Skocz do zawartości

pomoc w wyborze suba


krzysiek79

Recommended Posts

witam Szanowne Forum,

chciałbym poprosić o pomoc w wyborze subwoofera. Nie jestem biegły w sprzęcie audio, poczytałem trochę i mam mętlik w głowie :)

Dawno temu dostałem zestaw kina domowego 5.0 (amplituner: Pioneer VSX-417 i zestaw 5 głośników: Sony SS-MF-450H. Chciałbym zmodernizować ten zestaw o subwoofer. Nie musi mnie wyrywać z kapci. Zestaw używam do kina domowego (głównie, netflix, hbo go, amazon prime video) i do słuchania muzyki (spotify, CD, radio internetowe przez podłączony chromecast)

pomieszczenie, w którym ma grać: 28m2 (salon z otwartą kuchnią) w bloku więc sąsiedzi na dole, których nie chciałbym witać w progu za każdym razem oglądając film czy słuchając muzyki ;) nie rozkręcam volume na maksa. Siedzimy w odległości ok. 3-4m od TV.

budżet: mam rodzinę, nie mogą głodować ;)

znalazłem 3 suby, które mnie zainteresowały, ale nie wiem kompletnie, który wybrać.

1. Yamaha ns-sw050

2. Elac debut 2.0 s10.2 - tu nie mam przekonania do końca, bo głośnik jest skierowany w podłogę (tu się mocno zastanawiam ze względu na sąsiadów)

3. MAGNAT Monitor Supreme Sub 302A

tak jak pisałem nie jestem audiofilem, chciałbym uprzyjemnić sobie oglądanie filmów i słuchanie muzyki. Doradzicie coś?

Edytowano przez krzysiek79
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po podanych przez Ciebie propozycjach, można domyślać się budżetu, ale jednak warto, żebyś go podał - jaka jest górna granica, nie odejmując rodzinie prowiantu od ust ;) 

Nie sugeruj się skierowaniem głośnika, bo sub jest kolumną, która nie gra kierunkowo, więc sąsiedzi będą uszczęśliwiani, bez względu na jego położenie. 

Z wymienionych przez Ciebie, to tak jak wspomniał już Q21, najrozsądniejszym wyborem będzie 302A. Co do kontroli - albo masz psa z ADHD na smyczy, albo puszczonego samopas ;) 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...