Skocz do zawartości

Z jakimi kolumnami Marantz gra najlepiej ?


DarG

Recommended Posts

Mam kino domowe w konfiguracji: Marantz (amp. SR7013  + blu-ray UD7006), kolumny JBL seria 80 (2X przód, centrum. sub i 2X tył). Nie jestem audiofilem, ale nie chodzi to dobrze (szczerze mówiąc, uważam, że nawet słabo). Pomieszczenie - 7 x 8, ale zestaw jest ustawiony tak, żeby objąć 1/3 powierzchni. Mam pytanie - jakie kolumny pasują najlepiej do tej elektroniki. Chodzi mi o przód - odsłuch stereo) Lubię rzeczy grające czysto, wyraźnie, nawet przy cichym odsłuchu. Proszę o Wasze opinie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ile chcę - to będzie niemiarodajne. Ile będę miał pozwolone - to jest ważne. Nie wiem, ale na pewno nie celuję w kolumny b.drogie. Myślałem tak 4tys za szt ?
Ale nadal mowa o secie 5.0 plus subwofer???? Jeśli o stereo i 4tys za sztukę to znajdziesz ciekawe opcje, kiedyś Dali Opticon8 za 8tys używki były. Możesz też zerknąć na Pylon Audio Diamond 27
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie, nie - rzecz jest o stereo. Ostatnio mało oglądam filmów, a słuchanie muzyki zostało. Myślałem o dali opticon. Sęk w tym, że nie słyszałem tych kolumn. Jak już pisałem, mam jbl northridge es80, które kupiłem dawno temu, a że były wtedy dla mnie drogie, więc nic nie mówiłem , że coś jest nie tak. Teraz trochę się pozmieniało i zaczynam myśleć o temacie. A że nie mam czasu jeździć na odsłuchy, postanowiłem zapytać.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chciałbyś uzyskać czystsze brzmienie to Monitor Audio SIlver 500 byłby bardzo dobrym rozwiązaniem, które wyciągnie wiele smaczków z nagrań, bas będzie zróżnicowany a średnica neutralna. Jeśli chciałbyś uzyskać pełniejsze i bardziej napowietrzone brzmienie to Fyne Audio F502 byłyby dobrym pomysłem. Po środku będziesz miał Audio Physic Classic 8, które również zagrają muzykalnie z odpowiednią dynamiką i szeroką sceną. Bas nie będzie tak obszerny jak w F502 ale na jego brak nie ma co narzekać. 

Zapraszam do kontaktu w sprawie wyceny. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...