Skocz do zawartości

Zestaw stereo - 19m2 - budżet 5-6tyś zł


Damian Czepierga

Recommended Posts

Cześć,

Prosiłbym o pomoc w wyborze dobrego zestawu stereo -  amplituner + kolumny podłogowe.  

Stan: Nowe
Kwota: 5-6 tyś zł
Pokój: salon 3,5m x 5,4m (19m2) - żelbet
Gatunek muzyki: głównie rock oraz metal - rzadko słucham muzyki głośno
Źródło dźwięku: Spotify, Dysk sieciowy (FLAC), TV (głównie Netflix),  AirPlay
Miejsce zamieszkania: Katowice

Amplituner będzie zamknięty w szafce RTV, natomiast kolumny głośnikowe będą znajdować się w rogach pokoju (jak na załączonym obrazku poniżej).
Instalacje pod głośniki już mam wykonaną (złącza typu banan), więc muszą one stanąć w wyznaczonych miejscach.

Przeczytałem masę tematów na tym forum oraz testów.
Najbardziej zaciekawił mnie amplituner Yamaha R-N803D (ewentualnie R-N602) ale nie mam pojęcia jakie kolumny do niego dobrać - oczywiście jestem otwarty na wszelkie propozycje :) 

Będę bardzo wdzięczny za każdą pomoc. Pozdrawiam

salon-plan-glosniki.thumb.png.15e00e1e2fdf78f4b6796735fdb61441.png

 

Edytowano przez Damian Czepierga
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,
Na pewno w takim metrażu warto patrzeć na małe kolumny podłogowe lub monitory. Zważywszy na Twoje preferencje brzmieniowe i wymagania co do funkcjonalności Yamaha RN803d wydawałaby się być idealnym rozwiązaniem. Masz w tym przypadku pełny dostęp do sieci i do tego całkiem wydajny wzmacniacz, który bez najmniejszego problemu poradzi sobie z napędzeniem i wysterowaniem bardziej wymagających kolumn. 
RN803d bardzo dobrze zagrają z filigranowymi System Audio Saxo 40, które zapewnią dynamiczne i szczegółowe brzmienie z soczystą średnicą. Alternatywą dla nich mogą być Pylon Audio Diamond Monitor, które bez najmniejszego problemu poradzą sobie w takim metrażu. Jesli chciałbyś zrobić krok do przodu względem Yamahy możesz pomyśleć o Audiolab 6000a Play czyli wzmacniaczu z opcjami sieciowymi. Zyskasz bardziej zróżnicowany bas, szerszą prezentację sceny dźwiękowej oraz lepszą szczegółowość. 

Zapraszam do kontaktu w sprawie wyceny. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie możesz zamknąć amplitunera w szafce RTV. Ani tego RN 602 ani żadnego innego wzmacniacza. Jesli nie zmienisz tego położenia to nie kupuj nic. Sfajczysz sprzet i po co to. Nie wiem dlaczego koledzy wyżej nie zwrócili na to uwagę tylko zapodali kolejne propozycję. Zwłaszcza że to jest nawet zaznaczone na czerwono!

Pokaż tą szafkę.

Piotr

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Q21 wielkie dzięki za propozycje - będę pewnie bardziej celował z mniejsze kolumny podłogowe, bo monitory na podstawkach mi się mocno stracą na pustej betonowej ścianie - a mają też one zrobić tą wizualną robotę :) na pewno się odezwę, bo kompletnie nie brałem pod uwagę ani tych głośników ani tego wzmacniacza... 

@S4Home w sumie bardzo słuszna uwaga :) szafka wyglądać tak jak na poniższym obrazku - jest cała podwieszana na ścianie:

projekt_wykonawczy__z_widokami_Bogucice_pdf.thumb.png.abb5e730b7a51579815ee60a72898ef5.png

teraz dałeś mi dużo do myślenia... a co gdyby pod szafką od dołu zrobić porządną kratkę wentylacyjną zaraz przy ścianie? sprzęt i tak zazwyczaj ma całą wentylację z tyłu, a tam miałby wolny dostęp do "powietrza"

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 minuty temu, Damian Czepierga napisał:

teraz dałeś mi dużo do myślenia... a co gdyby pod szafką od dołu zrobić porządną kratkę wentylacyjną zaraz przy ścianie? sprzęt i tak zazwyczaj ma całą wentylację z tyłu, a tam miałby wolny dostęp do "powietrza"

Wzmaki mają wentylację od góry, więc ja na Twoim miejscu pomyślałbym o jakimś niskim wzmacniaczu, który z powodzeniem postawisz na szafce. 

Z Yamahą będzie cięzko, bo to kawał klocka.

Edytowano przez kacper.kaps
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć!

Podepnę się bo w sumie mam tę samą "potrzebę".

Stare budownictwo, cegła + żużel. 20m2 i również taki rozstaw jak u autora.

Dlaczego lepiej jest wziąć niskie głośniki? Czym będą się różnić od wysokich kolumn? Czy do takiego zestawu osobny subwoofer będzie wskazany? U mnei bardziej zróżnicowana muzyka (oprócz rocka, jest jeszcze rap, psytrance więc sporo bassu by się przydało).

Z góry dziękuję za wszelkie podpowiedzi!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@S4Home @kacper.kaps dzięki za sugestie :) 

Będę modyfikował szafkę tak żeby była otwarte dla urządzeń - na szczęście stolarz jej jeszcze nie wykonał więc nic takiego się nie stało... oszczędziliście mi sporo zmartwień, więc jeszcze raz wielkie dzięki za wychwycenie tego !! 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć, 

Sam mam salon 20m2 z identycznym ustawieniem i podłogowe Qacoustics 3050, czyli raczej mniejsze podłogówki i gdybym jeszcze raz kupował to poszedłbym chyba w monitory. Podłogówki IMO są trochę za duże - kombinowałem z odsuwaniem ich od ściany, kręciłem gałkami we wzmacniaczach, ostatecznie zatkałem otwory bass-reflex i jest ok, ale na pewno nie wykorzystuję ich potencjału.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...