Skocz do zawartości

Hertz MPK Mille Pro


Recommended Posts

Witam 

Mam nowy sprzęt tj. 2 zestawy dwudrożne odseparowane przód i tył z serii Hertz MPK Mille Pro 165 przód i 130 tylko ze zwrotnicami o oczywiście podłączone to pod Wzmacniacz FOCAL FDS 4.350  4 kanałowy i radio Pioneer AVH 9200dab i slabo grają basy. Drzwi porządnie wygłuszone dwoma warstwami czyli wewnątrz i na zewnętrza oraz boczki pianką z, pamięcią. Czy kogoś miał może podobną przygodę z takim zestawie. Więcej info dodam jak trzeba bo wszytko wystrojone jak należy czyli gainy na wzorcowym sygnale 50hz i flat z radia bez wbudownych filtrów radia oraz ulepszeń itd. Okablowanie też górna półka sam robiłem 53mm2 i 21mm2 oraz głośniki oddzielne okablowanie na każdy 5.5mm2.

Screenshot_20201116_185525.jpg

Screenshot_20201116_185837_com.android.gallery3d.jpg

Screenshot_20201116_185830_com.android.gallery3d.jpg

Screenshot_20201116_185823_com.android.gallery3d.jpg

Screenshot_20201116_185322.jpg

Screenshot_20190722_154655_com.android.gallery3d-2.jpg

Screenshot_20201116_185224.jpg

IMG_20190615_181047.jpg

IMG_20190615_181559.jpg

IMG_20190617_110636.jpg

IMG_20190617_113545.jpg

IMG_20190722_182037.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Witam... fajny zestawik 👍 ale wracajac do pytań....

Dnia 16.11.2020 o 18:29, BigJaro napisał:

slabo grają basy. Drzwi porządnie wygłuszone dwoma warstwami czyli wewnątrz i na zewnętrza oraz boczki pianką z, pamięcią

Wygląda solidnie wytlumione, jednak na jednym zdjeciu z zamontowanym glosnikiem widze brak gumy uszczelniajacej miedzy drzwiami a karoseria. Swoja drogą to zastanawiam sie jak chciałbyś przepchnac tak grube kable przez fabryczna gumę??? 

Kolejna opcja słabego basu - to moze zabrzmiec banalnie ale sprawdź czy dobrze podlaczyles zwrotnice do głośników i zwrotnice do wzmacniacza bo wystarczy ze gdzies pomyliłeś przypadkiem plus z minusem i w efekcie wytworzy sie przeciwfaza.

Kolejna opcja to starsze modele Pioneer-a miały odwracanie fazy dla zestawu subwooferowego z panelu kontrolnego. Mozliwe ze obecne radia maja taka funkcje dla kanałów front/back i to tez moze rodzic problemy na basie. Warto sie upewnić.

A tak wogole to fajnie to wyglada w bagazniku ale.....    czy nie da rady tych zwrotnic schowac w drzwiach a wzmacniacz np. Pod frontowym siedzeniem co znacznie skrociloby droge sygnału rca i glosnikowych szczegolnie długie przewody pomiedzy zwrotnica a glosnikiem moga pogorszyc walory dzwiekowe. Najlepiej jesli pomiedzy zwrotnica a glosnikiem jest mozliwie najkrotsze kable podobnie jesli to mozliwe pomiedzy wzmacniacz a zwrotnica. U Ciebie z wzmacniacza do zwrotnic króciutko jest jednak do drzwi po odfiltrowaniu to juz sie chyba metry kabla nazbieraja.

 

Edytowano przez Chyba Miro 84
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, Chyba Miro 84 napisał:

Witam... fajny zestawik 👍 ale wracajac do pytań....

Wygląda solidnie wytlumione, jednak na jednym zdjeciu z zamontowanym glosnikiem widze brak gumy uszczelniajacej miedzy drzwiami a karoseria. Swoja drogą to zastanawiam sie jak chciałbyś przepchnac tak grube kable przez fabryczna gumę??? 

Kolejna opcja słabego basu - to moze zabrzmiec banalnie ale sprawdź czy dobrze podlaczyles zwrotnice do głośników i zwrotnice do wzmacniacza bo wystarczy ze gdzies pomyliłeś przypadkiem plus z minusem i w efekcie wytworzy sie przeciwfaza.

Kolejna opcja to starsze modele Pioneer-a miały odwracanie fazy dla zestawu subwooferowego z panelu kontrolnego. Mozliwe ze obecne radia maja taka funkcje dla kanałów front/back i to tez moze rodzic problemy na basie. Warto sie upewnić.

A tak wogole to fajnie to wyglada w bagazniku ale.....    czy nie da rady tych zwrotnic schowac w drzwiach a wzmacniacz np. Pod frontowym siedzeniem co znacznie skrociloby droge sygnału rca i glosnikowych szczegolnie długie przewody pomiedzy zwrotnica a glosnikiem moga pogorszyc walory dzwiekowe. Najlepiej jesli pomiedzy zwrotnica a glosnikiem jest mozliwie najkrotsze kable podobnie jesli to mozliwe pomiedzy wzmacniacz a zwrotnica. U Ciebie z wzmacniacza do zwrotnic króciutko jest jednak do drzwi po odfiltrowaniu to juz sie chyba metry kabla nazbieraja.

 

Witam 

 

Dzięki za odpowiedź 

 

Drzwi wygłuszone wewnątrz w każdym praktycznie zakamarku oprócz spodu oczywiście żeby woda spływała no i zakryte też szczelnie maty stp aero do tego gąbka z pamięcią na boczkach od wewnatrz 6mm. Każdy dystans pyklejany na silikon a dopiero dokręcany do karoserii, do tego pod każdy głośnik przed przykręceniem do dystansu gąbka 6mm.

 

Zestaw dla jasności już zamontowany i gra, kable wszystkie nowe zasilające jak i do głośników i zdejmowałem wszystkie furtki i robiłem nowe przepusty kablowe oraz dławiki. Zasilanie na tył kable Hollywood miedź beztlenowa 53mm2 i odejście do wzmacniacza 21mm2 z dedykowanych szyn na imbusy. Do głośniki skręcane kable Hollywood 5.5mm2 bass oraz 3.5mm2 do wysokich. Myślę, że przy takich przewodach długość nie jest aż tak problematyczna bardziej zjawisko naskórkowości 😬 Wszytko na miedzianych niklowanych złączach i do tego zaciskane specjalną zaciskarką i lutowane cyną ze srebrem. 

 

Podłączenie zwrotnic ok, fazy też posprawdzane a w radiu faza zmiana na subwoofer którego na razie nie używam z tego wyjścia. Zwrotnice w radiu wyłączone więc zmiana fazy też nie działał dla głośników. Do tego gainy wzmacniacza były wyliczane i ustawiane oscyloskopem to by tam było widać nawet podłączenie odwrotne. Ale przyznam się, że też raz miałem taki przypadek z odwrotnie podłączonym glosnikiem z tyłu i niby banał ale krwi popsuł a do tego okazało się że głośnik miał zamienione styki. Dopiero test bateryjką wychylenia membrany problem wykrył. 

Ogólnie to gra to czysto i ładnie ale bas inaczej na każdym utworze. Wiadomo że w sprzęcie studyjnym nigdy nie będzie tak samo ale problem moim zdaniem z mocą wzmacniacza która pewnie też deklasują te wsztkie przewody do drzwi oraz zwrotnice jak wspomniałeś. Po dłuższym grzebaniu odkryłem że na podbiciu cyforowym ogólnym a nie tym od samego basu wszytko gra dużo stabilniej i głośnik lepiej trzyma membranę zaś na samym podbiciu basu bywa różnie i już nie ma czystości i membrana lata jak głupia bez żadnego efektu. Myślę że wzmacniacz troszkę słaby i do tego cyfrowy i planuje podłączyć to pod jakiś AB Helix C-four albo audision TH quatro i będzie wiadomo bo te głośniki niestety lubią prąd z tego co czytałem i liczyłem. 

 

Co do schowania tego w drzwiach to nie ma miejsca bo to dziwna w ogóle fizyka tych drzwi. Z tyłu mi to za bardzo nie przeszkadza i ma chłodzenie a i tak będzie tam projekt basowy na monobloku z zabudową we wnękach błotników bagażnika i stąd te 53mm2😁

 

Będą tam dwa 250mm głośniki żeby u uzyskać szybszy i dynamiczny bas. 

Mam też dostęp jak coś zmieniam lub przestawiam podział zwrotnicy odchylając tylko oparcie tylnej kanapy a tak to pewnie juz bym boczek i śruby mocujące miał do wymiany po tylu manewrach 😁 Jak już zagra jak trzeba to pomyślę o tym na pewno bo też nie przepadam za wiejskimi pokazami sprzętu podczas zakupów i ładowaniu czegoś do bagażnika 😉 Tylko, że wspomniany Helix ma wentylator chłodzący i to może być problem z jego zabudową. 

Jak tylko dojdą graty i podłącze to na pewno dam info bo nie spocznę do puty do póki to nie zagra tak jak chce 😁

Szkoda tylko że nie gra to bezpośrednio z jednostki bo jak widzisz na fotkach troszkę możliwości i zwrotnic to radyjko ma a w obecnej sytuacji wszytko to jest nieaktywne. Niestety na tych głośnikach bez wzmacniacza była straszna lipa. 

Pozdro i jeszcze raz dzięki za wskazówki. Screenshot_20201126_065013_com.android.chrome.thumb.jpg.2e9b2ac55e1a32751adff1f59a8d7e00.jpgScreenshot_20201126_065000_com.android.chrome.thumb.jpg.5b3eadace0e9b2fc5bc883569221cd00.jpg

 

 

 

IMG_20190608_130513.jpg

IMG_20190608_130506.jpg

IMG_20190613_200002.jpg

IMG_20190615_133538.jpg

IMG_20190615_181047-1.jpg

IMG_20190615_133604.jpg

IMG_20190617_110636-1.jpg

IMG_20190617_094535_01.jpg

IMG_20190617_114429.jpg

IMG_20190628_081646.jpg

IMG_20190628_083201.jpg

IMG_20190629_112051.jpg

IMG_20190822_200942.jpg

IMG_20190822_200950.jpg

IMG_20190713_215007.jpg

IMG_20190617_094545_01.jpg

Screenshot_20201126_064738_pl.allegro.jpg

Edytowano przez BigJaro
Dodane foto
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

52 minuty temu, BigJaro napisał:

Po dłuższym grzebaniu odkryłem że na podbiciu cyforowym ogólnym a nie tym od samego basu wszytko gra dużo stabilniej i głośnik lepiej trzyma membranę zaś na samym podbiciu basu bywa różnie i już nie ma czystości i membrana lata jak głupia bez żadnego efektu. Myślę że wzmacniacz troszkę słaby i do tego cyfrowy i planuje podłączyć to pod jakiś AB Helix C-four albo audision TH quatro i będzie wiadomo bo te głośniki niestety lubią prąd z tego co czytałem i liczyłem

Mozliwe ze jest problem z wzmacniaczem tym bardziej ze napisałeś ze membrany latają cokolwiek masz na mysli. Mozliwe ze graja ponizej pasma slyszalnego i stad moglby byc ten efekt latajacych membran. Jesli to mozliwe uruchom na glosniki w drzwiach filtracje subsiniczna (odcina wszystko ponizej 30Hz). A warto by bylo jeszcze sprawdzić jakis inny wzmacniacz (np. od znajomego), by na moment podlaczyc i sprawdzic czy to faktycznie wina wzmacniacza?

Ps: naturalnym filtrem jest szczelna zamknieta obudowa. Plus wytwrza sie poduszka pomagajaca zniwelowac latanie membrany. Jednak u Ciebie jak sam wspomniałeś masz u dołu drzwi odprowadzenie na wode wiec filtr subsonic moze pomóc a i tak przez te nieszczelnosci najnizsze mogą uciekać

Edytowano przez Chyba Miro 84
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mozesz jeszcze (aby sie upewnic na 100% ), czy to faktycznie wina nieszczelnosci i uciekajacego basu - zmontowac skrzynki tylko do testow w obudowie zamknietej (niewazne czy w ksztalcie kwadratowym czy bardziej plaskie, buleby tylko objetosc wewnetrzna byla podobna do tych w drzwiach), i zainstalowac tymczasowo wszystkie cztery woffery do czterech niezaleznych skrzyń i wrzuć do srodka auta na test. Co to da???

Moim zdaniem chociaz nie jestem expertem car audio mysle ze da pelny obraz tego jak powinny grac te glosniki w mozliwie najlepszych warunkach akustycznych.

Jesli bas bedzie zadowalajacy a glosniki nie beda latac wiemy juz ze szukac nalezy wokół glosnikow a raczej srodowiska w ktorym sie znajduja.

Jesli jednak nadal bas bedzie niesatysfakcjonujacy to widze dwie opcje.:

- masz zbyt wygórowane oczekiwania wzgledem tych zestawów,

- faktycznie wzmacniacz nie daje rady i traci kontrole nad membranami.

To sa tylko propozycje co ja bym zrobił. Bo wychodze z zalozenia ze zanim zaczniemy zmieniac glosniki/wzmacniacze itp. Należy sprawdzic wszystkie mozliwe opcje. Pozdr

Edytowano przez Chyba Miro 84
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też tak myślałem żeby to ustawić tak by grało "nieskazitelnie" na 80 procent skali a dołożyć konkretny subwoofer na monobloku i dwóch głośnikach 250mm. W sumie i tak będzie projekt bas realizowany do lata ale zawsze próbuje dopracować to co jest a dopiero dokładać kolejną rozbudowę 😕 do tej pory jeszcze powalczę z tymi "drzwiami". Wymagania jak wiadomo rosną jak apetyt w miarę jedzenia tylko że to hobby na szczęście się nie przejada i nie prowadzi do otyłości, zwiększa jedynie masę własną pojazdu 😁 Pozdro i w kontakcie 😉

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

13 minut temu, BigJaro napisał:

Wymagania jak wiadomo rosną jak apetyt w miarę jedzenia tylko że to hobby na szczęście się nie przejada i nie prowadzi do otyłości, zwiększa jedynie masę własną pojazdu 😁

Taka mase to mozna wyliczyć w koszty ;)

14 minut temu, BigJaro napisał:

subwoofer na monobloku i dwóch głośnikach 250mm. W sumie i tak będzie projekt bas realizowany do lata ale zawsze próbuje dopracować to co jest a dopiero dokładać kolejną rozbudowę

Wiesz.... kiedyś miałem małego potworka na monobloku z stajni JL Audio w zamknietej. I gdy pracował delikatnie jako uzupełnienie frontów to na szybkim basie cos mi muliło. Jl w zamknietej nie powinien tak sie zachowywac

Co sie okazało fronty i sub w trumnie lekko sue rozjezdzały z dzwiekiem tzn. Było lekkie przesuniecie fazy. Efekt przy ciezkim rapie i dubstepie bas fajnie ciągnął sie przez ten group-delay sle za to szybkie kawałki typu rock-metal nie miały wymaganej precyzji. 

Na zwrotnicy aktywnej przeniosłem basy w drzwiach wyzej na charce i subek wowczas przejął całą robote zwiazana z basem.

Efekt to natychmiastowa poprawa definicji basu. Wiec myślę ze to ze teraz basu nie produkuja jakos super duzo te glosniki Twoje a w przyszlosci i tak montujesz suby, wiec ok przynajmniej unikniesz niepotrzebnych problemów jak ja kiedyś... pozdr

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też miałem ten problem tyle że z tubą i glosnikiem JL audio 30cm. Wolne basy i rap chodził pięknie a jak tylko pojawiły się wyższe i szybsze to zaraz powstawał jakby rezonans i charczenie. Tuba poszła do "Żyda" i po problemie. Dlatego też wybór padł na 2x 250mm oraz zabudowę i wygłuszenie kompletne bagażnika, w tej chwili analizuje taki wybór jak na foto czyli swansa lub audio system i monoblok helixa lub Zapco. Muszę to skończyć bo narobiłem się sporo chociażby z samą instalacją co też widać na zdjęciach😁 No chyba, że masz jakiś sprawdzony zestaw który zagra w każdej zabudowie? Te Swansy podobno nie zawodzą i wybaczają sporo pomyłek z doborem zabudowy ale to tylko teoria, Co do helixa to jednak klasa sama w sobie choćby nawet stabilność zasilania 9-16V a przy start stop nawet przy spadku do 6V do 5 sek więc przetwornice muszą tam być solidne. No i współczynnik tłumienia 1000 axw przypadku c one monobloku płynna regulacja fazy właśnie od 0-180.IMG_20181111_142005.thumb.jpg.2a20b28d0ea9805a233faf4bdd67995e.jpgScreenshot_20201126_195912_com.android.chrome.thumb.jpg.973bb2b55786482e9fe49b28f1a57239.jpgScreenshot_20201126_195932_com.android.chrome.thumb.jpg.bdaceb033619f15831b9bf4e5a8c9b76.jpg

IMG_20190519_172158.jpg

Screenshot_20201126_200303_com.android.chrome.jpg

Screenshot_20201126_202947_com.google.android.apps.docs.jpg

Edytowano przez BigJaro
Dodany głośnik JL audio
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 months later...
Dnia 27.07.2021 o 16:57, Son-Goku napisał:

aż miło się patrzy na Twój setup

 

Dnia 27.07.2021 o 16:57, Son-Goku napisał:

aż miło się patrzy na Twój setup

Dzięki właśnie rusza projekt bas i zabudowa wnęk bagażnika. Żywica, polar i ma wyglądać jak fabryka. Pójdę chyba torem wskazanym przez kolegów czyli 2x250mm zamiast 1x300mm ale za to coś konkretnego. Zacznę od jednej wnęki bo może się okazać że to wystarczy a jak nie będą wstawały włosy na łydkach stojącego obok auta to pójdzie druga strona 😉😆

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 months later...

Witam

Wraca temat basu. Postanowiłem obecny wzmacniacz focala wymienić na dedykowany i mocniejszy dla Hertz mille pro, które mam zamontowane w drzwiach na: Wzmacniacz samochodowy 4-kanałowy Hertz ML Power 4 150 W. Jako bas do bagażnika w zabudowie z żywicy w jednym z błotników ładuje głośnik 250mm nie 300mm ze względu szybszy bas: Głośniki samochodowe Hertz MP-250D4.3 i do tego wzmacniacz jednokanałowy: Wzmacniacz samochodowy 1-kanałowy Hertz ML Power1. Mam nadzieję że to zagra więc działam i o ofektach będę pisał bo pewnie najwięcej roboty będzie z zabudową błotnika tak by to wyglądało dość profesjonalnie. 

Screenshot_20220116_130720_pl.allegro.jpg

Screenshot_20220116_130831_pl.allegro.jpg

Screenshot_20220116_130733_pl.allegro.jpg

Screenshot_20220116_130908_pl.allegro.jpg

Screenshot_20220116_130749_pl.allegro.jpg

Screenshot_20220116_130801_pl.allegro.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 months later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...