Skocz do zawartości

Mini wieza sieciowa do sypialni


jacekadmin

Recommended Posts

Czołem 

Stanąłem przed dylematem zakupu wieży do sypialni.

Sypialnia nie jest duża ( 15m2) wiec mocy nie trzeba specjalnie dużo, ale juz jakość dzwięku ma znaczenie.

Ważnym elementem wyposażenie wieży są funkcje sieciowe ( spotifi, dlna itp. ). CD jest wskazane ale jestem w stanie pogodzić się z jego brakiem.

Nie chciałbym również aby urządzenie było zbyt wielkie, a monitory jako głośniki bedą wystarczające. Opcja powieszenie głośników na ścianie jest również przez ze mnie rozważana.

Cena nie powinna przekroczyć 2k PLN ale mogę przekroczyć ten budżet.

Po analizie dostępnych urządzeń spełniajacych  powyższe kryteria, obecna sytuacja nie jest różowa.

Praktycznie na placu boju pozostaje tylko Yamaha ze swoim modelem MCR-N470D. Przy przekroczeniu budżetu, mamy jeszcze wybór MCR-N570D lub MCR-N670D.

Drugim producentem na rynku jest Denon ze swoim CEOL 11.

I tyle! 

Modele od Pioneer-a i Onkyo są praktycznie niedostępne ( ktoś wie dlaczego?).

I teraz moje pytanie:

Yamaha ze swoimi modelami jest już na rynku 4 lata. Czy to nie za długo? Jak długo jeszcze bedą wspierane te model przy korzystaniu z sieci? 

I drugie pytanie, co wybrać?

Yamaha czy Denon? 

A jeśli Yamaha to czy jakościowo ( dzwięk) jest duża różnica pomiędzy 470 a 570? A może skusic się na  670 ( niestety zdecydowanie większy).

Pozdrawiam

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Różnią się mocą jednostki i monitorami.

670 jest dzielona i tu gra to już na prawdę fajnie.

Aczkolwiek wchodzimy w kwotę 3000 zł względem początkowej 1800 zł

Pytanie czy nie lepiej uderzyć w mała elektronikę typu Topping MX3 czy SMSL Q5 Pro a wybrac po prostu lepsze kolumny jak KEF Q 350 lub Magnat 753

Piotr

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,
Jeśli budżet Ci pozwoli to warto dołożyć do Yamahy MCR N670d, która zagra dynamicznie i szczegółowo. Jesli chciałbyś podwiesić kolumny to Dali Oberon On Wall w takim metrażu by się sprawdziły ale jest to zestaw, który w znacznym stopniu przewyższa zakładany budżet. 
W kwocie ~2000zł masz sprawdzonego Toppinga MX3 + Heco Aurora 300 lub Q Acoustic 3020i jeśli chciałbyś wyciągnąć więcej szczegółów. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...