Skocz do zawartości

Wymiana sprzętu.


Mateusz Kuziora

Recommended Posts

Nadszedł czas na wymianę sprzętu i potrzebuję Waszej pomocy. 

Co mam teraz:
Philips LX700/22 - ma prawie 15 lat, dalej (jak na moje ucho) ładnie gra
Blu-Ray Samsung
Sub Yamaha ns‑sw100

Zestawu używam w 90% do TV i filmów (BR podpięty jest do projektora)

Wymienić chce amplituner i głośniki. Na polu bitwy zostały:
Yamaha MusicCast RX-S602 
Pioneer VSX-S520 
Marantz NR1510
(potrzebuję amplituner slim - tylko taki zmieści mi się na półce - idealnie gdyby miał dwa wyjścia HDMI - na TV i Projektor, ale slimów takich nie znalazłem)

Co do głośników - nie chcę nic dużego, stojącego na podłodze - mają wisieć na ścianach. Wymiarowo podobają pasują mi Taga Harmony INMOVE 5.0 - co o nich sądzicie?

Co o tym sądzicie? Chyba, że coś fajniejszego polecice. Przyznaję, że jestem zielony w tym temacie
 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,
Jeśli w grę wchodzą wyłącznie amplitunery typu slim to numerem 1 będzie Yamaha RX-S602, która zapewni dynamiczne brzmienie i bezproblemową obsługę sieci. Jeśli słuchasz Tidala to polecam dodatkowo spróbować aplikacji mConnect. Taga Harmony INMOVE 5.0 w swojej kategorii cenowej jest ciekawym rozwiązaniem ale pamiętaj o subwooferze bez którego kino domowe będzie średnie. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jednak! Ja to jednak jakiś Nostradamus jestem :P

Dnia 16.11.2020 o 13:29, Mateusz Kuziora napisał:

tylko taki zmieści mi się na półce

 

23 godziny temu, S4Home napisał:

Na czy W półce?

 

23 godziny temu, Mateusz Kuziora napisał:

Amp będzie stał w półce.

No to stać w półce i tak nie może. Gdybyś odpisał to na początku to już byśmy skrócili dyskusje.

Pokaz tą wnękę. Ile tam zostanie luzy przy wyborze 602?

Bo nie wiem czy jest sens doradzać kolumny.

Piotr

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jaki kolega wrażliwy, wyluzuj :)  

Dostajesz wprost informację, że nie może tam stać, to dalej się upierasz, że 5cm powinno wystarczyć. Nie, nie wystarczy, zwłaszcza, że jak wspomniałeś, z pozostałych stron będzie miał totalny ścisk, a elektronika musi mieć zapewnioną odpowiednią cyrkulacje powietrza i wymianę ciepła. Oczywiście może się zdarzyć, że będziesz miał dużo szczęścia i upychając go tam, pożyje i będzie służył. Tylko, że może, ale nie musi ;) 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie jestem wrażliwy - wręcz przeciwnie. Przychodzę tutaj jako całkowity świeżak, który chce się poradzić, dopytać, a dostaję zgryźliwy komentarz. Skoro nie może stać we wnęce, stanie na półce - jest tam miejsce (nie wiem tylko jak to żonie wytłumaczę, trochę ją lubię, a dała ultimatum)

Obecny sprzęt jest 'upchany' w jednej z dziur i działa bezproblemowo już od kilku lat. Z tego co wyczytałem, sprzęt się najbardziej nagrzewa gdy się głośno słucha... u mnie będzie pracował 2-3 godziny w tygodniu w weekend. Obecny "set" wygląda tak:IMG_20201118_115415.thumb.jpg.04d1a38858163262271031c03f2e49a8.jpg

To skoro umiejscowienie już mamy z głowy - jakie głośniki ( z małych) proponujecie. InMove dadzą radę?

Edytowano przez Mateusz Kuziora
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I rozumiem, że podłogowe ewidentnie odpadają? Gdyż w tym budżecie nasuwa się klasyka gatunku, czyli Taga 606, QQ6500, Polk T531. Ale są to wszystko zestawy oparte o podłogowe fronty. I budżet zostaje zjedzony, nie zostawiając nic na sub'a który w kinie musi być.

Może powyższe, z kombinacją wymiany frontów podłogowych na takie same monitory na front, skoro i tak użytkowanie w zdecydowanej większości pod filmy?! Ale cały czas z założeniem posiadania sub'a

EDIT: ok, suba wykreślić, teraz doczytałem ;) chociaż warto w późniejszym czasie zastanowić się również nad wymianą tej Yamahy, która górnolotna nie jest

 

Edytowano przez Markcox
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem, że SUB nie jest najwyższych lotów, ale mi wystarcza. 90% filmów u mnie to Netflix i HBO GO. Plus jakieś z BR, ale to <10%. Muzyka to co najwyżej radio i spotify. Żadnych płyt SACD, czy innych HD Audio nie posiadam i raczej nie będę posiadał. Nie jestem żadnym audiofilem, więcej nie potrzebuję.  

Można wymieniać duże fronty na mniejsze monitory? Myślałem, że to są zestawy... no i pytanie - czy głośniki, frontowe i tylne mogą być takie same?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z zasady kino powinny tworzyć takie same kolumny, na każdym z kanałów, dla zachowania spójności - ale to w warunkach "laboratoryjnych" ;) 

A warunki domowe rządzą się swoimi prawami. W sumie te wszystkie kolumny z zestawów są również dostępne, jako oddzielne, niezależne jednostki, więc można je poskładać tak, żeby pominąć fronty podłogowe i zbudować je na monitorach. Poczekaj chwile, może branża w tym budżecie, uwzględniając rabat, będzie miała dla Ciebie jakieś ciekawe propozycja, opierając fronty o monitory. Być może w tych pieniądzach można lepiej, niż podane przeze mnie standardowe w tych pieniądzach zestawy z podłogowymi frontami

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 godzin temu, Mateusz Kuziora napisał:

Skoro nie może stać we wnęce, stanie na półce - jest tam miejsce

@S4Home  Myślę, że ten temat mamy już rozwiązany

Jeżeli chodzi o frontalne głośniki, to ewentualnie, jak nic się nie znajdzie małego, dopuszczam duże ;) Tylko żeby nie były wyższe niż 94 cm. Tyle jest od rozwiniętego ekranu do podłogi (jak na zdjęciu)

IMG_20201119_080650.thumb.jpg.e7aaaf4a07995ed9d9e0a8895026a5c2.jpg

Edytowano przez Mateusz Kuziora
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale jak dla mnie nie musisz się ograniczać do podłogówek, które zmieszczą się pod ekranem, bo spokojnie możesz je postawić obok, przy samych krawędziach ekranu, a nawet jeszcze szerzej, możesz zyskać na brzmieniu. Jaką masz odległość z miejsca odsłuchowego do ekranu? Pamiętaj, że jeżeli chodzi o rozstawienie kanałów LR względem miejsca odsłuchowego, dobrze by było zachować układ trójkąta równobocznego. , 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

33 minuty temu, Markcox napisał:

Jaką masz odległość z miejsca odsłuchowego do ekranu

3 metry w kierunku ekranu i  2,5m do ściany tylnej, gdzie tylne głośniki wiszą.

 

34 minuty temu, Markcox napisał:

Pamiętaj, że jeżeli chodzi o rozstawienie kanałów LR względem miejsca odsłuchowego, dobrze by było zachować układ trójkąta równobocznego. , 

mam to zachowane.

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...