Skocz do zawartości

Zmiana hałasu na dźwięk w domu.


Pawel_Kes

Recommended Posts

Dzień dobry wszystkim !

Świeżak totalny na forum lecz z muzyką związany od lat.

Jakbym miał charakteryzować rodzaje muzyki, która najczęściej słuchana jest przeze mnie to totalny przestrzał od hard rocka przez house, hip hop po muzykę poważną.
Czego oczekuję od dźwięku ? Czystości, mocnego brzmienia lubię duży, mocny niski bass wysokie tony bez przesadzonych gwizdów.

Mieszkam w kamienicy wysokość pomieszczeń 3,1m powierzchnia pokoju, w którym jest teraz umiejscowiony sprzęt 27 m/k. Podłoga deski drewniane. 
Co do umeblowania szkic poniżej.

Do tej pory słuchałem muzyki na YAMAHA RX-V357 plus TDL Nucleus KV1 (zestaw posiadam od nowości jakieś 11-12 lat) wszystko było ok, dopóki na początku tego roku nie zamówiłem Altusów 200 (wiem, wiem śmiejcie się) myślałem że będzie extra...wyszło jak zwykle !
Do Tonsila miałem jakieś pozytywne nastawienie po jakiś 80W kolumnach jakie miałem jako nastolatek połączonych ze starą Diorą na suwaki :)

TDL są małe a nawet mikro w porównaniu do Altusa, lecz grają o niebo czyściej.
Altusy jakby ktoś walił "wężem ogrodowym po plastikowych wiadrach" dla mnie nie do zniesienia.
 

Poszukuję porady Was koledzy/koleżanki w doborze odpowiedniej konfiguracji sprzętowej do domu.

Chciałbym wzmacniacz stereo (bo więcej niż dwóch kolumn nie przewiduje).
Oglądam czasem filmy ale sprzęt głównie do muzyki i kropka.

Co do zmiany sprzętu myślałem o modelach poniżej nie na raz lecz kolejno, myślę od wzmacniacza zaczynając.


Czytałem bardzo pozytywne opinie o Marantz pm8006 ale nie zapieram się na ten model. 
Co do kolumn fantastyczne są (przynajmniej z wyglądu i danych)  Kef q950 tu również nie ma napięcia.

Będę bardzo wdzięczny za każdą sugestię. 

Pozdrawiam Paweł
 

20200820_091654.jpg

20200820_091719.jpg

pokój.png

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Komentarze dotyczące fatalnego ustawienia oraz zmiany pokoju odsłuchowego in 3....2.....1....... ;)
A tak serio, to jedyna opcja, jaką widzę tutaj, to ustawienie kolumn po bokach od tych dużych drzwi przesuwanych, ale musisz też gdzieś wzmacniacz postawić.

Ciężki temat. Przy obecnym ustawieniu mebli, jeśli chcesz postawić kolumny tam, gdzie aktualnie stoją altusy (ten kwiat na kolumnie też jest mocnym punktem programu), będzie się to mijać z celem, bo siedząc na sofie, słyszysz dźwięk tylko i wyłącznie z lewej kolumny.

Edytowano przez kacper.kaps
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...