Skocz do zawartości

Jakie kolumny do 4,5 tys


lukmol3

Recommended Posts

Czesc szukam kolumienek do 4,5 tys pokoj 18 m aplituner sony (sredniej klasy ) gł~ównie do muzyki Depeche Mode i rocka też
lubie dzwiek żywy i bez podbarwień soczysty .
Podam Przykładowe kolumny jakie mam na oku :

Dali Ikon 6 lub 7
Monitor Audio RS6
KEF iO7SE
KEF iQ9

czekam na wasze opinie i propozycje dzieki z g~óry dodam jeszcze że byłęm na odsłuchu ikon 6 i przypadły mi do gustu lecz jak by mi brakowało w nich dynamiki
dzieki za pomoc
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaki konkretnie masz ten amplituner? Bo obawiam się, że wszystkie wymienione modele oraz kwota mogą być za ,,wysokie" do - jak to określiłeś średniej klasy amplitunera. Mam osłuchane: oba modele Dali IKON 6 i 7 oraz Monitor Audio RS6 na swoim procesorze YAMAHA DSP-A1 (kiedyś wart blisko 10000 zł). I uważam dla mnie najlepszy wybór to IKON 7. Nie brak im dynamiki, ale i szóstki też ją mają!!! Wydaje mi się, że bardziej chodzi Tobie o zbyt szczupły bas... dlatego ja postawilem na 7!!! Oba modele sa wymagające dla sprzętu i nie może je napędzać - bez urazy - średniej klasy amplituner!!! To samo dotyczy Monitor Audio RS6, potrzebują choćby stereofonicznego wzmacniacza za minimum 3000 zł!!! M.A. są bardzo ciekawa propozycją, do której mało się nie skłoniłem. Ale jednak stawiam na Dali.
P.S. A może MISSION M34, lub M35??? powinny dać satysfakcję z jakości dźwięku i dynamiki, zwłaszcza te drugie icon_smile.gif Chyba, że napiszesz jaki to model Twojego SONY, a ja się mylę???
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to masz Kolego ampli za kwote lekko powyżej tysiaczka. W takim razie pasuje mi tu jakiś model z w/w MISSION, lub jak lubisz tak jak ja Dali, to może LEKTOR, albo CONCEPT??? tylko koniecznie ich posłuchaj, najlepiej na swoim Sonym!!!
Tu znajdziesz moje wrażenia z Ikon 6 vel 7:
http://forum.audio.com.pl/index.php?showto...amp;#entry30078
Jesli je chcesz to zmień amplituner na droższy, sugeruje kwotę podobną ok. 4500 zł, a gwarantuje oczarują Cię!!!
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kolego nie od razy krak~ów zbudowano mam sie z zamiarem kupna pożomnego wzmacniacza stereo do 2 tys . bo to co posiadam obecnie czyli amplituner sony i kolumny jamo s 606 to sprzęt z przed 2 lat wiec zał~óżmy że mam wzmacniacz za 2 tys . dobrej firmy co ty na to kolego bo nie ma szans żebym kupił jakies lectory czy inne padło ikon lub wyżej wymienione a po zatym słyszałem ikon 6 na swoij sony i nie było tragicznie
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bez nerwów, spoko, nic nie pisałeś o przebudowie całego systemu!!! Chciałem Ci tylko pomóc, nie chciałem zniechęcać!!! W takim razie czeka Cię ciekawa droga szukania zmacniacza stereo icon_smile.gif Proponuje coś stricte audiofilskiego, może używany (widziałem za 1800 zł) COPLAND CSA 8???
P.S. Dali CONCEPT i LEKTOR uwierz mi to nie żadne padło icon_evil.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oki ale 7 nie bedom za duże do 18 m a i czy czesem nie wchodzi nowa linia ikon teraz na czasie

a i czym sie róznia twoij zdaniem MA RS6 OD DALI IKON 7

Edytowano przez RoRo
Używaj opcji "EDYTUJ" zamiast dodawać kolejny post jeden pod drugim... i popracuj nad ortografią!
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co widzę to nic się nie zmieniło w serii IKON:
http://dali-speakers.com/display_content.p...eakers.html/171
A co do pokoju, hm.... ja mam niewiele wiekszy pokój 4mx5,5m i biorę siódemki bo graja pełniejszym basem i znacznie nizej zchodzącym icon_smile.gif Reszta pasma jest prawie identyczna!!!
RS6 sa też doskonałym głośnikiem, o dość wyostrzonej górze, choć nie można powiedzieć że przesadnie. Ciepła średnica i może nawet bardziej potężniejszy od IKONÓW bas choć Dali schodzi znacznie niżej. Przegrywają przede wszystkim przestrzenią, grają między głośnikami, nie tak szeroko jak Dali. Nie mają też tak dużo informacji i powietrza wokół instrumentów, choć jest to wpełni akceptowalne. Nie chciałbym krytykować M.A. RS6, bo to bardzo porządny głośnik, ale ja lubię szerszą scenę i jak kolumny znikają w przestrzeni............
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moze zainteresuja Cie moje uzywane Avance Omega 509 + 501 + 504. Graly u mnie na wzmacniaczu Yamahy RX-V430 (obecnie na HK AVR435), jestem z nich bardzo zadowolony. Z tego co pamietam kolumny graja bardzo podobnie do Dali wahalem sie przy zakupie pomiedzy tymi firmami. Zapraszam na odsluch, moze Ci sie spodoba... a jesli tak to wydasz duzo duzo mniej niz planowales i bedziesz mial kompletne KD icon_smile.gif

jesli nie to szukaj innego wzmacniacza/amplitunera - moim skromnym zdaniem zakup kolumn 4,5x drozszych niz elektronika, moze nie przyniesc zamierzonych efektow

naprawde mozna zlalezc fajny sprzet uzywany lub starszy model w ciekawej cenie (mnie np. udalo sie kupic fabrycznie nowy HK AVR 435 za 1600 PLN - uwazam, ze warto).
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...