Skocz do zawartości

magnat mr 780 - pomoc w doborze kolumn


JackLodz

Recommended Posts

Witam wszystkich.

 

Proszę o pomoc w doborze kolumn do ww amplitunera magnat mr 780. Przeglądam fora i im więcej czytam tym mam większy mętlik w głowie i nie mogę zdecydować się na konkretny model. W grę wchodzą kolumny nowe lub lepiej używane do 4 tyś ale wiadomo im tańsze tym lepiej. Sprzęt będzie grał w salonie 35m2 słucham różnej muzyki. Z tego co wyczytałem odpowiednie do tego wzmacniacza były by Dali Oberon 7 i chyba będę musiał zainwestować w te kolumny ale może doświadczeni forumowicze zasugerują coś innego co mogło by sprawić dużą frajdę ze słuchania muzyki w rozsądnej cenie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,
Przede wszystkim musisz powiedzieć jakiego brzmienia szukasz. Jeśli stawiasz na muzykalność i nieco rozciągnięty w czasie bas to Dali Oberon 7 mogą być odpowiednim rozwiązaniem. Jeśli chciałbyś poprawić kontrolę basu ale zostać przy muzykalnym brzmieniu to warto zwrócić uwagę na Heco Aurora 700 lub Q Acoustic 3050i. Nieco ponad budżet są Fyne Audio F501, które zagrają przestrzennie i dynamicznie. 
Jeśli chciałbyś nadać więcej szczegółów to zwróć uwagę na duńskie System Audio Saxo 60 lub Focal Aria 936.  Z tańszych rozwiązań Monitor Audio Bronze 500 bardzo dobrze zgrywają się z MR780 wyciągając więcej szczegółów. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do tego amplitunera i do takiej kubatury zdecydowanie Mointor Audio Bronze 500.

Ciepły dźwięk Magnata z dynamicznym soczystym i głębokim graniem Monitor audio tworzy na prawdę zacny komplet.

Ewentualnie mniejsze , węższe Magnat Quantum 755.

Oberon 7 moim zdaniem w niektórych momentach może zagrac za mało rozdzielczo. Ale to kwestia indywidualna. Zapraszam na odsłuch

Piotr

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,
Przede wszystkim musisz powiedzieć jakiego brzmienia szukasz. Jeśli stawiasz na muzykalność i nieco rozciągnięty w czasie bas to Dali Oberon 7 mogą być odpowiednim rozwiązaniem. Jeśli chciałbyś poprawić kontrolę basu ale zostać przy muzykalnym brzmieniu to warto zwrócić uwagę na Heco Aurora 700 lub Q Acoustic 3050i. Nieco ponad budżet są Fyne Audio F501, które zagrają przestrzennie i dynamicznie. 
Jeśli chciałbyś nadać więcej szczegółów to zwróć uwagę na duńskie System Audio Saxo 60 lub Focal Aria 936.  Z tańszych rozwiązań Monitor Audio Bronze 500 bardzo dobrze zgrywają się z MR780 wyciągając więcej szczegółów. 

 

Bardzo dziękuję za podpowiedź. Już wiem przynajmniej w jakim kierunku mam kierować swoje poszukiwania. Do tej pory słuchałem muzyki na onkyo 506 z kolumnami Jamo 606 zestaw zakupiony 12 lat temu. Na pewno każde z tych wymienionych wyżej kolumn zagrają lepiej niż te Jamo z nowym wzmacniaczem Magnat. Martwi mnie tylko czy do mojego salonu 35 m2 nie powinny być zakupione jakieś duże kolumny które odpowiednio nagłośniły by taką powierzchnię. Nie jestem znawcą muzyki i w dźwiękach nie szukam szczegółów tak jak zapewne wielu z tu obecnych forumowiczów. Ostatnio byłem u kolegi który ma jakieś wysokie klocki Technicsa z lat 90 podpięte pod jakieś głośniki Altus i powiem szczerze że zrobiło na mnie to duże wrażenie, przypomniała mi się muzyka z mojej wieży Diora 704 również z Altusami. Dla tego postanowiłem zmienić mój amplituner Onkyo i te Jamo na normalny zestaw stereo. Zakupiłem właśnie Magnata 708 w tej nowej promocji RTV Euro i teraz szukam do niego jakiś kolumn. Dla tego zwracam się o pomoc bo wiem, że większość z Was ma na pewno dużą wiedzę i doświadczenie w kwestii doboru kolumn do wzmacniacza.

Edytowano przez JackLodz
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam właśnie Magnat MR 780 + Dali Oberon 7 i jestem zadowolony, czyli spełnia wszystkie moje oczekiwania. Weź pod uwagę powyższe propozycje Q21 i S4Home oraz koniecznie przesłuchaj. Podczas moich odsłuchów z Magnatem ciekawie wypadły również droższe Dali Opticon 6 oraz Klipsch RP6000 ale to moja subiektywna ocena i może się okazać, że stwierdzisz całkiem inaczej.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, zakupiłem na ostatniej promce euroagd Magnata 780 i szukam teraz do niego kolumn. Planuję kupić canton 509, 519, 590 lub Polk Audio Signature S55E. Proszę o opinie na temat tego połączenia. Obecnie mam mission m35i. Salon 4x5 m. Muzyka głównie metal/rock. Mam jeszcze na oku używane Canton Ergo 91 DC i też proszę o opinię.

Edytowano przez Luc Adams
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 godzin temu, Luc Adams napisał:

Witam, zakupiłem na ostatniej promce euroagd Magnata 780 i szukam teraz do niego kolumn. Planuję kupić canton 509, 519, 590 lub Polk Audio Signature S55E. Proszę o opinie na temat tego połączenia. Obecnie mam mission m35i. Salon 4x5 m. Muzyka głównie metal/rock. Mam jeszcze na oku używane Canton Ergo 91 DC i też proszę o opinię.

No i jak Gra z Missionem?

Bo Cantony to granie po drugiej stornie szali. Jest ok?

14 godzin temu, JackLodz napisał:

Klipsch rp280f z racji 35m2.

Do Magnata podejdą. Daj im czas, niech się wygrzeją. Jesli góra będzie Ci przeszkadzać ustaw je na wprost i zastosuj ciemniejsze kable.

Piotr

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, S4Home napisał:

No i jak Gra z Missionem?

Bo Cantony to granie po drugiej stornie szali. Jest ok?

Do Magnata podejdą. Daj im czas, niech się wygrzeją. Jesli góra będzie Ci przeszkadzać ustaw je na wprost i zastosuj ciemniejsze kable.

Piotr

Gra bardzo dobrze muzykę której nie słucham czyli elektroniczną, pop, no i rocka gdzie nie ma natężenia dźwięków, ale do metalu totalnie się nie nadają ponieważ jakoś strasznie spłaszczają dźwięk. Bas jest przeogromny tak że muszę pokrętłem skręcać poniżej środka skali na niektórych utworach. Szukam czegoś do metalowej sieczki. Proszę o pomoc w doborze czegoś w cenie max 4k - 4,5k. Założyciel tematu wybrał klipsch ale ja naczytałem się że mają strasznie męczącą górę po dłuższym słuchaniu więc wolałbym tego uniknąć. Posiadam kable głośnikowe 3.0m Kruger&Matz (wtyki banan)

Edytowano przez Luc Adams
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm gdy podłączyłem i odpaliłem Magnata do tych kolumn Klipscha to się załamałem, mój stary Onkyo 506 z kolumnami Jamo 606 grał dużo lepiej, w stereo i filmach, miał więcej ustawień i jakoś tak bardziej mi podchodził. Ale po 6 godz. grania magnat i klipschy zaczynają się docierać, pewnie chodzi o to wygrzanie. Te kolumny naprawdę mają potencjał, zastanawiam się tylko czy Magnat (75 W) ma wystarczająco dużą moc by je napędzić? 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Klipsch rp280f z racji 35m2.

A jak ci się podoba średnica? Nie brakuje jej trochę? Góra nie za ostro?Powoli dojrzewam do wymiany kolumn do swojego Magnata i mam w tym momencie trzy pomysły : Fyne Audio 501, Pylon Diamond 25, Klipsch Rp-6000f. Tak jednym zdaniem ruda, blondynka i brunetka, każda kolumna z innej parafii.

Trochę mi się nie podoba góra w obecnych Bronze 6. Jeszcze kwestia czy to na pewno wina kolumn a nie wzmacniacza. Dół i średnica bez uwag. Nie słyszałem nigdy Fyne, zastanawiam się jak góra wygląda w tych kolumnach, nie iskrzy trochę? Różnie piszą.

 

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 godziny temu, JackLodz napisał:

Te kolumny naprawdę mają potencjał, zastanawiam się tylko czy Magnat (75 W) ma wystarczająco dużą moc by je napędzić? 

Bez problemu.

8 godzin temu, Wito76 napisał:

A jak ci się podoba średnica? Nie brakuje jej trochę? Góra nie za ostro?

To za wcześnie. Oba elementy muszą się dobrze wygrzac.

Teraz jest słabiej od Jamo :/ Czyli totalne dno na to wychodzi.

Dajmy czas.

23 godziny temu, Luc Adams napisał:

Proszę o pomoc w doborze czegoś w cenie max 4k - 4,5k.

KEF Q 750 albo po drugiej stronie z jaśniejszym ale nie ostrym brzmieniem. Magnat 757.

Piotr

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, S4Home napisał:

Bez problemu.

To za wcześnie. Oba elementy muszą się dobrze wygrzac.

Teraz jest słabiej od Jamo :/ Czyli totalne dno na to wychodzi.

Dajmy czas.

KEF Q 750 albo po drugiej stronie z jaśniejszym ale nie ostrym brzmieniem. Magnat 757.

Piotr

Czyli rozumiem ze te cantony sie nie nadają które wymieniłem ?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem tak, Klipsch280 to kolumny nieporównywalnie lepsze do moich poprzednich Jamo 606 z tamtymi byłem osłuchany poza tym amplituner Onkyo 506 miał więcej ustawień tam można było ustawic wszystko od odległości głośnika po szerokość sceny, equalizer itd. Przez 12 lat użytkowania ustawiłem je perfekcyjnie i grały dobrze. Magnat i Klipsch to inne granie po 2 dniach zaczynają się docierać i dzwięki są naprawdę przyjemne. Obawiam sie tylko, że przesadziłem z mocą tych kolumn do mojego 35 m salonu. Zrobiłem mały eksperyment i ustawiłem kolumny ponad metr od tylnej ściany i na maksymalną szerokość salonu i powiem, że różnica jest ogromna. Dopiero przy takim ustawieniu Magnat i przede wszystkim Klipsch 280 pokazały klasę. Przy takim ustawieniu kolumn w brew opinii większości średnich tonów nie brakowało, dźwięk był przyjemny, taki pełny, wypełniał przyjemnie cały salon. Naprawdę polecam te kolumny ale wymagają odpowiedniego przede wszystkim dużego pomieszczenia.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie odpowiem Ci na to pytanie ale myślę, że do spokojnego słuchania muzyki może być pod warunkiem, że zostawisz te 20-30 cm odległości. Natomiast do głośnego takiego gdzie nie tylko słychać ale i czuć dźwięki stanowczo nie bo nie zapanujesz nad dudnieniem basu. Ale to tylko takie moje spostrzeżenia i mogę się mylić.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...