że moje "wąskie gardło " nie zasługuje na takie kolumny .Napisałem jaki jest mój budżet (do 3000 zł).

Jeśli uważasz ,że moje propozycje nie mają sensu do tego amplitunera to proszę zaproponuj coś tańszego.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli lubisz efektowny, bardzo swobodny i koncertowy dźwięk, dodatkowo przyzwyczaiłeś się do brzmienia Altusów i to Ci odpowiada, Klipsch R-620F będzie dobrą opcją, chociaż zdecydowanie namawiałbym na serię wyżej Reference Premiere, model RP-5000F. Może Audiosymptom i8. Myśle jednak, że lepszą opcją będzie kolumna Heco Aurora 700Wilson Raptor 9 lub polska bardzo dobra konstrukcja Pylon Audio Sapphire 25. To trzy kolumny, oferujące bardziej dociążony, plastyczny dźwięk. To będzie lepsze połączenie z amplitunerem Yamaha.

Zapraszam serdecznie na odsłuchy oraz oczywiście indywidualne wyceny dla forumowicza.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Q21 napisał:

Jeśli lubisz efektowny, bardzo swobodny i koncertowy dźwięk, dodatkowo przyzwyczaiłeś się do brzmienia Altusów i to Ci odpowiada, Klipsch R-620F będzie dobrą opcją, chociaż zdecydowanie namawiałbym na serię wyżej Reference Premiere, model RP-5000F. Może Audiosymptom i8. Myśle jednak, że lepszą opcją będzie kolumna Heco Aurora 700Wilson Raptor 9 lub polska bardzo dobra konstrukcja Pylon Audio Sapphire 25. To trzy kolumny, oferujące bardziej dociążony, plastyczny dźwięk. To będzie lepsze połączenie z amplitunerem Yamaha.

Zapraszam serdecznie na odsłuchy oraz oczywiście indywidualne wyceny dla forumowicza.

Dzięki za ciekawe propozycje .Do Altusów się przyzwyczaiłem bo nie miałem innego wyjścia (są inne priorytety w życiu) .W 90-tych latach mi to odpowiadało ale postanowiłem na "starość" coś zmienić. Tak jak  powyżej pisałem, słucham głównie ciężkiego brzmienia ale i PINK FLOYD czy DIRE STRAITS też się znajdzie wśród CD. Wiem że ciężko o uniwersalną kolumnę do STEREO i zarazem do 5.1 ale czasem trzeba iść na kompromis.

Jeśli miałbym  wybierać z Waszych(Q21,Markcox), podpowiedzi to myślę że Heco Aurora 700 lub Wilson Raptor 9  bo rozumiem żeby KLIPSCH R-620F  sobie odpuścić .

Dodam ,że mieszkam w bloku i nie zawsze można słuchać tak głośno jakby się chciało więc zależy mi aby również dobrze brzmiały przy nieco  ściszonej muzyce.

Q21 macie ceny podobne jak konkurencja. Jeśli bym się zdecydował na zakup u Was można jeszcze liczyć na jakiś rabat ?

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem połączenie bardzo jasnych kolumn Klipsch (zwłaszcza serii R, które szczytem finezji nie są) z Yamahą da Ci mało przyjemny efekt w odsłuchu. W kinie jeszcze się bronią, w muzyce, zwłaszcza gatunkach o których piszesz, polegną. 

1 godzinę temu, Marek Plej napisał:

Jeśli bym się zdecydował na zakup u Was można jeszcze liczyć na jakiś rabat ?

To ja Ci odpowiem - można ;) nie tylko u Q21, ale również u pozostałych kręcących się tutaj chłopaków z branży. Pisz do nich na PW, albo najlepiej zadzwoń i negocjuj. Pamiętaj też, że masz możliwość takie kolumny wypożyczyć na testy do siebie do domu, wtedy dużo łatwiej podjąć właściwą dla siebie decyzję

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, Markcox napisał:

Moim zdaniem połączenie bardzo jasnych kolumn Klipsch (zwłaszcza serii R, które szczytem finezji nie są) z Yamahą da Ci mało przyjemny efekt w odsłuchu. W kinie jeszcze się bronią, w muzyce, zwłaszcza gatunkach o których piszesz, polegną. 

To ja Ci odpowiem - można ;) nie tylko u Q21, ale również u pozostałych kręcących się tutaj chłopaków z branży. Pisz do nich na PW, albo najlepiej zadzwoń i negocjuj. Pamiętaj też, że masz możliwość takie kolumny wypożyczyć na testy do siebie do domu, wtedy dużo łatwiej podjąć właściwą dla siebie decyzję

Dzięki za podpowiedź ,skorzystam !👍 Najbliżej mi do Bielska B. Coś tam mają więc może uda się mi podjąć decyzję.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Drobiazg. I doprecyzuje - nie ważne, gdzie mieszkasz, chłopaki wysyłają sprzęt kurierem. Ryzykujesz jedynie kosztem kuriera przy ew. odesłaniu kolumn. Zawsze to mniejsza strata (dużo mniejsza), niż umoczenie "kilku" ciężko zarobionych PLNów, dokonując wyboru w oparciu o internetowe opinie. Zwłaszcza, że w kontekście audio, każdy ma swoje ucho, swój gust, swoje preferencje, swoje sprzęty towarzyszące i pomieszczenie, mniej bądź bardziej przygotowane akustycznie. Dużo zmiennych. Testy we własnej chałupie są bezcenne przy podjęciu właściwej decyzji. I koniecznie pochwal się, jak już będziesz po jakichś odsłuchach, każda opinia jest na wagę złota i pomoże obrać jakiś kierunek dla innych poszukiwaczy. Powodzenia!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, S4Home napisał:

Ani jedne ani drugie.

Za bardzo nie rozumiem .Może i  nie jestem fachowcem jak szanowni forumowicze no ale po to jest forum(chyba dla każdego) aby pytać . Postanowiłem coś wybrać pomiędzy Heco Aurora 700 lub Wilson Raptor 9.  S4Home pisze jak cytat powyżej po czym proponuje m.in."Aurroa czy to 300 czy 700" lub

5 godzin temu, S4Home napisał:

ELAC z modelaim B6.2

 

Heco aurora 300 i ELAC B6.2  z tego co widzę do kolumny podstawkowe . Czy mam to rozumieć ,że do mojej YAMAHY niskich lotów nie nadają się kolumny podłogowe ?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Domniemywam, że Piotr S4home swoją wypowiedzią, którą zacytowałeś, odnosił się do Twojej propozycji z pierwszego postu

Dnia 15.11.2020 o 00:26, Marek Plej napisał:

Myślę o zakupie Klipsch R-620F lub Taga Azure F-100v.2.

wpadnie, to sam potwierdzi ;) I równolegle do monitorów, dostałeś również propozycje podłogówek

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Marek Plej napisał:

Za bardzo nie rozumiem .Może i  nie jestem fachowcem jak szanowni forumowicze no ale po to jest forum(chyba dla każdego) aby pytać . Postanowiłem coś wybrać pomiędzy Heco Aurora 700 lub Wilson Raptor 9.  S4Home pisze jak cytat powyżej po czym proponuje m.in."Aurroa czy to 300 czy 700" lub

 

Heco aurora 300 i ELAC B6.2  z tego co widzę do kolumny podstawkowe . Czy mam to rozumieć ,że do mojej YAMAHY niskich lotów nie nadają się kolumny podłogowe ?

Wybierając między Heco Aurora a Wilson Raptor brałbym Raptory. Zapraszam na odsłuch, będzie łatwiej :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, dzięki wszystkim za podpowiedzi. Powiedzmy że coraz bliżej mi do WILSON RAPTOR 9 (oczywiście na razie tylko na podstawie  Waszych i innych opinii w necie).

Może pytanie ,które zadam będzie dla Was zbyt oczywiste ale się zastanawiam jaka jest różnica i czy dla mnie będzie  to odczuwalne (YAMAHA RX-V595) pomiędzy RAPTOR 9 i RAPTOR 7.

Parametry są porównywalne (jak na moją wiedzę) ,troszkę inne głośniki. Pytam dlatego, bo skoro mam dać 2800 zł za RAPTOR 9  to w tej samie cenie można kupić zestaw RAPTOR 7 z centralnym i tyłami. Chyba linków do sklepów tu nie mogę zamieszczać ale łatwo to znaleźć w necie. Akurat w tej chwili nie myślałem o wymianie centralnego ,może kiedyś tyły .

Wiem że w zestawach zawsze jest jakieś słabe ogniwo ,którego się chce sklep pozbyć ale może by ktoś na to spojrzał ?

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie odnosiłem siędo początkowego zamysłu taga i Klipsch,

17 godzin temu, Audio Format napisał:

Wybierając między Heco Aurora a Wilson Raptor brałbym Raptory. Zapraszam na odsłuch, będzie łatwiej

Nie no bez żartów? Serio?

Dlaczego byście mieli sobie robić takie kuku?

Moim daniem Aurora to nieporównywalnie lepsze kolumny.

Nikt nigdy nie wskazał Raptora jako lepszą alternatywę.

Piotr

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

32 minuty temu, S4Home napisał:

 

Dlaczego byście mieli sobie robić takie kuku?

Moim daniem Aurora to nieporównywalnie lepsze kolumny.

Nikt nigdy nie wskazał Raptora jako lepszą alternatywę.

Piotr

Według mnie wypadają lepiej, byc może to kwestia sali odsłuchowej lub preferencji. Jak wiemy to dość indywidualna kwestia. 

A Heco Aurora są owszem dobrą kokumną

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Dzięki wszystkim za poradę : S4HOME🤝, Markcox(teraz czytam cały wątek-POMORZE🙈),Q21 (do Was miałem trochę daleko).

Heco Aurora 700 stoją ,ładnie grają i nawet wyglądają i  mi to pasuje . Na moje skromne ucho świetnie się nadają nie tylko do rock/metal ale nieźle brzmią również przy SADE,PINK FLOYD,JOE COCKER i jeszcze pewnie wiele innych.

Pozdrawiam wszystkich !

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 year later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...