Skocz do zawartości

Amplituner do ok. 3500zł - czy warto czekać na nowe Onkyo?


cross099

Recommended Posts

Witam sznowne grono,

W kwietniu zakupiłem zestaw głośników i temat w sumie umarł do teraz bo czekałem na nową serię Onkyo która miała się pojawić. Kolumny w zestawie 5.0 Audio Pro Avanto, TV LG 55B9. Szukam czegoś przyszłościowego (czytaj póki co z wirtualnym dzwiękiem przestrzennym) oraz z eARC pod przyszłą rozbudową. Myślałem, żeby kupić nr696 ale okazało się, że on nie dostał aktualizacji do eARC. Chciałbym kupić coś do końca roku chyba, że warto czekać na nowe Onkyo. Ostatnio przyglądałem się x3500H/x3600H ale one sporo wykraczają ponad budżet, pytanie czy na taki zestaw to nie jest przerost formy nad treścią? Coś wiadomo na temat nowych Onkyo? Czy warto jeszcze czekać z myślą o jakiś obniżkach cen na koniec roku?

Pokój ok. 22-23 m2. (Wymiary 5x4.5m)

Póki co nie mam żadnego amplitunera więc to będzie pierwszy do tego zestawu w domu. Wcześniej tylko słuchałem tego zestawu w salonie przy wyborze z Marantzem SR6014.

Suba nie mam ale jak okaże się że będzie potrzebny to będę też szukał i jego do zestawu chociaż mam mało miejsca obok tv.

Dzięki za podpowiedź.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Połączenie było bardzo fajne. Myślę że byłby do przemyślenia. Niestety w okolicy mam tylko jeden salon audio i na chwilę zakupu nie miał Pan ani wyższych modeli Yamahy ani Onkyo ani Denona. Na ucho sprzedającego powiedziano mi że warto pomyśleć nad Marantzem Demonem lub Onkyo. Wyborem taki który miałem w głowie było NR696 , jednak pomimo plotek nie dostał aktualizacji do eARC. Szukam czegoś w miarę 50/50 do muzyki i kina. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro już ten TV który mam posiada eARC, a ja myślę o zakupie przyszłościowym i rozbudowie tego zestawu to myślałem że to dobre rozwiązanie. Wszędzie gdzie czytałem wątki wskazywane było że eARC jest dość przyszłościowym rozwiązaniem. A salon niestety jedyny w mieście i dość mały wiec się nie dziwię ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A wiesz że będzie nowe Onkyo do końca roku?

Bo ja słyszałem że do końca roku nie dojedzie żadne Onkyo na stan.

Dyskusja o eARC była już wielokrotnie. Ja te nie do końca widzę w tym zasadność czy kryterium wyboru

Starszy 2 letni już 3500 powinieneś dostać w tej cenie jeśli ktoś ma.

Warto.

Ewentualnie nowa Yamaha RX6A

 

Zapraszam

Piotr

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Również nie słyszałem żadnych informacji odnośnie nowych modeli Onkyo. Do końca roku raczej szanse są zerowe aby dojechały jakiekolwiek sprzęty Onkyo czy Pioneer. Jeśli chodzi o eARC to nie zaprzątaj sobie tym głowy postaw na jakość brzmienia i tutaj Denon 3500h byłby dobrym rozwiązaniem, oczywiście jeśli gdzieś go znajdziesz. 
Alternatywą może być Yamaha RXV685 lub jej następca czyli RX-V6a. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmmm, czyli w sumie tak jak sądziłem, nie za wiele wiadomo o nowościach Onkyo, śledzę temat już trochę czasu i właśnie chyba koronawirus dość drastycznie wszystko zmienił.

 

Co do x3500h to szukałem jej dość intensywnie, nawet poza granicami polski i jest to sprzęt praktycznie niedostępny. x3600h już niestety jest trochę droższy, myślę czy wart jest dozbierania do tej wyższej kwoty lub też liczenia na jakieś przeceny z okazji pojawienia się x3700h. 

 

Model RX-V6a już rozpatrywałem jednak gdzie nie czytam to większość głosów mówi o braku jego przewagi nad V685. V685 natomiast był chyba uznany za bardzo zrównoważony model pod względem muzyka/kino, ale jednak konkurencja była bardziej polecana. 

 

Kwiestia Black Friday jeszcze pozostaje, może wtedy się jakas mała promocja pojawi na ten x3600h i zdecyduje się na niego skoro x3500h jest już nigdzie niedostępny...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...